|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje pelene koristite?
27.5.2008 22:21:49   
bebacha
IZVORNA PORUKA: Aminad

mi smo skoro počeli koristiti sleep&play čini me se da baš i nisu loše ali imam osjećaj da postoji neki fazon jer su dosta dobre a povoljne, zapravo najpovoljnije od pampersovih

ako neko ima iskustva s njima molim vas pišite
  mi koristimo te pelene,navece je ne presvlacim po 8 sati jer prespava noc i nikad se nije desilo da propuste


< Poruku je uredio bebacha -- 27.5.2008 22:23:15 >

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Koje pelene koristite?
10.6.2008 9:27:52   
Emina*
Mi smo neki dan kupili sleep&play, i odlicne su,
cak su nam i bolje od newborn baby  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Koje pelene koristite?
10.6.2008 11:08:04   
idana_85
Ja jos ne koristim, al cu akobogda koristiti samo ekopelene.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Koje pelene koristite?
10.6.2008 12:27:08   
Amrino
IZVORNA PORUKA: idana_85

Ja jos ne koristim, al cu akobogda koristiti samo ekopelene.


Imaju i u DM- u neke eko...od recikliranog materijala- mislis na te ili...?
Ja koristim DM- ove ali eto te nisam probala...mozda kupim sl. put


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Koje pelene koristite?
10.6.2008 17:12:33   
mamina cura
Eko pelene su platnene pelene koje su sivane i izgledaju poput jednokratnih samo sto se peru i ponovo koriste. Ima ih od 100% pamuka i te moraju propustati a ja sijem i sa vanjskim vodonepropusnim ali paropropusnim slojem tako da ne propustaju i super drze i koza dise. Nikakvi zastitni najloni ne dolaze u obzir. A da nepricam kakva je guzauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Koje pelene koristite?
10.6.2008 18:00:40   
Amrino
Ah- pamucne!!! Za njih znam- samo nisam znala da ih zovu i eko...Posto sam u DM- vidjela jednokratne eko- pelene (tako na njima pise) jer su valjda od reciklirnog materijala- pa kontam da nije to- to...
Sad mi je jasno- ok user posted image
I ja vec duze vrijeme planiram prelazak na pamucne...ali eto nikako da se nakanim...cekam neku neplaniranu lovu- jer za sad mi je to velika investicija- a ovaj moj kaki...X puta dnevno...user posted image tako da mi treba najmanje 20 komada


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Koje pelene koristite?
10.6.2008 21:02:31   
mamy Sabina
Aida te Huggies pelene su bile daleko najbolje od svih koje sam ja probala.Doduse davno je to bilo.Znam da su tada bile skuplje od drugih.Nesto nevidim da ih sad ima kupiti ovdje.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Koje pelene koristite?
10.6.2008 21:33:44   
mamy Sabina
Amrino jel ti kupujes babylove u DM? Danas sam ih gledala i cijena je super a,a vidim da si ti zadovoljna.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Koje pelene koristite?
10.6.2008 21:45:11   
Amrino
IZVORNA PORUKA: mamy2

Amrino jel ti kupujes babylove u DM? Danas sam ih gledala i cijena je super a,a vidim da si ti zadovoljna.


Ja sam peeeezadovoljna. Vec sam ih ranije preporucila.
Ja sam eto prvo koristila sleep&play, a probala sam i molfix, violeta...ove su mi ubjedljivo najbolje.
Trakice sa strana su elasticne, dosta su duboke na ledjima, moze u niih stati "tovar" a i nemaju onaj "cudni" miris kao npr. violeta- i sto je najvaznije cijena im je super! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Koje pelene koristite?
10.6.2008 21:51:32   
mamy Sabina
Hvala ti puno.Znam da mi je rano al pomalo gledam,a cula sam da su super.Pomalo sam ispala iz fola velika mi je klinka pa racunam na vas.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Koje pelene koristite?
10.6.2008 21:53:38   
nikka
Mi koristimo babylove za more odnosno bazen,super su navlače se kao gaćice,i to mi je puno bolje i što se tiče higijene nego kad je dijete golo,nikada neznaš kad mu se može desiti.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Koje pelene koristite?
14.6.2008 22:29:21   
Lamija i Sarica
Moja  beba je pravo osjetljiva po tome pitanju. Ima pravo osjetljivu kozu. Kupovala sam sve vrste i od svake bi se izasula, dok nisam pocela koristiti Pampers. Sa njim sam prezadovoljna, a i Sara nema vise osipa. Sve zavisi od tipa bebine koze. Ako im je koze pravooooooo osjetljiva kao mojoj Sari definitivno Pamperss.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Koje pelene koristite?
12.7.2008 19:11:02   
bina
Definitivno se moram uključiti na ovu temu. Koristim pampers pelene od kako sam se porodila. Bratova zena zivi u Njemacko i ima bebu uzrasta kao moj Danis. Takođe koristi Pampers pelene. Naravno kada dođe u Bosnu ponese zalihu pelena za period koji ce boraviti ovamo, naravno s razlogom. Razlika je ogromna između onih koje ona koristi i koje ja koristim. Kod njenih pelena sa strane ima rastezljiva traka dok kod nasih nema iako ih reklamiraju na TV-u. Tako da dode da smo bas i za kvalitet uskraceni iako ja ovamo plaćam skuplje nego ona u Njemačkoj.

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Koje pelene koristite?
15.8.2008 14:10:40   
Romali
Da malo podignemo ovu vječnu temu. Dobila paket Libero pelena kupljenih u Hr. Super su, ali nigdje u Mo. nisam na njih naletjela. Ima li ih kupiti u vašim gradovima?I ako neko zna ima li igdje u Mo, neka please napiše.
I još neki dan u Mercatoru sam vidjela njihove pelene Lumpi. Nisam se zaustavila  nego samo u prolazu pročitala. Ima li ko iskustva? Kvalitet, cijena?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Koje pelene koristite?
16.8.2008 12:57:59   
boogy woogy
Mi koristimo pelene koje Mamina Cura sije i guza mala je presretna zbog toga!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Kad smo negdje dalje od kuce i nismo u prilici prati ove pamucne pelene, onda koristimo ove eko jednokratne pelene i DM-a. One su od 100% celuloze i bolje su od Pampers pelena ili bilo kojih drugi jednokratnih jer ne sadrze poliakrilne gelove koji su opasni, otrovni drugim rijecima katastrofa za bebe! Ti isti gelovi se stavljaju u Always zenske uloske, pitanje: Zene, da li bi vi nosile 24 sata tokom 2 godine Always uloske konstantno?!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Koje pelene koristite?
16.8.2008 13:15:07   
mamyca
Mi koristimo Pampers active baby po danu,a po noci sleep and play,i pravo sam zadovoljna s njima.A i meni je dajinica iz Njemacke donijela dva paketa Pampersa koji su milion puta bolji nego ovi nasi.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Koje pelene koristite?
16.8.2008 14:30:04   
SANELA2007
mi koristimo preko dana violetine a po noci papmers sleep&play i prezadovoljni smo tom kombinacijom.Guza nam se nije cak ni jednom osula od kako smo se rodili,vjerovatno sve zavisi od osjetljivosti bebine koze


_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Koje pelene koristite?
16.8.2008 14:35:26   
M kao Mama
razlika u pelenama je evidenta, prije pola godine kupim ja pamper u amko komercu, donesem kući otvorim, kad drugi dizajn, druga boja trake, lila umjesto zelena, rastezljiva, malo šire, ma skroz drugačije, ne bude meni mrsko stupim u kontakt sa ljudima u zastupništvu i oni mi objasne da zaista postoje pele za zapadnu Evropu i za Bih, te da su ubacili nekoliko stotina tih njihovih u naše "redove" kako bi ispitali reakcije tržišta. velim, ja prvo ste trebali dati neku reklamu da se tržište ispituje, a ne ovako, moaj prva pomisoa je bila da su fuš, e još sam zaboravila na trakucama piše pampers,
bez obzira na sve mi koristimo papmers od prvog dana, već sam pisala o tome

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Koje pelene koristite?
16.8.2008 14:58:06   
rozi
Ja kombinujem platnene i iz DM-a(nwkad obicne Babylove, a nekada ekoloske). Super su miuser posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Koje pelene koristite?
16.8.2008 20:38:28   
Visnja RR
Pampers 3 active baby... i guza joj je uvjek za gricnuti... user posted image
ne kontam zasto se neko zali da guza nije ok u pampersicama...

Gore ima pitanje da li bi nosili always uloske svaki dan paaa.... ja dnevne nosim godinama... rezultat: osjecaj svjezine i NIKAD nisam imala nikakvu infekciju i slicno user posted image ... evo ja kao reklama user posted image
sve je stvar u tome koliko redovno mjenjas bebici pelene... naravno da mi ne pada na pamet da joj satima drzim jednu... kao sto i sebi mjnjam dnevne svaki put kad odem u WC ...
btw mislim da i nije neki primjer...
ko hoce platenene nek ih koristi ko hoce ove druge nek njih koristi i mirna Bosna... najvaznije su guze... a svaka majka za svoju bebu zna najbolje...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Koje pelene koristite?
16.8.2008 20:45:44   
Mrka
Mi isto od pocetka koristimo Pampersice i prezadovoljni smo.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Koje pelene koristite?
16.8.2008 23:54:24   
HINDA
od pocetka Pampers a kasnije na koje prve naletim, isto su mi se sve pokazale, nikakve razlike nisam uocila ni kod jedni.

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Koje pelene koristite?
17.8.2008 7:43:03   
mišur
Romali, i ja koristim Libero odnedavno, i prezadovoljna sam.
U Banja Luci imaju da se kupe u samo jednoj radnji za bebice, i nigdje drugo.
A super su mi,mnogo bolje od Pampersa, samo što su malo deblje.
Cijena pakovanja od 33 komada je 15 KM,malo su skuplje od Pampersa

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Koje pelene koristite?
17.8.2008 14:59:20   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Visnja

Gore ima pitanje da li bi nosili always uloske svaki dan paaa.... ja dnevne nosim godinama... rezultat: osjecaj svjezine i NIKAD nisam imala nikakvu infekciju i slicno user posted image ... evo ja kao reklama user posted image
sve je stvar u tome koliko redovno mjenjas bebici pelene... naravno da mi ne pada na pamet da joj satima drzim jednu... kao sto i sebi mjnjam dnevne svaki put kad odem u WC ...
btw mislim da i nije neki primjer...
... najvaznije su guze... a svaka majka za svoju bebu zna najbolje...


Naravno da svaka majka zeli svojoj bebi najbolje ali je pitanje da li majke zaista ZNAJU sta je najbolje. Sigurno ne znate ove podatke:


Istraživanja su pokazala slijedeće podatke za SAD:
1955. god – manje od 10% beba imalo je pelenski osip
1991. god – 78% beba je imalo pelenski osip.

Vjerojatni razlozi za povećanje pelenskog osipa masovnim korištenjem jednokratnih pelena su: alergijske
reakcije na kemikalije, nedostatak zraka, viša temperatura

* Jednokratne pelene koje sadrže parfeme, povezane su s tegobama pri disanju kod astmatičara.
* Pregrijavanje za 1°C koje se događa u jednokratnim pelenama, u vrijeme kad se dječacima još razvijaju
testisi, može utjecati na kasniju neplodnost.
* Pošto dijete u jednokratnim pelenama nije svjesno svojih fizioloških funkcija, jer se tekućina odmah
upije – djeca koja koriste jednokratne pelene puno kasnije se odviknu od pelena. Nekad je bilo
nezamislivo da dijete troši XXL pelene do 3 i više godina, sad je to uobičajena pojava.
* Bebini intimni dijelovi su u kontaktu s pelenama 24 sata na dan, 2 i pol godine (majke, zamislite da
morate sintetičke higijenske uloške nositi toliko dugo!). Jednokratne pelene sadrže niz kemikalija, od
onih kojima se postižu visokoupijajuća svojstva, do nekih u tragovima koje su čak visokotoksične:
NATRIJEV
POLIAKRILAT

* superupijajuća tvar koja
se u kontaktu s vodom
pretvara u gel
* možete ga naći u obliku
komadića poput mekanih
kristalića na bebinoj
guzi
* nastavlja upijati vodu
višestruko više od svoje
težine i na odlagalištima
* upija tekućinu i iz bebine
tanke kože na genitalijama
pa je suši više nego
bi trebalo
DIOKSIN
* nusprodukt izbjeljivanja
celuloze klorom, a može
se nalaziti u tragovima i
u pelenama
* jedna od najtoksičnijh
tvari koje je proizveo
čovjek
* kancerogen je
TBT -
TRIBUTIL KOSITAR

* kemikalija koja nastaje u
proizvodnji PVC-a, zbog
čega je dobro izbjegavati
pelene s PVC-om ili
provjeriti da proizvođač
pelena jamči da u njegovim
pelenama nema
TBT-a
* visoko je toksičan
* prodire kroz kožu i ima
efekt sličan hormonima
* šteti imunološkom i hormonalnom
sustavu






(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Koje pelene koristite?
17.8.2008 16:27:17   
mamina cura
user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *