|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dermatitis
17.10.2010 23:44:51   
Veldina
Pozdrav buduce mame, da li neka od vas ima problem sa dermatitisom? Ja sam usla u 37 sedmicu a osip se pojavio prije 7dana tj u 36 sedmici trudnoce po prstima ruku i nogu. Uzasno svrbi i pece.... :(
Danas sam isla u hitnu pa dermatologu na kosevo tako da su mi je doktorica propisala neki tecni puder, mentol u vazelini i kremu Afloderm......nista ne pomaze i dalje su prsti crveni, peku i svrbe....nemam mira user posted image user posted image user posted image user posted image

da li je neka od vas imala istih ili slicnih problema?

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dermatitis
17.10.2010 23:47:36   
DM
Draga imaš temu atopijski dermatitis, pišu i trudnice i majke beba!
EVO JE


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dermatitis
17.10.2010 23:49:12   
taurus
na terapiju koju si dobila možeš samo dodati kalcij sa vitaminom C i to smiješ uzimati u trudnoći
budi stpljiva, trebalo bi se za dan-dva smiriti
slobodno popij i apaurin 2 mg da te malo umiri i da možeš spavati

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dermatitis
17.10.2010 23:49:17   
Veldina
e super....hvala

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dermatitis
17.10.2010 23:51:14   
Veldina
doktor mi je propisao apaurin al se nisam usudila da ga pijem :) sve se plasim stetno ce djelovati na bebu pa nesmijem rizikovati....

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dermatitis
18.10.2010 0:01:43   
taurus
IZVORNA PORUKA: Veldina

doktor mi je propisao apaurin al se nisam usudila da ga pijem :) sve se plasim stetno ce djelovati na bebu pa nesmijem rizikovati....


nemaš razloga za strah
apaurin se trudnicama daje da se smanje kontrakcije i opuste mišići matrnice i to tokom cijele trudnoće
veliki broj trudnica ga pije od početka i to po dva-tri puta dnavno
a tebi jedan sigurno neće škoditi a pomoći će ti da se opustiš i mirno spavaš

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dermatitis
18.10.2010 0:12:09   
Veldina
 izgleda da se ovo pocelo prosirivati po cijelom tijelu.
vec me pocela panika da fata....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: dermatitis
18.10.2010 0:39:29   
taurus
panika ti samo može pogoršati stanje
namaži aflodermom, popij apaurin i u krevetuser posted image
javi sutra kakva je situacija

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dermatitis
18.10.2010 11:31:15   
Veldina
taurus hvala na savjetu al nista ne pomaze i dalje je stanje grozno ne znam sta da radim.... 
citala sam forum AD al tu nema trudnica koje imaju ovaj problem vec njihove bebice koje moraju da se bore sa ovim uzasom od alergije.....


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dermatitis
21.10.2010 7:28:06   
taurus
Veldina nadam se da se stanje popravilo bar malo i da ti je lakše user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dermatitis
21.10.2010 7:42:42   
Hanady RR
Veldina...
sad čitam tvoj porblemčićuser posted image
ne znam šta bih ti preporučila da ti olakša ali evo ako nisi porbala porbaj
A-Derma; Exomega, Mustela; Stelatopia, kreme koje su neke druge trudnice koristile i pomoglo im je. Naravno sve zavisi kako će se tvoja koža ponašati u odnosu na njih ali neka sikustav koja sam čula i čitala su bila pozitivna.

Ono što sam najviše čitala da kostikosteroidi nisu dobri pa pokušaj ih izbjeći naravno.user posted image

Nemaš još puno do poroda ( koliko svatih 15 dana do termina) nadam se bićeš smirenija i rješit ćeš ovu mlau brigu.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dermatitis
21.10.2010 22:48:52   
Veldina
Hanady, uzela sam melem i malo mi je ublazilo muku.... sutra imam termin kod doktora pa da vidim sta ce on reci.... samo se nadam da je dobar doktor bar sam cuula sve pohvale za njega...dr. Masic.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dermatitis
21.10.2010 22:51:18   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Veldina

Hanady, uzela sam melem i malo mi je ublazilo muku.... sutra imam termin kod doktora pa da vidim sta ce on reci.... samo se nadam da je dobar doktor bar sam cuula sve pohvale za njega...dr. Masic.



user posted image the best za doktora

evo ti link o njemu kod nas...mnogo nas je kod njega išlouser posted image KLIK



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: dermatitis
31.10.2010 16:32:32   
Veldina
Pozdrav svima....

samo da vam javim stanje se popravilo, a i ima novine :)

u ponedjeljak sam se porodila 10 dana prije termina u drzavnoj bolnici i uopce nisam zadovoljna :(

stigla sam u bolnicu u 01:30, sat prije mi je pukao vodenjak bolovi su poceli oko 02:00, pregledala me dr Aida, babica me smjestila u sobu.... bolovi su dolazili trpila sam a niko og babica ili sestrica ne dolazi u sobu da obidje a za doktoricu da i ne govorim.... kada su poceli naponi pocela sam vristati plasila sam se porodit cu se u sobi a niko ne dolazi..... u jednommomentu kad sam vrisnula dosla je babica i izderala se na mene kao sta je kao da nisi znala da boli...ja imam osjecaj da ce beba ispasti....sledeci napon za 5min kad je dosao opet sam vrisnula, derala se na babicu kad je usla u sobu vec mi je pocela krv liti kaze lezi da te pregledam..ah 9cenata neces ti jos ;) mene panika fata ja se derem na nju kaze hajde prosetaj 5min eto mene.... nije mi htjela pomoci da se popenjem na prilicno visok sto za porod, sama sam se patila, posle drugog napona sam rodila a nisam ni pukla niti me je sjekla.
prirodno sam rodila bez infuzije i sl.... al kazem vam da nije drzavna onakva kao sto se o njoj pise ili prica...nazalost.
za dr. Masica svaka pohvala.
babice kao da su mesari a ne babice....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dermatitis
4.11.2011 0:54:52   
sretniica
Ne znam da li ima jos negdje ova tema o dermatitisu u trudnoći, ali ja muku mučim s njim. Srećom nije mi velika površina ( na 2-3 prsta ruku) ali je da izludiš. Evo upravo sam namazala nekom fluoroscentno crvenom tečnošću eosinum 2% koja se uopće ne može saprati i izgledam ko da sam nekog zaklala :))) Jutros sam bila kod dermatologa po drugi put i ona mi ovo propisala dok se stanje ne smiri sad je stvarno užasno, pa onda neke kremice.

Inače sam "odradila" jednu terapiju sa teškim kortikosteroidima prije par mjeseci i mrzim se zbog toga, ali nisam znala kako su opasni. Dr. kaze da to nema veze jer kod mene nisu uopće velike površine zahvaćene niti tretirane user posted image

(odgovor članu Veldina)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *