|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Meksicka kuhinja
12.3.2010 21:52:01   
Hanady RR
kako sam imala ručak spremljen za danas a ranije sam prošetala sa posla donijela sam odluku taj zalediti za narednu sedmicu a napraviti dio recepata odavde i tako pravila sam tortilje po receptu od juni s tim da sma ujesto 3 šoile istog brašna stavila jednu od njih kukuruznog. unutra sam stavila mljeveno meso sa crvenom, zelenom i žutom paprikom, smeđi konzervirani grah, konzervirani kukuruz, začine standardne stim da smo ja i mm sebi dodali malo ljutih začina a naša djevojčica je to smazala bez njih. ispalo je super elem sad muntam mm da mi slika da vam pokažem jer su mi ostalea 4 komada ( napravila 10) pa vam stavim sliku.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Meksicka kuhinja
12.3.2010 22:05:55   
Hanady RR
evo sličoce s tim da je to sada ovako hladno malo beze na slici al je još uvijek jako ukusno...upravo degustiram ostatke user posted image

user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Meksicka kuhinja
12.3.2010 22:40:01   
tweety
Mmmmmmmmmmmmm volim,volim,volim meksičku kuhinju.Nedavno su čak kod nas u pojedinim prodvnicama nabavili proizvode Tex Mex-a,sve osim velikih tortilja,bile skroz male.Sad kad sam našla recept i za njih,mogu da pravim user posted image user posted image user posted image Joj kako će mi se sin obradovati jer me stalno pita kad ću mu praviti "ono što se savija" user posted image user posted image user posted image user posted image tako on zove tortilje  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Meksicka kuhinja
12.3.2010 22:49:51   
noaa

IZVORNA PORUKA: tweety

Mmmmmmmmmmmmm volim,volim,volim meksičku kuhinju.Nedavno su čak kod nas u pojedinim prodvnicama nabavili proizvode Tex Mex-a,sve osim velikih tortilja,bile skroz male.Sad kad sam našla recept i za njih,mogu da pravim user posted image user posted image user posted image Joj kako će mi se sin obradovati jer me stalno pita kad ću mu praviti "ono što se savija" user posted image user posted image user posted image user posted image tako on zove tortilje  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

imaju u Robotu velike tortiljeuser posted image sutra da si mi iznenadila djecaka ako ti se ne daju pravitiuser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Meksicka kuhinja
13.3.2010 20:18:19   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Hanady

evo sličoce s tim da je to sada ovako hladno malo beze na slici al je još uvijek jako ukusno...upravo degustiram ostatke user posted image

user posted image



njam njam... ovo je extra, mi smo nedavno nesto slicno vecerali u ovom jednom meksickom restoranu koje je tek otvorio u gradu =) BRAVO!!!! ma nesumnjam ja u tebe!! Ljubac!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Meksicka kuhinja
13.3.2010 20:44:44   
tweety
Noaa ma ti si meni čudo!Hvala na info,bum otišla do Robota user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Meksicka kuhinja
12.5.2010 11:06:18   
Amelaa RR
Ja sam sinoc da bih malo misli skrenula...pravila tortilje a onda ih filovala. Pravila sam domace tortilje po ovom receptu
user posted image
Tortilje od pšeničnog brašna
Sastojci za 3 osobe
'' g praška za pecivo
200 g brašna
0.50 kašičice soli
40 g maslaca
0.50 kašičice šećera
125 ml tople vode
Izvor: BeCook.com
U činiju sa brašnom dodajte prašak za pecivo, so i šećer.
user posted image user posted image user posted image

I, naravno, sve dobro izmješajte.
user posted image

Dodajte maslac koji ste prethodno isjekli na sitnije komade pa mješajte dok se maslac ne raspadne na mrvice.
Maslac ćete mnogo lakše sjediniti sa brašnom ako ga izvadite iz frižidera bar pola sata prije upotrebe, da malo otpusti.
user posted image user posted image
Dolijte vodu i mjesite tijesto dok se svi sastojci ne sjedine. Umješeno tijesto prekrijte krpom i ostavite da „odmori“ na sobnoj temperaturi neko vreme.
Najbolje bi bilo da tijesto ostavite da stoji oko dva sata.

user posted image user posted image user posted image
Priemesite testo i podelite ga na 10 jednakih delova pa od njih oblikujte kuglice.



user posted image user posted image user posted image
Pospite brašnom radnu površinu pa oklagijom razvijte testo na krug prečnika 13-15 cm.
Biće Vam mnogo lakše ako, pre nego što počnete da razvijate testo oklagijom, rukom malo spljoštite kuglicu od testa.
user posted image user posted image
Tortilje pecite na tiganju od teflona nekih 20 sekundi sa svake strane.

user posted image user posted image
Pečene tortilje prekrijte krpom da se ne suše.




< Poruku je uredio Amelaa RR -- 12.5.2010 11:13:57 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Meksicka kuhinja
3.2.2014 8:05:08   
veeseelaa
Hanady koji si recept za tortile koristila?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Meksicka kuhinja
3.2.2014 8:41:08   
Mya_81 RR
Za punjenje ili tijesto?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Meksicka kuhinja
3.2.2014 13:29:21   
veeseelaa
tijesto

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Meksicka kuhinja
3.2.2014 13:39:16   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: juni

Ovako ja pravim, vrlo jednostavo: u obicno bijelo brasno tip 500 (iako se izvorno prave od kukuruznog brasna ali meni ne ispadnu dobro) stavim malo soli i pola praska za pecivo, zamutim sa vodom (toplom) i sacekam jedno 15-20 minuta.

Zatim napravim male kuglice i razvaljam ih velicine tave u kojoj ces ih praviti. Na tavi ih ispecem i budu bas fine. Jednom sam probala u pekari ali su bile suhe.

Savjet: tijesto napravi malo rijedje.

od juni s tim da sma ujesto 3 šolle istog brašna stavila jednu od njih kukuruznog.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Meksicka kuhinja
3.2.2014 13:52:03   
veeseelaa
u tavu ne stavljate ulje?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Meksicka kuhinja
3.2.2014 13:53:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

u tavu ne stavljate ulje?

ja na teflon tavi onoj do pačainak apečeme ih...i smao prije prve namažem sa kap ulja...
i više ne stavljam

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Meksicka kuhinja
3.2.2014 13:57:57   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

u tavu ne stavljate ulje?

ja na teflon tavi onoj do pačainak apečeme ih...i smao prije prve namažem sa kap ulja...
i više ne stavljam



aha baš ti hvala

kad vidjeh da su 4 km, pozli mi od cijene, ko će to kupovati

gdje je tiki da pokupi recept? user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Meksicka kuhinja
3.2.2014 14:14:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

u tavu ne stavljate ulje?

ja na teflon tavi onoj do pačainak apečeme ih...i smao prije prve namažem sa kap ulja...
i više ne stavljam



aha baš ti hvala

kad vidjeh da su 4 km, pozli mi od cijene, ko će to kupovati

gdje je tiki da pokupi recept? user posted image


meni su one kupovne malo žilave...mm je jednom kupio u konzumu, nedvano...
samo za nas bili smo sami...
ima sda komlet porgram tih nekih sosova i dždiđa u konzumu...la je rpiznao kasnije da su moje bolje...
no hajd što su bolje nego ih ima i više...user posted image
šta ćeš o 4 na nas dvoje...koji nismo cijeli vikned konkertno jeliuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Meksicka kuhinja
3.2.2014 18:58:42   
Mya_81 RR
Ja sam isprobala varijanti i varijanti i kupovne su mi daleko bolje (marka Locco ili tako nesto). Meni 4km nije puno, s obzirom da je to zasitno i nikad niko ne pojede vise od 2, eventualno 3, ali to su ekstremne situacije.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *