|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuhanje za Bajram
28.11.2009 10:18:05   
Hocu bebu
drage zene i iskusne kuharice
da li zna neka kako se sprema steak, ja to nisam nikad pripremala ako ima ko da mi napise?

Hvala vam

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kuhanje za Bajram
11.2.2010 9:04:17   
Ilhana RR
Postovi prebaceni sa teme "Bajram za pocetnike"

IZVORNA PORUKA: Smrketa

Ćao cure!

Evo mene nova na ovom forumu, inače živim u Sloveniji. Ja nisam muslimanka, ali moj muž jeste. Zato se obraćam Vama, sa željom da mi pomognete oko Bajrama- KOJI JE SUTRA!!!

Svekrva je daleko da mi pomogne pa sam sama za sve ovaj puta. A ne bih se sramotila kako ništa ne znam, rado bih se iskazala!

Bila sam na svakom Bajramu u Bosni u zadnjih nekoliko godina, ali to je bilo više da svak jede kad se sjeti, niti za doručak, niti za ručak se nisu cijela obitelj sjela za stol, što se meni nije baš svidjelo... A svekrva mi nije htjela prepustiti ništa od kuhanja, ona se ustaje u 4 ujutro i sve napravi, da ja uspijem samo oguliti krompir i oprati suđe, haha! Od kolača je radila samo hurmice, a u susjednoj kući je snaha radila baklavu i još neki kolač, tako da nije morala raditi više vrsti kolača, a i svekar kupi gotove kolače nekad.


Za kolače sam već našla šta ću, ali zanima me kakav je običaj.

Pročitala sam da imate neki poseban doručak, šta pravite za doručak i u koje doba se poslužuje?

Za ručak bih vrlo rado napravila sarmu umotanu u listove od kelja, i pečenu ovčetinu-samo ne znam kako ju speći? Da li da napravim bosanski lonac sa ovčetinom? Pošto neću imati previše vremena, možda bi došao u obzir još kakav burek od gotovog tijesta (jufki) ili kakva pita zeljanica (koju obožavam, ali neznam dobro napraviti..)

I šta poslužujete za piće? Da li pijete vino uz ručak, ili prije ručka kakva rakija? Naravno, uz sokove i mineralnu, koju uvijek imam doma.

U koje doba obično ručate? Navečer idete u goste, ili netko dolazi k vama? Mi imamo dosta familije ovdje, pa da se ne bi desilo da netko dolazi k nama, a nas nema doma, kako se dogovarate?

Joj, evo malo sam vas preopteretila pitanjima, ali bih voljela da bude kako treba, makar moj muž nije neki vjernik, ali  bih voljela da se poštuje neka tradicija.

Puno vam hvala na vašim odgovorima!


IZVORNA PORUKA: ena0002

Smrketa dobro dosla user posted image
Uh ti zeno svasta nesto nas ispita user posted image user posted image user posted image .
Ja cu ti reci kakav je obicaj kod mene, a opet svaka kuca ima neke svoje obicaje.
Kod mene svekrva napravi baklavu i sarmu dan dva prija Bajrama, ja neki kolac ili tortu. Na sam dan Bajrama svekrva napravi ujutro buredzike. Ako ne znas razvijati jufke, kao sto kazes mozes napraviti od gotovih, mozes napraviti burek ili zeljanicu.
Kod mene ujutro dodju od mm brat i snaha sa djecom i onda svi zajedno doruckujemo te buredzike user posted image . Popodne mm i ja odemo kod mojih na rucak, mama uvijek napravi pite, burek, zeljanicu ili sirnicu i zapece meso sa krompirom.
E posto je sad kurban Bajram onda je to obicno meso od kurbana.
A ja meso obicno prije pecenja prokuham u pretisu, da kuha nekih 20-ak minuta.Kad se meso skuha stavim krompir da se pece,. bez mesa, ali naspem malo te vode od mesa i kad je skoro pecen stavim meso i onda to zajedno jos malo zapecem
I da za Bajram se nesluze alkoholna pica user posted image
Evo imas i temu 'kuhanje za Bajram' pa mozes malo smeknuti kako to cure rade user posted image



IZVORNA PORUKA: Smrketa

Ena, hvala ti za odgovor, nestrpljivo očekujem još koji savjet user posted image .

Temu kuhanje za Bajram sam preletila, ali neke stvari mi nisu bile jasne, pa zato tema Bajram za POČETNIKE, heheuser posted image

Za alkohol sam i mislila da se ne služi, ali nisam bila 100% sigurna. Znači niti ga ne bih smjela nuditi.

Mislim da ću burek kupiti u pekari, jer nema šanse da uz dijete napravim to za doručak, moram si pojednostaviti stvari...

A za meso od kurbana si mi dala jako dobar savjet, jer nisam nikad pekla ovčetinu (meso ćemo dobiti od rodbine, muž je upravo otišao po 3 ovce za njih), tako da vidim šta bih napravila dobro od tog mesa jer inače nisam ljubitelj janjetine i ovčetine zbog mirisa. Pa sam mislila možda staviti meso u marinadu i napraviti dobru pečenku sa finim krumpirom, to bih mogla i ja jesti, a to da ga prije skuhaš nije loša ideja, da se omekša.

Od kolača ću napraviti kokosove kocke (našla jako dobar recept na coolinariki) i jednu roladu, a za baklave prepuštam tetkama kojima ćemo ići u goste.

Još jedno pitanje: šta nosite za poklone (za odrasle, jer tu djece nema da ih darujemo).

Hvala još jedanput!



IZVORNA PORUKA: Visnja RR


Bilo bi najbolje da ti muz objasni obicaje ... pogotovo kako to radi njegova mama... user posted image

i da , zelim ti dobrodoslicu na RR.ba user posted image



IZVORNA PORUKA: Smrketa

Pa problem je u tome da moj NE ZNA običaje. Osim da se žrtvuje ovca, i ujutro ide u džamiju, on ne zna ništa. Niti ide u džamiju. Zna da se ide u goste jesti fine kolače i piti kahva i to je to user posted image ,za smijat se i za plakat, zar ne?*



IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Smrketa

Pa problem je u tome da moj NE ZNA običaje. Osim da se žrtvuje ovca, i ujutro ide u džamiju, on ne zna ništa. Niti ide u džamiju. Zna da se ide u goste jesti fine kolače i piti kahva i to je to user posted image ,za smijat se i za plakat, zar ne?*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ako je od srca bilo sta da  spremis SUPER je
Takodje dobrodoslica od nas dvojeuser posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: ena0002

Smrketa meso mozes prvo prokuhati, pa tu vodu prosuti, pa onda ponovo nasuti novu vodu i staviti u pretis da kuha. A ja uvijek stavim glavicu-dvije crvenog luka i narezem mrkva da malo ubioje taj smek.
A za pklone u principu moze sta hoces, ono sta mislis da je prikladno user posted image



IZVORNA PORUKA: ena0002


IZVORNA PORUKA: salmy

ako je od srca bilo sta da  spremis SUPER je


Ovo potpisujem user posted image



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ama draga samo se ti opusti i uzivaj u sutrasnjem danu... sta god da pripremis a da je malo svecanije bice ok... najvaznija je mir i sreca u srcu... i da taj dan provedete porodicno i s radoscu...
svi praznici su otprilike isti...
mozda da skines neku lijepu muziku sa neta pa da za vrijeme rucka ide lagana muzika
predlazem ti Arabeske

npr ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=z8i_rloFBPs

ili drugu verziju

http://www.youtube.com/watch?v=OvF5idVRWbw&feature=related

ili
http://www.youtube.com/watch?v=nmv9w8xluy8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=48SSHYEXZ-s&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=1a9Y-5uvSWY&feature=related



IZVORNA PORUKA: bebbe

Smrketa, i ja živim u Sloveniji, pa ću otkriti forumašicama da je Smrketa kod nas Strumpfeta:)))) Sala mala. Neću pametovati oko običaja za Bajram, jer, iako sam na puno, puno Bajrama u životu bila, vjerujem da će ti druge, iskusnije i upućenije forumašice dati vrijednije savjete. Zelim samo da pozdravim tvoju želju da ispoštuješ tradiciju i navike voljenog muža! Svaka čast!
¨

IZVORNA PORUKA: Smrketa

Pa naravno da je od srca! To ponajviše radim zbog svog dragog kojem nije baš do toga previše stalo, ali ja znam da mu je ipak važno, a važno je i meni, da naše dijete poštuje tradiciju i zapamti kako je za Bajram super, isto tako za Božić (s moje strane).
na



IZVORNA PORUKA: Smrketa

Baš sam htjela pitati i za muziku! Dok smo bili u Bosni, je bilo na radiu ili televiziji, razni sevdahi (to imamo), ali ove Arabeske mi se jako sviđaju, predivno pjevaju!



IZVORNA PORUKA: medica

Draga moja zelim ti dobrodoslicu i jako mi je drago sto ovako pitas, odnosno cijenis svog dragog i trudis se da sve bude ok iako nisi ista vjera. Svaka ti cast!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: bebbe

Sta bi, SMrketa?! Je li ti uspjela proslava?!



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 13:06:46   
Nunu 08
Ne svracam cesto na poratl jer nemam vremena, ali ste mi inspiracija za mnoge stvari.Zato me interesuje sta kuhate za ovaj Bajram.Nekako nemam ideja.

_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 13:14:34   
Hanady RR
uh nema šta ne kuham....
al postoje neke ''obavezne'' stavri koje moja kuhinja izbacuijeuser posted image
baklava naravno i papreljaci

a uz to
pita burek obaveza pa još neka u zavisnosti od sezone...al najčešće sirnica
pa sogan dolma mi je obaveza
i japrak u vinovom listu
mesa uvijek pripremim lešo veću količinu eletine recimo pa ga obično za ručak ili za goste ispečem sa krompirom ili povrćem

pa supa ...nekada od koljenice pa još pače naoravim
a nekada begovu čorbu
sad ću sigurno pače jer kontam idu hladni dani..a ako se raljepota begova čorba

i uz to mi je obavezno napraviti
sitni ćevap ili bamja

eto tako ovo mi je onako osnovnouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 21:49:38   
Nunu 08
Boga mi ti dosta nakuhas.Svaka cast!
Mozes li mi reci kako ti pravis sitni cevap i sta je to "pace"?
Hvala za odgovor


_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 21:54:22   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Nunu 08

Boga mi ti dosta nakuhas.Svaka cast!
Mozes li mi reci kako ti pravis sitni cevap i sta je to "pace"?
Hvala za odgovor


sad ću ja tebi sitni naći što sam na temi ramazan neku noć pisala...
pa stavim na temu recepti recepti....

a pače ti je pomasno...za umočit...onako al poznato jelo...ja to ne jdem al kom muž uživa u tome ....
uglavnom sad ću recept napisati na temi recepti, recepti....KLIK
user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 21:58:06   
mila81
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

uh nema šta ne kuham....
al postoje neke ''obavezne'' stavri koje moja kuhinja izbacuijeuser posted image
baklava naravno i papreljaci

Mila sta ti je ovo, prvi put cujemuser posted image


_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 22:07:46   
Hanady RR
prenjaci su ti nešto što su u srajevu nane sarajke pravile ujutro na bajram...bar mojauser posted image user posted image user posted image
to je pecivo...malo tvrđe sa dosta ćurokota...i divnog ukusa i mirisauser posted image
onako samo se jede...kad se ipeče bude kao lopta ili kocka...pa se režu male kriške i jedu...
moja djeca to vole...a najviše svi volimo što mi kuća jurom na Bajram na paprenjak mirišeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 22:12:10   
salmy
Kako mene  Bajram  uvijek rastuzi! mama je pravila paprenjake a otac bi dosao donio paklamu( kupio bi je na VratnIku),a mi bi se radovale tomeuser posted image user posted image user posted image
a sad prvo odem na Alfakovacuser posted image user posted image user posted image user posted image
pa onda mami na paprenajkeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Cudni su putevi Bozijiuser posted image user posted image
 

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 22:17:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

uh nema šta ne kuham....
al postoje neke ''obavezne'' stavri koje moja kuhinja izbacuijeuser posted image
baklava naravno i papreljaci

a uz to
pita burek obaveza pa još neka u zavisnosti od sezone...al najčešće sirnica
pa sogan dolma mi je obaveza
i japrak u vinovom listu
mesa uvijek pripremim lešo veću količinu eletine recimo pa ga obično za ručak ili za goste ispečem sa krompirom ili povrćem

pa supa ...nekada od koljenice pa još pače naoravim
a nekada begovu čorbu
sad ću sigurno pače jer kontam idu hladni dani..a ako se raljepota begova čorba

i uz to mi je obavezno napraviti
sitni ćevap ili bamja

eto tako ovo mi je onako osnovnouser posted image



Moja Hanady,kad počeneš kuhati?Sedmicu prije? user posted image
Evo ja sam podebljala šta ja otprilike pravim za bajram,supa,burek i neko kuhanje,i to je to uglavnom,a pošto nam rijetko kad neko na ručak dođe nama to može biti i 2 dana user posted image
od slatkog većinom to budu dva različita kolača,i neki sitni kolačići ili oblatna,baklavu ne pravim nikada,mm ne voli ama baš nikako,a ni ja nisam neki ljubitelj baš,da bi je pravila radi sebe,svakako gdje god uđem za bajram baklava prva,taman je se ne poželim i do idućeg bajrama. user posted image


(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 22:18:39   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: salmy

Kako mene  Bajram  uvijek rastuzi! mama je pravila paprenjake a otac bi dosao donio paklamu( kupio bi je na VratnIku),a mi bi se radovale tomeuser posted image user posted image user posted image
a sad prvo odem na Alfakovacuser posted image user posted image user posted image user posted image
pa onda mami na paprenajkeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Cudni su putevi Bozijiuser posted image user posted image



e moja selmy...tako nam je hama svima....
i mi smo dobivali odmah ujutro paklame ( hljeb sa kapom što bi moja hanadi rekla)

sada smo sve malo pormijenili...
paprenjake pravim ja...
a moj suprug nakon odlaska an Kovačeuser posted image user posted image user posted image i Lavuser posted image user posted image user posted image paklame nam donese


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 22:23:42   
Hanady RR
Gračnko života mi svaki sam ti bajram budna dočekala kako sam se udalauser posted image user posted image user posted image

Počenm spremat kolače prve 2 dan prije...
a onda polako zaredam slano...i to sve naveče radim...
kuću namirim i uglancam nakon kuhanja i onda fino dočekujem.
ja sam se udala u porodičnu kuću dvoga supruga...nema babe i mame rahmetlije su...
a ima sestre i zetove...i njihova djeca...
i oni vole da u porodičnoj kući budi za Bajram...ja to poštujem i uvijek je ručak kod nas...

ako sam kod mame na ručku oni dolaze popodne i sjedi se...

a uvijek mi prvo ujutrp dopđe stariji zet mužev sa sinom...
prvo meni...tačnije našoj kući...iz poštovanja nekoga i ja to pratim pa tako i dočekujem....

Nas najuže sa sestrama i zetovima i njihovom djecom  i mojom mamom ima 15....
pa zamisli kad se okupimo...valja četu nahranituser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 22:34:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Gračnko života mi svaki sam ti bajram budna dočekala kako sam se udalauser posted image user posted image user posted image

Počenm spremat kolače prve 2 dan prije...
a onda polako zaredam slano...i to sve naveče radim...
kuću namirim i uglancam nakon kuhanja i onda fino dočekujem.
ja sam se udala u porodičnu kuću dvoga supruga...nema babe i mame rahmetlije su...
a ima sestre i zetove...i njihova djeca...
i oni vole da u porodičnoj kući budi za Bajram...ja to poštujem i uvijek je ručak kod nas...

ako sam kod mame na ručku oni dolaze popodne i sjedi se...

a uvijek mi prvo ujutrp dopđe stariji zet mužev sa sinom...
prvo meni...tačnije našoj kući...iz poštovanja nekoga i ja to pratim pa tako i dočekujem....

Nas najuže sa sestrama i zetovima i njihovom djecom  i mojom mamom ima 15....
pa zamisli kad se okupimo...valja četu nahranituser posted image user posted image user posted image user posted image



E da znaš da me ovaj tvoj post pravo dirnuo,malo koja bi "pristala" na ta okupljanja,znamo kako to danas funkcioniše...Svaka ti čast! Da te dragi Allah nagradi Džennetom zbog toga što paziš rodbinske veze!


(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 22:41:00   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Gračnko života mi svaki sam ti bajram budna dočekala kako sam se udalauser posted image user posted image user posted image

Počenm spremat kolače prve 2 dan prije...
a onda polako zaredam slano...i to sve naveče radim...
kuću namirim i uglancam nakon kuhanja i onda fino dočekujem.
ja sam se udala u porodičnu kuću dvoga supruga...nema babe i mame rahmetlije su...
a ima sestre i zetove...i njihova djeca...
i oni vole da u porodičnoj kući budi za Bajram...ja to poštujem i uvijek je ručak kod nas...

ako sam kod mame na ručku oni dolaze popodne i sjedi se...

a uvijek mi prvo ujutrp dopđe stariji zet mužev sa sinom...
prvo meni...tačnije našoj kući...iz poštovanja nekoga i ja to pratim pa tako i dočekujem....

Nas najuže sa sestrama i zetovima i njihovom djecom  i mojom mamom ima 15....
pa zamisli kad se okupimo...valja četu nahranituser posted image user posted image user posted image user posted image



E da znaš da me ovaj tvoj post pravo dirnuo,malo koja bi "pristala" na ta okupljanja,znamo kako to danas funkcioniše...Svaka ti čast! Da te dragi Allah nagradi Džennetom zbog toga što paziš rodbinske veze!



Amin moja gračanko....
ja kad sam se udavala znala sam dgje idem i šta me čeka...
kćerke su to nečije...mame nemaju....
samo 1 brat u kući...
volja je Allahova bila da tu dođem a kad pomsilim na rahmetli mamu i babu  teško bude.
ja im to ne mogu zamjenit naravno al mogu dom učiniti toplim i mirsnim ...pa da zajedno uživamo u Bajramu....
Šta je moja noć ne spavanja kad znam da smo svi zdravi i na okupuuser posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kuhanje za Bajram
1.9.2010 22:47:44   
dinaa
Kod mene za Bajram bude ovako:supa,sogan dolma,punjene paprike,dvije vrste pite burek sa sjeckanim mesom i zeljanica ili sirnica,teletina sa krompirom,bude i piletine jer djeca je vole.Od slatka obavezno hurmasice jer mm i sin ih obozavaju i jos neki kolac jos ne znam koji ce biti.Svekrva pravi baklavu i meni i sebi jer ja ne znam.
Eh posto ja nemam mamu moj otac,brat i sestra i njen muz i kcerkica dolaze kod mene na rucak za Bajram,i ma koliko nam bude lijepo uvijek nam suza zaiskri u ocima jer ipak smo se trebali sastajati kod mame na rucku,ali tako je kako je i ja sam ipak sretna sto sam ja ta koja ih doceka na Bajramski rucakuser posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kuhanje za Bajram
7.9.2010 17:44:38   
Ella_H
MashAllah finih ideja* prvo sam napisala idejala hehe za bajram prekrasno...
Hanady da te dragi Allah dz.s nagradi za tvoju dobrotu
i paznju prema familiji malo je toga danas s koje god strane pogledas hehe
Meni ce iskreno najiskrenije sveki nedostajati za Bajram jos je u Bih,
ona nekako sve to okuplja ipak bez nje se samo razbjeze svi
ovaj nece ovako onaj onako bla bla ali eto nadam se InshAllah
da ce Bajram biti lijep i da cemo svi opet rucati zajedno...

< Poruku je uredio Ella_H -- 7.9.2010 17:45:21 >

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kuhanje za Bajram
7.9.2010 18:38:08   
Lejla Ka
Hannady svaka ti čast! A vjerujem da je i porodica tvog muža dostojna tvog truda.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kuhanje za Bajram
7.9.2010 21:13:10   
anidla
ja sam danas zavrsila Panj tortu, poklon svekiju za Bajram od Noe user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kuhanje za Bajram
7.9.2010 21:16:50   
Atarka
Vrijednica, nema sta! A kako se pravi ta torta? Je li nesto komplikovano? Nama ce doci svekar i sverkrva pa ne znam sta bih slatko, ona je sve moje recepte isfurala pa bih nesto novo da napravim user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kuhanje za Bajram
7.9.2010 21:19:36   
anidla
iskrena da budem, jest malo komplikovana, ali vrijedi svakog truda!

mislim nije ni toliko komplikovana koliko  puno vremena ode, ali sve za onaj fil i grilijaz u filu koji tako lijepo hrska user posted image

kad ti dolaze sveki i svekar?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kuhanje za Bajram
7.9.2010 21:21:08   
Honey3
Eh drage moje i ja sam danas napravila Grcku baklavu za sebe i monte poslala mami i jos joj nesto slano pripremila,sutra cu i za sebe monte(zivjela Hanady i njen monte) i mozda jos neki kolac,dok skontam sta?Kod mene je bas veliki dolazak za bajram a bajramski rucak pravimo jetrva i ja,jedan bajram ona a jedan ja,mislim da cu ovaj ja jer je ona trudna a niska joj trudnoca pa da je ne zahmetimo izuzev ako bas bude insistiralauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kuhanje za Bajram
7.9.2010 21:23:41   
Atarka
IZVORNA PORUKA: anidla

iskrena da budem, jest malo komplikovana, ali vrijedi svakog truda!

mislim nije ni toliko komplikovana koliko  puno vremena ode, ali sve za onaj fil i grilijaz u filu koji tako lijepo hrska user posted image

kad ti dolaze sveki i svekar?



U cetvrtak ili petak, ne znaju jos tacno.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kuhanje za Bajram
7.9.2010 21:50:01   
Hanady RR
mašalllah andila...
jel izgleda ko palj...jesi je motala pa čvorove pravilauser posted image

uz ovo da kažem ...iza bajrama...zaboravih javit zvala sam jutros pa u pondeljak ćžemo utvrdituser posted image

e žene ja sam nakuhala pola a sutra pola i biće svega ...
slikice ću ovaj put prije nego ''napadnu'' na hranu da uslikam...to me vazda izradiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 10:31:30   
anidla
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mašalllah andila...
jel izgleda ko palj...jesi je motala pa čvorove pravilauser posted image

uz ovo da kažem ...iza bajrama...zaboravih javit zvala sam jutros pa u pondeljak ćžemo utvrdituser posted image

e žene ja sam nakuhala pola a sutra pola i biće svega ...
slikice ću ovaj put prije nego ''napadnu'' na hranu da uslikam...to me vazda izradiuser posted image user posted image user posted image



nisam nista motala, ima se sta raditi oko nje citav dan user posted image samo sam na njoj napisala N O A ( za Bajram mu je punih 10 mjeseci) a ujedno i poklon nasoj dragoj NaNi user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 10:33:42   
Hanady RR
Super dragauser posted image
ja sam nekada pravila palj...slomila se...pa je umortovala pa joj nake čvorove pravila...slomila se...
pd tada idem na jednostavnije varijanteuser posted image
strapš u torten peh i gotovouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *