|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
4.5.2012 11:31:54   
Andy_Bec23
Meni nece da posalje poruku :-( ajde pokusajte vi :-)user posted image

(odgovor članu Mamica25)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
5.5.2012 17:21:24   
dinciii
Jeste li dobila poruke moje???? Nadam se da je uspjelo user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
7.5.2012 8:54:05   
Andy_Bec23
Jesam poslala sam vam i ja moj broj :-)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
26.6.2012 22:21:38   
malaaaa

IZVORNA PORUKA: dinciii

Nista drage moje,uskoro organizujemo kaficu da se upoznamo :D pa taman na karenzu da se druzimo user posted image user posted image user posted image

a dje sam ja tu :D imal i za mene kafica :))

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
26.6.2012 22:24:39   
malaaaa

IZVORNA PORUKA: dinciii

Nista drage moje,uskoro organizujemo kaficu da se upoznamo :D pa taman na karenzu da se druzimo user posted image user posted image user posted image

tako smo ja i ti pocele sjecas se ;)

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
30.6.2012 21:39:05   
dinciii

IZVORNA PORUKA: malaaaa


IZVORNA PORUKA: dinciii

Nista drage moje,uskoro organizujemo kaficu da se upoznamo :D pa taman na karenzu da se druzimo user posted image user posted image user posted image

a dje sam ja tu :D imal i za mene kafica :))

Ma naravno da ima user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
30.6.2012 21:50:14   
Anoniman
aha kaficca se organizuje a mene niko ne poziva

user posted image upecala sam vas

(odgovor članu Mamica25)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
30.6.2012 21:51:09   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: registrar

Pozdrav svima i pitanje da li ima neka trudnica porodilja koja je u Becu ili je kroz trudnocu/porod prosla u Becu?

Pozzzzzzzz



ima triputmama nick ja sam bila trudnica u becu par mjesecei ????
trebal ti neka pomoc????

jel kasno sda da pisem o iskustvima ,
ja tek sad i vidoh temu user posted image

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
4.7.2012 12:08:28   
registrar
Drage moje forumašice,

Evo mene ponovo ali sada sa drugim pitanjem. Suprug i ja smo se smjestili (konačnouser posted image ) u Floridsdorfu i sada tražimo kolica za bebu jer sam 37 sedmica trudnoće.
Može li mi neka od vas dati savjet gdje da pogledam neka povoljna, jeftinija kolica i koju varijantu da izaberemo (3 u 1 ili sl) i na šta da obratimo pažnju jer nam je ovo prvp dijete pa se baš i ne razumijemo puno u kolica.
Auto nemamo pa smo mislili da ne uzimamo maxi cosi jer ne znam kada ćemo ga koristiti. Je li bolje uzeti samo korpu u kombinaciji sa običnim kolicima koja bi koristili za 6-7 mjeseci.
Također nas zanima gdje se može kupiti povoljno oprema za bebu.
možda i neki savjet za šta ponijeti u bolnicu - ja ću se abd poroditi u Semmelweis Frauenklinik pa ako neko ima iskustva, pleaseuser posted image .
Svaki dodatni savjet je dobrodošao.

Hvala puno i pozdrav svima.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
5.7.2012 21:24:37   
hanic
Drage trudnjace, tek se uclanim i odma naletim na vas u Becu. Ja sam u 14.tom :)

(odgovor članu registrar)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
9.7.2012 19:20:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: registrar

Drage moje forumašice,

Evo mene ponovo ali sada sa drugim pitanjem. Suprug i ja smo se smjestili (konačnouser posted image ) u Floridsdorfu i sada tražimo kolica za bebu jer sam 37 sedmica trudnoće.
Može li mi neka od vas dati savjet gdje da pogledam neka povoljna, jeftinija kolica i koju varijantu da izaberemo (3 u 1 ili sl) i na šta da obratimo pažnju jer nam je ovo prvp dijete pa se baš i ne razumijemo puno u kolica.
Auto nemamo pa smo mislili da ne uzimamo maxi cosi jer ne znam kada ćemo ga koristiti. Je li bolje uzeti samo korpu u kombinaciji sa običnim kolicima koja bi koristili za 6-7 mjeseci.
Također nas zanima gdje se može kupiti povoljno oprema za bebu.
možda i neki savjet za šta ponijeti u bolnicu - ja ću se abd poroditi u Semmelweis Frauenklinik pa ako neko ima iskustva, pleaseuser posted image .
Svaki dodatni savjet je dobrodošao.

Hvala puno i pozdrav svima.

dobra klinika , cula sam i meni je preporucili pa sam tamo do 7mog meseca vodila prvu trudnocu aliiiiiiiii posvadih se sa jednim doktorom ( jedan sa uvijenom , smedjom kosom ) nije hteo da me pregleda ( a imali udes manji, ali sam bila zbrinuta za bebu) vec preseko da je sve o.k kad sam pitala kako on to zna da je sve o.k pocela je svadja , na kraju sam ja njega pljunula a on me istero iz ordinacijeuser posted image i tako otisla u Wilhelminenspital , ja sam prezadovoljna tamo sam rodila troje dece , savetovanje u vezi pobacaja i ostalo
kunem se u nju za druge ne znam ali Semmelweiss klinika je isto dobra , hvali se vecina

sto se tice paketica koji grad bec daje ,, kad se porodis obilazi socijalna radnica sobe , trudnice, pa ko nije ranije prijavio prijavis odmah kod nje i dobijes na lice mesta paketic
dolazi jedan dan u sedmici , koji tacno zaboravila sam ali pitas u bolnici uvek ima "nasih" zena

u bolnici imas spavacica, gacice za jednokratnu upotrebu , ulozaka, pelena, maramica vlaznih , odecu za bebu
to je to sto nemoras, vec ako neces da poneses svoje
onda mozes uzeti pribor za licnu higijenu i neki komplet ( ili kako se to zove) u cemu hoces da izneses i bebu iz bolnice sto bude 4ti dan i dobijes lijepi foto bebice koji je slikan odma nakon svoga prvog kupanja
dobijes hrpu vaucera , kupona i ostalog

a sto se kolica tice najbolje da pratis kada ti dodju kuci reklame , dolaze svaki skoro dan a i ima popusta dobrih pa pratis sta ti se svidja
u tvome slucaju ne bih uzimala 3in1 varijantu a mozda da obratis paznju da nicu mnogo siroka da mogu da pasu i one starije tramvaje user posted image

eto , valjda sam malo pomogla user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 9.7.2012 19:24:49 >

(odgovor članu registrar)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
3.9.2012 19:37:19   
visnjica1
Da li ima neka mama ili trudnica iz Graza,

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
13.1.2014 19:30:23   
Jana V
Pozdrav svima,

Imala bih jednu molbu, trenutno pisem diplomski na temu kako se nase trudnice koje zive u Austriji hrane. Pa bih zamolila ako mozda ima trudnica
koje zive u Austriji da mi ispune uputnik u vezi ishrane za vrijeme trudnoce, npr. sta su sve juce jele i pile. Bila bih veoma zahvalana ako bi se neko odazvao.
Unaprijed se zahvaljujem. user posted image


< Poruku je uredio Jana V -- 13.1.2014 19:31:37 >

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
13.5.2014 13:22:20   
vildanab
pozdrav cure, ima li jos ovdje raje iz Beca :)

(odgovor članu Jana V)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
13.5.2014 14:29:26   
Andy_Bec23
Ima, ima user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
13.5.2014 15:14:29   
vildanab

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Ima, ima user posted image user posted image

hhahaha osim tebe user posted image

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
13.1.2015 15:18:41   
Mara989
Pozdrav svima.U 32 sam nedelji trudnoce,prva mi je trudnoca,izabrala sam bolnicu u 16 (na predlog svekrve)a inace zivim u 15.Bezirku!Vidim da neke od vas hvale tu bolnicu,i da ne mora se nista nositi.Toliko sam uplasena porodjaja i svega sto me ceka u bolnici jer ne znam dobro nemacki,posto sam od skoro ovde.Prosto me neka panika uhvati.Zanima me da li neka od vas zna da li u toj bolnici sme biti prisutan suprug na porodjaju?I ako mi neka moze dati neke savete.Bila bih vam zahvalna u napred na pomoci i savetima.

(odgovor članu registrar)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
13.1.2015 15:53:58   
mala curica
Ja koliko sam upocena da suprug smije biti na porodzaju.Naravno ako zeli.
Mada su meni predlagali da je ipak bolje zensko da bude u porodzajnoj sali samnom.Mislim da ce ipak muz biti.
A do poroda ima jos pa cemo vidjeti.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Mara989)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
13.1.2015 16:03:28   
Mara989
Meni muz bas hoce da bude prisutan,kako kaze da cuje prvi plac i da vidi bebca.U kojoj si ti nedelji?Ja sam u 32-goj i vreme mi je vrlo brzo proletelo,a tek jos ovo malo☺

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
13.1.2015 16:08:50   
mala curica
Aaa vjerujem ti da je vrijeme bas brzo proletilo.
Ja sam u drugom tromjesecju u 17-toj sedmici.Sve kontam ima jos vremena,a protit ce i to da nisam svjesna.
Pridruzi nam se na temi Razgovori u ocekivanju beba-januar,mozemo se tamo druziti i zajedno iscekivati user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Mara989)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
13.1.2015 16:14:40   
Mara989
Vreme bas brzo prolazi,a strah od porodjaja jos veci.Mozda i ne bih bio toliki strah da znam pricati dobro nemacki,trudim se i ucim ali mi uvek ispada kao da nije dovoljnouser posted image
Hvala na pozivu,rado cu se odazvati.

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
13.1.2015 16:20:18   
mala curica
Nemoj da te toliko strah sto ne tnas Njemacki.Znas osnovne stvari i u svakoj bolnici ima nasih zena.
Ne operecuj se previse s tim.Ne brini snacices se user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Mara989)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
16.2.2015 14:54:26   
amallia78
E drage moje,
u 34 tjednu trudnoće sam, zivim u 2. Bz., i bolnicu koju mije dr preporučio je Semmelweis, 9.3. idem kod njih. Cula sam sve najbolje o toj bolnici i zbilja su ljubazni. Nego imam jedan problem, pa mi mozda mozete pomoći. Zdravstveno sam osigurana preko partnera u wgkk (zivimo u izvanbr. zajednici), i nakon tri mjeseca mu je doslo da mora platiti 480 eura za mene radi tog suosiguranja. Ima li kakva caka da to bude besplatno ili bar osjetno manje?? Kod dr plaćam ultrazvuk po 36 eura, pa nije valjda da će mi naplatiti i porod???? Ajde plz ako ima koja savjet....

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
17.2.2015 5:35:31   
mojasreca
I ja sam soosigurana kod muza pa i djeca, al ne placa nista za nas. Mozda radi djece. Ne znamuser posted image Isto smo osigurani kod wgkk. A pregled kod G placam i ja jer je wahlartzt, ali mi wgkk poslije vrati oko 80%. Jel taj tvoj G wahlartzt? A porodjaj ja mislim da neces platit.

(odgovor članu amallia78)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Trudnoca i porod u Becu, Austrija
17.2.2015 6:34:02   
amallia78
Ej draga, hvala ti na odgovoru. Kod dr plaćam samo ultrazvuk 36 eura ( sta i to mogu traziti natrag da mi vrate u wgkk? - ja sam shvatila da ne). Mi nemamo jos djece, pa mozda zbog toga i moramo platiti ( otići ćemo danas do wgkk, stekla sam dojam da nije bitno to sto nismo u braku - bar tako mi na Magistratu rekose). Ah, adaptacija je teska posebno s trbuhom do zuba :D. Danas idem na pregled da vidim sta mala stanarka radi :). Obzirom da sam ovdje sama kao ćuk, ima li kakvih nasih udruga? I da li znate koja je dobra skola za ucenje njemackog?

(odgovor članu mojasreca)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *