|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Tuzla
25.10.2016 8:57:59   
mila87
Ah da a sestra Muharema je psovala sunce jednoj zeni dok se porađala. Ne sumnjam u njenu strucnost i vjerujem da zna svoj posao ali def treba poraditi na komunikaciji.To je van svake pameti...

(odgovor članu mila87)
Neposredna veza do poruke: 1026
   RE: Porodilište Tuzla
25.10.2016 22:40:03   
ziel
Joj kako se blamira s tim psovkama.... fuj.... user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mila87)
Neposredna veza do poruke: 1027
   RE: Porodilište Tuzla
26.10.2016 18:47:40   
amelaaaa
Mislim da bih tu sestru refleksno udarila nogom kad bi mi nesto opsovala u tom momentu user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1028
   RE: Porodilište Tuzla
6.11.2016 13:49:19   
manuela RR
Samo da napomenem amelaaa od tebe ocekujem svjeze informacije o stanju name UKC sta I kako se smije ponijeti I dr prakticne stvariuser posted image user posted image

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1029
   RE: Porodilište Tuzla
6.11.2016 16:33:16   
medoli
Drage zenice je li ima neka zena iz lukavca. Naime , trudnocu vodim u lukavcu a treba da se porodim u tuzli naravno. Medjutim mene muci sto Sam imala jedan pregled u 9tom mjesecu i Doktorka mi je rekla da cekam bolove i idem na gradinu . Znaci nikakvih vise pregleda mi nije zakazala i bas nista. Malo me to brine iskreno

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1030
   RE: Porodilište Tuzla
6.11.2016 16:58:23   
amelaaaa
Bit ce svjeze informacije obecavam user posted image

A medoli cudno mi je to... Ja vodim trudnocu u Tz, i tokom 9tog mj.imamo preglede svake sedmice, do termina, a na termin se javljas na UKC. Ne znam kad ti je termin, ali obavezno na taj dan dodji na Gradinu, bez obzira da li imas bolove ili nemas.

Druga stvar, ako se brines, slobodno otidji na UKC i reci da imas bolove, ha ja... Kao da oni mogu znati da li te boli ili ne boli, a pregledat ce te i da si mirna user posted image

(odgovor članu medoli)
Neposredna veza do poruke: 1031
   RE: Porodilište Tuzla
6.11.2016 17:07:15   
manuela RR
medoli to mi je cudno jer u 9 ide se sedmicno na kontrole I to iz vise razloga.Zbog zrelisti posteljice,protoka,prati se rad srca bebe,kontrakcije da li se otvaras....i dosta je vazno ici redovno na te preglede.
Moj ti je savjet sa knjizicom se pokusaj prebaciti u Tz Dom zdravlja ili idi kako ti je amelaaaa rekla na UKC

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1032
   RE: Porodilište Tuzla
6.11.2016 17:51:35   
medoli
Pa da Tako cu i uraditi vjerovatno jer i meni je jako cudno sto tako radi . Twrmin mi je 10.11 .. mozete li mi Reci prve znakove da je porodjaj blizu, znam da je svaka zena razlicita ali eto otprilike da znam sta me ceka

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1033
   RE: Porodilište Tuzla
6.11.2016 18:22:30   
amelaaaa
Termin nam je isti dan medoli user posted image Mozda se i vidimo gore user posted image Sretno ti :)

Sto se mog iskustva tice, boljela su me krsta... I to je bio pocetak. Nisam mogla (a ocekivala sam da cu moci) mjeriti kontrakcije, jer sam osjecala konstantnu tupu, blagu, menstrualnu bol u krstima. Mogu ti reci da ta bol uopste nije bila jaka, i nisam je povezivala sa porodom. Pravi bolovi su poceli 3 sata poslije i tad sam bas osjecala kontrakcije po minutu pa odmor (ali to je vec bilo u porodjajnoj sali)user posted image
Druga stvar su malo jaci bolovi u preponama i oko stidne kosti, par dana prije. I par dana pred porodjaj sam isla redovnije u wc user posted image , nije neki simptom ali ima logike, posto se bebica spusti, pritisce crijeva i organizam se cesce cisti. user posted image

(odgovor članu medoli)
Neposredna veza do poruke: 1034
   RE: Porodilište Tuzla
6.11.2016 19:03:02   
medoli
Amela eto Vidis, tacno mozda se sretnemo gore 😍 ma ja poslednjih 2 sedmice ako ne i vise idem jako cesto u wc i Malu i veliku nuzdu.. danas me bas boli Dole, stidne kosti ali i cupkala sam neku travu danas pa mozda ima veze .. I dosta Mee svrbi danas pa se plasim da nije neka bakterija

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1035
   RE: Porodilište Tuzla
17.11.2016 15:04:55   
amelaaaa
manuela ostadoh duzna firske informacije iz porodilišta user posted image Unijet smijes klasiku: uloske, jednokratne gacice, kozmetiku, pelene za bebu, mobitel, punjac, hranu (keks, cokoladicu, sok, jabuku...). Sve sto zaboravis ili ti zatreba nije problem, u bilo koje doba ti moze donijeti posjeta (naravno do vrata gdje sestra preuzme i donese ti). Ja sam naknadno dobila sve sto mi je zatrebalo, soka, kremicu za bradavice, slatkise (mada su mi dr.porodilje u sobi rekle da su njima donosili slatkise ali da im nisu dali unijet, sestra vratila na licu mjesta). Navodno i banane vraćaju. MOguće da ne dozvoljavaju hranu koja moze izazvati zatvor ili sta vec. U svakom slucaju, ja nisam imala nikakvih rezova, i bas sam se pocastila slatkisima heheh
Uslovi su se u odnosu na proslu godinu jaaaako poboljsali. Tu su novi prozori, onda zajednicka trepezarija, posteljine i spavacica u izobilju hahah Salim se, ali dobijali smo spavacice redovno, cak i vanredno, cim sestra primjeti da je nekoj spavacica krvava odmah donese novu, bez i da trazis.
Osoblje je stvarno super. Prosle godine imala sam stelu, ove godine nisam, i nije mi ni trebalo. Primljena sam u porodilište nesto prije 7 ujutro, a porodjena u 8:20, tako da sam zakacila promjenu smjena, 2 doktora i 2 babice :) Primio me dr.Halilovic, fin, ljubazan, nista za zamjerit, porodila dr.Mirela Kapidzic, jako ljubazna i pozitivna. Babica Ruza, starija, odlicna. Mada oko mene i nije bilo puno posla hahaha Usla sam gore prakticki otvorena, lezala u radjaoni sat vremena cekajuci napone, kad su krenuli, hvataj bebu i cao. user posted image

Zelim svima srecu :*


(odgovor članu medoli)
Neposredna veza do poruke: 1036
   RE: Porodilište Tuzla
17.11.2016 18:06:45   
manuela RR
Amelaaa bas si sretna nadam se da cu cupola proci ko ti...
A mi tamo na temi baksuxiramo da nisi na carski morala pa se ne javljas...user posted image

Hvala name info a gdje ostavis to sto poneses?

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1037
   RE: Porodilište Tuzla
17.11.2016 18:26:04   
medoli
Ja sam se pporodila juce ali iskustvo nije dobro pa ne bih da vas plasim❤

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1038
   RE: Porodilište Tuzla
17.11.2016 18:32:21   
manuela RR
Bas mi je zao.user posted image
Prvi porod?

(odgovor članu medoli)
Neposredna veza do poruke: 1039
   RE: Porodilište Tuzla
18.11.2016 2:33:49   
medoli
Jeste prvi a I poslednji "zahvaljujuci " nasim doktorima

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1040
   RE: Porodilište Tuzla
18.11.2016 14:16:01   
amelaaaa
Ajoj medoli...bas mi je zao user posted image

Manuela, neko ko dodje s tobom, nosi tvoju odjecu, obucu i dokumente nazad kuci (nemoj zaboraviti licnu kartu i papir za krvnu grupu). Kesa za porodiliste ide sa tobom, sestra je ostavi u jednu prirucnu sobu u kojoj odlezis 2 sata poslije poroda. Tad ti mogu dodati iz kese mobitel da se javis svojima, ali ne mozes jesti i piti nista. Uglavnom stvari su ti tu zablokirane dok se ne porodis.


(odgovor članu medoli)
Neposredna veza do poruke: 1041
   RE: Porodilište Tuzla
18.11.2016 15:22:00   
manuela RR
Medoli bas mi je zao...user posted image
Jesil ti OK sad nesto se zakomplikovalo ?
Moj prvi porod je bio tezak ali oni su manje vise bili OK.

Amelaaa hvala na info?
Znaci obavezan je karton krvne grupe..
Prvi put ga nisam nosila ali je pisalo na trudnickoj knjizici...

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1042
   RE: Porodilište Tuzla
20.3.2017 10:31:36   
anandi
Dobar dan, evo malo da podignem temu i nadam se da ce neka mama da odgovori
Zanima me da li na Gradini moze muz prisustvovati porodu i ako moze koji su uslovi da bude? Moze li se poroditi prirodno sa epiduralnom anestezijom i ako se ide na carski koriste li spinalnu anesteziju?

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1043
   RE: Porodilište Tuzla
20.3.2017 13:18:55   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: anandi

Dobar dan, evo malo da podignem temu i nadam se da ce neka mama da odgovori
Zanima me da li na Gradini moze muz prisustvovati porodu i ako moze koji su uslovi da bude? Moze li se poroditi prirodno sa epiduralnom anestezijom i ako se ide na carski koriste li spinalnu anesteziju?




Moze muz ako je slobodna ta sala. Samo pitaj kad dodjes.
Za anesteziju ne znam.

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 1044
   RE: Porodilište Tuzla
20.3.2017 17:00:47   
ziel
Spinalna ni epiduralna ne postoje na UKC TZ user posted image Nemaju strucnjake za epiduralnu a za spinalnu ako mislis da si budna a da ti rade cr to nisu nikad nikome radili. Provjereno.

< Poruku je uredio ziel -- 20.3.2017 17:02:09 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1045
   RE: Porodilište Tuzla
21.3.2017 10:52:35   
anandi
Hvala vam na odgovoru. A bas cudno, evo u Gracanici vec se neko vrijeme radi sa spinalnom anestezijom a da na ukc-u ne rade. Prije 3 mjeseca od prijatelja mi se zena porodila u Gracanici na cr sa spinalnom anestezijom, ali posto su bogati kontala sam nasli su neku semu, anesteziologe i tak, medutim prije 20-tak dana porodila mi se prijateljica na isti nacin.
Ko bi rekao da je Gracanica korak ispred ukc-a user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1046
   RE: Porodilište Tuzla
21.3.2017 14:15:50   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: anandi

Hvala vam na odgovoru. A bas cudno, evo u Gracanici vec se neko vrijeme radi sa spinalnom anestezijom a da na ukc-u ne rade. Prije 3 mjeseca od prijatelja mi se zena porodila u Gracanici na cr sa spinalnom anestezijom, ali posto su bogati kontala sam nasli su neku semu, anesteziologe i tak, medutim prije 20-tak dana porodila mi se prijateljica na isti nacin.
Ko bi rekao da je Gracanica korak ispred ukc-a user posted image



A jel ti ides na carski?

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 1047
   RE: Porodilište Tuzla
21.3.2017 15:34:34   
ziel

IZVORNA PORUKA: anandi

Hvala vam na odgovoru. A bas cudno, evo u Gracanici vec se neko vrijeme radi sa spinalnom anestezijom a da na ukc-u ne rade. Prije 3 mjeseca od prijatelja mi se zena porodila u Gracanici na cr sa spinalnom anestezijom, ali posto su bogati kontala sam nasli su neku semu, anesteziologe i tak, medutim prije 20-tak dana porodila mi se prijateljica na isti nacin.
Ko bi rekao da je Gracanica korak ispred ukc-a user posted image

I ja sam cula mnogo pohvala za bolnicu u Gracanici.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 1048
   RE: Porodilište Tuzla
22.3.2017 10:06:12   
anandi
Alma pa nekidan kad sam bila na ukc-u dr mi je rekla 80% da cu na carski. Ja sam tek 31+2 ali beba je bas bas nisko i kaze da necu docekat termin (moglo bi svaki cas da krene), samo da udem u 9 i porodit ce me. Jedino ako joj dodem 8 prstiju otvorena onda cemo na prirodni porod. Ona ne zeli da rizikujemo sa cekanjem i otvaranjem bez obrzira sto je beba glavicom dole okrenjena...kao ova trudnoca se ganja 7 godina i iz vto je pa zeli na sto bezbjedniji nacin da donese mog mudonju na svijet.

ziel pa da, dosta zena hvali tamo osoblje. Ko zna, mozda sto ih je manje pa fino rade. Ja sam vidjela da su tamo uslovi puno bolji nego na ukc-u. Sad mi zao sto sam predala papire za promjenu prebivalista, ali kad vec zivim u blizini gradine lakse ce mi biti i kad se porodim da dijete prijavim ovdje najvise zbog lijecenja

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1049
   RE: Porodilište Tuzla
8.11.2017 8:18:09   
manuela RR
Pošto sam relativno skoro po drugi put rađala na UKC da napišem friško iskustvo. ..
Ovj put u odnosu na 2008 mi se čini da je situacija čak puno bolja.
Od prijema do sestara i babica i dr. u rađaoni pa i onih na kraju koji rade sa bebama.
Dr. Na UKC mi je bila Mara Fejzić i moram da kažem zahvaljujući njoj sam ostala pri tome da ću i ovaj put roditi prirodno jer sam zbog teškog prvog poroda (na vakum) ovaj put htjela da idem na dogovoreni carski.
Sreća pa nisam. ..
Zahvaljujući njenom pristupu i ohrabrenju imala sam diiivan prirodan porod čak i bez indukcije. ..Ni epiziotomija ni šivanja ma ništa ...i moram reći da je prirodan porod diiivno iskustvo...

Na prijemu pola onih procedura sto su ih 2008 obavljali sad preskaču (brijanje klistir) ništa od tog ne rade samo papirologiju. ..U prijemu dr Anela Latifagic preljubazna. ..

U rađaoni me dočekala babica Muharema korektna i stručna. ..
Onda u sobi za oporavak divne sestrice za bebe i glavna sestra.
.
Forsiraju dojenje stalno dolaze i objašnjavaju. ..posebno prvorotkama. ..
Oko pupka vakcinacije sve sto vas zanima glavna sestra je tu
..
Ja sam tražila recimo da mi bebu još jednom okupaju jer je bio sav ulijepljen od ostataka po kosi. ...
Nisu pravili problem nego su ga odnijeli na kupanje...
Moj je puno vristao pa ga je sama sestra u par navrata nosala i smirivala...
Nisam joj zapamtila ime ali je mlađa i kovrdave tamne kose...

< Poruku je uredio manuela RR -- 11.12.2017 17:23:13 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *