|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pijesak-kamen u bubrezima
12.2.2011 7:54:06   
Mamica24
U mom slucaju rijec je o pijesku u oba bubrega. Juce na UZV abdomena doktor me je tako nasikiro da sam ja bolesnija otisla kuci. Tako sam se prepala. Rekao je da imam pijesak u oba bubrega i da to treba sto prije sanirati. Ja sam prije 2 godine imala eserihiju i kao od tada su mi bubrezi osjetljivi na sve zivo...

A uz sve to nasao mi je i cistu na desnom jajniku.. uzas uzas uzas user posted image user posted image .... kaze sve je to jaka user posted image user posted image nahlada...

Dobila sam antibiotike Ciprol i puno caja da pijem... user posted image user posted image user posted image

Ako imate neki savjet dobro bi mi dosao... Ja kakav sam panicar to je da Bog sacuva.. Odma kontam sta ce biti sa Bekirom ako se meni nesto desi user posted image user posted image

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
12.2.2011 8:14:00   
SdZ
Ja bih ti preporucila caj Zlatna trava. Znam da je izlijecio cistu kod jedne djevojke, a meni puno pomogao kod mojih jakih upala.
Za pijesak- ne znam sta da ti kazem.
Cuvaj se, mila. Molim Boga da ti olaksa. I nemoj odmah misliti na najgore.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
12.2.2011 8:46:33   
veda
Draga mamica kao prvo da ti napisem da se ne sekiras toliko,sve se da rijesiti. Ovo sam ti htjela napisati na pp ali mi ne prolazi,neznam zasto,pa neka se moderatori ne ljute sto pisem ovako.
Ukratko-ja sam na putu i vracam se u utorak pa cu ti tada probati poslati pp i pokusati da ti odgovorim, i dam neke informacije vezano za tvoj problem sto se tice bubrega i pjeska u njima. Do tada, Veliki pozdrav.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
12.2.2011 9:18:48   
puma
mila moja,
ja ti vodim bitku s "pijeskom" u bubreGima vec od kad i od kad... to u nasem kontonu svi imaju zbog prevelike koncentracije hlora u vodi... znam kakve su to patnje i bolovi kad se upali i kad krene...
to sto ti je dao dr. dobre su tablete i uz njihovu pomoc moze se za vrlo kratko vrijeme zalijeciti boljka... ali pijesak se nikada ne moze izlijeciti, to da znas... nije to nista strasno, samo sto je bolno kad se upali ili pokrene...
meni najbolje pomaze uvih H caj... litar popijes u jednom danu i ta doza bi ti trebala pomoci... a u kombinaciji s tim cajem OBAVEZNO VUNENE carape na noge... 100% ucinkovito...
nadam se da ces se sto prije rijesiti problema... user posted image

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
12.2.2011 9:37:33   
Anoniman
mlako pivo u malo vecim kolicinamauser posted image

(odgovor članu puma)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
12.2.2011 11:33:05   
acudesa
Ja sam, kad sam imala pijesak, pila antibiotike, jer je doslo do upale, i neke kapsulice okrugle zute, one su za izbacivanje pijeska, u sebi sadrze maslinovo ulje i veoma su dobre, tacan naziv sam zaboravila. Mama alma zna kako se zovu.
Uva, brusnica-cajevi, ali ne zajedno jer ponistavaju dejetvo jedna drugoj. Znaci, ili jedan ili drugi.

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
12.2.2011 17:24:10   
puma
IZVORNA PORUKA: dadada

mlako pivo u malo vecim kolicinamauser posted image


100% ucinkovito... al sam zaboravila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
12.2.2011 23:32:54   
Apotekarka
za kamenac garabntiram za dva caja koprivu i konjogriz u velikim kolicinama piti ja sam se tim spasila...
A pila sam i toplu pivu jednom mm dosao s nogometa mi tek vjencani kraj mene otvorena pibva serpica u kojoj sam grijala a ja spavam li spavam...kako se zeza na taj racunuser posted image user posted image user posted image
Ali nesto od toga je pomoglo

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 22:06:16   
Mamica24
Ženeeee hitno mi je plss... smiju li se ciprol piti tokom menstruacije.. ja dobila a trebam nastaviti terapjiu????

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 22:07:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mamica24

Ženeeee hitno mi je plss... smiju li se ciprol piti tokom menstruacije.. ja dobila a trebam nastaviti terapjiu????


ja sam pila i tokom user posted image
nisam prekidala terapiju da ne bih razvila rezistentnost na taj antibiotik

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 22:12:33   
Mamica24
ja pila 10 dana i dan pauzirala zbog kontrole... i kroz dvadana dobijem i evo sad ne znam sta cu... jel mi kasno cekati do ujutro da zovem dr da pitam??

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 22:16:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mamica24

ja pila 10 dana i dan pauzirala zbog kontrole... i kroz dvadana dobijem i evo sad ne znam sta cu... jel mi kasno cekati do ujutro da zovem dr da pitam??


ma mislim nije ti kasno...


ja sma pila punih 15 dana ciprol...nisma prekidala...odmah mi doktorica dala da imam dovoljno....
sad ne znam...
ako si pauzirala 3 dana pitaj doktora ujutro...mada ne vidim razalog da ga ne piješ kada imašuser posted image
moglo ti se desiti da dobiješ u sred terapije 3-4 dan...nebi ti niko rekao prekini tada...ako me shavatš šta ti želim reći...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 22:19:36   
Mamica24
u pravu si, ma rece mi ova komšinica kao "nemoj, možeš dobiti odljev" ... i ja poslusala i vec danas osjetim malo nelagode kad pišam da prostiš... ma sacekacu do ujutru valjda se ne pogorsa...

pitacu ja dr ujutro pa cu nastaviti... ovo mi se jednom desilo da sam nastavila terapiju posle 7 dana kad sam se napila koka kole i odma me poceo peci urin...

< Poruku je uredio Mamica24 -- 2.3.2011 22:22:42 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 22:58:30   
vodolija
ja bi ti preporucila maslinovo ulje i limun,izerendas cijeli limun sa korom zalijes maslinovim uljem i to uzimas po kasiicu ujutru i navece...
nadam se da ce ti pomoc....
ja sam prije pet mjeseci operisala zuc,na uz se pokazalo da imam pjeska i u bubrezima al za sad nemam nikakvih problema.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 22:59:46   
Mamica24
vpdolija vec sam cula za taj recep i dobila sam prirodno domaće masl ulje ujuto po kasicicu d apijem sa par kapi limuna... kazu da cu ga ispisati brzo al meni se gadi to piti evo tjeram se ko malo djete...

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu vodolija)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 23:04:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mamica24

vpdolija vec sam cula za taj recep i dobila sam prirodno domaće masl ulje ujuto po kasicicu d apijem sa par kapi limuna... kazu da cu ga ispisati brzo al meni se gadi to piti evo tjeram se ko malo djete...


pa začas progutaš...
ja sma to pila prije operacije žuči...

u drugoj trudnoći sma imala pjeska u bubrezima i ''poderali'' mi mokraćne kanale pa sma stalno imala neki vrg i upale...

sad sam ko leptir...a an okus malsinovog i limuna sma se navikla odavno

ako ti je lakše a ti napravi sljedeći recept...

uzmeš teglu i poredš u nju suhe smokve, njih 41...pa zališe malsinovim uljem i zatvoriš...
nakon 10 dana kada tako stoje počenš svako jutro jednu smokvu iz toga ulja sa nekoliko kjapi limuna na njoj ( to isjediš naknadno) pojesti...
i ovo pomaže jako.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 23:06:11   
vodolija
zazmuris i progutas user posted image user posted image


(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 23:07:41   
Hanady RR
a sad pokušavam naći recept za super dobar čaj koji sma pila prije operacije...
dala mi jedna naša forumašica...
sl en mogu d anađem na računaru ni forumu...
znam da idu različite trave i preslica ona je jako dobra za ove porbleme...i uvin i brusnica i još nešto...al sad količine i kako se pije...
moram ti to naći...
vjeruj čaj je toliko dobar da postoje slučajevi da je kod ešerihije coli bio savršeno učinkovit

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
2.3.2011 23:13:01   
muaaa
imala sam i ja pjesak u bubregu i pila maslinovo i limun,puno brusnice i uvinog sad nemam, nestaouser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
12.3.2011 17:02:35   
Mamica24
Antibiotici su mi produženi jos 8 dana user posted image user posted image sad pijem neki cefalaksin iako kasnim sa terapijom nekih 8 dana dijete mi se razbolilo i ja skroz zaboravim na sebe i tablete user posted image user posted image još uvijek osjećam nelagodu kad pišam al manje nego prije evo sad pijem brusnicu...

ula sam i za ovaj rowatineks ... mojoj jaranici je pomogao ali vidim na netu da se koristi uglavnom kod kamenca u bubregu??

< Poruku je uredio Mamica24 -- 12.3.2011 17:17:16 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pijesak-kamen u bubrezima
12.3.2011 22:32:27   
tajcika
zao mi je sto prolazis kroz te muke,znam kako to boli, al uz ovaj recept sa suhim smokvama,limunom i maslinovim uljem (sve ovo mozes samljeti u omjeru po 250gr i s 2,5 dl ulja pa ti dode kao neki dzem i lakse je pojesti) ako imas nekog da sada kako pocinje proljece da ti nabavi brezovu vodu koju pijes po jednu casu dnevno rijesit ces se ako Bog da tog pijeska
isprobano i djelovalo user posted image

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *