|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj djeteta
28.1.2010 12:27:53   
Skvo RR
pingpong  user posted image user posted image !

< Poruku je uredio Skvo RR -- 28.1.2010 12:28:05 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Odgoj djeteta
28.1.2010 13:24:42   
Amrino
I ja bih vam se rado pridruzila ali, nazalost, MM ce kuci tek oko 7...user posted image ...ali eto, ako nista drugo, napisite nam nekoliko stvarcica koje vam se dopadnu na predavanju...a koje bi nama mogle biti od koristi...

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Odgoj djeteta
28.1.2010 17:09:45   
misica
Pitance jeste li clanice Nahle jer bi ja tamo isla? Vidjela sam da ima svasta i javnite mi rado bi isla!!! Pozz

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Odgoj djeteta
28.1.2010 17:13:56   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

I ja bih vam se rado pridruzila ali, nazalost, MM ce kuci tek oko 7...user posted image ...ali eto, ako nista drugo, napisite nam nekoliko stvarcica koje vam se dopadnu na predavanju...a koje bi nama mogle biti od koristi...

user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Odgoj djeteta
28.1.2010 17:14:35   
mamaajna
odes na recepciju u Nahli i daju ti svoj program i proberes sta tebi pase

< Poruku je uredio maja78 RR -- 28.4.2010 8:46:00 >


_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Odgoj djeteta
28.1.2010 17:16:23   
Hanady RR
baš mi žao što propustih ovaj seminar 16 i 17...al eto propustit ću i ovo večeras...a voljela bih ići tema mi je za 10. nego kako već napisaše...fino upratite predavanja i da nam divnih savjeta donesete.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Odgoj djeteta
28.1.2010 17:16:36   
misica
Hvala!!!!! user posted image

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Odgoj djeteta
28.1.2010 17:17:09   
mamaajna
ne skontah da ima predavanje sad, uvjek oni organizuju.....reko opcenito pitas

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Odgoj djeteta
7.2.2010 12:21:25   
Anoniman
Seminar koji se održao 28.1. nije vezan za odgoj djeteta, pa neću o njemu na ovoj temi pričati.
Ono što je vezano za odgoj djeteta je Seminar o igri i kreativnosti kojeg ŽEC Nahla organizuje 14.2.
Ne morate biti član ovog udruženja da biste prisustvovali seminarima.  Dovoljna je dobra volja. 
Znam da je 14.2. Valentinovo... ja ga ne obilježavam, pa ću sigurno doći na ovaj seminar, ako Bog da.  Ko bude raspoložen da ide sa mnom, neka mi se na vrijeme javi na pp. 

(odgovor članu mamaajna)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Odgoj djeteta
8.2.2010 20:54:44   
Anoniman
Izvinjavam se moderatorima zbog predugog posta, ali imala sam problema sa postavljanjem događaja na pravo mjesto.  Želim samo obavijestiti drage hanume o Školi roditeljstva

Program seminara za februar:Subota, 13. februar
16:00-17:00  Ljubav i disciplina u izgradnji dječijeg samopouzdanja, Aida Tule, psiholog
17:00-17:30  pauza za kahvu i čaj
17:30-18:30  Radionica: Kako graditi dječije samopouzdanje? Voditeljica radionice: Aida Tule, prof. psihologije

Nedjelja, 14. februar
16:00-17:00 Značaj igre u razvoju djeteta, Medina Jusić, prof. pedagogije
17:00-17:30  pauza za kahvu i čaj
17:30-18:30  Radionica:  Razvoj kreativnosti kroz igru, voditeljica Medina Jusić, prof. pedagogije

Seminari su otvoreni i besplatni za sve učesnike,a održavaju se u prostorijama Nahle, ul. Džemala Bijedića 122 na Otoci. Poželjna je najava dolaska telefonom na broj               033/710-650         033/710-650 ili e-mailom info@nahla.ba

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Odgoj djeteta
9.2.2010 8:38:01   
misica
Joj ja bi pravo volila da idem, ali sam ove sedmice druga smjena jedino ako uspijem da se zamjenim rado bi isla. Sljedece sedmice sam prva i ako ti nije zahmetli da mi nekako javnes o desavanjima rado bi isla. Hvala!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Odgoj djeteta
9.2.2010 18:13:21   
Anoniman
Ne vjerujem da će biti ovakvih seminara slijedeće sedmice... Seminari o roditeljstvu se, čini mi se, održavaju jednom mjesečno ili periodično.  Ako šta saznam, svakako javljam na ovu temu, u rubrici Događaji te na Ringerajinoj Facebook stranici.

(odgovor članu misica)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Odgoj djeteta
11.2.2010 21:45:25   
Anoniman
Samo da podsjetim hanume na seminare...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Odgoj djeteta
13.2.2010 19:53:45   
bubiani
ja mislim da niti jedna knjiga ne moze pomoci pri odgoju djeteta, osim nase osobne savjesti i naseg odgoja kojeg mi imamo. Knjigu mozemo procitati ali nije isto procitati nesto a nesto iskusiti pa onda to prenijeti ili pak ne prenijeti na svoje dijete.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Odgoj djeteta
14.2.2010 12:24:10   
Anoniman
Šta sam naučila jučer u Školi roditeljstva:
- Svi mi dobro razumijemo procese uzgoja biljke: traba dosta sunca, svjetlosti, vode i mnogo, mnogo vremena da od sjemena dobijemo predivan cvijet.  Zašto onda kod "uzgoja" djetata očekujemo rezultate preko noći?!
- Šta je ljubav? Ljubav je prepoznavanje prilika i korištenje individualnih mogućnosti s ciljem duhovnog rasta sebe i drugih.
- Kontraljubav je nametanje svoje volje da se spriječi duhovni rast, a nametanje volje dovodi do stanja bespomoćnosti.  (definicije ljubavi i kontraljubavi mogu se odnositi na bilo koji vid ljubavi: majka-dijete, momak-djevojka, muž-žena, prijatelj-prijatelj.  Dakle, zapitajte se da li duhovno rastete uz svoje partnere, prijatelje i sl.)
- Ljubav se ne podrazumijeva.  Treba je pokazati djelima i izreći riječima.
- Bez obzira što ste na višem položaju u odnosu na dijete, ne "pritiščite" ga odozgo, već "gurajte" sa strane.  Balon, ako se pritisne odozgo, lahko će pući.  (Ovo se također može odnositi na sve vidove odnosa: onaj ko je autoritativniji, tj. gore, treba svoje "podređene" gurati sa strane, a ne pritiskati odozgo.)
- Za bolju komunikaciju sa djetetom, postavljajte mu otvorena pitanja (šta, kako, zašto, zbog čega...), umjesto zatvorenih pitanja (sva pitanja sa riječcom "li"), zato što pitanja sa "da li...?" vode kratkim odgovorima: da/ne i sl.

Jedva čekam današnji seminar i radionicu...
I dalje niko neće sa mnomuser posted image

(odgovor članu bubiani)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Odgoj djeteta
14.2.2010 12:35:36   
neki
Draga,bas ti hvala sto dijelis sve ovo sa namauser posted image Ja bih rado dosla,citam ovo danima,ali nazalost ne mogu dociuser posted image
Bilo bi mi drago da nastavis dijeliti sa nama sta god naucis na seminarimauser posted image
Hvala ti jos jednomuser posted image
P.S.Teme o odgoju djece su(bar ja tako mislim) bas slabo posjeceneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Odgoj djeteta
14.2.2010 12:41:41   
Anoniman
Eee, neki, razumijem da dosta žena ima veoma malu djecu i da im je teško izdvojiti vrijeme za ovakve seminare, al' mi ipak ne ide u glavu da nas je ovoliko na forumu (a na FB 700) i da niko, baš niko ne može doći.  Sinoć je na seminaru bilo jedva dvadesetak žena i četiri muškarca.
Veoma mi je drago da sam sinoć išla i trudit ću se da i dalje idem na ovakve seminare.
Nažalost, mnogi misle: šta će mene neko učiti kako da budem roditelj?! ...a čovjek se uči dok je živ.

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Odgoj djeteta
14.2.2010 13:03:32   
neki
IZVORNA PORUKA: pingpong

Eee, neki, razumijem da dosta žena ima veoma malu djecu i da im je teško izdvojiti vrijeme za ovakve seminare, al' mi ipak ne ide u glavu da nas je ovoliko na forumu (a na FB 700) i da niko, baš niko ne može doći.  Sinoć je na seminaru bilo jedva dvadesetak žena i četiri muškarca.
Veoma mi je drago da sam sinoć išla i trudit ću se da i dalje idem na ovakve seminare.
Nažalost, mnogi misle: šta će mene neko učiti kako da budem roditelj?! ...a čovjek se uči dok je živ.

Bas tako,nazalost,ali ja se nadam da ce se situacija poboljsati,bar sto se tice posjeta na ovu temu,ako nista drugouser posted image
A slazem se da covjek naravno uci dok je ziv,svakakouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Odgoj djeteta
14.2.2010 13:25:48   
juni
Tek sad sam vidjela temu i zelim ici s tobom Pingpong, samo ako mi mozes malo bolje objasniti gdje se nalaze prostorije jer se bas ne snalazim po Sarajevu. Hvala

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Odgoj djeteta
14.2.2010 13:42:02   
Anoniman
imaš pp, juni

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Odgoj djeteta
14.2.2010 21:13:11   
Anoniman
Evo nešto o dječijem razvoju kroz igru:
- jača se muskulatura, hodanje, govor, vokabular
- izoštravaju osjetila (čula)
- poboljšava koordinacija pokreta: oči-ruka
- razvija fina motorika
- poboljšava koncentracija
- razvijaju se socijalne vještine (poštivanje pravila i suigrača)
- podstiče na kreativnost i domišljatost
- razvija se mišljenje i pamćenje
- razvija radoznalost, istraživački duh i samostalnost

Kreativnost kod djeteta gušite tako što mu branite da šara, cijepa, reže i prosipa. Nalijepite veliki papir na zid i dozvolite djetetu da šara po "zidu", Kupite jeftine čaršafe i dozvolite djetetu da ih šara, reže, cijepa i sl.
Potaknite dijete da istražuje, npr. nacrtajte sliku nečega velikog i u tom velikom predmetu sakrijte crteže manjih predmeta.  Evo šta sam na Paint programu uradila, a vi sa bojicama i papirom možete mnogo više.
user posted image

Ponudite djetetu različite materijale za pravljenje igračaka.  Od gline se može napraviti sve i svašta, od običnih gumenih rukavica zeko (nacrtajte zekine oči i zube, dva prsta će poslužiti kao uši, a ostale prste odrežite); od slamki i papira napravite cvjetove; od starih CD-a napravite cvjetove (na jedan CD zalijepite papirnate latice i objesite CD za luster i sl. pomoću konca) ili napravite lutku:
user posted image
(Na jedan CD zalijepite četvrtine drugog CD-a, da dobijete uši, i preko svega nalijepite crtež sa likom dječaka, djevojčice, mede i sl.  CD lahko puca pa vodite računa da se dijete ne povrijedi.)
Nastavak slijedi kad budem imala vremena : ))

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Odgoj djeteta
14.2.2010 23:37:13   
sporty mamaa
Joj danas je moja cujica izmislila novu foru koja me stvarno plasi... A to je kad joj se nesto ne dopusta pocne govoriti nesto kao aaaaaaa, sva ali bas sva se ukoci i pocne tresti sve dok joj ne dadnem sto trazi... Sta da radim??? Inace ona je velika mudrica ja ne mogu vjerovati kakvu memoriju ima, neki dan joj ja bezveze brojala do pet, danas se zabila u kut i ponavlja jedan, dva, ti, cetiji, pet...Ja se izbezumilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Odgoj djeteta
14.2.2010 23:53:13   
ziki
Seminari su super, hvala ti sto dijelis sa nama iskustva, na zalost toga nema u Gracanici. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Odgoj djeteta
15.2.2010 0:24:35   
MELLI
sporty mama ja bih to stavila na ignore .Mi smo imali sličnih ispada bijesa(malo pregruba riječ),,moj sin je tako u nekoliko navrata pokušavao da se valja po podu jer mu ne dozvolim nešto što nije za njega,ono ,baci se i urla,ja sam odreagovala tako što sam ga značajno pogledala,mrtva ozbiljna, i samo doslovce prekoračila preko njega i izašla iz prostorije.Pokušao je to izvesti nekoliko puta i skontao da ne prolazi i vjeruj da to više ne radi.
Djeca svakodnevno svojim lukavštinama ispituju granice i prag tolerancije.Vjerujem da je to kod Nike samo prolazna faza,i pokušaj da na lagan način dobije ono što želiuser posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Odgoj djeteta
15.2.2010 22:19:07   
juni
Bila sam na seminaru sa Pingpong i bilo mi je odlicno. Bas smo se izigrale user posted image Steta sto cesce nema ovakvih seminara.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *