|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Polipi-sukrvica
24.8.2010 9:20:06   
Mamica24
Drage žene, mame

Meni se posle odnosa neku noć pojavi kao sukrvica i ja juče odem ginekologu.

Grlić materice mi nije fino zašiven (sašiven samo s jedne strane) i ima ta ranica od poroda ali ne krvari ona (hvala bogu) već neki polip (ili kako ginekolog kaže tkivo) na vagini koje je nastalo kao posljedica upale. Al mene to nit boli niti išta a čak je i sukrvica prestala.
Dobila sam tonu vaginaleta i kreme da se mažem pa ako se ne povuče da idem to skloniti laserski.

Ja sam se sva istraumirala od juče sam isprepadana i samo plačem. Porodila sam se prije skoro 5 mj.

Da se slučajno neko nije susretao s ovim ili sl problemom!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

gdje se to može laserski skloniti??

< Poruku je uredio Mamica24 -- 24.8.2010 9:25:00 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Polipi-sukrvica
24.8.2010 9:24:33   
mala86
ja sam imala polipe puno prije trudnoce na grlicu maternice!isto sam ih otkrila zbog krvarenja!odstranila ih kirurskim putem i sve ok!poslije rodila bez problemauser posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Polipi-sukrvica
24.8.2010 9:26:26   
Mamica24
Kaže meni dr da odradim ovu terapiju pa da onda idem na lasersko otklanjaje negdje??

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Polipi-sukrvica
24.8.2010 14:13:21   
marelica9
nedavno sam imala polip velicine 3-4 cm ( izraslina na ivici grlica), doktor mi ga je skinuo za 2 minute. samo su mi dali injekciju, polip odstranili i zasili, nista nisam osjetila...poslije se  nije vracao...

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Polipi-sukrvica
24.8.2010 16:16:52   
Mamica24
jel mi moe neko preporuiti ordinaciju za ovo?

< Poruku je uredio Mamica24 -- 24.8.2010 16:20:27 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Polipi-sukrvica
24.8.2010 23:40:14   
tam
Polip sam imala nakon prvog poroda.
Nije mi krvario ve sam imala jako bolan odnos.
Moj ginekolog je predloio da ga odstranio odmah u ordinaciji
uz lokalnu anesteziju, pristala sam na njegov prijedlog.
Nakon toga sam rodila jo dvoje djece. Sve je bilo ok.
Mislim da bi trebali sve dogovoriti sa svojim ginekologom.

< Poruku je uredio tam -- 24.8.2010 23:41:01 >

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Polipi-sukrvica
25.8.2010 14:31:33   
Mamica24
priala sam sa ginek. i kada me je pregledala dala mi je vaginalete i rekla da kad saniramo upalu mohu otii da mi to negdje sklone laserski... ula sam da Vernes Begi to radi... ako neko ima informaciju plssss nek mi kae

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu tam)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Polipi-sukrvica
25.8.2010 15:57:26   
bebbe RR
Mamice, nisam se susretala sa takvim iskustvom, ali želim ti reći samo da je super da si otišla ljekaru i da ti je rekao o čemu se radi i dao terapiju. Ti sada, umjesto da se traumiras i plačeš, lijepo upotrijebi sve te lijekove i masti kako treba, pa kada odes na kontrolu dobices uputstvo sta i kakko dalje. Gledaj, mila - pod nadzorom si doktora, a oni (uglavnom) znaju svoj posao. Da je šta opasnije i strašnije - rekao bi ti. Stres i plač samo sve pogoršavaju. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Polipi-sukrvica
25.8.2010 17:15:11   
Mamica24
 
Jao tek sam sad vidjela kako sam uzasno napisala ovaj gornji post..  ja zurila jer mi je user posted image bio u rukama pa sam pola slova fulila.. grozota..

Propisala mi je kantarion vaginalete, Betadine i Canesten koliko sam mogla skontati. Rekla mi je da kupim caj od hrastove kore da se ispiram, da kupim caj za zenske bolesti kod Matije i da kupim brusnicu da pijem. 
Sad sam se malo informisala za lasersko uklanjanje tog polipa i ranice na grlicu  pa vidjet cemo. Kazu da je ranicu bolje skloniti ovim postupkom zamrzavanja al sve to kad saniram ovu jaku upalu..

< Poruku je uredio Mamica24 -- 25.8.2010 17:16:18 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Polipi-sukrvica
25.8.2010 21:01:20   
tam
Ja svoj post pokuavala sino ispraviti ali nikako nisam mogla uspjeti.
Slova sa kvaicama nisu prihvaena.
Ali nema veze. Bitno je da znate da to nije nita opasno.
Da ste zanemarili to bi vam bilo jako bolno.
Neto tako se zna javiti i nakon drugih operacija, kada je u pitanju ivanje.
Sve e biti ok.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Polipi-sukrvica
25.8.2010 21:02:34   
tam
user posted image user posted image user posted image user posted image
Evo i veceras isto. Sto je ovo?
Ovo mi se javlja samo kada sam na RR.
Slova koja imaju kvacicu jednostavno su mi preskocena.
A sada ne koristim kvacicu.

< Poruku je uredio tam -- 25.8.2010 21:04:26 >

(odgovor članu tam)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Polipi-sukrvica
28.8.2010 11:01:24   
Mamica24
bebbe RR sreca tvoja pa nisi i drago mi je zbog tebe. Doduse dinekolog je rekao da sad za sad nije ozbiljno al da se moram cesce kontrolirati.

tam hvala na podrsci i utjehi. Lakse je covjeku kad zna da je neko to vec prosao i da nije bilo posljedica nikakvih. Dosta sam citala i oranici na grlicu nainternetu pa nije ni to neki bauk ako se na vrijeme sanira. Obzirom da sam ja uvijek bila besprijekorna kad je u pitanju intimna njega ovo je za mene bio shok. Tek sam sinoc posle razgovora sa mm zaspala nekako rahatnije. Sad sam se posvetila ovoj terapiji pa cemo vidjeti kasnije kako cemo dalje. Ja bih voljela odmah otici da mi to sklone kad saniram ovu upalu. P ABD ja se nadam najboljem ishodu..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu tam)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Polipi-sukrvica
6.9.2010 10:10:24   
Mamica24
Opet ja na ovoj ni malo lijepoj temi al šta ćeš... mora se...

Da li neko slučajno ima iskustva sa dr. Naser Redžepi? 

Jedna porodilja je također imala ranicu na grliću i on joj je to laserski sanirao u svojoj privatnoj ordinaciji..



_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Polipi-sukrvica
10.9.2010 19:01:13   
bebaa
i ja sam vec tri puta unazad mjesec dana isla u skerlica na UZ da doktor tacno utvrdi sta je i prekuce mi rece da je polip ali opet moram otici posle menstr. da bude siguran...a sad...da li se to obavezno otklanja...i ako se otklanja  da li boli nakon toga da znam jer imam jako nizak prag boli pa da se psihicki na sve spremim...i da li se radi ambulantno ili na kosevu...privatni ne dolaze u obzir jer imam knjizicu...

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Polipi-sukrvica
14.9.2010 12:50:42   
Mamica24
Danas sam evo posle ove terapije išla na kontrolu. Upala se malo povukla ali je jos uvijek ima.. sad za sad ne možemo nista raditi po pitanju uklanjanaj polipa dok ne saniramo ovu upalu.. user posted image user posted image user posted image

Joooooooj tacno mi je dozlogrdilo.. doktorica kaže da ćemo je izliječiti samo da je to peglativno i da trebam biti strpljiva... user posted image user posted image

Prvo sam uzimala Canesten i betadin... Sad mije propisala poliginaks, kanesten, neke tablete i jos neke vaginalete.. i da idem na ispiranje!!

Meni ovo vise lici na to da sam pokusni zec user posted image user posted image  nego terapija..al sta ces... mora se.. kontala sam otici kod Vernesa čula sam da je dobar dijagnosticar... ma ne znam ni sama vise sva sam se iskidala!! user posted image user posted image

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Polipi-sukrvica
21.9.2010 10:35:20   
Mamica24
hahah user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ova tema počinje da liči na moj dnevnik user posted image user posted image user posted image user posted image  nema veze...

Samo da vam napišem možda se ne Daj Bože neko nadje u sl ili istoj situaciji...

Ja sam jučer bila na kontroli. Morala sam 2-3 puta ići na ispiranje vagine. Doktorica je stavljala genician i canesten kremu a jas sam kuci koristila poliginaks vaginalete. I hvala Bogu  upala prolazi čak se i polip smanjio i ta ranica na grliću je mnogo bolja..

rekla je da dodjem posle menzesa da vidimo taj polip i da ga sklonimo ako bude trebalo. Hvala Bogu eto sve će se aBd dobro završiti..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *