|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udarci u glavu...
15.6.2010 11:14:24   
Trnoruzica
Jao, veselaa, ja bih premrla.. Al dobro je kad je na tome zavrsilo user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Udarci u glavu...
15.6.2010 11:19:29   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Jao, veselaa, ja bih premrla.. Al dobro je kad je na tome zavrsilo user posted image


ma poludjela sam bila! neznam kako preživih, rekoh malena će otići negdje i popet će se na namještaj i pastiuser posted image user posted image user posted image  sva su mi koljena stradala, da me pitaš od čega pojma nemam! ni sama neznam od kuda ovoliko felgi po meni, ja sam se jadna satrla da nekako dodjem do nje
Na kraju sam htjela razbiti prozor kad se komšija pojavio

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Udarci u glavu...
15.6.2010 11:27:26   
Medić*
ej draga moja i nama se to prekjuce desilo, maleni me zatvorio na balkon, na sporetu rucak se kuha, kad nisam premrla od straha tad necu nikad, svasta mi je proslo kroz glavu, mob u drugoj sobi, komsinica ispod cula na balkonu sto ja preko vrata pricam malom da ce sad baba otvoriti vrata, a on izbezumljen blijedo gleda i samo za steku hvata al tesko mu da povuce i otvori, zamolila komsinicu ona zvala m i tako cekali 10 tak min, ja morala praviti raznorazne grimaswe da ga nasmijavam samo da ne place dok m ne dodje user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Udarci u glavu...
15.6.2010 11:37:09   
veeseelaa
uh ženo nas dvije nadrljale ove hefte znači
Ma najšega mi je jer sam puna felgi a ni sama neznam kako su nastale
Kaže mm dobro je mogla si kosu počupati od straha i nervoze user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Udarci u glavu...
15.6.2010 11:58:22   
Nedi
Dobro ste žive ostale, ja bih pobudalila...ručak na šporetu, otvoren prozor u drugoj sobi, ako otljuča vrata i izađe, može pasti niz stepenice...malo sam user posted image kad jeuser posted image u pitanju. I proganje me misao ako me zatvori zato uvijek držim i prozor otvoren za svaki slučajuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Udarci u glavu...
19.7.2010 23:55:29   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: prskalica

hej cao.znam da jepitanje of topic ali treba mi savjet hitno.mali mi ima 10 mjeseci udario se u glavu u potiljak i bila je mala cvoruga.legao da spava i nesto vrisnuo.sad mu pridjem coruga kao velicina manje zenske pesnice.sta da radim?molim vas odgovorite


< Poruku je uredio Visnja RR -- 19.7.2010 23:56:41 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 0:05:56   
Dida79
Draga prskalice odvedi ti djete dr ovako mi mozemo naglabati do sutra sta mu je i kako mu je a kod dr ces za tren rijesiti sve svoje sumnje
Sretno i javi nam kako je maleni

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 1:00:48   
Anoniman
Nedavno se moj mali udario od resetku krevetica, odmah sljivu dobio, bilo je pokasno pa sam na fb nasla Ilhanu ona me smirila i pomogla, al prekjuce se desilo bas ono cega sam se najvise bojala, pao sa bracnog krevetica, nije mi nikkako jasno kako se tomoglo desiti jer na krevetu postoji i topmadrac ispod kojeg ja gurnem zamotane deke, tako da ga zagradim skroz.Sam sam cula udarac i plac, umalo srcani da dobijem...Uzela ga nema krvi, nema nigdje nista, nazvala hitnu i na moje ocajanje rekli mi da je to normala i da mu nije nista i da je rijetkost da se bebama desi nesta ozbiljno kad padnu....Posto sam ja panicarka za pola sata nazovem opet da mi objasne na sta treba da pazim npr simptomi potresa mozga ili nedaj boze neceg drugog i zamolim lijepo na tel da dodjem da ga neko pregleda od doktora, onaj zvekan na centrali mi reko i ako dodjem da ce me vratiti kuci na kucno promatranje...user posted image user posted image user posted image
Al hb sjetila sam se Ilhaninih rijeci pa sam mu testirala reflekse ociju, ruku i nozne reflekse, nakon 15 minuta se poceo smijati ali evo par dana nece vise da se sam okrece na stomacic, jedino kad ga ja okrenem....Kontam mozda ga je strah ili je nesta drugo upitanju?

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 1:05:39   
Ilhana RR
Mislim da je to samo nadoslo mu ;) i moja je znala tako da nece nesto sto je navikla pa opet se vrati...

Nesikiraj se draga...

Jos jedna stvar koja je bitna kad se dijete udari u glavu, ako povrati obavezno odvesti u hitnu jer moze biti da je potres mozga nedaj Boze.



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 1:07:16   
mamine oci
Bice sve u redu nebrinu dok ne porastu briga uvjek,a kad porastu jos vece ljubni ga u glavicu od mene da prodje dusa maja djeca znaju bas da nas nasekiraju sve ce biti ok ne briniuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 1:09:03   
veeseelaa
Marina i moja je malena sa nekih 8-9 mjeseci upravo pala s bračnog kreveta, rasjekla je usnicu, bila sam van sebe, al sve je ok prošlo
Eh ta djeca


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 1:13:12   
nikita
I moj decko je pao  s kauca kad se prvi out okrenuo sam leda na stomak i sa bracnog kreveta kad je sa mnom spavao. Prvi put sam se tako prepala da je to nevjerojatno, odavno toliki strah nisam dozivjela a drugi put je bilo u snu i meni i njemu , samo sam ga digla i nastavili oboje spavat, nije ni plakao. Nadam se da se nece to uskoro ponoviti. Za te padove ne znam muz, pa tisu misu user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 1:16:34   
Anoniman
Tu noc sam citavu presjedila kraj njega, jer operator mi ama bas nista nije rekao pametno, npr simptome ili sta znam, vec kaze to je normalno da bebe padaju s kreveta...user posted image user posted image Imala sam nesta svoje u glavi i nesta na netu nasla..

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 1:24:41   
frenkoza
moj A je jucer pao s kauca na pod... ali je nekako samo skliznuo na stranu... prepala sam se ko djavo.... vidjela sam da se nije udario u glavu ali meni nije bilo do zivota.... htjela sam pisati na rr al sam cekala da vidim kako ce biti.... on je plakao al sam vidjela da se vise prepao nego udario.... malo sam ga umivala i dala mu vode da pije pa se smirio.... poslije kad se zavrsilo pipkala sam ga i testirala i vidjela sam da je sve ok....

a prskalica je vec napisala na temi svim forumasicama zelim reci.... odvela je djete i rekla je da ce se javiti sta se desilo


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 10:46:15   
taurus
Moj R su juče u vrtiću okliznuo u kupatilu, pao i udario glavom od pločice. Zapravo ne glavom, jer učiteljica kaže da je udario obrazom od pločice.
Uh kako sam bila ljuta na njihuser posted image user posted image user posted image user posted image  u vrtiću
Navodno su sva djeca prala ruke prije ručkaa i pod je bio mokaruser posted image user posted image
Srećom ništa se ne vidi i on kaže da ga ništa ne boliuser posted image user posted image user posted image
Jedva čekam da prođu godišnji odmori u vrtiću i da se sve bude po starom










(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 10:50:35   
Mya_81 RR
A, koliko je to padova ovih dana user posted image

Mi smo u subotu izletili iz krevetića...sve je bilo toliko ružno, a mene je naravno uhvatila užasna panika da smo odmah otišli u hitnu...na svu sreću imamo samo čvorugu na glavi koja je danas samo jedna mala modrica...

Nadam se da su dječica dobro i da je s Prskalicom sve OK...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 11:00:50   
esmina i bebina mam
Moja Esma je prije 3 dana kod svekrve pala sa stolice i potiljkom udarila od ivicu stola,kad sam ja dosla sljiva je bila veličine šljive i bilo je samo malo sukrvice,jedva je dozvolila da joj stavim obloge i ujutro je zaista otok malo spaouser posted image
Drugi dan ja i MM smo bili pored nje kad je pala sa dvosjeda i sklopila se kao knjiga kad je glavom udarila od sto samo na drugoj strani glave i zahvatila je ivicu uha gdje je zgulila malo kožeuser posted image
Ja nisam znala sta da radim da li da je vodim doktoru e onda sam malo otisla na RR i vidjela ako nema određenih simptoma koji upučuju na potres mozga da ne brinem(jer sam ja vec sebi umislila kako moze doci do nekog unutarnjeg krvarenja pa da je vodim na magnetnu)user posted image
tako da vam se zahvaljujem drage moje forumasice na ovim savjetima jer nam bas treba da podijelimo svoja iskustva


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 11:04:05   
hanabanana
Nisi uošte umislila - može doći do unutrašnjeg krvarenje koje se ne vidi i čiji se simptomi javljaju nakon par dana.

Za takva dva udarca, ja bih dijete odvela ljekaru.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 11:05:36   
Mya_81 RR
I ja sam u hitnoj saznala koji su to simptomi i na šta da pazim, ali u tom trenutku me je obuzela tolika panika i histerija da sam skoro dobila šamar od muža user posted image user posted image user posted image user posted image Sva sreća da je on pribran i da je bio doma, jer ne želim misliti šta bi bilo da sam bila sama s njom doma. A valjda je moja takva reakcija i normalna jer nam je ovo prvi put bilo da se baš toliko lupila...ali sad znam za drugi put, a nadam se da mi to ipak neće biti potrebno...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 12:19:57   
esmina i bebina mam
Veceras idem kod mame na vikendicu po nju tako da je tek sutra ujutro mogu odvesti jer mi je muz slobodan 2 dana pa ce je on cuvati.user posted image
Sinoc sam razgovarala sa roditeljima i kazu da se ponasa normalno


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 12:34:57   
M kao Mama
Joj, udarci , posjekotine na glavi, mogla bi piručnik napisati, moja L je pretrprošle godine u 18 dana dva puta bila na šivanu čela, i sada joj se vidi tri ožiljka, kako je pala, ni sama ne znam, prvi put, kada je pala, sve troje smo bili ku kući, samo sam vidjela sjedi na podu u kuhinji i lije joj crna krv, pomislila samda je ostaal bez oka, iako nisam znala gdje je udarila, i mene je svekrva šamarala, jer to je bio jedini način da me dohaviza, kako bi se pomoć ukazala djetetu. I sada je sjećam kakoje uzela plavi trulek i stavila L na čelo, a on u sekudni postade ljubučast od krvi. I sad bih plakal, nakon 18 dana novo šivanje samo prekoputa one prve rane, sada na dva dijela puče čelo, lupila u ivicu zida u hodniku. Tada mi je jedna stara žena rekla, da uoči utorka sakuopim sitnih novaca, stavim L. pod glavu i ujutro da te pare bacim na raskrsnicu. Da mi je rekla da se g.... namažem, to bih uradila samo da više ne pada. I nije padala, dal zbog babinih gatki ili je to puka sreća, do neki dan. Opet po sred glave, ali neku noć sam mislila opet ode arkada. Kod moje nane u kupatilu joj se okliznulo, pala je lijevom stranom, ko u crtanom filmu čvoruga momentalno iskoči, poplavi komplet strana. Stavila sam joj hladne obloge i pratial u noći , da joj ne bude ružnu. Ujutro hvala Bogu ništa se nje vidjelo.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 12:42:19   
mamina princeza
uh udarci u glavu .... od kakao je napravila prve korake to nam je cest stres . najgore je bilo prije par sedmica kad je nakon jednog pada na glavu povracala i zavrsili smo na cumu rengen i pracenje 12 sati. HB pa nij enista ispalo od svega ... al smo se dobro prepali.

Ja ne znam sta bih kad bi mise tako desilo kao tebi mama lam.. ja bih umrla. Kako si djelovala , odnosno kako je sveki djelovala u slucaju posjekotine i tako velikog krvarenja. Sta uciniti u tom slucaju dok ne dodjemo do bolnice???
ne daj boze al eto nije viska par informacija ako se nekad desi. sta raditi u tom trenutku   - dakle jako krvarenje iz glave kao sto je bilo kodLajle.

I da jos da pitam -  mama alma gdje ste vodili Lajlu tada sjecas li se. Ja sam nakon ovog povracanja i pada zvala hitnu oni me npali i rekli nama ne dovodite , isli u DZ dobili uputnicu za neurohirurgiju. Kad smo dosli gore otjerali nas na cum da bi je na kraju oopet prihvatio neurohirurg. Uglavnom da je bilo kakvo krvarenje ili ne dja Boze kakv potres zbog cega smo i isli moglo je biti bas gubljenje vremena.

Zato me sada interesuje gdje ako bude ne daj Boze slicnih situacija ( a ndam se iskreno da nece) gdje se ide ????

Mi svakih mjesec dva imamo veliku cvorgu obicno na celu ! Na njih sam oguglala al poslije ovog povracanja opet mi muka i od njih. stavimo puter n aglavu obloge i bude modrica par dana. Nadam se da ce vremenom nauciti pravilo hodati:)

< Poruku je uredio mamina princeza -- 20.7.2010 12:46:33 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 12:42:58   
esmina i bebina mam
Joj ja kad nisam izludila skocila sam i svom je snagom digla sa poda a MM je preko mene jer ne bi trebala da dizem nista tesko(u 5om sam mjesecu) ali tada uopšte nisam o tome razmisljala.
Problem je sto je ona bila jako mirno dijete ali sada vjerovatno na nju utice i to sto cemo dobiti bebicu,a ima tu i jos faktora jedino je unuce sa obe strane cuva je moja mama pa sam je sada upisala u vrtić krece od 1og septembra hns da ne duzim.
Nema prepreke koju ta ne prelazi i na sta se ne penje jednostavno ja vise cak i ne idem sa njom sama van jer ne mogu je stici i ne mogu je skidati i provlaciti se kuda se zavlači.
Sva sreca pa i moji i roditelji od MM imaju vikendice pa smo svaki slobodan trenutak na livadi user posted image  

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 12:47:29   
M kao Mama
Lajla je imala rajekotinu, ništa svekrva je pokušavala na sve načina da zaustavi krv, eto kažem sjećam se tog truleksa plavog, i govrila mi da idem po pelenu onu platnhenu, ali ja nikako, ostala sam bez nogu, sve je to trajalo nekoliko sekudni, a meni ko godina, helem nekako sam donijela pelenu, svezali smo joj glau, stegli na tom mjestu gdje je bila rana i pravac Hitna. Ja sa tek u Hitnoj skontala da sam bosa. Inače, sam uvijek bila sabrana osoba, spremna svakome da pomogne u teškim situacijam, ali kako sam Lajlu rodila postadoh kukavca neviđena

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Udarci u glavu...
20.7.2010 12:50:04   
mamina princeza
E moja alma ista sam takva i nekad sebe mrzim. Zbog tolikih padova sam se bezveze prepala da sada ne mogu da djelujem ni kad treba.

Izgubim se sva.... jednostavno bude jace od mene , onda se priberem djelujem vodim gdje treba i kad se sve smiri komiram se ili skoro onesvjetim.. Bas mi bude lose kad sve prodje.....
rekla sam prosli put trebali ste mene odmah iz cuma ostaviti na psihijatri da vidim dokle sam


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *