|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
27.3.2008 21:34:45   
rozi
Heheh, nisam ja ni vidjela da me ona posolila, jer mi je bacila soli iza ledja kod rodice u dvoristu( to je njena svekrva) . Mozda nakon pola sata, kad  je zena otisla, rodica mi je rekla sta mi je uradila i ispricala mi da je cekala gdje cu se pocesati i tu cijelu pricu sta je mislila utvrditi.  Do tada nisam ni osjetila so u kosi, jer mi je bila zavezana pa je nisam ni dirala.
Zenu poslije nisam vidjela 15-ak dana, pa se to i zaboravilo, a da sam bas u tom momentu vidjela da me neko soli , ne vjerujem da bi sutila.
Sad mi to izgleda skroz smijesno i kad se sjetim posteno se ismijem. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.4.2008 14:07:41   
dincica
pozdrav svima! ne znam jeste li čule priče os straih žena da se u trudnoći ne valja šišati i farbati pa me zanima šta mislite o tome ?

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.4.2008 14:19:44   
Sonja
o farbanju u trudnoci vec ima tema
a za sisanje...hmmmmmm mislim da je to bezzzeeeeee


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.5.2008 12:18:13   
idana_85
IZVORNA PORUKA: kana

a sta kazete na to,beba je nisko-znaci musko je!!???user posted image


Ja sam gledala neki dokumentarac na discovery-ju bas na tu temu. I kao statistike su pokazale da je to tacno i smatra se da je razlog za to sto su curice puno njeznije i prvrzenije uz majuku pa je stomak visoko ,vise se primicu grudima i srcu, dok djecaci nisu pa je stomak nisko, ali to nije naucno dokazano. Isto tako kazu da su statistike pokazale da vise obrazovane zene imaju bolji osjecaj sta nose i da su ih oni testirali 10 i svaka je pogodila spol svog djeteta iako tada nije imala pojma sta je. Eh sad...kolko su ameri upravu ne znam....Bas sam pratila onu emisiju vrijeme je za bebe, i u 2-3 sam vidjela zene sa jako niskim stomakom i rodile su djecaka....Ja pojma nemam gdje je moj stomak

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
5.5.2008 12:40:39   
Blue rose RR
Ma to visoka-niska treudnoća da je povezana sa spolom..niđe veze.
Ja sam imala nisku trudnoću, a rodila sam svoju princezu.Znači po američkoj teoriji kikica je bila daleko od grudi i srca, i trebala je biti muško..:(((

Vidovitost po osnovu stručne spreme..user posted image ...ne znam šta da kažem, ostala sam bez teksta

Draga moja idana_85, a što se tiče američke "pameti" i njihovih istraživanja"..mislim da nije vrijedno pomena, niti uzimanja za ozbiljno, jer vidimo dokle su svijet doveli.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
8.5.2008 10:22:49   
*sunce*
da vas prvo sve pozdravim nova sam i prvi mi je post, u 18 sam sedmici trudnoće...listala sam par tema i nisam se mogla odlučiti na kojoj da ostavim prvi komentar ova mi je bila zanimljiva baš iz razloga što su i mene solili prvo muževa nena pa posle i muž i oba puta se različito počešalauser posted image  a i navraćali su me na fazon ruku da pogledam i nikad mi nije isto ispadalo user posted image   idem za mjesec na uz pa se nadam da će se vidjeti spol user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
10.8.2008 14:19:03   
Crazy little thing
Sara jest muslimansko ime, ali je isto tako i kršćansko i židovsko, budući da u Starom zavjetu, Abrahamova žena se zove Sara.

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
13.8.2008 20:25:55   
Anoniman
Meni je sasvim nepoznata zena u cekaonici kod dok. rekla da nosim djecaka (a ja tek bila u devetoj sedmi).  Samo sam se nasmijala i rekla da je jos rano za takvu pricu.  Nit sam imala stomaka nit ista.....Blesave dokone zene.
A znate sta me jos nervira:  Kako sam se udala, zene (i to upravo one sa kojim nisam bliska) samo me zagledaju i pitaju "ima'l sta novo"...... FUJ.  Neki dan me jedna (cistacica u skoli u kojoj radim kao prof.) bukvalno potapsala po zadnjici i pitala jesam li to trudna (u 14. sam sedmici).  To je zena od nekih 45 a meni nije ni 30.  Niti sam jaranica sa njom niti ista........ma fuj.  Sta koga briga....moja me familija i moji bliski prijatelji ne pitaju takvo nesto na tako vulgaran nacin.  Nikad ne znas koga mozes uvrijediti takvim pitanjem: mozda neko zbog zdravstvenih razloga ne moze imati djecu ili ih ne zeli odmah po udaji.

(odgovor članu Crazy little thing)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
13.8.2008 21:56:46   
sanelicaaa

Jednom prilikom,dok sam bila trudna,muz i ja smo zajedno obisli moju nenu i dedu i ova ko nesto zagleda mog muza! I odjednom ti ona meni: "Rodit ces curicu,Haris ti se udebljao!" user posted image user posted image user posted image Evo da je mene zagledala,i rekla da sam se ja udebljala,pa hajde...ali molim te,kakve veze ima sto mi je muz dobio par kila stim sta ja nosim user posted image user posted image Ali eto...na kraju ja dobi svog malog sincica user posted image

Neki dan mm i ja setali sa nasim malenim (danas mu je 34 dana) i sreli smo jednu od muzevih strina! Samo sto smo stali da se pozdravimo sa njom,ona ce ti nama...: "Sta izlazite prije 40 dana,to nevalja,to je ovako-to je onako...!!!"
Samo sam joj rekla da je to nasa stvar,da je mali-VELIKI  i krenula!!! Sutradan sam namjerno sa kolicima prosla ispred njene kuce,znajuci da cu je vidjeti i mahala joj user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
14.8.2008 0:07:51   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: sejla82

Pozdrav svima!

Ja sam čula da se po otkucajima bebinog srca također može otkriti spol. Naime, ako su otkucaji ispod 140/min bit će muško, a ako su iznad 140/min onda je curica. Voljela bih da čujem iz vašeg iskustva da li je to ima ikakve veze.


nebi rekla da je istina, jer kod moje je bio nekad ispod 140, a nekad vise.i dobila sam curicu.....


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu sejla82)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
14.8.2008 13:05:26   
Romali
sejla82, mislim da to nema nikakve veze. Kod mog Omara su otkucaju uvijek bili  baš iznad 140, nekad su me i prepadali,a evo vidiš da je user posted image .

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
30.9.2008 16:30:10   
Mirkica
e jesi me nasmijala sa ovom zadnjom recenicom , iskreno i ja poima nemam gdje moj stomak , u 20 sam sedmici i jos neznam sta nosim iako mi sviiiii kazu curica :) ja mislim da je djecak od samog pocetka kad mi kazu curica ja u sebi kazem ma pricajte vi sta vam volja ja znam da je djecak, sta dragi Alah da ali imam taj neki osjecaj .

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
30.9.2008 16:36:23   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: sanelicaaa


Jednom prilikom,dok sam bila trudna,muz i ja smo zajedno obisli moju nenu i dedu i ova ko nesto zagleda mog muza! I odjednom ti ona meni: "Rodit ces curicu,Haris ti se udebljao!" user posted image user posted image user posted image Evo da je mene zagledala,i rekla da sam se ja udebljala,pa hajde...ali molim te,kakve veze ima sto mi je muz dobio par kila stim sta ja nosim user posted image user posted image Ali eto...na kraju ja dobi svog malog sincica user posted image

Neki dan mm i ja setali sa nasim malenim (danas mu je 34 dana) i sreli smo jednu od muzevih strina! Samo sto smo stali da se pozdravimo sa njom,ona ce ti nama...: "Sta izlazite prije 40 dana,to nevalja,to je ovako-to je onako...!!!"
Samo sam joj rekla da je to nasa stvar,da je mali-VELIKI  i krenula!!! Sutradan sam namjerno sa kolicima prosla ispred njene kuce,znajuci da cu je vidjeti i mahala joj user posted image


Sanela sto se tice tih 40 dana istina je , to nisu babinje gatnje potrazi malo po netu , ali to nema veze sa bebom nego sa majkom , znaci majka nebih trebala da hoda i da se krece  previse 40 dana  jer to je vrijeme
u kojem se organizam oporavlja  i  sve se vraca  na svoje mjesto  , zato je preporucljivo da zena  odmara 40 dana a bebaca moze sa tatkom da luta :)

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
28.12.2008 22:17:14   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: teta berta

Je li vam se ikad desilo da se neka bapska priča vezana za trudnoću ili nešto drugo i stvarno "ostvarila". Meni je pomalo čudno, jer nikad u to nisam vjerovala, ali sam shvatila da u tome ipak ima i nešto istine. Recimo ono da ne valja gledati bebu iz mraka ili da ne treba pretjerivati s govorenjem lijepih stvari bebi da je nebiste urekli. Govorim iz osobnog iskustva, jer mi se par puta desilo da mi je netko banuo iz "mraka" a beba koja je do tad bila vesela neutješno plakala idućih sat vremena tako da sam je doslovno morala odnjeti u drugu prostoriju. I tako par puta tako da sam skontala da je to stvarno to. Ili recimo neko mi kaže jao kako ti beba ima čisto lice, da bi beba dobila osip po licu ili vidi nema nikako tjemenjaću da bi je dobila iako je stvarno ni trunke nije bilo. Želim vaše cijenjeno mišljenje je li vam se nekad to desilo?


IZVORNA PORUKA: andji

teta Berta ne znam šta bih ti rekla,ili nisam obraćala pažnju na to,ili se stvarno ništa nije 'ostvarilo'....nije ni da ne vjerujem a nije da vjerujem


IZVORNA PORUKA: mamyca

Eh,nije sad ni da vjerujem niti da ne vjerujem,ali kada sam ja ostala trudna jedino je moja svekrva non stop govorila da nosim musko dijeteuser posted image ,a svi su govorili da je zensko,cak je i doktor to mislio.user posted image Naime,ona je bila ubjedjena u to po obliku stomaka i po mojim usnamauser posted image .
I da,jos nesto...svi govore nemoj da se dijete puno smije,jer ce oplakati...i kad bi se god Hamza puno smijao,kasnije bi stvarno plakao bez nekog razloga....user posted image user posted image pa ko ce ti sad znati?user posted image user posted image .



IZVORNA PORUKA: teta berta

Iako ne vjerujem u sve te priče ipak mislim da tu ima i istine. I meni se osim navedenog dešavalo da beba oplače ukoliko se puno smije. A što se tiče oblika stomaka meni su govorili dječak 100% čak sam i ja bila ubjeđena, a eto rodila se cujica.



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
29.12.2008 19:16:31   
Anoniman
Mene su te priče ispočetka nervirale i pokušavala sam ljudima objasniti da su to praznovjerja, al nisam uspjela. Sad se samo nasmijem na to, pogotovo ova priča udebljo ti se muž, dobićeš curicuuser posted image user posted image user posted image ,joj niđe veze.
Mojoj rodici su govorili pošto je ona kupila sve žuto svojojuser posted image da će dijete imati žuticuuser posted image user posted image user posted image .



(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
30.1.2009 15:18:57   
aammina
svsta procita smjesno....user posted image user posted image user posted image user posted image
a sjetih se i meni su govorili da nosim musko(moja mila bila okrenuta guzom pa nismo mogli vidjeti )kazu."proljepsala si se nisi se udebljala puno nisu ti usne nabrekle,garant musko"..ma sega sala,nek je ziva i zdrava moja mila..
a tek kad se rodi,nevalja ovo nevalja ono....user posted image


_____________________________

23.4.2008 dosla je moja esmica pjesmica

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
30.1.2009 15:28:15   
Nunu 08
Cao,cao ja sam nova...odavno vec citam ovaj forum,ali tek sam se prikljcila...Sto se tice ovoga visoko-nisko nosi,nema veze...Kod mene je beba bila dosta visoko,cak je doktor morao  "pogurti" na porodu,a musko sam rodila,dok kod moje rodice obratno...

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
30.1.2009 15:35:03   
mnn
ja nosim dosta visoko, rekli su mi da če me možda malo pogurati...a ja kažem može sve vi obavite samo bez boli...smiju se...user posted image user posted image ...

moja baka kaže da trudnici treba uvijek nešto dati kad dođe u kuču...a kad se djete rodi da ga treba obilno darivati...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
30.1.2009 15:47:35   
dina_89
ma nevjerovatno sta sve ljudi smisle,  nije bitno sto govore to za spol sto god da bude samo nek je zdravo, doktorica mi je rekla da je mala princeza pa kad me ko pita ja kazem curica ako Bog dauser posted image user posted image user posted image

nego mene zabrinuse onim pricama ako predjes preko uzeta, kabla, crijeva od usisivaca bit ce bebi pupcana vrpca oko vrata,  ako nesto sakrijes ili zgazis bubu biti ce to bebi na tijelu gdje je pipnes i tako to kako mogu tako nesto pricati radi se o zdravlju bebe, a to me sad brine ja do sad preko kabla presla 100 put, stalno sebi u spavacu sobu unesem grickalica, cokolada nikad se ne zna kad ce beba ogladnitiuser posted image user posted image user posted image  u po noci se probudim da gricnem sta,  jeste li vi pazile na to imam li razloga za brigu jer one su navele dosta primjera za to user posted image user posted image user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
30.1.2009 15:52:14   
HanaBana
Ja isto nisam vjerovala u te stvari. Ne mogu reci da i sada nesto posebno vjerujem, ali evo zanimljive anegdote.
Naime svaki dan sam s posla u trudnoci svracala u pekaru i trazila buhtlu sa eurokremom. I jednog dane ne bi buhtle i dok sam onako kontala sta da uzmem ceskala sam se po ledjima. Hana je rodjena sa velikim tamnim benom na ledjima u obliku buhtle i to bas na mjestu ledja gdje sam se ja ceskala.
Mama mi je rekla da kada se trudnici nesto ne da, a njoj se bas jede, obicno se trudnice tada ceskaju i tamo gdje se pocesu ostaje tzv veliki tamni ben u obliku toga sto ti se jede.
Ne znam da li je moje iskustvo bas direktno povezano sa ovom pricom, ali znam da moja Hana bas ima simpa ben na ledjima i zato je zovemo Buhtlicomuser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
30.1.2009 15:58:01   
dina_89
IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ja isto nisam vjerovala u te stvari. Ne mogu reci da i sada nesto posebno vjerujem, ali evo zanimljive anegdote.
Naime svaki dan sam s posla u trudnoci svracala u pekaru i trazila buhtlu sa eurokremom. I jednog dane ne bi buhtle i dok sam onako kontala sta da uzmem ceskala sam se po ledjima. Hana je rodjena sa velikim tamnim benom na ledjima u obliku buhtle i to bas na mjestu ledja gdje sam se ja ceskala.
Mama mi je rekla da kada se trudnici nesto ne da, a njoj se bas jede, obicno se trudnice tada ceskaju i tamo gdje se pocesu ostaje tzv veliki tamni ben u obliku toga sto ti se jede.
Ne znam da li je moje iskustvo bas direktno povezano sa ovom pricom, ali znam da moja Hana bas ima simpa ben na ledjima i zato je zovemo Buhtlicomuser posted image



ma ja stalno nesto izmisljam, ono dodje mi eh sad bi jedan kokos ili sladoled u pola zime (mmm od cokolade)a jos cesce mamina krompirusauser posted image user posted image user posted image   ma svasta mi naupadne onda bi moja beba bila sva od benova

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
30.1.2009 18:54:52   
biloko
Ovo za kablove cujem prvi put. Ustvari ja sam cijeli ovaj thread procitala sa cudjenjem posto iskreno nisam cula za vecinu njihuser posted image . Ili mi ljudi oko mene ne prenose te price ili ja nisam obracala paznju user posted image  na sve to. Ili je to zato sto sam tek na polovini trudnoce, pa sve price cekaju da se obruse i na mene u sledecih 20 sedmica?

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
31.1.2009 20:33:47   
Anoniman
Joj čega sam se sve naslušala u prvoj user posted image  za ne povjerovati.

Bilo je i ono: muž ti se udebljao - curica je;  nemoj prolaziti ispod štrika - bebi će se pupčana vrpca zamotati oko vrata....UZAS!!;  nosiš nisko - dječak je (e baš nije!!! user posted image );  ako prvo dijete bude user posted image  - muž te pravo voli (hahahahahahahaha nigdje veze sa vezom); 
Jedino što mislim da ima neke veze jeste to da sam u prvoj user posted image  grozno izgledala, sitni osip po licu, donja usna dosta uvečana.... neki su mi po tome "predvidjeli" da je curica.

(odgovor članu biloko)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
2.3.2009 23:58:13   
teta berta
Meni danas dolazila sveki i kažem ja njoj beba rekla baba i mama, a ona će ko iz topa, eto bit će drugo seka, rekla je prvo mama... a ja se samo nasmijala, kakvo drugo, pa nisam još ni trudna... još he

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
3.3.2009 0:08:54   
Anoniman
ljudi dragi, meni neki dan kaže jedna žena, nemoj da ti se smije(beba) naglas - progovoriće!user posted image
user posted image

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *