|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti za najmladje...
17.12.2010 8:36:25   
chuci
može li mi neko napisati recept kako bih mogla napraviti ''''vegetu'''' ali domaću, koju bi koristila bebi u hrani.
mrkvu kontam izrendati na sitno rende i osušiti, peršin sitno sjeckani osušiti. šta još da stavim? i kako da to sve na kraju objedinim?

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Recepti za najmladje...
17.12.2010 9:44:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: chuci

može li mi neko napisati recept kako bih mogla napraviti ''''vegetu'''' ali domaću, koju bi koristila bebi u hrani.
mrkvu kontam izrendati na sitno rende i osušiti, peršin sitno sjeckani osušiti. šta još da stavim? i kako da to sve na kraju objedinim?
mm ti to ovako radi

minimalno

1 kg mrkve
1 kg celera
1 kg persina list i korijen

to sve isjecka na sitne kockice...stavi u rernu na 50 C...povremeno otvori rernu...da izadje vjerovatno vlaga...to ti se susi skoro pa citav dan...od te hrpetine na kraju izadje tegla i po...a onda ako hoces mozes to samljeti i posoliti...mi to ne radimo...mi samo ostavimo tako suseno povrce u tegli


(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Recepti za najmladje...
17.12.2010 10:00:48   
DM

IZVORNA PORUKA: chuci

može li mi neko napisati recept kako bih mogla napraviti ''''vegetu'''' ali domaću, koju bi koristila bebi u hrani.
mrkvu kontam izrendati na sitno rende i osušiti, peršin sitno sjeckani osušiti. šta još da stavim? i kako da to sve na kraju objedinim?

Ja ne pravim sušenu, nego sameljem mrkvu i peršun(i korjen i list peršuna) , opsolim i doam ulja(ovo ulje kažu da mora, kao i so zbog čuvanja-kao konzervans) i to dodajem u svu hranu koju pravim i nama i djeci!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Recepti za najmladje...
15.1.2011 14:32:35   
aida.
Napisah kilometrazni post i izbaci mi error user posted image user posted image poludih..

Evo, mislim da ovdje mozemo pisati recepte za nase najmladje da ne otvaramo novu temu, odnosno da pisemo sta smo danas spremali djecici kako bismo sutra imali vise ideja user posted image Ako moderatori misle da nije ok da to ovdje pisemo neka nas opomenu user posted image user posted image

Mi smo jucer za dorucak skuhali jabuku i mrkvu, te dodali kuhanu cveklu po jeleninom savjetu i dodali malo limuna da ubije cveklinu zestinu user posted image pravo mu se svidjelo jer cveklu je probao prvi put user posted image
Za rucak sam mu skuhala rizu na temeljcu od teletine i pustila da fino ukuha, pokajmacila i bas se najeo fino... Poslije za veceru je samo malkice krompira jeo, rucak ga bas zasitio tako da nije bas bio odusevljen user posted image

Jutros je za dorucak pojeo bananu, sad mu kuham piletinu sa mrkvom i krompirom a za veceru ne znam sta cemo, moram malo "prosnjuhat" po netu jer mi stvaaaarno ponestaje ideja... user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Recepti za najmladje...
15.1.2011 14:49:24   
aida.

IZVORNA PORUKA: idacha

bas mi je zao sto vidim da forumasice na ovoj temi nisu toliko aktivne, jer bas mislim da je super... sve cesce razbijam glavu STA skuhati mom guziju, jer mi sve brzo dosadi, a i zelim da mu pruzim raznovrsnu ishranu...

evo nekoliko ideja za bebe iznad 6 mj..

Vocna kasica (nama dorucak)
Neko voce npr banana, jabuka, kruska... kuhati na laganoj vatri sa psenicnim pahuljicama.. ILI-ispasirati i dodati nekoliko kasika plazma keksa.. ILI kuhati rizu, pa pri kraju dodati navedeno voce, ILI- usitniti voce i pomijesati sa baby rise pahuljicama..

Povrtna kasica
Kuhati rizu.. kroz 5-10 min dodati karfiol, brokulu, mrkvicu, tikvicu, korijen celera, krompir.. (moze od svakog povrca po malo ili razne kombinacije)

Pileca supica
kuhati pileci batak (najzdraviji dio piletine).. ja ga jkuham dosta dugo oko 45 min da se bas raskuha.. poslije dodam mrkvu, celer i malko tjestenine..
od nedavno sam pocela i dzigericu dodavati na pocetku kuhanja..
poslije, kada je sve fino skuhano, odvojim meso od kosti, izgnjecim sve dooooooobro i dam sa supicom...

Povrce sa mesom
Ja sam kuhala teletinu ili male bifteke, cisto meso, dosta dugo, opet oko 40ak min.. u to dodam malo rize, i povrce po zelji.. sve zajedno ispasiram i gustinu podesim sa vodom u kojoj se sve kuhalo

Riba i blitva
Pastrmka, u nasem slucaju, svjeza.. ribu fino ocistila i posula maslinovim uljem, zavila u foliju i u rernu na oko sat vremena..
staviti mrkvicu da se kuha i pred kraj dodati blitvu na 5-10 min da se kuha.. fino ispasirati i eto priloga..
u sve to stavim malog jabukovog soka i maslinovog ulja, a ribu cistim i dajem rucnouser posted image

uh, zablokirah sada... kad mi naumpadne jos nesto, tipkam user posted image


Super su ti recepti draga... Mi od ribe samo jeli oslic, sve me strah koscica... user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 255
   [Obrisana poruka]
15.1.2011 20:36:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu aida.)
  Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Recepti za najmladje...
16.1.2011 20:21:40   
ivanam28
evo da vam i ja napisem jedan recept za rucakuser posted image ja odavno svom malenom dajem sve da jede i do sada hvala Bogu nisam imala problema,voli sve da jede pravi je mali poguzijauser posted image user posted image

povrtna corbica

1 tikvica (isjeci na kockice)
1 manja glavica luka (ja stavim pola glavice - izrendati)
2-3 mrkvice (izrendati)
persun (korijen isjeci na kockice)
celer (korijen isjeci na kockice)

svo povrce dinstati dok ne omeksa.dodati kasiku brasna d ase zgusne i nasuti vode skoro do vrha serpe. Kuhati jos nekih pola sata.Na kraju dodati veliku kasiku pavlake (ili jaje). Po zelji mozete dodati i neku tjesteninu,grasak sta volite

Ovu corbicu moj Filip pravo voli a i mm. Jako je hranjiva,sita a i zdrava..
Danas na meniju kod njega je bilo
dorucak: makaroni na mlijeku
rucak: teletina sa karfiolom,mrkvicom,paradajzom rizom (domace kuhano)
vecera: griz sa jabukom
naravno tu je bila i plazma sa bananom i jabukom




_____________________________

Nas mali princ Filip Noa dosao na svijet 13.01.2010
Prva dva zubica dobio sa 3,5 mjeseca sada ih ima 8:))
06.01.2011 maleni andjelak PROHODAO:))))))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Recepti za najmladje...
16.1.2011 20:49:49   
idacha
hvala Bogu, pa se ova tema pokrenu malo aktivnije... ja sam vec pisala koliko mi je zao sto je tako malo postova ovdjeuser posted image user posted image

e, mi smo danas jeli slijedece:

ujutro, oko 7-AD
Dorucak:
Oko 10: rendana jabuka, kruska, pola banane i u sve to iszmjesane 3 plazmice mljevene
Rucak:
- povrce:_ krompir, grasak, mrkva i kukuruz secerac (svega po malo) sa manjim komadom bijelog pileceg mesa, pecenog na rostilju.. sve malkice izblendano.. u sve to dodato 2-3 kaljice maslinovog ulja
Uzina: banana (jer nam je rijedja stolica), crveni sok
Vecera:
- sve kao za rucak, ali bez bijelog pileceg mesa..
Poslije toga-AD, pred spavanje


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Recepti za najmladje...
17.1.2011 10:00:31   
ivanam28
evo naseg menija za danasuser posted image

dorucak: abc sir i jogurt
uzina: vocna salata (banana,jabuka,kruska)
rucak: tikvica,paprika,paradaiz,krompir,mrkvica,piletina (sve malo dinstati,dodati pavlaku i sredinu hljeba i izblendati)
vecera:popara

pijemo vodu,kamilicu i sokic od jabuke a i dojimo jos uvijek (i to najvise volimouser posted image )

za sutra sam isplanirala sljedece:

dorucak: jaje sa pavlakom
rucak: prokulice i krompir sa pavlakom i jogurtic da zalijeuser posted image
vecera: razljevak i jogurt
uzina: neka vocka sa plazmom


_____________________________

Nas mali princ Filip Noa dosao na svijet 13.01.2010
Prva dva zubica dobio sa 3,5 mjeseca sada ih ima 8:))
06.01.2011 maleni andjelak PROHODAO:))))))

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Recepti za najmladje...
17.1.2011 10:14:04   
Malenaoduvijek
evo da i mi napisemo sta smo jeli juce

ujutro rano- Ad

dorucak- kruska, jabuka, banana, plazma

uzina-danonino(mali braco), monte(veliki braco

rucak- blitva(sa bijelim lukom u prahu)+prasa+paradajz+krompir
prvo izdinstati isjeckanu prasu na puteru (ili ulju, kako zelite) onda se doda blitva koju ste prethodno prelili vrelom vodom i isjeckali i dodate paradajz koji je poparen takodje vrelom vodom i skinuta mu kozica.krompir se posebno skuha i doda u tu masu.sve se to dinsta jos malo skupa i djeca pojedu u slast.
ne bi vjerovali kako djeca jedu blitvu ovako spremljenu

uzina- suha sljiva (kuhana ) sa jogurtom i jabuka a mi nekada dodamo i pahuljice

vecera- cokolino(veliki braco), mali braco gusta hapa od hippa

a izmedju pijemo dosta caja i sokica



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Recepti za najmladje...
17.1.2011 10:20:39   
Malenaoduvijek
povrtna corbica

1 tikvica (isjeci na kockice)
1 manja glavica luka (ja stavim pola glavice - izrendati)
2-3 mrkvice (izrendati)
persun (korijen isjeci na kockice)
celer (korijen isjeci na kockice)

svo povrce dinstati dok ne omeksa.dodati kasiku brasna d ase zgusne i nasuti vode skoro do vrha serpe. Kuhati jos nekih pola sata.Na kraju dodati veliku kasiku pavlake (ili jaje). Po zelji mozete dodati i neku tjesteninu,grasak sta volite


ova je corbica super, ja svojima inace dosta toga dinstam na luku ili dodam bijeli luka, ali im ne solim (velikom ce sada 2 godine i ja mu jos minimalno solim) , a ja jos stavim i batak nekada i vodu od njega.
izdintam povrce na luku (razno povrce) i dodajem vodu od bataka i na kraju dodam bijelo meso sa bataka.ko zeli doda ili pavlaku ili abc sir.

ja sam na jednoj web str nasla dosta recepata tako da mi rucak nije problem jer moji jedu svo povrce, ali malo mi fali ideja za dorucak


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Recepti za najmladje...
17.1.2011 10:27:43   
ivanam28
mala1994, vidim da si pravila prasu i ja sam htjela al svi mi kazu da mi je Filip jos mali za prase a vidim tvoj mladji je samo par dana mladji od mog pa ne vidim sto ne bi i ja probala. A blitvu ja njemu pravim vec 2 mj ako ne nadjem spinat kupim blitvu i pojede on to u slastuser posted image ..eto samo n znam kako ce na prasu reagovati

_____________________________

Nas mali princ Filip Noa dosao na svijet 13.01.2010
Prva dva zubica dobio sa 3,5 mjeseca sada ih ima 8:))
06.01.2011 maleni andjelak PROHODAO:))))))

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Recepti za najmladje...
17.1.2011 10:32:07   
ivanam28
a da i bijeli luk u prahu jel smijem dati?? ja inace ne mogu ni pomirisati bijeli luk odmah dobijem nagon za povracanje i sva pobijelim u licu i pocnem se tresti ali ako ga mogu malenom dati sve cu pretrpiti a ovaj u prahu i nema bas neki jak miris

_____________________________

Nas mali princ Filip Noa dosao na svijet 13.01.2010
Prva dva zubica dobio sa 3,5 mjeseca sada ih ima 8:))
06.01.2011 maleni andjelak PROHODAO:))))))

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Recepti za najmladje...
17.1.2011 10:41:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanam28

a da i bijeli luk u prahu jel smijem dati?? ja inace ne mogu ni pomirisati bijeli luk odmah dobijem nagon za povracanje i sva pobijelim u licu i pocnem se tresti ali ako ga mogu malenom dati sve cu pretrpiti a ovaj u prahu i nema bas neki jak miris

ovo mi je malo cudnouser posted image user posted image user posted image ...da ti nisiuser posted image user posted image user posted image ...sala mala...mozes vec davati bijeli luk...nema razloga zasto ne...barem ja ne znam

a prasu sam ja Andreju pravila "na bijelo"

(odgovor članu ivanam28)
  Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Recepti za najmladje...
17.1.2011 10:47:32   
Malenaoduvijek
ja vec oko 2-3 mj njemu dajem prasu i fino je prihvatio bez problema, nisam nesto ni gledala kada ona ide po tabelama.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Recepti za najmladje...
17.1.2011 11:21:15   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ivanam28

a da i bijeli luk u prahu jel smijem dati?? ja inace ne mogu ni pomirisati bijeli luk odmah dobijem nagon za povracanje i sva pobijelim u licu i pocnem se tresti ali ako ga mogu malenom dati sve cu pretrpiti a ovaj u prahu i nema bas neki jak miris


cak po tabela ide od 10 mj koliko ja znam, a kada ga dinstas i dodajes ovaj u prahu nema zestine one vjeruj mi, ni ja ga ne volim ali zdrav je samo tako

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ivanam28)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Recepti za najmladje...
17.1.2011 11:27:03   
Malenaoduvijek
a sto se ribe tice ja dajem starijem file lososa, imam pravo dobaR recept jer se bas ne usudjujem davati ribicu sa kostima da ne bi ostala koja unutra.a malenom planiram uskoro poceti davati ribicu

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 9:51:25   
idacha
mi danas na meniju imamo sljedece:

dorucak: riza sa vocem (jabuka, malo mandarine, kruska)
rucak: oslic sa spinatom i tikvicom (mi smo jeli do sada pastrmku i oslic i bas volimo.. ja ribu fino pripremim, za imija posebno, njemu ne solim nikako nista, pa mu dajem prstima ribu.. on bas voli)
vecera: ne znam jos sta cemo imati... :)
uzina: danonino i sokici vocni, kad nam naumpadne


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 9:58:11   
bebacha
Idacha koji spinat dajes.kod nas sad nema spinata i ja kontam da kupim zaleden al dal je on uopste zdravuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 10:06:44   
idacha
ja sam kupila svjezi, nasla kod nas u radnji i napravila.. a, uzimala sam i smrznuti Ledov..

_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 10:14:15   
Malenaoduvijek
kod nas ima na pijaci spinata svjezeg, a ja sam uzimala onaj bonduel porcije jer mi je lakse za bebu porcionirati.
a mi smo juce jeli

dorucak-tikva, banana, plazma i jabuka

rucak -supica sa korijenom persuna, kukuruza, brokule i karfiola a dinstano na crvenom luku sa supicom od p.batacica

vecera- cokolino, a mali braco juce uopste nije htio nista da jede osim dorucka i danonina jako je ljut biouser posted image



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 10:18:22   
Malenaoduvijek
riza sa vocem (jabuka, malo mandarine, kruska)


idacha kako mu dajes ovu mandarinu, nije mu kisela?jeli pravi face?ja sam svom mladjem samo ovako davala da proba ali nesto me strah jer kazu da se do godine ne daje radi alergija?

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 10:22:57   
Lady26
Pozz
Mi jos ribu nismo probali, koju ribu dajete user posted image , zaledjene LEDO filete ili i koju, oslic?
Nemojte se smijati ali ne bih ni znala da je spremim, mi ne jedemo ribu (osim ledo pohovanih fileta oslica) pa tako da nisam imala prilike da je pravim


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 10:38:16   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Lady26

Pozz
Mi jos ribu nismo probali, koju ribu dajete user posted image , zaledjene LEDO filete ili i koju, oslic?
Nemojte se smijati ali ne bih ni znala da je spremim, mi ne jedemo ribu (osim ledo pohovanih fileta oslica) pa tako da nisam imala prilike da je pravim



ja koristim ledo file lososa on nema koscica i nemas brige a mekan bude k`o dusa sto kazu
evo ti jedan recept od 12 mj.

80 gr filea lososo bez kozice
pola kasicice putera
50 gr cvijeta brokule

za sos
15 gr putera
15 gr brasna
20 ml ad mlijeka
2 kas parmezana
2 kas bijelog mekog sira

staviti file u odg.posudu i premazati puterom, dodati malo vode i dinstati na tihoj vatri.cvjetice brokule preliti vrelom vodom i ostaviti da omeksaju (ja ih malo prokuham)
sos
istopiti puter dodati brasno ( ja stavljam kukuruzno) mijesati dok se ne sjedini.sada polako dodati mlijeko dok se ne sjedini (mozes i obicno a ne ad)nakon nekoliko minuta skloniti sa vatre i umijesati sir.vratiti na vatru kratko promijesati i to je to.

meso isitniti, brokulu izgnjeciti i sve preliti sosom
prijatno.

kazu da sa ovim sosom od sira djeca najbolje prihvataju ribu.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Recepti za najmladje...
18.1.2011 10:59:41   
idacha
Mala 1994, mandarinu sam mu tek juce prvi puta dala, onako da sisa malo... zapravo, nisu mandarine, nego klementine i fino slatke ko med.. kontam mu staviti u hapicu onako 2 kriske, ali oguljene od kozice..

lady , ja sam uzimala svjezu pastrmku i spremala u rerni, sa maslinovim uljem pod folijom.. fino nauljis ribu, preko tepsije stavis foliju i u rernu na nekih pola sata - 40 min..
oslic sam uzela ledov, zaledjeni, filete i pekla ga na gril tavi sa 2 kapi maslinovog ulja.. predobar je..
mada se mom Imranu cini mi se, pastrmka vise svidja.. nekako je socnija...



_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *