|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tamjan
24.11.2010 12:35:37   
A Iman
Znate li gdje se u Sarajevu moze nabaviti tamjan- ne timjan, vec tamjan!
Sve sam pretrazila, ali bez uspjeha (badem butik, biljne apoteke....)
Treba mi u obliku zacina.

H V A L A!!!!!!!

http://www.24sata.hr/zdravlje/miris-tamjana-dokazano-lijeci-depresiju-i-tjeskobu-64138

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/biljke-lijece/artritis-kurkumin-tamjan-i-sveti-bosiljak-odnose-bol/

< Poruku je uredio A Iman -- 24.11.2010 12:36:23 >


_____________________________

Idemo dalje....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tamjan
24.11.2010 13:06:59   
Anoniman
meni to plaho nesto poznato...mislim da ti to katolici i pravoslavci koriste za nesto..ne bih sad da nagadjam...haj probacu ti ja pitati mm sestru je li to oni imaju

(odgovor članu A Iman)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tamjan
24.11.2010 13:11:46   
Anoniman
evo pitala...kaze ona da bi trebalo biti u kat. knjizari u bogosloviji...to ti je odmah do muzicke skole

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tamjan
24.11.2010 13:14:49   
R&T@
Sta je timjan?user posted image

Ovo je za Cik pogodi?user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tamjan
24.11.2010 13:19:35   
Anoniman
tamjan je smola njakog drveta sto raste u africi i ja mislim aziji...a ima ljekovita svojstva...i ja mislim da se koristi u vjerskim obredima...al to budem jos pitala...znace vjerovatno sporty

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tamjan
24.11.2010 13:24:17   
Visnja RR
znam da postoje oni mali grumenčići veličine bibera..izgleda kao vosak .... gdje se može kupiti ne znam ...valjda u crkvama...
a što se tiče biljke  valjda u biljnoj apoteci....

"Bela aromatična smola koja paljenjem razvija izuzetno jak i neobično prijatan miris zbog čega se prilikom činodejstvovanja koristi za kađenje i koja je korišćena prilikom pomazanja uljem "

"Glavna atrakcija za Egipćane u Južnoj Arabiji bio je tamjan, koji su oni visoko cenili zbog njegove upotrebe u hramovima i prilikom mumifikacije (balzamiranja), a njime je taj deo Arabije bio naročito bogat. "

"Tamjan je jedan od starozavetnih mirisa koji se u Skiniji, prema uputstvu koje je Mojsije dobio od Gospoda, koristio za kad i dovodio u vezu sa Svetinjom nad Svetinjama "

"U arapskim zemljama je tamjan omiljeno mirisno sredstvo i u svakodnevici. Zbog njegovog dezinficirajućeg i dezodorirajućeg djelovanja Omanci svoje brade, kose i odjeću drže iznad zapaljenog tamjana. Od Antike do Srednjeg vijeka liječnici su tamjan koristili kao lijek, protiv prehlade i želučanih tegoba. U Europi su medicinari i farmaceuti otkrili djelovanje tamjana na zdravlje prije 20-ak godina. O tomu farmaceut Manfred Schubert Zsilavecz sa Sveučilišta Johanna Wolfganga Goethea iz Frankfurta:„Bosvelijske kiseline su pentaciklički triterpeni, dakle prirodne tvari s kiselim osobinama. Upravo ti sastojci su, čini se, odgovorni za takvo djelovanje. Postoje brojna područja primjene: to su reumatska oboljenja ili kronične upale crijeva kao colitis ulcerosa.“

Trenutno se provode znanstvena istraživanja o utjecaju tamjana kod tumora mozga. Ta prirodna tvar, istina, ne može zaustaviti bolest, ali pacijentu olakšava patnje bez nuzpojava. Čini se da tamjan nije samo orijentalni miris nego možda i lijek budućnosti."

googlah malo user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 24.11.2010 14:22:01 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tamjan
24.11.2010 13:27:37   
veeseelaa
tamjan se može nabaviti u bilo kojoj crkvi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tamjan
24.11.2010 13:35:59   
milenium
podapisujem veselu,to ima svaka crkvauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tamjan
24.11.2010 13:36:10   
Anoniman
dadada evo slucajno i ja znam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image koristi se u liturgiji kod katolika i pravoslavacauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
meni je od tamjana muka jednom sam bila blizu kad je svecenik blagosivljao i pala u nesvjest al ovo je za temu moj blamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image veoma jak miris i znam da ga dosta ljudi ne podnosi

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tamjan
24.11.2010 14:11:07   
A Iman
hvala dadada, brza si i pomogla si mnogo.
ovih dana cu svratiti do te knjizare.
je li se mora uci u crkvu ili je van crkvene zgrade???

mjesecima sam tragala za tamjanom, a ovdje u roku par minuta dobila pravi odgovor.
jos jednom H V A L A

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tamjan
24.11.2010 14:16:02   
mama75
ali pazljivo sa tamjanom! Procitajte ovo:
http://dalje.com/hr-zivot/tamjan-povezan-s-karcinomom-disnih-putova/175618
Inace sam bila ubijedjena da su tamjan i timjan jedno te isto user posted image

(odgovor članu A Iman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tamjan
24.11.2010 14:20:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: A Iman

hvala dadada, brza si i pomogla si mnogo.
ovih dana cu svratiti do te knjizare.
je li se mora uci u crkvu ili je van crkvene zgrade???

mjesecima sam tragala za tamjanom, a ovdje u roku par minuta dobila pravi odgovor.
jos jednom H V A L A
nije to crkva...to je skola...tj. fakultet...za buduce casne, svecenike, vjeroucitelje i tako to

a koliko se ja sjecam vani je ulaz za knjizaru...odmah ispod stepenica...jedino ne znam kakvo je radno vrijeme

@noauser posted image ...ma ti si pametnica jednauser posted image

(odgovor članu A Iman)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tamjan
24.11.2010 14:41:05   
R&T@
IZVORNA PORUKA: mama75

ali pazljivo sa tamjanom! Procitajte ovo:
http://dalje.com/hr-zivot/tamjan-povezan-s-karcinomom-disnih-putova/175618
Inace sam bila ubijedjena da su tamjan i timjan jedno te isto user posted image



Opet jauser posted image

Vi objasniste sta je tamjan, a sta je TIMJAN?user posted image

(pokvarila me ona tema Cik pogodiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tamjan
24.11.2010 18:35:27   
mama75
Timijan je biljka, slicna majcinoj dusici. Mislim da se zove jos i ćubra. Ja sam mislila da se to koristi u crkvama, a evo sada saznadoh da je to u crkvi neka vrsta smole

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tamjan
25.11.2010 11:20:56   
Anoniman
Tamjan
user posted image

Timijan
user posted image

Vidim da na internetu uglavnom mijesaju...pisu da je isto...a nije...leksikon je jos uvijek zakon...izgledauser posted image

< Poruku je uredio dadada -- 25.11.2010 11:22:02 >

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tamjan
25.11.2010 18:39:29   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: dadada

tamjan je smola njakog drveta sto raste u africi i ja mislim aziji...a ima ljekovita svojstva...i ja mislim da se koristi u vjerskim obredima...al to budem jos pitala...znace vjerovatno sporty


user posted image user posted image user posted image user posted image Podsjti me na ministranske dane, kad sam mahala onom "spravom "( ne mogu se sjetit imena) u kojoj je tamjan, i mahala da se ne ugasiuser posted image user posted image user posted image Da ima ga u crkvama, samo ne znam je li se moze kupiti ili zamoliti za malo ukoliko za nesto bas trebauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tamjan
25.11.2010 19:00:04   
R&T@
Volim kad naucim nesto novo...

user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tamjan
2.12.2010 14:57:52   
A Iman
dadada, hajde pitaj zaovu, ovaj tamjna kao na tvojoj slici, smije li se kada se samelje u prah korisititi u ishrani, i na koji nacin se korisiti (kuhanjem, u vodi???)

ako neko zna odgovor, zahvaljujem unaprijed!!!!

i da, ako nije problem doci do broja telefona te knjizare u kojoj si rekla da mogu naci tamjan.


VELIKO HVALA

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tamjan
2.12.2010 15:02:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: A Iman

dadada, hajde pitaj zaovu, ovaj tamjna kao na tvojoj slici, smije li se kada se samelje u prah korisititi u ishrani, i na koji nacin se korisiti (kuhanjem, u vodi???)

ako neko zna odgovor, zahvaljujem unaprijed!!!!

i da, ako nije problem doci do broja telefona te knjizare u kojoj si rekla da mogu naci tamjan.


VELIKO HVALA
ja cu pitati...ali nesto cisto sumnjam da ce ona to znati...mozda najbolje da pitas u nekoj biljnoj apoteci...ili nekog travara...haj raspitacu ti se u svakom slucaju

(odgovor članu A Iman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tamjan
2.12.2010 15:15:34   
š t a
tamjan je smola i puno se koristi u pravoslavju ima ga kupiti u svim p. crkvama.

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tamjan
2.12.2010 15:20:09   
š t a
neboj se možeš ući u crkvu neće te pojest

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tamjan
2.12.2010 16:01:15   
A Iman
imam tamjan, tako da ne moram ici ni do crkve ni do apoteke.
trebam savjet i znanje.
posto zivimo u "frkovitom" vremenu volim zavrsiti sto vise poslova, obaveze (ili doci do informacija)  putem interneta ili telefona.
zasto se fizicki zamarati, ako nema potrebe, ili vremena???

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tamjan
2.12.2010 16:25:05   
A Iman
hvala dadada user posted image

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu A Iman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tamjan
17.10.2012 7:00:44   
tamjan1
pozdrav lijepi svima, da li ima neko ljubazan reci gdje ste nasli tamjan u sarajevu, dadada je izgleda rekla ali je vjerovatno se odjavila, pa njenog posta nema, hvala

(odgovor članu A Iman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tamjan
17.10.2012 20:12:24   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: tamjan1

pozdrav lijepi svima, da li ima neko ljubazan reci gdje ste nasli tamjan u sarajevu, dadada je izgleda rekla ali je vjerovatno se odjavila, pa njenog posta nema, hvala

U BL u svkaoj pravoslavnoj crkvi, na mjestu gdje se prodaju svijeće može se kupiti i tamjan. Vjerovatno ima i u pravoslavnoj crkvi u Sarajevu.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu tamjan1)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *