|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 0:07:09   
Lalali
Bebelina, rasplakala si me...podsjetila...
sve ce abd doci na svoje mjesto, saljem ti veeeeliki zagrljaj

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 1:19:02   
milenium
joj bebelina natjera me na user posted image nedaj Bože nikome,nikome...

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 8:24:22   
veeseelaa
Vidim tu je i sivi lonac..hladan, prljav, kao najveći neprijatelj, čeka da legnem, pa da u sebe onako prljavog prihvati nešto što sam ja njegovala svih 15 sedmica... Stojim i gledam... Pogledom tražim nešto mehko, bijelo, čisto, udobno, da obložim lonac, da ubijem ono sivilo, prekrijem hladnoću, dodam nježnost, jer tu će se spustiti moja Mrvica kad njena majka bude u dubokom snu i kad ne bude nikog da se brine za nju.


oh moj Bože user posted image user posted image user posted image user posted image
toliko tuge..... zar srce može podnijeti
Bebelina draga... mila moja.....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 9:51:23   
BebeLina
Drage moje, hvala za podršku, zagrljaje i saosjećanje... Sve vas grlim i ljubim. Lijepo je imati s kim podijeliti ovu bol...
user posted image

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 9:59:57   
Carobno jutro

Bebelina, dok citah suze se same sljevase.. evo i sad ide po koja..
Najgore od svega je to sto tacno znam sta sada i kako se osjecas..Na danasnji dan prosle godine meni se isto dogodilo. Prekinuti su mi snovi, java postala totalno drugacija..bolna..
Ali nisam jedina, evo imas nasu Andy, nasu malenu, nasu veselu i jos dosta dragih i finih zenica...sve smo slicno prosle...i eto idemo dalje, nadamo se i borimo se..
Iskreno ti zelim da sto najbolje i najlkase prodjes kroz svoju bol i da je naucis nostiti sa sobom..jer mene i poslije godinu dana boli ali to je dio mene i ne dam tu bol od sebe. SMijem se opet, opet sam vesela i puna nade da cu uspjeti..
Zelim ti sve najbolje od strca user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 10:11:11   
Super Beba
BebeLina - user posted image Da ti narednih 70 i kusur godina budu što slađe, lakše, ljepše...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 10:40:50   
pjenica mala
Draga bebelina a i sve ostale koje ste prošle kroz slične boli, a one koje niste, da vas Bog dragi sačuva od tog iskušenja...2008. i ja sam sa 22. sedmice prerano rodila svoju malu Dženetsku ptičicu...samo nekoliko dana prije toga, moja kćer i ja gledale smo kako je naša mala princeza prekrstila nožice, kao damica...i samo dva-tri dana kasnije rodila se prerano....njeno srce kucalo je do zadnjeg momenta, ali kada se rodila, ono je prestalo...najveći sam šok doživjela, kada sam doktoricu upitala šta ćete sada vi s njom, a ona mi odgovori, pa mi to bacamo u smeće....užas!!!!!! Slijedeći šok slijedio je, pri samom izlasku iz bolnicu, kada su mi moju malu djevojčicu dali u plastičnoj kesi....nisam smogla snage da je uzmem u ruke, da u svojim rukama osjetim težinu tog malog bića...uradio je to moj muž, koji je samo dva mjeseca nakon toga doživio infarkt, bilo je to previše za sve nas...
Ali u bolnici sam još bila i najsretnija i najmirnija, pomirila se s tim, jer kao što kažeš bebelina pa zar da se žalim nad Božijom voljom, a On najbolje zna šta je najbolje za nas.
Od ovog mog iskustva sam sigurna, da nam Bog da iskušenje, ali i olakšanje, kada dođemo do granice podnošljivog.
Meni se je to desilo treći dan nakon izlaska iz bolnice, nakon svih tih (valjda dobronamjernih) ali jako glupih i nepromišljenih savjeta i primjedbi, tipa e da si bila u Njemačkoj, e da si bila u Americi, ta bi beba mogla živjeti, i onda raznorazni primjeri kako su neke bebe preživjele i sa 20 sedmica, a moja nije sa 22 sedmice. I koliko god čovjek bio jak, kad tad poljulja se sve, i tda ti treba neko, ko će te podići, ko će ti reći, hej, idi dalje, bit će dobro...
Ja sam te večeri osjetila kako su moja prsa tvrda, tvrda kao kamen, nisam se niti sjetila šta bi to moglo biti, pozvala sa babicu, i ona mi reče, to je mlijeko, i dala mi je upute za obloge. E tada mi se definitivno poljuljalo tlo pod nogama, bol koja je razdirala moje grudi postala je nepodnošljiva i ja sam pomislila, da tu noć neću preživjeti...ali utonula sam u san, u olakšanje od Boga....sanjala sam svoju predivnu djevojčicu (nešto tako lijepo nikada nisam vidjela), dojila sam je, a ona mi je rekla ''Mama, ti mene nisi izgubila'', pored nje usnila sam i jednu ženu (poznanicu), koja se inače zove Hikmeta (a Hikmet znači mudrost)...ja sam sve to doživjela kao olakšanje od Boga, i poruku u svemu tome da izvučem mudrost iz toga...a zna se da su ta dječica Dženetske ptičice, koje neće htjeti ući u Dženet bez svojih roditelja (insallah)...kada sam se ujutro probudila, moja prsa nisu me više boljela, niti su bila tvrda.
Sve ostale i glupe i nepromišljenje savjete i primjedbe lakše sam podnosila i jedno je definitvno sigurno SAMO BOG ODLUČUJE DA LI ĆE SE I KADA NEKO RODITI ILI UMRIJETI....neka nam je Bog svima u pomoći, bez obzira ko smo, šta smo, kako se zovemo :-)

Volim vas sve i želim vam svako dobrouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Tko želi da poput mjeseca bude izvor svjetla, mora poput mjeseca dopustiti da psi na njega laju."

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 11:01:25   
veeseelaa

pjenice šta je bio razlog prijevremenog poroda?

ja sam se porodila u 29 sedmici +6 dana, beba je živjela 12 sati i umrla
Regularno je kao i svako drugo ljudsko biće nakon smrti iz bolnice prebačena u mrtvačnicu
Bakije su je preuzele i mi smo obavili dženazu...
pisala sam već da je mm bio uz nju....
prema nama su se na ginekologiji i pedijatriji ponijeli baš ljudski, nismo doživjeli nikakvu neugodnost...

neugodnosti smo doživljavali kasnije... od ljudi koji su mi dolazili na žalost, od onih koji su zvali.... od jako bliskih ljudi nama...
tipa trebala si tražiti carski, beba se sigurno namučila dok je izlazila
čuli smo da ti je doktor njenu smrt priopćio na jako loš način do priče da su doktori krivi jer je ona umrla, kao nisu joj dali dovoljni skrb do primjera kako je neka tamo rodila u 7 mj al sve je bilo ok itd

no ja sam sve to stojećki podnijela, odmahnula bi rukom i pitala kakvo je vrijeme van i sl
te stvari su čini mi se više pogadjale mm.... kojeg sam tješila....

na mezar još nisam bila, nemam snage , sad sam i trudna pa se bojim i otići

Što se tiče dojenja, dobila sma lijekove koje sam koristila nekih 15-20 dana, tako da isto nije ni nadošlo
s tim hB nisam imala probelma....

spomenula si san, mene je dojmilo kad je Ajša ustala jedno jutro i rekla: mamaaa, ja i ti i Ajra (tako smo joj dali ime) brali smo cvijeće, joj mama kako lijepo cvijeće.... znala sad da je sanjala, nas tri....
i kao da sam dobila poruku od nje da nas čeka.... stegla sam srce i nastavila dalje
da boli boli, iako sam trudna iako imam Ajšu ona će uvijek biti moja druga djevojčica, željno očekivana, moja ptičica zlatna....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pjenica mala)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 11:16:50   
milenium

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad sam i trudna


user posted image vesela čestitam,ovo nisam znalauser posted image user posted image
odavno nisam čitala rr niti više imam toliko vremena

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 11:21:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad sam i trudna


user posted image vesela čestitam,ovo nisam znalauser posted image user posted image
odavno nisam čitala rr niti više imam toliko vremena




hvala draga, da već sam u 20 sedmici


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 11:28:11   
klemzi
Dragi Allahu ti budi u pomociuser posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 11:31:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: klemzi

Dragi Allahu ti budi u pomociuser posted image user posted image



biće mila biće
ne treba gubiti vjeru, samo naprijed, glavu gore
ama ljudi mora poslije kiše sunce
budimo optimistične, radujmo se susretu s našom dječicom na tom svijetu
možda ću ti djelovati šašavo al kad god pomislim da jednog dana kad umrem ona će me aBd dočekati milina me oblije i usne se razvuku u osmijeh....
i onda me neko upita a čemu osmijeh , na šta to misliš, rekoh na Ajru user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 23.7.2013 11:32:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 11:35:54   
Medić*
Da srce bas pukne user posted image user posted image user posted image user posted image
Da vam dragi Allah nadoknadi samo lijepim user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 11:37:14   
klemzi

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: klemzi

Dragi Allahu ti budi u pomociuser posted image user posted image



biće mila biće
ne treba gubiti vjeru, samo naprijed, glavu gore
ama ljudi mora poslije kiše sunce
budimo optimistične, radujmo se susretu s našom dječicom na tom svijetu
možda ću ti djelovati šašavo al kad god pomislim da jednog dana kad umrem ona će me aBd dočekati milina me oblije i usne se razvuku u osmijeh....
i onda me neko upita a čemu osmijeh , na šta to misliš, rekoh na Ajru user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image
Znam lijepa moja...i ja se radujem susretu sa svojim Amerkom...
a milina me obuzela kad sam jednom procitala da djecu koja su preselila Ibrahim as na nekom brdu u dzennetu uci Kuranuser posted image user posted image ovo je i prelijepo i potresno u isti mahuser posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 11:41:28   
Amyla
Boze dragi, smiluj se, neka niti jedna majka nikada ne dozivi ovo sto vi jeste, zaista vam se divim, toliko hrabre, cestite, drag Bog daje iskusenja ali i snagu i vjeru i zaista vjerujem da cete vi jednog dana biti sa svojim dzenetskim pticicama user posted image user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 11:45:00   
veeseelaa
da djecu koja su preselila Ibrahim as na nekom brdu u dzennetu uci Kuran


da, ja kad sam izašla iz bolnice mama i brat me tješe i ovo mi baš kažu a ja briznem u plač i kažem sad ću se brinuti jel je dobro čuvajuuser posted image
u životu sam gubila i plakala više puta al nikad mi veće suze niti gorčije nisu bile ko kad sam se s njom rastala....
al kažem opet hB dobro sam, i kad me neko pita kako se osjećam kažem ispunjenom... do duše svim i svačim al preovladava osjećaj sreće i unutarnjeg zadovoljstva, ipak , bez obzira na sve....

lijepo je jer postoji ova tema pa možemo da pričamo....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 11:55:14   
Ninushka
da vam svima Bog da snage i vjere u ljepše sutra, i davm se nikada i nikome ovakvo nešto ne ponovi...uhhhh user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 14:16:21   
Apotekarka
Drage nase hrabrice ove me price rastuzise,kad bih rekla da znam kako je slagala bih,hvala Bogu pa to prosla nisam izgubila sam mamu rano pa znam slican osjecaj....Ali rate dijete gubitito je nesto najgore ali zapamtite poslije kise sunce uvijek mora doci,budite hrabri a andjeli vasi vas cuvaju...Neki dan bas citam tikicin blog pa kako covjek ne bi zaplakao...Nek vam Ona svima bude uzor ako je se sjecate...Morate dalje radi sebe i svojih najmilijih....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
23.7.2013 17:02:39   
BebeLina
Pjenice mala... Tako divan san, ohrabrujući... Ti si počašćena žena.. Naježila sam se pri samoj pomisli da na to da si imala priliku dojiti svoju Džennetsku ptičicu makar u snu. Joj, slike su mi tako žive... Blago tebi...

Ja sam jutros bila kod doktorice. Već sam pisala da su mi kiretažu radili 12.07. friško, ali ona kaže da će mi bolovanje produžiti tek još za dan-dva, pa treba da se vratim na posao (!!!)... Također, na drugoj temi sam pisala i o svom neugodnom iskustvu s doktoricom kad sam u petak išla na redovnu kontrolu. Čini mi se da mi je ona trebala dati neku potvrdu, papir da je sve uredu, pa čak i preporučiti dalje bolovanje. Ništa od toga nije uradila. Sutra opet moram u bolnicu da nađem nekog doktora koji će mi pomoći oko onoga što bi trebalo da se podrazumijeva user posted image Otišla sam malo u OfTopic, ali ne zamjerite... Ipak smo mi pretrpjele veliki bol i trebalo bi da nam se da odmora koliko god nam treba.. A meni će trebati, čini mi se sve dok ponovo ako Bog da ne ugledam plusić...

Kazao je Allahov Poslanik: ''Tako mi Onoga u čijoj je ruci moja duša, nedonošče će svoju majku, tegleći za pupčanu vrpcu, uvući u Džennet, ako za njegov gubitak bude očekivala nagradu od Allaha.''

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
24.7.2013 7:47:42   
Lulu_08
Oh ženice drage, bezbroj virtuelnih zagrljaja vam šaljem da bar malo olakšam vašu bol jer drugo ne mogu učiniti nažalost a baš je teško čitati a kamoli zamisliti kako vam je...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
25.7.2013 0:19:36   
Lalali
Drage moje zene neka vam dragi Bog da snagu. Pjeniceuser posted image ne znam sta da ti kazem, tvoja snaga je nenadmasna.
Vesela, nisam ni ja znala za ovu divnu vijest, sretno mila moja

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
25.7.2013 14:18:34   
Mrvica_83
Drage moje Divne , prekrasne , hrabre heroine !! Ova tema me svaki put iznova potrese i podsjeti na sve sto smo prezivjele .. Mnogo , mnogo vas ljubim i grlim .. Idemo dalje .. kao sto nasa Vesela kaze : Poslije kise mora doci sunce ..
Bebelina , Vesela , Klemzi , Pjenica mala user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
25.7.2013 14:19:27   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
22.9.2013 3:56:47   
scarlett
Drage ženice, nažalost zadnjih par dana provedoh iščitavajući ovaj PDF. Uvjerila sam se po ne znam više koji put da čovjek uistinu nema pojma koliki teret drugi nose dok sam ne iskusi isto. Znala sam da je teško, ali ovoliko... Nema utjehe, nema riječi, niti zagrljaja koji može odnijeti tu bol, jer ostaje jedno mjesto u srcu ispunjeno prazninom koja neizmjerno boli. Samo nada da zaslužim i budem dostojna prilike da se s one strane sretnem sa svojim bebijem, da upoznam svoga sina ili kćerku, može ispuniti tu prazninu. Ta nada me čak raduje. Hvala Bogu imam tu nadu i ona će mi sačuvati pamet, bodriti me i pomoći da nastavim dalje.
Pročitala sam sve vaše priče, svaki put ponovo proživljavala svoju i kada vidim koliko snage imate, to i meni snagu daje. Da bar nijedna nikada nije iskusila ovako nešto, ali Bog zna zašto je to dobro. Ja sam prihvatila to određenje, pomirila se s tim, ali mozak i dalje traži neke odgovore, postavlja pitanja i ne da snu na oči.
U jednom trenu mi se čini kao da sam to već prevazišla, pa iznenadim samu sebe, a u drugom opet dođu neke misli i ne mogu im se oteti, misli zbog kojih ne mogu da se smirim, zbog kojih plačem i prepuštam se tugovanju. Po danu sam ok, ali noć je tegoba...


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Srce puca... duša jeca :(((
22.9.2013 8:06:38   
niki83
Scarlett draga..neizmjerno mi je zao user posted image Da ti Bog dragi podari strpljenje i snagu i danju i nocu! Amin!

_____________________________

N&N

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *