|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 66 67 [68]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
7.4.2013 20:43:19   
draguljče
KAPRI KOLAČ

2-3 kutije piškota potopiti u mlijeko i poredati na tacnu ili tepsiju. U malo manje od 1l mlijeka skuvati 2 pudinga od vanilije i 2 kašike gustina, 4 kašike šećera i u hladno dodati 1 margarin. To dobro umutiti.
Posebno otopiti 1 kg jagoda sa 300 g šećera i u to dodati 1 voćni puding (jagoda, malina) i to skuvati.
Preko piškota premazati žuti fil pa glazura od čokolade (tanko) - crveni fil - glazura od čokolade. Po želji premazati šlagom.
Glazura od čokolade: 300 g čokolade i 80 g margarina otopiti na pari. user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1676
   RE: Kolaci....
7.4.2013 20:45:38   
Hanady RR
user posted image

ja imam neku kapri tortu...al nije sa piškotamauser posted image

e sutra ovaj

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 1677
   RE: Kolaci....
7.4.2013 20:49:39   
draguljče
JAFA KOLAČ

Kora: 4 jaja, 8 kašika ulja, 16 kašika brašna, 16 kašika mlijeka, 16 kašika šećera, pola praška za pecivo.
Fil: dvije zaleđene narandže izrendati na sitno. U šerpu staviti oko 200 g šećera i 2 dl vode. Ostaviti da prokuva pa dodati 2-3 kašike džema od narandže ili kajsije (breskve) i sve pomiješati sa izrendanim narandžama.

Koru, kad se ohladi, presjeći na pola horizontalno i gornji (deblji) dio izmrviti pa sastaviti sa filom i dobro izmješati. Tom smjesom premazati koru i sve preliti sa 150-200 g čokoladne glazure.

Kolač je pravo jednostavan, ukusan, i nadasve jeftin.

< Poruku je uredio draguljče -- 7.4.2013 20:50:47 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 1678
   RE: Kolaci....
7.4.2013 20:50:27   
draguljče
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

user posted image

ja imam neku kapri tortu...al nije sa piškotamauser posted image

e sutra ovaj


Meni je ovo najdraži kolač, stvarno je pravo super, ukusan i lagan.
Imam ja recept i za tortu, pravila je prole godine sinu za roendan. I ona je ba, ba dobra i ogromna. Pravi se u tepsiji od rerne. user posted image

< Poruku je uredio draguljče -- 7.4.2013 20:52:12 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1679
   RE: Kolaci....
7.4.2013 20:52:23   
R&T@

IZVORNA PORUKA: draguljče


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

user posted image

ja imam neku kapri tortu...al nije sa piškotamauser posted image

e sutra ovaj


Meni je ovo najdraži kolač, stvarno je pravo super, ukusan i lagan.


I ne bio sa 1 kg jagoda...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 1680
   RE: Kolaci....
7.4.2013 20:54:18   
draguljče
Tajra, ali je baš veliki i bude visine kao torta.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1681
   RE: Kolaci....
7.10.2013 12:16:08   
minja_
imam 400 grama mlijeka u prahu, ne znam šta da radim s tim, ne bih sve u rafaelo kuglice, znate li kakav kremasti kolač sa mlijekom u prahu?

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 1682
   RE: Kolaci....
4.3.2014 11:26:18   
SdZ
https://www.coolinarika.com/recept/819371/


Ovaj kolac je extra.

Kod mene ga je probalo preko deset_ ljudi i svi su bili odusevljeni.

P.S. Nisam mijenjala gustin s pudingom (ovo pisem jer sam pitala da li bi se moglo zamijeniti). user posted image

I ja sam stavila malo vise kokosa nego sto pise u receptu i ovaj cokoladni dio sam napravila kao kod Cuda od cokolade: 0.5l slatkog vrhnja, 200g cokolade i kasiku secera u prahu.

< Poruku je uredio SdZ -- 4.3.2014 11:28:26 >


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 1683
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 66 67 [68]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 66 67 [68]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *