|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:45:47   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Anoniman

isto tako neslazem se sa ucenjem sure Fatiha umrlima,jer to do njih nece doci.Za mrtve se uce dove.Kao i hodanjem unazad kad se vracaju iz turbeta,kazu za nafaku.Boze sacuvaj



za hodanje unazad, nemam komentar stvarno svasta ljudi izmisljaju, a ovo mi ostalo nije jasno user posted image

Dove ucimo i mrtvim i zivim

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:47:51   
jasmin

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Meni je jedna starija komsinica rekla da ako mi se jede u trudnoci kiselo, da je musko, ako slatko da je zensko. Kazem ja njoj, eh onda je moja beba cviter. Kaze ona gluho bilo i daleko. Pa reko ja sta ce drugo onda biti po vasoj teoriji, jer mi se ni kiselo ni slatko nejede.
Sta je sad onda? Ona blehnula u mene a ja crko od smjeha


hahahahahaha,koji odgovor SailorMoon ...jesul joj oci ispale cudeci se...?! Meni se slatko jelo u obje trudnoce,prva trudnoca cura,druga decko.....

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:52:37   
Hanady RR
a možete li zamisliti  moju facu kad su sa ključem i crvenom maramom poletili djetetu na krevetac...

pogotovo ove koje su me upoznale...ja ne znam bil se smijala il plakala majkemi...i ja sve onako okolokokole pričame majok ne treba to...pa neće nogjde ići ima kod djete pazit...pa nemojte maramu nek patronažna kaže kad dođe šta misli o tome...al jok koda me nema...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:57:17   
aida.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image meni se jelo vazda slatko ne znam kako se desi da rodim musko user posted image user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 14:00:16   
koka i po
A šta će nane drugo raditi nego izmišljati kojekakve stvariuser posted image

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 14:01:23   
SailorMoon
Pa ne ey, mene to izludi kad ono nesta tko tvrdi kao da je doktorski rad o tome pisala i ima sve zive dokaze i podatke.
A sto se tebe tice Hanady, ja bi to sve mrsnula iz djecije sobe. Kod mene nebi bilo okolokokolo. Nego samo vani, nek djete samo kaze sta hoceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 14:04:42   
moja barbika
IZVORNA PORUKA: koka i po

A šta će nane drugo raditi nego izmišljati kojekakve stvariuser posted image

vala baš

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 11:33:06   
mala86
kod moje kume dosla baba od kuma dok je ova presvlacila malog kad ce ona njoj "joj kako mu je mala piso,to on cuva za brata " user posted image user posted image user posted image  joj ja kad sam cula user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu moja barbika)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 11:59:16   
Hannica
Prije par,kad mi je bila svekrva u gostima,ja stavila Hanu na tutu i posto je bila malo nervozna dala sam flasicu da pije sok da je sto duze zadrzim na tuti.I evo sta mi je svekrva rekla na to ."Nemoj djetetu davati da jede dok je na  tuti,smrdit ce joj iz usta."  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Eh kad taj dan nisam umrla od smijeha necu nikad.  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 12:43:59   
selmoni
meni je više tih babainih gatki preko glave svaki drugi dan moram prati kosu jer mi sipaju šećer ili so na glavu da se vidi gdje ću se počašati dole i ili gore pa da kažu jeli muško lili ženskouser posted image user posted image  pa mislim stvarno gluposti. Tipa otekla tio usta ili nos  ili čak su mi na početki govorili am nije to djevojčica to je dječak vidiš da se nisi ništa promjenila user posted image

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:02:37   
DM
Nemoj djetetu davati da jede dok je na tuti,smrdit ce joj iz usta.

Nemoj se uvrijediti-ali bi li ti jela u wc-u? I to je neki vid wc-a, pa to je , ja mislim zbog toga!

< Poruku je uredio doublemum -- 8.6.2010 13:03:41 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:07:30   
Lejla Ka
Nosim ja sina i zezam se sa sestrom "ono kažu kad nosiš muško da se proljepšaš?" Kaže meni sestra (ko što ti samo sestra može lijepo spustit) "Pa nije sad baš da si Angelina Joly"

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:21:12   
elkina_mala
Mozda i ima neke istine u toùe,ùeni su doktori rekli da je curica a vjerujte da mi je lice puno bubuljcica:( :( :(
nego,htjela sam vas pitat da li ste mozda cule
da zena kada krene na porod,da uza sebe ima bonbonu koja je uzeta sa svadbe;mislim ono kad mladu posipaju bonbonama,eh te bonbone,kazu da to jako pomogne kao biva lakse,ajte pliz recite znatel sta o tome hihih

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:27:27   
Anidae
Joj ovo ovdje prava vicoteka user posted image user posted image user posted image Odakle mi bombone kad sam samo vjencanje imala s kumovima... sto se tice ljepote, i ja imam problema s aknama, ustvari jednu sedmicu mi lice ko da su me pcele izujedale, pa se iduce samo od sebe ocisti, i tako evo 6 punih mjeseci trudnoce, pa de ti sad znaj spol po tome user posted image Stomak mi se uspicio naprijed jer sam zena od metar i po bukvalno pa nema ni stomak kud jadan u strane nego samo naprijed se siri user posted image user posted image user posted image Nos mi se jeste prosirio ali zato sto sam se udebljala vec 12 kg pa veci su mi i obrazi, i nos,itd... Slusam price svakodnevno, neke su zabavne, neke predju u dosadu al staces user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama i tata ocekuju svoga djecaka polovinom avgusta...
Prezivjeli smo sve i svasta i dogurali do 8.-og mjeseca :)

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:35:25   
vjestica
i kod mene je curica, pa nemam bubuljice
i kažu da blistam
i ne blistala, koliko sam željno čekala trudnoću
a za bombone bolje da ne komentarišem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ne vidim nijedno racionalno objašnjenje kako ti mogu pomoći, osim da ih gledaš i sjećaš se lijepih trenutaka sa svadbe
i smiješno mi je kad kažu da je dječak , jer se nisam razvalila
pa nisam se razvalila jer se ne prežderavam (btw znam mnoge koje su se razvalile i bile pune bubuljica, a nosile dječake) tako da su to priče besposlenih ljudi, a ne nešto u šta bi se moglo povjerovati
hajd što se žene bakću s tim, ali što muškarci
neki dan sam ostala iznenađena kad je kolega prokomentarisao (a lik je od kojeg nikad ne bih očekivala takav komentar, slobodan momak, nikad se vezati, samo hoda) sigurno je curica, jedeš slatko (jer me zateko kako jedem tortu)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:42:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: Anoniman

isto tako neslazem se sa ucenjem sure Fatiha umrlima,jer to do njih nece doci.Za mrtve se uce dove.Kao i hodanjem unazad kad se vracaju iz turbeta,kazu za nafaku.Boze sacuvaj

za hodanje unazad, nemam komentar stvarno svasta ljudi izmisljaju, a ovo mi ostalo nije jasno user posted image

Dove ucimo i mrtvim i zivim

Ne znam tačno na šta je Anoniman mislila, nisam bas ni kompententna da dam najbolji odgovor ali prevod Fatihe (pročitaj) ne spominje mrtve nego se moliš za sebe, nema mi logike ...a voljela bih i ja znati jel to to...

Elkina mala ni brdo karamela ti neće pomoćiuser posted image user posted image user posted image , pripremi se ti draga na drugi način (psihički i fizički) sretnooooo

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 291
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:43:18   
Nedi
Bombone...ma daj kakve bobmoneuser posted image Znači treba se pojesti bobmona stara5 godina??? ili 10???

Sigurno će ti biti lakše ako  još i stomak pokvariš


< Poruku je uredio Nedi -- 8.6.2010 13:44:36 >

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:48:44   
elkina_mala
pa i ja sam zeljno iscekivala trudnoca,i blistam ali unutra,nazalost nismo svi tvoje koze!

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:53:29   
jasmin
Ma kakve crne bonbone...sta li su sa svadbe imale starije generacije koje nisu zivjele u svijetu slatkisa?!
To su toliko besmislene izjave da pomislim da su ih izmislili samo da bi ostali po bilo cemu poznati,pa glupost glupost.
Cistoca lica nije povezana s spolom bebice.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:57:14   
elkina_mala
aaa nisam mislila na bonbone sa nase vlastite svadbe,nego npr ako je skoro neka svadba bila,nebitno od koga :s :s

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 13:58:07   
SailorMoon
Imam i ja jos jednu: Kaze kad kkrenes na porod otvori sve cesme iza sebe da tece voda - bice laksi porod.
Pa zeno draga gdje cu u sred njemacke u tudjoj zgradi otvoriti sve cesme i ja i muz odosmo i ostane poplava iza nas. Jer nikad se nezna kad ces se vratiti.
hahahahahahahhahaha gluposti

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 14:01:32   
jasmin

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Imam i ja jos jednu: Kaze kad kkrenes na porod otvori sve cesme iza sebe da tece voda - bice laksi porod.
Pa zeno draga gdje cu u sred njemacke u tudjoj zgradi otvoriti sve cesme i ja i muz odosmo i ostane poplava iza nas. Jer nikad se nezna kad ces se vratiti.
hahahahahahahhahaha gluposti




No comment!!!A sta ako naidje neki ciko pa pozatvara cesme...i prestanu trudovi u sred poroda?????Hahahahah

elkina mala,svejedno,jedna bonbona ne moze nikome pomoci pri porodu...ali moze molitva!!!:)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 14:02:43   
Nedi

[/quote]

No comment!!!A sta ako naidje neki ciko pa pozatvara cesme...i prestanu trudovi u sred poroda?????Hahahahah

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 14:04:12   
koka i po


Imam i ja jos jednu: Kaze kad kkrenes na porod otvori sve cesme iza sebe da tece voda - bice laksi porod.
Pa zeno draga gdje cu u sred njemacke u tudjoj zgradi otvoriti sve cesme i ja i muz odosmo i ostane poplava iza nas. Jer nikad se nezna kad ces se vratiti.
hahahahahahahhahaha gluposti



E baš je glupost.
Ma pravo će porod biti lakši.Da to nije ona probala na svojij koži?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.6.2010 14:15:14   
Hannica
IZVORNA PORUKA: doublemum

Nemoj djetetu davati da jede dok je na tuti,smrdit ce joj iz usta.

Nemoj se uvrijediti-ali bi li ti jela u wc-u? I to je neki vid wc-a, pa to je , ja mislim zbog toga!


Ne vrijedjam se uopste,samo mislim da se dijeci svasta nesto tolerise u toku navikavanja na tutu-odnosno odvikavanja od pelene.Mislim da bebe ne treba usporedjivat sa odraslim.user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *