|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji
22.12.2011 16:12:21   
ziki
IZVORNA PORUKA: jelenaT

. Onda mlada uzme musko dijete, zvano "nakonjce" nemam pojma sto se tako zove, okrene ga tri puta u krug, to je kao posto se od davnina musko djete smatralo napretkom (po meni Boze oprosti glupost) pa da im bude brak napredan.
 I ovo je bilo. Boze ja sam 2/3 naseg vjencanja i tzv svadbe zaboravilauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Obicaji
22.12.2011 16:32:18   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: ziki

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


Kome se daju te pare od kićenja, to nam je i danas nedoumica? Mi smo dijelili dio mladencima dio djevojkama koje su kitile.
Ovaj sam zaboravila i ovaj kao i da su rodbina od mm koji su dosli po mene stavljali na tablju kad su ih posluzili serbe je bio kad sam se udavala, a pare se dijele djevojkama koje su kitile i sluzile.

koliko ja znam pare od kicenja idu maldoj u kuci a nesto djevojkama koje su kitile


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Obicaji
22.12.2011 16:34:48   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Iman83

Mislim da je Jasmin ovdje htjela reći da ne treba mezar voljene osobe postati mjesto tavafljenja i obožavanja, jer neki ljudi i u tome znaju pretjerati.

Ali ako si svjesan zašto ideš, da se podsjetiš na smrt koja i tebe čeka i da osobi čiji mezar posjećuješ proučiš dovu...mislim da nema ništa loše u tome.

Ja nikad nikome ne nosim cvijeće, možda mi nekad neko i zamjeri, ali ne nosim.



da i ne treba biti mjesto obozavanja , gluho i daleko bilo , nisam znala da je cvjece ZABRANJENO prvi put cujem hajd da pricamo o vjencu pa i nekako ne da je zabranjen nego po obicajima nije nase , cvjece nije nikakvo zlo "bar ja mislim" . 



Ja puno volim cvijece.Ali sto se tice mezara,Allahov Poslanik je zabranio uzdizanje i ukrasavanje mezarja,cak i cvijecem,jer to moze biti jedan od puteva ka divljenju i sl.Pogotovo kad se zasadi cvijece,pa pocnu price kako na tom grobu,mezaru uvijek cvate to cvijece,kako slabo vene i sl,pa se pocne `uzdizati` umrli.Ja se nadam da mi nisi zamjerila Mirkice user posted image


jasmin ne zamejrim ti bona ali danas sma procitala Hadis u kojem pise da je Poslanik sve zabranio izuzev cvjeca da se posadi to da i da se dusa obraduje kada se dodje na mezar . ako nadjem opet postavim.

A zasto bih ti zamejrila ti samo govoris onako kako praktikujes i sledis user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Obicaji
22.12.2011 16:49:17   
*pcelica*
Imam pitanje za Jasmin, nadam se da nije OT ali spada u obicaje koji ovdje familija mm se pridrzava. Naime oni kazu da je na nasim mezarovima dozvoljeno zasaditi jedino rutu. Nigdje nisam mogla naci bilo kakvu informaciju koja bi mi to potvrdila ili demantovala, pa sam sad malo user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Obicaji
22.12.2011 16:56:46   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Imam pitanje za Jasmin, nadam se da nije OT ali spada u obicaje koji ovdje familija mm se pridrzava. Naime oni kazu da je na nasim mezarovima dozvoljeno zasaditi jedino rutu. Nigdje nisam mogla naci bilo kakvu informaciju koja bi mi to potvrdila ili demantovala, pa sam sad malo user posted image

a sta je rutaa sada sam nasla sta je to je neka biljka poslacu ti link na pp sta sam ja nasla


< Poruku je uredio Mirkica -- 22.12.2011 16:57:47 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Obicaji
22.12.2011 17:05:17   
*pcelica*
Ruta je nekakva biljka grmolikog izgleda koja se koristi i kao zacin i za lijecenje nekih bolesti Ja sam prvi put cula za nju kad je svekrva donijela odnekud da mm zasadi svom ocu i nani.Tad su mi oni rekli da je ta biljka jedino sto je dozvoljeno da stoji na mezaru

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Obicaji
22.12.2011 17:11:00   
Hannan
A niko ne spomenu polijevanje vode kad se krene na neki put, pa kad dijete krene u skolu, pa na ispit, pa....to je ja mislim jako rasiren obicaj, da sve ide ko niz vodu.
Meni su uvalili na svadbi ne znam vise ni ko maramicu svezanu da bacim sa prvog mosta, pa poslije pitam sta je to bilo kaze onaj cvjetic sto s ekite svatovi, zito haman i pare...koliko para kaze 5Km, ma da l isma znala ne bi to otislo u rijeku radije bih nekom siromahu dalauser posted image ...hajde eto zito raspadne se pa pojedu ribe, ali pare i ovaj cvijet mi nikako nije jasnouser posted image

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Obicaji
22.12.2011 21:08:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ziki

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


Kome se daju te pare od kićenja, to nam je i danas nedoumica? Mi smo dijelili dio mladencima dio djevojkama koje su kitile.
Ovaj sam zaboravila i ovaj kao i da su rodbina od mm koji su dosli po mene stavljali na tablju kad su ih posluzili serbe je bio kad sam se udavala, a pare se dijele djevojkama koje su kitile i sluzile.


pare od kićenja tj.bačane u mladinskoj kući ostaju kod domaćina kod mlade...s tim da mlada ''sa korpe'' svojom rukom daruje djevojke koje su joj kitile svatove...

a nakonjče mlada daruje iz dvoga novčanikauser posted image

sve nakav trošak njoj majkemi...svi ostalu u plusu ostanuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Obicaji
22.12.2011 22:38:24   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Imam pitanje za Jasmin, nadam se da nije OT ali spada u obicaje koji ovdje familija mm se pridrzava. Naime oni kazu da je na nasim mezarovima dozvoljeno zasaditi jedino rutu. Nigdje nisam mogla naci bilo kakvu informaciju koja bi mi to potvrdila ili demantovala, pa sam sad malo user posted image

a sta je rutaa sada sam nasla sta je to je neka biljka poslacu ti link na pp sta sam ja nasla



Moja nana je vjernica i ona ne da nista da se zasadi naan dedin mezar sem rute..zato svaki put kad krenemo dedi na mezar ponesemo vode da je zalijemo user posted image Uh kako mi taj covjek nedostaje user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Obicaji
23.12.2011 9:26:19   
chantal
A kucanje u drvu da se nešto ne bi ureklo user posted image   pa pomjeranje s mjesta gdje sjediš kada se spomene neka bolest user posted image   samo praznovjerje,ne pratim ništa od toga,perem veš i sječem nokte bilo kojim danom i u bilo koje doba,odnosno kad stignem,ali me drugi stalno opominju kako ne pazim ništa,i kako mi to ne valja user posted image user posted image

Kod nas je običaj kada se beba donese negdje 1.put da domaćin unese i obavezno iznese bebu iz kuće i da se daruje param,to pokušavam praktikovati jer mi nije toliko nebulozno,ali zaboravim unjeti i iznjeti user posted image  
Isto tako kada nekog pitaš koliko je bebi ona obavezno naglasi x mj njoj i maci/ćuki user posted image   valjda isto protiv uroka,pa su me i tu stalno ispravljali kada bi neko pitao za moju bebu,a ja izostavim macu/ćuku user posted image

I još se sjeti nečeg na šta su me stalno upozoravali user posted image kada se beba kupa obavezno na kraju joj malo vode na dlanu dati da popije,treba tako user posted image



< Poruku je uredio chantal -- 23.12.2011 9:28:47 >

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Obicaji
23.12.2011 10:12:10   
lepetetka
Ne znam ovo za sađenje cvijeća,vjerovatno da postoje hadisi koji to tumače, ali ja mislim da majka koja ode na mezar svome djetetu (da nas Allah dž.š. sačuva tog iskušenja), ne sadi cvijeće da bi to dijete uzdizala, obožavala i pripisivala druga Jedinome, nego to čini da ublaži svoju tugu i bol, da kaže tom djetetu da joj nedostaje, da ga voli, želi, i ta majka želi da i to privremeno boravište njenog djeteta bude lijepo i uredno,... a ne da ga uzdiže i klanja mu se ne dao Bog....Ja slabo posjećujem mezare, većinom to radi muški dio porodice, poslije Bajram namaza,..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Obicaji
23.12.2011 10:27:26   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Iman83

Mislim da je Jasmin ovdje htjela reći da ne treba mezar voljene osobe postati mjesto tavafljenja i obožavanja, jer neki ljudi i u tome znaju pretjerati.

Ali ako si svjesan zašto ideš, da se podsjetiš na smrt koja i tebe čeka i da osobi čiji mezar posjećuješ proučiš dovu...mislim da nema ništa loše u tome.

Ja nikad nikome ne nosim cvijeće, možda mi nekad neko i zamjeri, ali ne nosim.



da i ne treba biti mjesto obozavanja , gluho i daleko bilo , nisam znala da je cvjece ZABRANJENO prvi put cujem hajd da pricamo o vjencu pa i nekako ne da je zabranjen nego po obicajima nije nase , cvjece nije nikakvo zlo "bar ja mislim" . 



Ja puno volim cvijece.Ali sto se tice mezara,Allahov Poslanik je zabranio uzdizanje i ukrasavanje mezarja,cak i cvijecem,jer to moze biti jedan od puteva ka divljenju i sl.Pogotovo kad se zasadi cvijece,pa pocnu price kako na tom grobu,mezaru uvijek cvate to cvijece,kako slabo vene i sl,pa se pocne `uzdizati` umrli.Ja se nadam da mi nisi zamjerila Mirkice user posted image


jasmin ne zamejrim ti bona ali danas sma procitala Hadis u kojem pise da je Poslanik sve zabranio izuzev cvjeca da se posadi to da i da se dusa obraduje kada se dodje na mezar . ako nadjem opet postavim.

A zasto bih ti zamejrila ti samo govoris onako kako praktikujes i sledis user posted image user posted image user posted image



Mirki,ja sam znala za hadis o onoj stabljicici koja je olaksavala umrlima dok se nije osusila,no ona nije stavljena radi ukrasa,ali za cvijece zaista ne znam.
pcelice,prvi put cujem za rutu,ne znam sta je to...

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Obicaji
23.12.2011 11:10:22   
*pcelica*
user posted image

Ovu sliku sam nasla na netu. Ja tu biljku sam vidjela samo onda kad je sveki donijela a bila je mala mozda da je imala dva listica.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Obicaji
23.12.2011 13:00:14   
*Boo*
hej, nisam ni ja znala za tu biljku...a gdje je nabaviti?user posted image

_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Obicaji
23.12.2011 23:43:24   
veeseelaa
Isto tako kada nekog pitaš koliko je bebi ona obavezno naglasi x mj njoj i maci/ćuki user posted image valjda isto protiv uroka,pa su me i tu stalno ispravljali kada bi neko pitao za moju bebu,a ja izostavim macu/ćuku user posted image


hahahah ovo nikad čula
a tek kad vidim da dijete "nagare" po čelu hahahah umrem od smijeha
Ja ni mašalla nisam stavljala na kapicu kad se rodila


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Obicaji
24.12.2011 7:49:03   
jasmin
Zaboravih reci,iako ce veeseelaa osip da dobije kad procita :D:D:D...drzim se obicaja da ljubim ruku svekru i svekrvi,i ovako ponekim starijim zenicama koje su mi drage.Sta cu,jace od mene :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Obicaji
24.12.2011 14:55:18   
lepetetka
Jasmin a što to??user posted image Ja ne volim to ljubljenje ruku, jer higijenski koliko ih god peremo uvijek su i prljave ... Jel to običaj neki po hadisima ili onako "običaj"?? Sjećam se da su prije djeci govorili da za bajram poljube dede i nane u ruku i tako čestitaju Bajram a meni to vazda FUJJJ bilo, baš to ne volim.. A i to mi je podizanje i uzvisivanje toga koga se ljubi u ruku, to mi izaziva neko strahopoštovanje user posted image Jel ljubiš svekra i svekrvu u ruku zato jer ti to želiš ili zato jer to tako treba user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Obicaji
24.12.2011 15:02:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin

Zaboravih reci,iako ce veeseelaa osip da dobije kad procita :D:D:D...drzim se obicaja da ljubim ruku svekru i svekrvi,i ovako ponekim starijim zenicama koje su mi drage.Sta cu,jace od mene :).
ja sam ovo gledala u turskim serijama  a znam da je tako prije bilo postovanja radi
ljubilo se samo u ruke i celo koliko sam cula .


(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Obicaji
24.12.2011 15:42:45   
jasmin

IZVORNA PORUKA: lepetetka

Jasmin a što to??user posted image Ja ne volim to ljubljenje ruku, jer higijenski koliko ih god peremo uvijek su i prljave ... Jel to običaj neki po hadisima ili onako "običaj"?? Sjećam se da su prije djeci govorili da za bajram poljube dede i nane u ruku i tako čestitaju Bajram a meni to vazda FUJJJ bilo, baš to ne volim.. A i to mi je podizanje i uzvisivanje toga koga se ljubi u ruku, to mi izaziva neko strahopoštovanje user posted image Jel ljubiš svekra i svekrvu u ruku zato jer ti to želiš ili zato jer to tako treba user posted image


Ma samo zbog postovanja kad sam se udala,zatim kad sam krenula iz BiH ovamo,i kad ih ponovo sretnem planiram isto.Nije to toliko cesto da bi se neko podigao i uzvisio.S druge strane,kako uvijek kazem svoje misljenje,makar se i suprotstavljalo starijima,to je daleko od strahopostovanja.Dakle,cisto postovanje i obican obicaj.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Obicaji
24.12.2011 15:50:13   
lepetetka
OK znači nije neki pisani običaj user posted image , znam ja za to ali me nervira i lično ne bih nikoga osim u obraz :) A ne volim se ni u obraz sa svakim se ljubiti, sjećam se da sam kao dijete mrzila da me ženturače cmaču, ali nisu ni imale mjeru, baš zabale jadno dijete kada ga coknu :) a soba odzvanja..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Obicaji
24.12.2011 18:26:57   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: jasmin

Zaboravih reci,iako ce veeseelaa osip da dobije kad procita :D:D:D...drzim se obicaja da ljubim ruku svekru i svekrvi,i ovako ponekim starijim zenicama koje su mi drage.Sta cu,jace od mene :).


aaaaaaaj user posted image ma neću dobiti osip al jednostavno to nikad nisam vidjela uživo niti ko to radi od mojih.....
ima i gori stvari.... nije sad to nešto strašno
ima negdje običaja da mlada opere noge svekru user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Obicaji
24.12.2011 18:34:21   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin

Zaboravih reci,iako ce veeseelaa osip da dobije kad procita :D:D:D...drzim se obicaja da ljubim ruku svekru i svekrvi,i ovako ponekim starijim zenicama koje su mi drage.Sta cu,jace od mene :).


aaaaaaaj user posted image ma neću dobiti osip al jednostavno to nikad nisam vidjela uživo niti ko to radi od mojih.....
ima i gori stvari.... nije sad to nešto strašno
ima negdje običaja da mlada opere noge svekru user posted image



E to je za mene malo tezi slucaj.Mogu donijet vodu,a ostalo,ne daj Boze nevolje.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Obicaji
24.12.2011 18:37:04   
Silver
Kod nas je obicaj da ljubimo roditelje u ruku za Bajram, i aBd ja cu to raditi dok god budu zivi! moji amidze,strine, i ostala rodbina koje se smatra "mladjima" neda da se ljubi u ruku! Kod mm to vec nije obicaj, eh sad ja svoje obicaje nisam prosirila na njegovu porodicu, mislim da bi im bilo cudno user posted image a opet mm nije prihvatio taj obicaj pa ni on ne ljubi moje u ruku, i njima bi bilo cudno user posted image

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Obicaji
24.12.2011 20:10:13   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin

Zaboravih reci,iako ce veeseelaa osip da dobije kad procita :D:D:D...drzim se obicaja da ljubim ruku svekru i svekrvi,i ovako ponekim starijim zenicama koje su mi drage.Sta cu,jace od mene :).


aaaaaaaj user posted image ma neću dobiti osip al jednostavno to nikad nisam vidjela uživo niti ko to radi od mojih.....
ima i gori stvari.... nije sad to nešto strašno
ima negdje običaja da mlada opere noge svekru user posted image


Moj je imao temp. koja ga je obarala(baš obarala)i ja sam mu stavljala obloge na noge-jesam li čudnauser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Obicaji
24.12.2011 20:21:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin

Zaboravih reci,iako ce veeseelaa osip da dobije kad procita :D:D:D...drzim se obicaja da ljubim ruku svekru i svekrvi,i ovako ponekim starijim zenicama koje su mi drage.Sta cu,jace od mene :).


aaaaaaaj user posted image ma neću dobiti osip al jednostavno to nikad nisam vidjela uživo niti ko to radi od mojih.....
ima i gori stvari.... nije sad to nešto strašno
ima negdje običaja da mlada opere noge svekru user posted image


Moj je imao temp. koja ga je obarala(baš obarala)i ja sam mu stavljala obloge na noge-jesam li čudnauser posted image user posted image


Meni nisi nimalo, samo si plemeniti insan koji pomaze drugom insanu kada je u nevolji.

A ljubljenje ruke... vala to ne bih mogla ni kad bi me puskom tjerali.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *