|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
5.9.2013 15:36:05   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: sabinos


IZVORNA PORUKA: Iman83

Zar nisu nešto spominjali da su te sijalice kancerogene...ili ?

Ja kupujem obične vala...crkaju li crkajuuser posted image ...nešto nas sa strujom zezauser posted image

ja mislila samo kod mene,kontam nesto nije dobro uradjeno oko strujeuser posted image
ovdje u stanu za godinu dana sam kupila najmanje 20 sijalicauser posted image


Isto...doslovno na svakoj mjesečnoj kupovini moram kupiti 2-3 sijaliceuser posted image

zato je mm i kupio štednu,jer su i nama crkavale ko lude,neke su čak i eksplodiraleuser posted image .štedna je već godinu dana u boravku,a mislim da je koštala oko 8km

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
5.9.2013 15:37:35   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: dandi84

1. Nekvalitetna bijela tehnika od "šlj"proizvođača...
2. Kineske pokućnice
3. Sintetička odjeća
4. Tečni deterdžent za veš-jednostavno ga ne volim
5. Ono lijepilo za muve- nista gadnije nisam vidjela
6. Obični sapuni za ruke -oni 3 za marku user posted image
7. Bilo koji proizvod za uklanjanje strija i celulita-bacene pare
8. Štedne sijalice-jednostavno ne mogu da se naviknem na tu svijetlost
9. ima toga jos podosta.user posted image
10. Moradoh dodati i one jeftine sokove u tetrapaku-La vita-2L za 1,20km ili tako neka cijena...Mislim da je to otrov..user posted image

ni ja,mi u boravku imamo,meni je to tako tamno.da hoće pregoriti pa da ja kupim običnu od 100wuser posted image

ne znate izabrati sijalicuuser posted image pogledajte na stednim sijalicama oznaku za vrstu svjetlosti koju daju...ja kupim sa oznakom daylight..i ok mi je.

hvala magična na info,na to nismo obratili pažnjuuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
5.9.2013 16:29:13   
Emmy
Pošto se spominju štedne sijalice, da malo i ja dodam na tu temu.

Mi smo kući sve konvencionalne sijalice, one sa žarnim nitima zamijenili štednim upravo zbog ekonomičnosti. Stare sijalice (koje se više u EU ne mogu kupuiti mislim od prošle godine) troše jako puno energije (10% samo za svjetlost, a 90% za zagrijavanje, dakle bespotrebno rasipanje energije). Prosječan vijek trajnja klasične sijalice je 1200 sati, dok jeza štedne sijalice to oko 15.000 sati.

Važno je imati na umu da postoje dvije vrste štednih sijalica, CFL, fluorescentne koje sadrže živu i za koje se špekulira da su toksične (koje su uglavnom zastupljene na našem bh. tržištu), i LED, koje su "zdrave", jer ne sadrže živu. Prednost LED sijalica, osim što su "zdravije" je i ta što je njihov vijek i do 50.000 sati.

Dakle, ako ćete kupiti štednu sijalicu, npr. odete do Penny-ja gdje možete naći i CFL (koje su oko 6 KM) i LED (koje su oko 12 KM) - dugoročno se LED isplati, a no sikiriki.

Da se rauzmijemo, kod mene kući su CFL, ja sam to nekad davno pokupovala, imamo prilično jako osvjetljenje kući pa mi se to ne bi isplatilo mijenjati. Kada budem u prilici, odmah ću sve zamijeniti sa LED. Kod CFL sijalica štednih opasno je ako puknu, oštete se i živa iscuri, to vam je kao i sa onim starim toplomjerima, rizik je uvijek tu, mada se rijetko desi da one tek tako puknu (možda jedino mehaničkim djelovanjem). Ako se to desi, pokupite živu sa rukoavicama. I da ne zaboravim - odlaganje ovih CLF sijalica sa ostalim smećem je kod nas kažnjivo zakonom (možeš misliti) i podliježe novčanim kaznama, dakle ne smije se odlagati u kante sa smećem (kontejnere), a ko se bavi njihovim odlaganjem, e to ne znam, KJP RAD zasigurno ne, nije mi još ni jedna crkla, a kad bude, uredno prijavimuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
5.9.2013 17:34:12   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Emmy

Pošto se spominju štedne sijalice, da malo i ja dodam na tu temu.

Mi smo kući sve konvencionalne sijalice, one sa žarnim nitima zamijenili štednim upravo zbog ekonomičnosti. Stare sijalice (koje se više u EU ne mogu kupuiti mislim od prošle godine) troše jako puno energije (10% samo za svjetlost, a 90% za zagrijavanje, dakle bespotrebno rasipanje energije). Prosječan vijek trajnja klasične sijalice je 1200 sati, dok jeza štedne sijalice to oko 15.000 sati.

Važno je imati na umu da postoje dvije vrste štednih sijalica, CFL, fluorescentne koje sadrže živu i za koje se špekulira da su toksične (koje su uglavnom zastupljene na našem bh. tržištu), i LED, koje su "zdrave", jer ne sadrže živu. Prednost LED sijalica, osim što su "zdravije" je i ta što je njihov vijek i do 50.000 sati.

Dakle, ako ćete kupiti štednu sijalicu, npr. odete do Penny-ja gdje možete naći i CFL (koje su oko 6 KM) i LED (koje su oko 12 KM) - dugoročno se LED isplati, a no sikiriki.

Da se rauzmijemo, kod mene kući su CFL, ja sam to nekad davno pokupovala, imamo prilično jako osvjetljenje kući pa mi se to ne bi isplatilo mijenjati. Kada budem u prilici, odmah ću sve zamijeniti sa LED. Kod CFL sijalica štednih opasno je ako puknu, oštete se i živa iscuri, to vam je kao i sa onim starim toplomjerima, rizik je uvijek tu, mada se rijetko desi da one tek tako puknu (možda jedino mehaničkim djelovanjem). Ako se to desi, pokupite živu sa rukoavicama. I da ne zaboravim - odlaganje ovih CLF sijalica sa ostalim smećem je kod nas kažnjivo zakonom (možeš misliti) i podliježe novčanim kaznama, dakle ne smije se odlagati u kante sa smećem (kontejnere), a ko se bavi njihovim odlaganjem, e to ne znam, KJP RAD zasigurno ne, nije mi još ni jedna crkla, a kad bude, uredno prijavimuser posted image


je li tebi ikad pukao toplom,jer, ziva se ne skuplja tako lako

i nijev toliko sam dodir sa zivom otrovan koliko isparavanje

hvala ti ovo je jako bitna informacija


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
5.9.2013 19:46:06   
canim

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: sabinos


IZVORNA PORUKA: Iman83

Zar nisu nešto spominjali da su te sijalice kancerogene...ili ?

Ja kupujem obične vala...crkaju li crkajuuser posted image ...nešto nas sa strujom zezauser posted image

ja mislila samo kod mene,kontam nesto nije dobro uradjeno oko strujeuser posted image
ovdje u stanu za godinu dana sam kupila najmanje 20 sijalicauser posted image


Isto...doslovno na svakoj mjesečnoj kupovini moram kupiti 2-3 sijaliceuser posted image

zato je mm i kupio štednu,jer su i nama crkavale ko lude,neke su čak i eksplodiraleuser posted image .štedna je već godinu dana u boravku,a mislim da je koštala oko 8km

Isto i kod nas, non stop pregorjevaju ali mi smo to povezali jer imamo plafonjere ili da mozda napon struje varira pa od toga, ali vidim i kod ostalih ove obicne brzo odu user posted image bas cudno.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
5.9.2013 19:47:16   
canim
IZVORNA PORUKA: ziki

Perwool nikakva ni bijeli, ni crni, ni rozi nij klinac novi izmisle

A sta fali perwool-u ja taman kupila crni user posted image

Da se ispravim woolite mi je crni a perwool imam bijeli, nece ni on kod mene vise, nema nekog efekta.

< Poruku je uredio canim -- 5.9.2013 19:52:00 >

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
6.9.2013 12:12:54   
Emmy

IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: Emmy

Pošto se spominju štedne sijalice, da malo i ja dodam na tu temu.

Mi smo kući sve konvencionalne sijalice, one sa žarnim nitima zamijenili štednim upravo zbog ekonomičnosti. Stare sijalice (koje se više u EU ne mogu kupuiti mislim od prošle godine) troše jako puno energije (10% samo za svjetlost, a 90% za zagrijavanje, dakle bespotrebno rasipanje energije). Prosječan vijek trajnja klasične sijalice je 1200 sati, dok jeza štedne sijalice to oko 15.000 sati.

Važno je imati na umu da postoje dvije vrste štednih sijalica, CFL, fluorescentne koje sadrže živu i za koje se špekulira da su toksične (koje su uglavnom zastupljene na našem bh. tržištu), i LED, koje su "zdrave", jer ne sadrže živu. Prednost LED sijalica, osim što su "zdravije" je i ta što je njihov vijek i do 50.000 sati.

Dakle, ako ćete kupiti štednu sijalicu, npr. odete do Penny-ja gdje možete naći i CFL (koje su oko 6 KM) i LED (koje su oko 12 KM) - dugoročno se LED isplati, a no sikiriki.

Da se rauzmijemo, kod mene kući su CFL, ja sam to nekad davno pokupovala, imamo prilično jako osvjetljenje kući pa mi se to ne bi isplatilo mijenjati. Kada budem u prilici, odmah ću sve zamijeniti sa LED. Kod CFL sijalica štednih opasno je ako puknu, oštete se i živa iscuri, to vam je kao i sa onim starim toplomjerima, rizik je uvijek tu, mada se rijetko desi da one tek tako puknu (možda jedino mehaničkim djelovanjem). Ako se to desi, pokupite živu sa rukoavicama. I da ne zaboravim - odlaganje ovih CLF sijalica sa ostalim smećem je kod nas kažnjivo zakonom (možeš misliti) i podliježe novčanim kaznama, dakle ne smije se odlagati u kante sa smećem (kontejnere), a ko se bavi njihovim odlaganjem, e to ne znam, KJP RAD zasigurno ne, nije mi još ni jedna crkla, a kad bude, uredno prijavimuser posted image


je li tebi ikad pukao toplom,jer, ziva se ne skuplja tako lako

i nijev toliko sam dodir sa zivom otrovan koliko isparavanje

hvala ti ovo je jako bitna informacija


Nije nikada, ali sam informisana otprilike dovoljno da bih znala kako postupiti. Kako sam shvatila da je u toplomjeru i štednim sijalicama količina žive mala (oko 3g), tako da ne mislim da bi moglo doći do neke veće havarije. Znači odmah otvoriti prozore (upravo radi isparavanja), "evakuisati" djecu i sve ostale osobe iz te prostorije i zatvoriti vrata i onda pokušati pokupiti kuglice žive (ako se rasprsne), najbolje pipetom i odložiti u vrećicu, ne kupiti golim rukama, nego rukavicama. Živa se također ne smije usisavati ni pod kojim uvjetima, a sva odjeća koja dođe u dodir se ne smije prati u veš mašini (najbolje se riješiti te odjeće skupa sa otpadom u kojem je živa). Eto to je otprilike to, zlu ne trebalo. Recimo, u uređenijim zemljama u apotekama se može kupiti set za skupljanje žive kod ovakvih slučajeva, što će se kod nas moći kupiti nikad, a možda ni taduser posted image

Evo i jedan koristan link, gdje se može vidjeti i slika tih kuglica žive, kako to otprilike izgleda, kao i detaljne upute.

http://www.delta-medical.ba/ziva.html

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 282
   [Obrisana poruka]
6.9.2013 12:15:53   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Emmy)
  Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
6.9.2013 12:17:33   
maja78 RR
ljudi dosta ne znaju dok ne zatreba, ja sam saznala na vrlo opasan nacin

uglavnom ja ono rekoh za zivu obzirom da si napisala samo rukavicom skupiti u prvom postu pa reko da ipak se maloo jos opise, ovaj drugi post si bas detaljno opisala

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
6.9.2013 12:45:58   
canim

IZVORNA PORUKA: Iman83

Toliko frke oko žive a unosimo je vakcinama regularno user posted image

Da se razumijemo, ovo nije na temu protiv vakcinacije već mi te dvije krajnosti ne idu zajednouser posted image

Slazem se.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
6.9.2013 13:48:47   
Emmy

IZVORNA PORUKA: Iman83

Toliko frke oko žive a unosimo je vakcinama regularno user posted image

Da se razumijemo, ovo nije na temu protiv vakcinacije već mi te dvije krajnosti ne idu zajednouser posted image

Nije ni tema, odosmo skroz ot, ali se prevenstveno radi o količinama žive. Da bismo neke stvari shvatili ne smijemo ih pojednostavljivati niti davati paušalne izjave. Kao kad bih ja sada tebi odgovorila: "Živa se ne unosi regularno vakcinama". Do sada je predmet spora bio sastojak vakcina (konzervans) Thimerosal (protiv kontaminacije gljivicama i bakterijama) koji je bio na bazi žive, a koji se naknadno povezivao sa slučajevima autizma kod djece, a što je kasnije opovrgnuto, jer trovanje živom ne izaziva komplikacije koje se na bilo koji način mogu povezati sa autizmom. Međutim, zbog ukazanih sumnji, thimerosal se kao sastojak/konzervans prestao koristiti u vakcinama, kao mjera predostrožnosti, pa je povučen iz upotrebe u tom kontekstu unazad par godina. Mnoge stvari oko nas predstavljaju opasnost, bitno je da o tome znamo, da smo upućeni, a na nama je da li ćemo preuzeti rizik.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 286
   [Obrisana poruka]
6.9.2013 20:00:30   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Emmy)
  Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
6.9.2013 21:11:19   
vila_7
Iman ja kad sam sad bila trudna, razbila sam zivin toplomjer, i sva se ustrtala jer kod mojih gdje se to desilo su samo plocice i nije bilo sanse da je svu izvucem koliko se onda svuda razlila......uglavnom procesljala sam foruma i foruma, dok nisam naletila na post jedne zene koja je razbivsi toplomjer,isto u panici nazvala u RH neki njihov zavod za toksikologiju-tako nesto. I tu su joj ljudi objasnili, da ne slusa price da je to mizerna kolicina zive i da joj apsolutno nista ne moze biti-eventualno ako hoce da je mirnija samo da pokupi koliko moze, i malo prozraci.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
6.9.2013 22:10:16   
maja78 RR
moje djete je pregrizlo toplomjer (ne pitajte me kako) i progutalo zivu i nije mu bilo nista, ali tada sam razgovarala sa doktorima i zaista isparavanje nije beznacajno ali nece biti nista ako se otvore prozori i dobro pokupi ziva


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
6.9.2013 23:54:18   
Emmy
Jao Maja78, mogu misliti kroz koji stres si proslauser posted image .
Iman i Vila i jeste upravo poenta u kolicinama, koje su zanemarive, ali ipak opreza nikad dosta, uh ja sve ovako teoretisem, a iskreno se nadam da mi u praksi nece nikada zatrebati. Nekako najvise vjerujem zivinom toplomjeru, ali drzim ga podaleko od djece, mada se nikad ne zna. Sjecam se kao dijete koliko se pricalo o opasnosti zive, niko nije znao sta kako, nego samo je bilo cuvaj toplomjer kao oci u glavi da se ne razbijeuser posted image . Sad hB imamo malo vise informacija o tome, kao sto rekoh ranije, zlu ne trebalo....

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
7.9.2013 11:02:48   
Hannica
I ja sam jednom prilikom kada sam razbila toplomjer usisala zivu.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
7.9.2013 11:16:45   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Emmy

Jao Maja78, mogu misliti kroz koji stres si proslauser posted image .
Iman i Vila i jeste upravo poenta u kolicinama, koje su zanemarive, ali ipak opreza nikad dosta, uh ja sve ovako teoretisem, a iskreno se nadam da mi u praksi nece nikada zatrebati. Nekako najvise vjerujem zivinom toplomjeru, ali drzim ga podaleko od djece, mada se nikad ne zna. Sjecam se kao dijete koliko se pricalo o opasnosti zive, niko nije znao sta kako, nego samo je bilo cuvaj toplomjer kao oci u glavi da se ne razbijeuser posted image . Sad hB imamo malo vise informacija o tome, kao sto rekoh ranije, zlu ne trebalo....



i ja i dalje koristim otplomjer sa zivom, jer doktori kazu da je najtacniji, a lekciju smo naucili i A vise ne prilazi mu bez mene. A tada kad se to desilo prije dvije godine bio je na visokom, on je onako sicusan tad uspjeo dogurati tabure i popeo se na sto i uzeo sa police. sve to je trajalo vrlo kratko dok sam ja nesto izvadila iz rerne, nekih 3 minuta

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Šta više neće "ući" u Vašu kuću :)
7.9.2013 20:16:16   
vila_7
Emmy i mi koristimo zivin bas jer ga svi dr.koriste,a nisam jednom izmjerila temperaturu sa digitalnim i da mi pokaze pogresno.....Jedino ako nisam sigurna ima li iko od nas temp. onda koristim dog.pa ako on pokaze imalo, onda izmjerim zivinim da znam tacno

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 293
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *