|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 12:55:46   
mama75
Sta bi sa prskalicom i njenim malim, zna li iko? Ne javi se zena vise poslije hitne user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Udarci u glavu...
25.8.2010 18:03:59   
Mya_81 RR
Je li povraćanje kod potresa ide u više navrata?

Curka se sad udarila glavom u parket i isti tren je povratila. Ne znam je li to od straha ili ima veze s potresom?

Sad je OK. Oči su joj normalne, hoda normalno i ponaša se uobičajeno.

Naravno, sad me hvata panika da nešto neuobičajeno neću ni skužiti...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Udarci u glavu...
25.8.2010 18:11:28   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Je li povraćanje kod potresa ide u više navrata?

Curka se sad udarila glavom u parket i isti tren je povratila. Ne znam je li to od straha ili ima veze s potresom?

Sad je OK. O�i su joj normalne, hoda normalno i ponaša se uobi�ajeno.

Naravno, sad me hvata panika da nešto neuobi�ajeno neću ni skužiti...




Ja bih nazvala hitnu i pitala za strucno misljenje.Oni ce te uputiti sta dalje da cinis.
Nadam se da nije nista strasno.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Udarci u glavu...
25.8.2010 18:38:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Je li povraćanje kod potresa ide u više navrata?

Curka se sad udarila glavom u parket i isti tren je povratila. Ne znam je li to od straha ili ima veze s potresom?

Sad je OK. Oči su joj normalne, hoda normalno i ponaša se uobičajeno.

Naravno, sad me hvata panika da nešto neuobičajeno neću ni skužiti...



Da je nedaj Boze potres mozga ili unutrasnje krvarenje, skontala bi po njenom ponasanju odmah ,motorika, refleksi,  vjerujem da je povratila od straha ali ipak za svaki slucaj ja bi se obratila strucnjaku....

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Udarci u glavu...
25.8.2010 19:21:11   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Je li povraćanje kod potresa ide u više navrata?

Curka se sad udarila glavom u parket i isti tren je povratila. Ne znam je li to od straha ili ima veze s potresom?

Sad je OK. Oči su joj normalne, hoda normalno i ponaša se uobičajeno.

Naravno, sad me hvata panika da nešto neuobičajeno neću ni skužiti...


ipak kontaktiraj ljekara, mada se meni cini ok

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Udarci u glavu...
25.8.2010 19:37:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Je li povraćanje kod potresa ide u više navrata?

Curka se sad udarila glavom u parket i isti tren je povratila. Ne znam je li to od straha ili ima veze s potresom?

Sad je OK. Oči su joj normalne, hoda normalno i ponaša se uobičajeno.

Naravno, sad me hvata panika da nešto neuobičajeno neću ni skužiti...


uh...
ja bih otišla ljekaru..
nebih rekla da su to odlike potresa mozga jer ipak kažeš sve je ostalo ok ali ipak ja bih otišla ljekaru
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Udarci u glavu...
25.8.2010 21:53:39   
Hanady RR
mya...šta ima novo..jeste išli kako je bebačauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Udarci u glavu...
25.8.2010 22:04:07   
dinaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mya...šta ima novo..jeste išli kako je bebačauser posted image

Mya cekamo da se javis.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 8:32:47   
mamina princeza
Vrlo moguce i da je od straha al bolje d aj pregleda dr pa ako treba i rengen...
ipak je bilo povracanje i oni ce vjerovatno naglasiti da se djetet treba posmatrati naredni 24 sata pa i malo vise.
Mada ja ne bih rekla da je nesto strasno.. kod nas je bilo povracanje u dva puta pred i poslije jela a nije hB bilo potresa.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 8:45:05   
Nedi
Kako nam je drugarica jutros? Mya jeste li isli doktoru? 

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 9:08:27   
Mya_81 RR
Hvala vam na brizi user posted image

Nismo isli doktoru. Pratili smo ponašanje i ama bas nista nije upucivalo na neku ozljedu. Kao i obično, razigrana i vesela i samo je hodala po stanu.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 9:59:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Hvala vam na brizi user posted image

Nismo isli doktoru. Pratili smo ponašanje i ama bas nista nije upucivalo na neku ozljedu. Kao i obično, razigrana i vesela i samo je hodala po stanu.


uh dobro je....

al si me sinoć zabrinula...nema te pa nema....user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 11:01:56   
Mya_81 RR
Ma, sinoć bili u gostima i po prvi put s njom sjedili baš dokasno, a ona tamo i zaspala i to tek u 12.  Zato se nisam javljala...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 14:57:20   
mama75
Zna li mi neko reci  koliko vremena poslije udarca u glavu se mogu javiti neke komplikacije. Malena (13 mjeseci) je prije nekih pola sata pala sa kauca i udarila ledjima i glavom. Plakala je, ali sam je brzo smirila. Ima malo crveno gore na vrh glave, ispod kose. Ostalo sve normalno, puže, ponovo se penje na taj kauc ... Ali ja sam naravno istraumirana, samo je zagledam... Pa eto, zna li neko ako je ne daj Boze potres mozga, jel se to odmah jave simptomi. Hvala

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 15:07:05   
bebacha
ja samo znam da je trebas pratit 24 sata

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 15:12:42   
veeseelaa
mama 75 biće to ok. čim ona u startu nije povraćala nemaš potrebe da brineš
Eh koliko samo puta će djeca pasti


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 15:13:18   
koka i po
IZVORNA PORUKA: mama75

Zna li mi neko reci  koliko vremena poslije udarca u glavu se mogu javiti neke komplikacije. Malena (13 mjeseci) je prije nekih pola sata pala sa kauca i udarila ledjima i glavom. Plakala je, ali sam je brzo smirila. Ima malo crveno gore na vrh glave, ispod kose. Ostalo sve normalno, puže, ponovo se penje na taj kauc ... Ali ja sam naravno istraumirana, samo je zagledam... Pa eto, zna li neko ako je ne daj Boze potres mozga, jel se to odmah jave simptomi. Hvala



meni je receno da se prvi simptomi javljaju u prvih 15 min.tj.povraanje,malaksalost,nesrazmjerna sirina zjenica ili njihovo nereagovanje na vanjske podrazaje .,...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 15:13:21   
Nedi
Nisam sigurna...ali važno je pratiti dijete najmanje 24 sata a preporučuje se 48. Povraćanje, pospanost, razdražljivost, odbijanje hrane su neki od znakova

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 15:15:22   
hanabanana
ak i nakon 24 h.
U okviru 48 h, simptomi povracanje, spavanje, dezorijentacija.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 15:24:33   
ivanak
još bi dodala ne zainteresiranost - mislim na igranje.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 16:47:46   
mama75
Hvala vam puno. Evo za sada nema nista hB, sve je standardno.  Praticu je i dalje naravno... Uh... 

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 16:51:59   
Hannica
Joj,i moja Hana je danas pala,udarila glavom od centralnu jedinicu,ima veliku cvorugi izmedju ociju.user posted image
Valjda ce sve biti ok,nije puno plakala,a sad spava.
Idem provjerit jel sve uredu.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Udarci u glavu...
26.8.2010 22:03:56   
maja78 RR
hannica kako je hana?

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Udarci u glavu...
18.10.2010 14:05:46   
Amrino
Ja sam tim padovima vise sludjena...Hamza je vec dva puta do sada slikao glavu...user posted image .
Nije smotan nimalo....naprotiv, trci ko veliki...penje se...skace ali je neoprezan do bola i nema straha---- znaci "dobitna" kombinacija....
Ovaj mali je krenuo njegovim stopama i to mnogo brze...od 5. mjeseca puze ko metak od 6. se sam dize uz sta stigne....Koliko je puta do sada pao...ni sama ne znam...Jedino kacige na glavu da im stavim user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Udarci u glavu...
20.10.2010 15:45:16   
Lady26
Lana je maloprije udarila glavom od cosak kompjutrskog stola user posted image user posted image , hB nije u sljepoocnicu nego visocije, u kost, jedva sam je smirila toliko je plakala, umila sam je i stavljala joj oblogu na udareno mjesto, i smirila se.
Posto smo gledale njen omiljeni klip na racunaru bila je mirna ali mi je u vise navrata ustala iz krila i pljeskala rukama...i tati se obradovala kad ga je ugledala na vratima, smijala se. Popila flasicu mlijeka i sad spava... (spava jer joj je vrijeme za spavanje)
Sve ovo pisem jer se nadam da cete mi reci da nema potrebe za panikom i odvedjenjem kod dr ili u hitnu... user posted image

< Poruku je uredio Lady26 -- 20.10.2010 15:47:03 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *