|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
24.2.2009 13:43:44   
mamy Sabina
Mersiha žao mi je!user posted image
Imamo dvije teme na kojima mozes naci neke od odgovora na svoja pitanja.
Evo ih
Šta poslije spontanog pobačaja
nepohodne pretrage i nalazi nakon spontanog

Tema šta poslije spontanog sluzi nam za razmjene iskustava,utjehu,podizanje morala


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu mersiha_g)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
24.2.2009 13:51:45   
nikita
Draga merisiha meni je menstruacija nakon spontanog dosla za 30 dana i bila je mnogo obilnija i sad mi je tako a evo prosle su 4 menge.
Zao mi je sto ti se to desilo ,znam kako boli al vjeruj mi s vremenom bude lakse.Javi nam se na Sto poslije spontanog pobacaja, tu ima mnogo medenih (tako se mi tamo zovemo) s istim iskustvom !


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
3.10.2009 23:09:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa

Molim vas, uredite tamu ako nije ok
želim da pomognem, kad vidim nešto što bi moglo koristiti kopiram neka i druge žene to vide-ako nije uredu obavijestite me, bit će bez uvrede
napominjem-sve što čitate čitajte kritički, provjerite na nekoliko strana na samo iz jednog izvora, pa onda donesite zaključak
Bakterija koja se obično nalazi u usnoj šupljini mogla bi biti odgovorna za gotovo 80% ranih preuranjenih trudova. Održavanje oralne higijene redovitim pranjem može pomoći.
Pranje zubi može pomoći u sprečavanju prijevremenog poroda.
Naime prethodno neistražena bakterija koja se obično nalazi u usnoj šupljini mogla bi biti odgovorna za gotovo 80% ranih preuranjenih trudova, prema procjeni liječnika sa Sveučilišta Case Western i Yalea u novoj studiji objavljenoj nedavno u Journal of Clinical Micribiology.
Istraživanje bi moglo pomoći liječnicima da spriječe prijevremene porode s poticanjem oralne higijene ili zaustave razvoj preuranjenih trudova prepisivanjem ciljanih antibiotika.
"Što ranije kod žene počnu prijevremeni trudovi, veći su izgledi da je inficirana", izjavio je Yiping Han, doktor na Sveučilištu Case Western i prvi autor studije, objavljeno je na Discovery Newsu



IZVORNA PORUKA: Doraa

user posted image user posted image Elem ispada samo perite zube i sve će biti ok s trudnoćom?! Izvini Acudesa ali meni malo smiješno...user posted image
Ma vjerovatno sve ima svoje ali eto...ima tu još puno faktora ali ko će to sve ugatat.
Meni samo nije jasno- kad smo već kod bakterija-kako je kod mene UVIJEK otkako znam za sebe urin prepun bakterija i uvijek neki iscjedak,iako vodim računa i o higijeni i o nahladi (u zadnjih 1god.) i perem zube redovno(user posted image ) uvijek isti problem.
Čak i nakon terapija vaginaleta ili antibiotika rijetko kad da se potpuno povuče upala. Mislim da je to bio razlog prijevremenog otvaranja s prvom bebom a i spontanog u drugoj trudnoći. Dr mi je rekao da pokušam s urološkim čajevima i ja kupila brdo čaja od brusnice a kad sam pogledala sastav nema možda 2ili3% same brusnice svega više ima...user posted image




IZVORNA PORUKA: aicha

moze biti da ima veze al mislim da su pretjerali sa cifrom od 80 posto...
kod mene nije bio slucaj sa preuranjenim trudovima, cak su izostali kada su trebali doci jer sam imala zadrzani pobacaj tj miss.ab. pa su mi dali tabletu da izazovu trudove...
al eto dobro je znati da povedemo racuna o pranju zuba u iducoj user posted image , cesto zene peru zube al mnogo rjedje pogotovo na pocetku zbog mucnina...meni licno nije kaladont izazivao mucnine al moja prijateljica je svaki put povracala poslije pranja zuba

doraa pokusaj kod nekih travara kupiti...



IZVORNA PORUKA: acudesa

Pa ja sam i stavila da kritički gledate-ali sve je moguće, čovjek istraživao-dobio te rezultate, možda mu je trebalo za magistarskiuser posted image
ali nije na odmet obratiti pažnju, ja znam da su usta puna bakterijauser posted image  ali šta sve mogu uzrokovatiuser posted image



IZVORNA PORUKA: acudesa

ja sam pila brusnicu-crvena kesica njemački proizvođač (oko 10 km) ali 100% brusnica i pojedeš plodove kad popiješ čaj
ali meni je bolja uva, efikasnija

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
3.10.2009 23:14:51   
Doraa
Acudesa hvala na savjetu za brusnicu...sjećam se i ja sam je jednom davno pila ali brate preskupa s obzirom da ja to moram nekoliko puta dnevno piti...user posted image
a uva-hmm mislim da se ne bi smjela piti u trudnoći pa je sad zaobilazim. Ne znam jel postoji još neki čaj za te upale?user posted image


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
5.10.2009 20:07:54   
aicha
imas kupiti i u interexu ako si iz Sa plodove brusnice sasusene...bas su ukusni..jeste da nije bas jeftino al nije nesto ni preskupo...vidi da li ti se vise isplati njih raskuhati ili te cajeve...ne znam...
kazu da je ima i nabrati negdje iznad fojnice user posted image

a kamilica je za sve dobra...pa pij nju

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
9.10.2009 13:46:17   
fatimica09
Drage moje, juce sam dobila nalaz obdukcije moje bebe i posteljice, kazu da je razlog smrti bebe infarkt placente (posteljice)....a samo mjesto zacepljenja krvnih sudova nisu pronasli.......evo ganjam doktore da mi malo bolje pojasne uzroke tog infarkta i sta raditi ubuduce i molim vas ako ista znate o tome, ako se nekome desilo slicno recite mi.......sa bebom je bilo sve u redu, sa posteljicom isto....samo sto se u momentu desio taj infarkt......

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
9.10.2009 20:21:13   
Anoniman
Dobro je da si saznala sta je bilo.
Infarkt posteljice moze biti uzrok eph gestoze.
Zbog infarkta posteljice dolazi do odljubljivanja, tj abrupcije posteljice, sto znaci da njena funkcija sve vise slabi.
Prije sledece trudnoce trebas uraditi kompletnu pretragu, preporucuje se veliki koagulogram, funkcije bubrega i funkcije jetre i  naravno sve to trebas vidjeti sa svojim ginegologom.

(odgovor članu fatimica09)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
9.10.2009 20:24:28   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Doraa

Acudesa hvala na savjetu za brusnicu...sjećam se i ja sam je jednom davno pila ali brate preskupa s obzirom da ja to moram nekoliko puta dnevno piti...user posted image
a uva-hmm mislim da se ne bi smjela piti u trudnoći pa je sad zaobilazim. Ne znam jel postoji još neki čaj za te upale?user posted image


nemoj za to žaliti pare, rađe se stisni negdje drugouser posted image
nisam znala da si u drugom stanju-tako da i ja mislim da ne bi trebala piti uvin čaj

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
9.10.2009 20:27:58   
Visnja RR
brusnica samo uvece i ujutro i to blago napravljena... nije bas ni skupa puno... savjet kupiti na pijaci a ne u marketima
uvin - NE

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
9.10.2009 20:41:40   
fatimica09
Draga Maida, hvala ti ali izgleda da kod mene nije u pitanju ta eph gestoza, nisam imala ni visok pritisak, ni proteine u urinu, niti velike otoke......cak ni poslije poroda. Svi nalazi tokom trudnoce i poslije su mi vise nego odlicni, a to i zbunjuje....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
9.10.2009 20:46:15   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: fatimica09

Draga Maida, hvala ti ali izgleda da kod mene nije u pitanju ta eph gestoza, nisam imala ni visok pritisak, ni proteine u urinu, niti velike otoke......cak ni poslije poroda. Svi nalazi tokom trudnoce i poslije su mi vise nego odlicni, a to i zbunjuje....


fatimice imas pp


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
9.10.2009 22:55:50   
Doraa
Ma vidjeću znam da ima sušene brusnice uzeti u vrečici onako samo od nekih ljevih proizvođača pa je malo jeftinije a brusnica-brusnicaisto je ha njemačka ha naša valjda?! Samo što ja nisam gledala sastav kontam čaj od brusnice je čaj od brusnice a ono svega više u ovom bilouser posted image Ne kažem da mi je žao pare dati na to ali ipak mislim da je ono premalo pakovanje za 10KM a ima ovih drugih par 2-5KM jer puno ću je piti. U svakom slučaju hvala vam a čudno mi je da ne postoji još neki čaj osim uve i brusnice???


Fatimice žao mi je zbog toga što ti se desilo zaista...nek ti Allah dž.š. podari sabur i snagu za daljeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
9.10.2009 23:05:25   
acudesa
Taj sa pijace mi je bio kao voda kad bih ga napravila, vjerovatno ga nisam znala "pripraviti"
a, nemoj ti mnogo eksperimentisati oko čajeva dok si trudna, smo ono što si 100% sigurna da smiješ-sve sa oprezom

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
26.3.2010 12:28:54   
Dark Angel
ćao cure,

prvi put se javljam. Nova sam na forumu. U 8. nedelji trudnoće sam, i imam uasnu fobiju od podbačaja. Dva puta sam operisala endometriozu u periodu od godinu dana. Odstranjeno mi je pola desnog jajnika, a lijevi je ok. Druga endometrioza se pojavila na trbunom zidu pa sam i to operisala. Na pregledima mi je rečeno da je trudnoća idealna i da je sve u najboljem redu, ali se pojavi hematom iznad materice. Doktorica kae da to nije nista strano, da je daleko od ploda, al ja se uasno bojim. Obzirom na sve to mi se desilo, imam uasnu fobiju od podbačaja! user posted image

Ukoliko se neko borio sa endometriozom, neka se javi....

Pozz


_____________________________

Eve

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
26.3.2010 14:28:24   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Dark Angel

ćao cure,

prvi put se javljam. Nova sam na forumu. U 8. nedelji trudnoće sam, i imam uasnu fobiju od podbačaja. Dva puta sam operisala endometriozu u periodu od godinu dana. Odstranjeno mi je pola desnog jajnika, a lijevi je ok. Druga endometrioza se pojavila na trbunom zidu pa sam i to operisala. Na pregledima mi je rečeno da je trudnoća idealna i da je sve u najboljem redu, ali se pojavi hematom iznad materice. Doktorica kae da to nije nista strano, da je daleko od ploda, al ja se uasno bojim. Obzirom na sve to mi se desilo, imam uasnu fobiju od podbačaja! user posted image

Ukoliko se neko borio sa endometriozom, neka se javi....

Pozz



ne znam hoce li ti pomoci, ja imam endometriozu u jajniku vec 4 godine, nije toliko velika pa se nije morala operisati, sa prisutnom endometriozom sam i ostala trudna, i porodila se i sve ok, i ona je jo uvijek tu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Dark Angel)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
3.8.2010 0:54:04   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: AnaStar

cao svima... ja sam ovde nova! ali dugo vec citam vase probleme i savete, koji su mi bili vrlo korisni! Imam veliki problem... trudna sam ali sa trudnocom nije sve ok, tako da krvarim zadnjih 5 dana, primila sam progesteron i pila utrogestan ali mi je danas doktor rekao da sam ipak pocela sama da se cistim i u cetvrtak odem opet kod njega na pregled da to proveri da li je lepo ocisceno i da li je potrebno raditi kiretazu!

Da li je neka od vas imala slican problem i da li joj je poznat razlog pobacaja?
Ja nisam imala predstavu da sam u drugom stanju tako da sam pila vise puta analgin, bromazepam, prehladila sam se par dana pre pocetka krvarenja, dozivljavala sam i neke stresne situacije, radila sam sve od kucnih poslova, podizala teske stvari.... tako da predpostavljam da je nesto od toga razlog pobacaja, jer ne bolujem od neke bolesti, skoro sam se testirala i sasvim sam ok, zdrava kao i moj decko....
Osecam se grozno i jedva cekam da ovo sve prodje i da pocnemo raditi na drugojuser posted image .... srecno svima!!!!



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
4.8.2010 21:22:52   
AnaStar
visnja, hvala ti od user posted image   i naravno da cu ostati i dalje na forumu, samo sto se jos uvek slabo snalazim ali proucicu ga vec.... drago mi je da postoji ovakvo mesto user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
4.8.2010 21:32:49   
Visnja RR
ma lako je...ako negdje nesto zapne pitaj moderatorke ...ali i sve druge forumasice ce ti rado pomoci... ako nas nema na nekoj bitnoj temi onda mahalamo na podforumu RRZajednica user posted image  pridruzi se!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu AnaStar)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
14.3.2011 1:22:09   
AnaStar
hay, ja samo da javim da sam sasvim normalno prebrodila pobocaj, sacekala par meseci iiiii evo ih 2 crtice, jeeeeee.... zelim vam svima isto!!! user posted image

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
14.3.2011 2:27:49   
Visnja RR
user posted image user posted image user posted image  e sad treba da si stalno s nama ovdje user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu AnaStar)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
2.4.2011 9:49:10   
Nadya
Pozdrav,

znate li postoji li tema na forumu o ponavljanim spontanim pobacajima? Cini mi se da je nisam nigdje uspjela pronaci user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
14.4.2011 14:18:25   
zubejdah
Pozdrav drage moje, vidim da ste sve proslekroz istu bol kao i ja.
Moja prica je ovakva, imala sam kiretazu prije mjesec dana zbog dijagnoze blighted ovum, tada sam prvi put cula za tako nesto, kaze doktor trudna jesi ali ploda nema, ja sva u soku i suzama nemam pojma sta se desava, sada sam se vec oporavila ali mi nije jasno kako je doslo do toga, mlada sam zdrava sam. pa me sad zanima da li je moguce da je jaka prehlada koju sam imala bas u periodu zaceca mogla da utice na to. hvala unaprijeduser posted image

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
14.4.2011 14:26:43   
Lejla Ka
Zubejdah, to što se desilo nema veze sa prehladom, i nema veze sa tobom, tvojim zdravljem, čak ni sa muževim zdravljem. Vjerovatnoje kod začeća došlo do nepravilnosti koje su dovele do toga da se zametak nije mogao dalje razvijati. To se dešava zbog moguće slabe kvalitete jajne stanice, spermatozoida, ili zbog kasnijeg nepravilnog djeljenja ćelija. Ovakav zametak se ne može razviti u normalan fetus i tijelo ga kao takvog prepoznaje i odbacije. Ovakva dijagnoza je dosta česta, i ne traži dalju obradu, oporavi se par ciklusa prema ljekarovoj preporuci pa u nove pokušaje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu zubejdah)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Spontani pobačaj-razlozi!
14.4.2011 20:50:59   
Nadya
Drage moje,

napokon se i u Sarajevu otvorila klinika vrijedna spomena. Lijepo je kada znamo da ne moramo samo sanjati o mogucim pretragama negdje u inostranstvu. . . veliko HVALA user posted image

http://www.nalaz.org/index.php/en/homepage

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *