|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 11:27:25   
mamine oci
ja sam kao i u zadnjih nekoliko Bajrama tuzna i malo nostalgicnauser posted image opet daleko od svih svojih docekujem Bajram necu puno spremati jer nema ko ni da nam dodje kod nas je obicaj dolaze ti komsije ides njima ako nemas rodbine ili kome bliznjem a ovdje sam cetiri godine i niko ni vrata da otvori za Bajram nema ni one djece koja kucaju od vrati do vrati i traze Bajramske bombone mozda je u drugim naseljima drugacije a ovdje uvjek isto ipak hvala dragom Allahu imam muza divnu djecu pa ce za njih spremit necu nesto puno napravila sam ruzice hurmasice i puding a bice jos pita zeljanica nju najvise vole,supa salata i snicle u besamel sosu za nas i vise nego dovoljno:)
svima koji docekuju Bajram Bajram Serif Mubarek Olsun da ga provedete sa svojim najmilija u zdravlju sreci i rahatluku bez obzira sta bilo na trpezi bitno je da je porodica na okupu...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 11:34:43   
veeseelaa
mamine oči haj Boga ti šta te briga za komšije, meni da dodju ja bi user posted image user posted image user posted image
nakuhaj ti za svog muža i svoje piliće, žao mi je što ti tvoji nisu bliže al eto nije to ni tako daleko
Možda ste mogli i do njih skoknuti?
ja namjeravam ako Bog da napraviti par kolačića, nešto i kupiti, a što se tiče slanih jela biće od hladnih plata, čorbi, punjenih paprika, pite, šnicli, pogače, krompira, rižota, sogan dolme itd
Večeras se bacam na posao iako ću sutrašnji dan provesti kod majke i brata očekujem prekosutra njih kod mene itd
Možda i noćim sutra kod mame, prijateljice me zovu da malo izadjemo za Bajram, opet vidjet ću


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 11:39:04   
mamine oci
ti me uvjek nasmijesuser posted image ma kazu boli je blizni komsija nego daleki rod lijepo je kad se komsije druzeuser posted image al ono kone sa konama ne bukvalno sa komsijomuser posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 12:08:21   
Dinkica
Meni nešto bezveze reći ali ja neću kuhati ništa, samo rani doručak, slane lokume + mladi sir i suho meso  jer mi idemo svekrvi na doručak, mojim roditeljima na ručak, znači mi obilazimo familiju, nama slabo ko dođe, možda od prijatelja ali njima ne serviram hranu. Sad za sad je tako. Od kolača uvijek pravim neizostavnu  baklavu ali ovaj put neću ni nju jer drugi dan Bajrama idemo na godišnji odmor i onda bi mi baklava stajala 10 dana bezveze.
Nećemo stići obići ni tetke ni amidze, malo mi je ovo "krnjavao" ali eto obići ćemo roditelje, tu će biti i braća i sestra i to je to....No cooking, just relaxinguser posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 12:12:13   
veeseelaa
bravo Dinkice, tako treba, samo relaksacija a sveki nek šta lijepo skuha user posted image

Mamine oči možda jeste lijepo al sve je stvar navike, ja valjda nisam navikla, pa prve komšije i neznam user posted image
danas se svak o svoj jadu zadeverao, vala imam familije obići i da znam komšije nemam kad user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 12:23:21   
Hanady RR
mamine oči ja ne kuham za komšije...naravno dođu mi mada ja većini idem jer sam mlađa pa im uđem na pobajramicu...
ja skuham da sa svojom porodicom bajramujem...
nažalost suprug mi sutra radi...
ali mene to neće spriječiti da sa svojim curama imama ujutro bajramsku spfru postavljenu...svečano...lijepo obučene i da im usput ipričam zašto to njihova mama tako radiuser posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 12:42:07   
mamine oci
ne kuham ni ja za komsije nego ste me pogresno skontale rekla sam za obilazak ili samo kad se sretnes cetitas bajram ili odes na kafu i dodju ti a ne da kuham za njih:)

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 22:40:35   
Lejla Ka
Kod mene mora biti iznikten (neobično):

user posted image

Kokos baklava

A lahko je meni eksperimentisat, kad mi je svekrva u prizemlju pa ako ne uspije imam iza leđa klasiku user posted image



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 22:45:34   
taurus
Lejla Ka user posted image user posted image user posted image  super izgleda
a o ukusu ne smijem da razmišljam jer sam luda za kokosomuser posted image user posted image
nadam se da ćeš nam dati recept kada stigneš

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 22:47:03   
mila81
Da pitam i ovdje, u vezi onog , monte kolača, da li onaj crni fil, dakle čokolada može topla ići po onom bijelom filu, ili se treba i on malo prohladit, hajte pliz, gotovo sam napravila, ali me ovo zbunjujeuser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 22:49:08   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mila81

Da pitam i ovdje, u vezi onog , monte kolača, da li onaj crni fil, dakle čokolada može topla ići po onom bijelom filu, ili se treba i on malo prohladit, hajte pliz, gotovo sam napravila, ali me ovo zbunjujeuser posted image

samo ti istresi crni fil i u drižider stavi...ništa nemoraš čekatuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 22:53:47   
mila81
Hvala dragauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:06:14   
mamma mumi
Ja necu nista praviti idemo tj. silazimo(sprat nize) na rucak kod svekrve ili dorucak, to je kod nje isto, a onda popodne mojoj mami.Torte imam jos ostalo od Tarikovog rodjendana prije 4 dana, tako da imam slatko, a sveki nam pravi baklavu.Interesuje me gdje mogu naci recept za monte od Hanady?

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:07:36   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Ja necu nista praviti idemo tj. silazimo(sprat nize) na rucak kod svekrve ili dorucak, to je kod nje isto, a onda popodne mojoj mami.Torte imam jos ostalo od Tarikovog rodjendana prije 4 dana, tako da imam slatko, a sveki nam pravi baklavu.Interesuje me gdje mogu naci recept za monte od Hanady?

na remi ramazn...samo ne sjećam se na kojoj straniciuser posted image user posted image user posted image
našla na 41 stranci ..citirala m.i.n.a ima receot etouser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 8.9.2010 23:13:42 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:09:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Ja necu nista praviti idemo tj. silazimo(sprat nize) na rucak kod svekrve ili dorucak, to je kod nje isto, a onda popodne mojoj mami.

potpisujem


(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:13:58   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

ja sam kao i u zadnjih nekoliko Bajrama tuzna i malo nostalgicnauser posted image opet daleko od svih svojih docekujem Bajram necu puno spremati jer nema ko ni da nam dodje kod nas je obicaj dolaze ti komsije ides njima ako nemas rodbine ili kome bliznjem a ovdje sam cetiri godine i niko ni vrata da otvori za Bajram nema ni one djece koja kucaju od vrati do vrati i traze Bajramske bombone mozda je u drugim naseljima drugacije a ovdje uvjek isto ipak hvala dragom Allahu imam muza divnu djecu pa ce za njih spremit necu nesto puno napravila sam ruzice hurmasice i puding a bice jos pita zeljanica nju najvise vole,supa salata i snicle u besamel sosu za nas i vise nego dovoljno:)
svima koji docekuju Bajram Bajram Serif Mubarek Olsun da ga provedete sa svojim najmilija u zdravlju sreci i rahatluku bez obzira sta bilo na trpezi bitno je da je porodica na okupu...


Mamine oci ja te jako dobro razumijem, prije su se ljudi nekako vise druzili, a sad niko nizasta vremena nema... Jer vrijeme ce od nas uciniti robove koji ce biti programirani na ovo ili ono... I ja imam susjede koje skoro i ne poznajem, blizu mene zivi zena sa bebom, nekoliko puta pokusala uspostaviti kontakt biti ljubazna, ali niko nije zainteresiranuser posted image user posted image Ne kazu daba, zalosno je zivi preko puta tebe, a ne znas ga, tako je to kod nas...
Ma zelim ja vama svima ugodne praznike, vidim da ste se "uskuhale", ajte sa rr izgorit ce vam kolaciuser posted image user posted image user posted image user posted image Al vrijednice ste praveuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image P.s. Imam jedno pitanje : jel se za Bajram gostima iznoce samo sok i kolaci ili meza??? Kod moje prijateljice sok i kolaci, pa ona meni govori vazda, kako to da vi za Bozic svima rezete mezu, kod nas to nije obicaj... Pa me bas zanima????

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:17:10   
Hanady RR
kod nas za Bajram kolači su obavezni...ali svi prvo iznesemo da se osoli malouser posted image user posted image user posted image pa onda kolače, kafa i sok.

Nije ništa obavezno al eto...djeli se savima ono što se ima.user posted image

e da meza...tipa hladnh plata....ja je rjetko režem za BAJRAM JER NEMA ALKOHOLA TADA I ONDA MI MEZA I NEMA SMISLA NA STOLU...AL UREDNO NAVALE NA OVA JELA ZA UMOČITIuser posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Hanady RR -- 8.9.2010 23:18:18 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:21:16   
Skvo RR
Mi smo "mladji" dio porodice...i imam tu srecu (user posted image user posted image user posted image ) sto sada uzivam i razmisljam samo sta cu sutra obuci...uvaljutka smo sutra od ujutro do navece....program smo isplanirali u minutu...Plan je sutra zavrsiti sa svim obilascima...zalomit ce se negdje i rucak...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:22:20   
mamma mumi
E hvala na pomoci u pronalazenju recepta. Drage moje posto sutra sigurno necu stici d vam se javim ujutro, koristim ovu priliku da vam svima zazelim BAJRAM ŠERIF MUBARK OLSUN, da mi budete zive ,zdrave, vesele, lijepe,  i da u rahatluku proslavite bajram sa svojim najmilijima.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:23:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Kod mene mora biti iznikten (neobično):

user posted image

Kokos baklava

A lahko je meni eksperimentisat, kad mi je svekrva u prizemlju pa ako ne uspije imam iza leđa klasiku user posted image


kako ovo iygleeeeedaaauser posted image ...nisam neki ljubitelj kokosa...al ovo brate dobro izgledaaaaaaaa

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:23:05   
sporty mamaa
More bit da je to zbog alkoholauser posted image user posted image user posted image Al eto mi uvijek pecemo meso, meza je isto obavezna kao i kolac i kifliceuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:26:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamma mumi koristim ovu priliku da vam svima zazelim BAJRAM ŠERIF MUBARK OLSUN, da mi budete zive ,zdrave, vesele, lijepe,  i da u rahatluku proslavite bajram sa svojim najmilijima.
I ja...i ja...koristim priliku...




(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:27:04   
jasmin
Lejla Ka,baklava super izgleda.
Mojoj cetveroclanoj porodici ce ove godine bajram biti najljepsi akobogda.Po obicaju,muz ode na sabah namaz u mesdzid Poslanika sallallahu alejhi we sellem i ostane do bajram namaza.Kad klanja bajram dolazi kuci,gdje ga cekamo svi u bajramskom ruhu,veseli.Zatim slijedi cestitanje(ne brojim ono sto me nazove cim zavrsi namaz),malo posjedimo,moji se konektuju na msn ili skype,zovemo i muzeve i kad cestitke obidju BiH,idemo u bajramski obilazak :).Prva tri dana svi smo u pokretu,nekad se dogovorimo da nas par porodica obidjemo jedno domacinstvo i sl.S obzirom da nismo uspjeli naci slobodnu salu s dvoristem za proslave u tri dana bajrama,okupicemo se tek 5-i dan akobogda na bajramskom sijelu gdje je jedan poseban program,predavanje,kviz,razmjenjivanje poklona,vecera,kolaci,darivanje djece i puno veselja.Jedva cekam akobogda.



_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:32:17   
Hanady RR
eh meni još sirnica ostala za napravit i sebe sredit...
sve blista djeca i muž odkefani...kolača ima i kunti i onati...
slanoga ima dosta al zakuhah jufku za sirnicu i sad je razvit moram...
a burek jutros naprvaila...baš sam blesa...al hajd da ne zafaliuser posted image user posted image user posted image
uh kolači su mi plahi...al slikice ujutro...ja i realove doečkujemo nou na pobajramici na hanuma graduuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Kuhanje za Bajram
8.9.2010 23:40:11   
SailorMoon
Drage moje, mm sutra radi, tako da sam ja sama citavo jutro. KAd on dodje oticemo do sveki na kratki rucak (kratki jer ce to biti oko 5, pola 6) a vec smo u 8 na veceri kod mojih. Nama nece niko dolaziti. Ali kolaca uvjek ima, kao sto Hanady kaze i ako se neko 2 ili 3 dan bajrama nama najavi ja cu naravno spremiti rucak ili veceru, zavisi u koje doba hoce da dodjuuser posted image .

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *