|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 22:25:41   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Golubica

Iskrena da budem, blitvu nisam do sada nikako pravila.

Molim vas da mi date savjet kako da je napravim?


Kupi blitvu da je lijepe zelene boje, kada je operes skini peteljku i izrezi zadebljani kraj lista...Takve listove stavi u kipucu vodu, sa malo ulja....10-15 minuta.

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 22:32:52   
Golubica
Hehehe, da sam ja vas cekala moje dijete danas ne bi rucalo, hehe. Napravila sam nekako i mogu reci da je bilo jakooooooooo ukusno i skoro sve pa pojedeno.

Ocistila blitvu i stavila je 5-6 minuta u kipucu vodu. Posebno na malo maslinovog prodinstala malo luka (bijelog i crvenog), mrkvicu i krompiric. Blitvu obarenu ispasirala i dodala u ovo drugo. Postepeno pomalo dosipala vode, pa se krckalo. Mislila sam da cu morati sve baciti, ali je zaista lijepo ispalo, bilo ukusno da sam i ja ostatak pojela, user posted image


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 22:34:46   
Skvo RR
Bitno je da je mala guza jela,,,user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 22:40:42   
milenium
SKVO kupila sam alnatura palentu u pakovanju one bež boje a bilo je i u prozirnoj kesici.ali nigdje na njoj ne piše da je za bebe,jel to ta?piše da je iz EKOUZGOJA.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 22:41:23   
milenium
Ah da...500grama pakiranje

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Recepti za najmladje...
9.7.2009 22:45:45   
Skvo RR
Jeste...to je ta....:

Trebalo bi pisati na njoj...da je bez glutena...To je jedino sto bebiju moze smetati. Pise na prednjoj stranici glutenfrei....user posted image

Slobodno mozes bebi dati tu palentu.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Recepti za najmladje...
12.7.2009 15:55:33   
new mama
Skvo imam pitanje za tebe,kad si kuhala oslic file,jel ti ostao u komadu ili se malo raspadalo,a jesi li kuhala bas sat,pozzuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Recepti za najmladje...
12.7.2009 15:56:31   
Skvo RR
Draga oko sat....a malo se razmrvi na kraju...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Recepti za najmladje...
12.7.2009 15:58:33   
new mama
Hvala tiuser posted image ,ma evo kuha se i kod mene blizu sat,ali mi se pocelo malo raspadati,pa sam te zato pitala,ljubi Umceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Recepti za najmladje...
13.10.2009 11:05:43   
Ilhana RR
evo mene sa receptom sto sam sinoc pravila... Lamiji se pravosvidilo

sve je odokativno

grasak
mrkva
kukuruz
kukuruzcuci
paorika
vrhnje
malo vegete
i sir

sve sto je veliko isjeckatim na kockice...

Gratirano povrce... ova moja evo puca trenutno i nemogu da joj nadajem se koliko joj se svidilo... uz to jede poli salamu =)

< Poruku je uredio Ilhana -- 13.10.2009 11:07:31 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Recepti za najmladje...
11.12.2009 14:09:54   
Pretty mamma
Mamice samo da se zahvalim na receptima. Sve sam ih kopirala, sada samo da ih sortiram i isprintam. Nama je u ponedjeljak 6 mjeseci i polako ćemo početi uviditi GH.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Recepti za najmladje...
15.12.2009 11:18:01   
dana3
Za bebe koje vec uveliko zvacu:
paprika
krompir
crveni luk
tikvica
mrkva
bijela mrkva(ne znma ima li u Bosni i zove se pastrnjak,lijepo miise i slatkastog okusa)
malo pilecih prsa ali sitno nasjeckanih

prziti na margarinu ili maslinovom ulju(ja na margarinu)
pomalo dolijevati vrelu vodu
kad je skuhano vise od pola dodati i grasak(posto ja koristim grasak iz konzerve ili smrznuti)
na kraju dodati kaskicu ajvara ili ako ne to onda na pocetku narezati jedan paradajz svjezi
ja jos uvijek ne solim hranu kad kuham za bebaca
ova corbica bude gusta sama od sebe a posluzujemo je sa kaskicom povlake


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Recepti za najmladje...
9.10.2010 23:21:42   
graškograd
može li mi neko reći kako se sprema korabica? tek bih je uvela,znai solo!

< Poruku je uredio graškograd -- 9.10.2010 23:23:14 >

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Recepti za najmladje...
12.10.2010 0:20:59   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: graškograd

može li mi neko reći kako se sprema korabica? tek bih je uvela,znai solo!


Za male bebe od 6. mjeseca:
jedna porcija od oko 200 gr.
50 gr krompira kuhati u ljusci. Istovremeno 100 gr kelerabe i 20 gr pilecih prsa dinstati u 3 kasike vode u poklopljenoj posudi na niskoj temperaturi (oko 15 min). Ako je potrebno dodati malo vode. Kad je krompir skuhan, oguliti ga i izrezati na komadice i dodati u skuhanu kelerabu i piletinu. Dodati malo persuna, 15 ml soka od jabuke i veliku kasiku repicinog ulja i izmiksati.
Za bebe od oko godinu dana:
Za jednu odraslu osobu i za bebu (kad beba pocinje da jede sto i vi, odnosno vi isto sto i beba  user posted image .)
300 gr krompira, jedna srednje velika keleraba, dvije mrkve, 150 gr pilecih prsa, malo repicinog ulja.
Krompir, mrkvu i kelerabu oprati, oguliti, ocistiti i isjeci na male kockice. Piletinu oprati hladnom vodom, posusiti kuhinjskim papirom i isjeci na male komadice. Ulje zagrijati i isjeckano povrce i meso 2-3 minuta vrlo blago prziti. Dodati pola litre vode i kuhati 20-25 min na niskoj temperaturi u poklopljenoj posudi dok povrce ne postane mekano i meso skuhano.

(odgovor članu graškograd)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Recepti za najmladje...
12.10.2010 22:24:45   
graškograd
idina mama,hvala na odgovoru ALI...
mi smo tek na početku,tako da nismo probali ni krompir niti piletinu...
nego ja sam jutros fino izrezala korabicu i skuhala je u vodi nakon toga sam je propasirala i maleni je sa oduševljenjem sve pojeo. nadam se da nisam pogriješilauser posted image

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Recepti za najmladje...
13.10.2010 16:14:22   
Mammita
nikad neces pogrijesiti kad bebi skuhas povrce samo ili dodas jos neko povrce koje je beba vec probala. jedino kad ispasiras, dodaj malu kasicicu biljnog ulja i to je to! moja beba najvise voli kad joj ispasiram samo jednu vrstu povrca

(odgovor članu graškograd)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Recepti za najmladje...
15.10.2010 17:51:36   
Dzenana_G
iMAM JEDNO PITANJE...
Napravila bih kasice od vaca kojeg nece biti zimi (breskva, nektarina, dunja, sljiva...) i zamrznula u malim teglicama. Zna li neko jel to uredu?


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Mammita)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Recepti za najmladje...
15.10.2010 19:05:57   
bebacha
neznam kako ce se te kasice ponasat kad se odmznu,ipak te vocke imaju puno vode,

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Recepti za najmladje...
15.10.2010 19:25:59   
ziki
Ja sam zamrzavala nemirki kasice, supu i sl u satklenim teglicama i u rku od 15-20 dana koristila. Zimi sam mu pravila kasice od suhih sljiva i kajsija+ jabuke, kruske


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Recepti za najmladje...
16.10.2010 13:13:24   
Anoniman

Krem juha od bundeve

Isjeći bundevu na kockice, preliti vodom, dodati malo vegete i maslinovog ulja te kuhati. Kada je skuhano izmiksati, dodati mlijeko i opet na šporet da prokuha.

Ovako možete praviti i juhu od karfiola, brokula, graška, krompira...

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Recepti za najmladje...
16.10.2010 13:53:48   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

iMAM JEDNO PITANJE...
Napravila bih kasice od vaca kojeg nece biti zimi (breskva, nektarina, dunja, sljiva...) i zamrznula u malim teglicama. Zna li neko jel to uredu?



Ja nisam bila uspjesna sa breskvama i nektarinama. Kako bebacha rece, sadrze puno vode i nisu ukusne kad se odmrznu. Sigurno zavisi od toga kako se kasica pripremi. Ako mozes da mi kazes kako ces to ti uraditi, pa da i ja probam.

< Poruku je uredio Idina mama -- 16.10.2010 13:54:10 >

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Recepti za najmladje...
16.10.2010 22:58:14   
Dzenana_G
Ja u medjuvremenu napravila kasice. Skuhala, ispasirala stavila u male teglice ,okrenula ih naopako da izadje vazduh i zamrznula pa cemo vidjeti sta ce biti do upotrebe. Ako ne budu upotrbljive za bebu, mi ih posecerimo i pojedemo jer svako nije neka velika kolicina 8 teglica :)

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Recepti za najmladje...
21.10.2010 11:22:54   
Malenaoduvijek
Evo par recepata za malene djevojcice i djecake

od jedanestog meseca
 
Potrebno je: 100 gr krupnog, šarenog graha 1 glavica crnog luka 1 paradajz 1 krompir 1 mrkva 2 kašike ulja 100 ml adaptiranog mleka (ili majčinog)
 
Priprema: Crni luk oljuštite i sitno naseckajte. Oljuštite krompir i mrkvu, isecite ih na kockice, odnosno kolutiće. Grah potopite u hladnu vodu i ostavite ga da odstoji sat vremena. Paradajz poparite vrelom vodom, pa mu oljuštite kožicu. Obarite grah, krompir i mrkvu, pa ih ispasirajte i pomešajte u posebnoj činiji. Zagrejte ulje, pa na njemu izdinstajte crni luk da bude staklast. Sada dodajte masu od pasiranog povrća, pa sve dobro izmešajte. Dodajte malo vode i pustite da masa uvri. Sada dodajte sitno isečen paradajz, opet promešajte i još malo prokrčkajte. Sklonite sa vatre, pa razredite mlekom do željene gustine. Uz ovaj pire (koji je bogat gvožđem i vitaminima) ponudite bebi dinstano belo pileće ili ćureće meso.

Recept je sa jedne web str. zato je ekavica, ako nekoga interesuje str.neka mi se javi na pp (posto ne znam smijem li je ovdje napisati)

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Recepti za najmladje...
17.12.2010 0:25:32   
idacha
bas mi je zao sto vidim da forumasice na ovoj temi nisu toliko aktivne, jer bas mislim da je super... sve cesce razbijam glavu STA skuhati mom guziju, jer mi sve brzo dosadi, a i zelim da mu pruzim raznovrsnu ishranu...

evo nekoliko ideja za bebe iznad 6 mj..

Vocna kasica (nama dorucak)
Neko voce npr banana, jabuka, kruska... kuhati na laganoj vatri sa psenicnim pahuljicama.. ILI-ispasirati i dodati nekoliko kasika plazma keksa.. ILI kuhati rizu, pa pri kraju dodati navedeno voce, ILI- usitniti voce i pomijesati sa baby rise pahuljicama..

Povrtna kasica
Kuhati rizu.. kroz 5-10 min dodati karfiol, brokulu, mrkvicu, tikvicu, korijen celera, krompir.. (moze od svakog povrca po malo ili razne kombinacije)

Pileca supica
kuhati pileci batak (najzdraviji dio piletine).. ja ga jkuham dosta dugo oko 45 min da se bas raskuha.. poslije dodam mrkvu, celer i malko tjestenine..
od nedavno sam pocela i dzigericu dodavati na pocetku kuhanja..
poslije, kada je sve fino skuhano, odvojim meso od kosti, izgnjecim sve dooooooobro i dam sa supicom...

Povrce sa mesom
Ja sam kuhala teletinu ili male bifteke, cisto meso, dosta dugo, opet oko 40ak min.. u to dodam malo rize, i povrce po zelji.. sve zajedno ispasiram i gustinu podesim sa vodom u kojoj se sve kuhalo

Riba i blitva
Pastrmka, u nasem slucaju, svjeza.. ribu fino ocistila i posula maslinovim uljem, zavila u foliju i u rernu na oko sat vremena..
staviti mrkvicu da se kuha i pred kraj dodati blitvu na 5-10 min da se kuha.. fino ispasirati i eto priloga..
u sve to stavim malog jabukovog soka i maslinovog ulja, a ribu cistim i dajem rucnouser posted image

uh, zablokirah sada... kad mi naumpadne jos nesto, tipkam user posted image


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Recepti za najmladje...
17.12.2010 0:59:59   
Mila_80
super recepti Idachauser posted image  , moja beba još uvijek samo doji ali se polako pripremamo za početak dohrane tako da mi je svaki recept dragocjen i biće mi od velike koristi kasnije....hvala svima koji se javljaju i ostavljaju recepte na ovoj temiuser posted image

_____________________________

ESMA-to mi je ljubav-05.07.2010.

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *