|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
6.4.2009 2:00:05   
lely
Tuzna mama,tako mi je drago sto si danas bolje.user posted image
Vidi se da si veliki borac i svaka ti cast.
U savako doba imas podrsku na rr,a dace Bog da bude jos djecice koja ce ti vratiti volju za zivotom,mada ces uvjek u srcu nositi svog bebaca.
Zelim da se sto prije oporavis i uskoro nam javis kako je druga user posted image ,na putu,pa da je s tobom iscekujemo.
Velika pusa za tebe

(odgovor članu TUZNA MAMA)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
6.4.2009 9:24:33   
Crvena
IZVORNA PORUKA: TUZNA MAMA

Danas je vec sesti dan od tuznog dana.Polako se vracam sebi,i pocinjem da shvatam da je to moralo da bude tako.Sama sebi govorim da nisam jedina i da nisam ja kriva,ali daj Boze da budem poslednja,da ne bude takvih  slucajeva.Pocinjem polako da razmisljam o drugoj trudnociuser posted image ,tj. teram sebe da budem optimista i da gledam sa lepse strane.Tako zelim i drugim tuznim mamama user posted image da razmisljaju pozitivno user posted image i da se ne predaju leko,jer zivot je dug.user posted image

Ma bice puno bebauser posted image user posted image


Draga Tuzna mama, drago mi je da si bolje. Molim dragog Boga da ti pomogne i da se sto prije obradujes sa jednim plusicem.user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu TUZNA MAMA)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
6.4.2009 10:08:40   
lamama
Draga Tužna mama, pročitala sam tvoju priču i dirnula me je do suzauser posted image user posted image , ja sam izgubila tri ploda i to me je u jednom trenutku skoro bacilo na dno jedva sam došla sebi, nisam više ništa  vidjela lijepo, a toliko želimo bebu, pa donekle te potpuno razumijem, ali moraš biti jaka i boriti se dalje, drago mi je da si bolje i da razmišljaš o sljedećoj trudnoći, ja ti od srca želim sve najbolje i da dočekaš svoju živu i zdravu bebicu što prije, a nadam se aBd da ću i ja, jer toliko to želimo!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
6.4.2009 10:12:21   
Anoniman
Draga Tužna mama, samo hrabro!  Ne smiješ gubiti nadu i posustajati...
Svi ti od srca želimo da se uskoro obraduješ jednim plusićem i da promijeniš svoje korisničko ime pa budeš user posted image SRETNA MAMAuser posted image !

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
6.4.2009 10:20:59   
mala mu
draga tužna mama,ne mogu ni zamisliti kakav bol i prazninu trenutno osjećaš,i znam da nema riječi koja bi te mogla utješiti ali imaj na umu da smo sve uz tebe i da će proći i ovo razdoblje suza i da ćeš se ponovo veseliti kada vidiš II... samo hrabro

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
6.4.2009 15:13:18   
remzy
tuzna mama,nemoj se predavati samo hrabro i glavu gore ,imas podrsku svih nas sa RR i drzim ti fige!!!

P.S ja sam prije 9 god imala spontani i to blizance,i evo me sad imam troje prekrasni pacica,hvala Bogu,nek su mi zivi i zdravi,a ono dvoje uvijek cu nositi u srcu....

samo naprijed!!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
7.4.2009 2:27:38   
TUZNA MAMA
mnogo mi je drago sto ste uz mene.Ja takodje zelim puno srece mamama koje su bile u mojoj ili slicnoj situaciji.I vase poruke iz dana u dan me sve vise ohrabruju,user posted image I veoma mi je drago sto imam sa kime sve ovo da podelim.Nadam se da cu uskoro pricati sa vama o mojoj novoj trudnoci.Tako zelim svim mamama sve najlepse od srca.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
7.4.2009 16:20:56   
manuela RR
Draga tužna mama pošto više nemam riječi kako da te motivišem,predlažem ti da pročitaš na forumu  zatrudnjivanje podforum glavu gore i kreni...
mislim da je iskustvo lori jako dobra motivacija i dokaz da se trud i volja itekako bitni u ostvarenju majčinstva.
Vjeruj mi da ćeš nakon njene priče imati snage za puno toga mene je bar toliko potresla ali i motivisala,mislim da nisam upoznala jaču ženu i svaka joj čast na njenoj čeličnoj volji.
Eto nadam se da će i tebi pomoći.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu TUZNA MAMA)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
7.4.2009 16:26:09   
manuela RR
Mala ispravka: na forumu Zatrudnjivanje,podforum Nadajmo se zajedno a tema je Obriši suze i kreni....

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
7.4.2009 16:54:23   
dinciii
Draga Tuzna mama,bas me je dirnula ova tvoja prica..a najvise tvoja hrabrost...svaka cast sto si tako hrabra i sto gledas naprijed...Da ti dragi bog podari puno srece i ako bog da puno bebica....Cuvaj se i samo naprijed user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
7.4.2009 17:10:30   
Arijana2
Draga tuzna mama bit ce ako Bog da sve u redu,tesko je ali ti si hrabra i jaka i bit ces sretna ako Bog da jer si borac.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
7.4.2009 23:32:37   
almai
IZVORNA PORUKA: pingpong

Draga Tužna mama, samo hrabro!  Ne smiješ gubiti nadu i posustajati...
Svi ti od srca želimo da se uskoro obraduješ jednim plusićem i da promijeniš svoje korisničko ime pa budeš user posted image SRETNA MAMAuser posted image !

potpisujem...


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
8.4.2009 12:08:19   
TUZNA MAMA
Lamama takodje zelim i tebi puno srece i da nam uskoro javis da cekac prinove.user posted image
Da pocnemo da pricamo o lepim stvarima i da se ne vracamo u proslost,jeste da ja moju bebicu nikad necu zaboraviti.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
27.5.2009 19:21:51   
mina23
Nesikiraj se, ja sam u 3 njeseca 2x izgubila plod i to oba puta u 12 zoj sedmica. Bilo je bolno iskustvo od toga je proslo  skoro godinu dana. Ustanovili su mi da imam malu kožicu na maternici (predradu) i da je to bio uzrok pa sam isla na Histereskopiju i uklonila je. Sad sam ponovo trudna i to sam jucer saznala . Strah me je da ce mi se to opet desiti. Das sam kao na iglama

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
13.8.2009 16:25:05   
Anoniman
Ovo je copy/paste sa teme "Zastoj u motornom razvoju"
Evo, drage moje, danas smo radili UZ mozga. "Primjetna je neznatna asimetrija moždanih komora" - doslovne riječi doktora. Ovo nije alarmantno jer ni jedan mozak nije 100% simetričan (iako sam ja, kao laik, odmah vidjela tu asimetriju na ekranu dok je doktor pregledao malenu). U svakom slučaju, treba se pratiti, redovno mjeriti obim glavice, a za 3 mjeseca kontrolni UZ mozga.
Kad sam dr. ispričala zbivanja u sedmom mjesecu trudnoće, samo je komentarisao da se ginekolozi miješaju gdje ne treba. Ako su nešto primijetili na bebinom mozgu trebali su me poslati na pravu adresu a ne davati kojekakve dijagnoze. Pitao me i da li sam bila bolesna tokom trudnoće (virusi i sl.) i rekla sam da nisam...
Doktor mi je rekao da ne brinem. Sama činjenica da je zakazao pregled tek za tri mjeseca govori mi da nije strašno. Uporedio je sadašnje stanje sa slikama iz 7. mj. trudnoće... i rekao da to nije alarmantno. Ipak, ja znam da ću čitav život brinuti...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mina23)
  Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
10.3.2010 19:43:40   
Husic10
Pa treba tuziti ove idiote doktore sto daju pogresne dijagnoze !!!! user posted image
Jel oni shvacaju koliko to utjece na majke , a i na bebu...toliki stres ne mogu ni zamisliti....

Pingpong slucajno sam nabasala na ovu temu i kad sam upocetku citala postove srce mi se cjepalo...ali naletila sam i na post gdje si nam javila da je sve uredu i SRCE MI JE POLETJELO od srece...user posted image Kako mi je drago sto je sve uredu, znam da kasnim ali zaista je to jedna prica koja daje nadu za sve buduce mamice sa pogresnom dijagnozom...od idiota doktora...ma ja im slabo sta vjerujem....user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
10.3.2010 22:37:10   
Anoniman
Hvala, Husic10... ma i ja slabo vjerujem doktorima... al' eto, ne ostavi nas, Bože, ni bez njih...
Bitno je da je moja curica zdrava i da smo skoro sustigli svoje vršnjake... ma, eto, mogu reći da smo ih, zapravo, već i sustigli.   : ))
I baš me briga što doktori pričaju o "zaostatku u motoričkom razvoju" kad ja znam šta sve moja curica može...

(odgovor članu Husic10)
  Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
26.11.2010 14:39:32   
Guppy84
Drage moje,evo da se i ja pridruzim ovoj temi,mada je proslo poprilicno vremena od zadnjeg posta,jer sam i ja imala isti slucaj,prekid trudnoce u 34 tjednu zbog hidrocefalusa,pa bi samo htjela da znam da li su neke mame posle prekida dobile bebicu,da se i ja nadam....user posted image molim one koje su imale slucaj kao ja da mi se jave...imam hiljadu pitanja a tako malo odg....ne znam kome vise da se obratim,samoste mi vi ostale...veliki pozdrav...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
27.11.2010 4:16:01   
Aquarius
Draga moja, stvarno mi je žao. Imam nekoliko pitanja za tebe. Naime, znam šta je hidrocefalus, bar ono osnovno, pa me interesuje šta su ti doktori tačno rekli?  Dakle, znaš li koji je uzrok nastanku, jer ima više različitih uzroka. Dalje, ako znaš koji je uzrok, šta ti doktori kažu kako dalje to tretirati i kakve su šanse da sljedeću trudnoću izneseš bez problema. Mislim da ti mi malo možemo pomoći oko medicinskih informacija, jer svi smo mi slučaj za sebe čak i ako se javi neko kome se desilo slično. Ja bih na tvom mjestu našla dobrog doktora ginekologa i otišla s nalazima na razgovor. Sretno kako god odlučila.

(odgovor članu Guppy84)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
27.11.2010 11:18:03   
Guppy84
Evo od maja prosle godine uradila sam sve moguce pretrage,nemam vise nijedne uradim nove...Do sada mi niko nije rekao sta bi mogao biti uzrok tome...Ne zadrzavam se kod misljenja samo jednog doktora,sad ponovo hocu da idem kod nove dok.Ne zato sto neka od njih nije bila dobra,vec zato sto ne vjerujem vise nikom.Ova zadnja doktorica mi je rekla da bi ureaplasma ureticum mogla biti uzrok.I ja je i sad lijecim.Kad su mi rekli da moram prekinuti trudnocu ja sam odmah otisla u Zagreb na polikliniku Villi i trazila njihovo misljenje,potvrdili su mi dijagnozu,ali su napisali da se uradi kariotip iz pupcane vrpce,sto je i uradnjeno,ali da oni nisu napisali ja ne bi ni znala da se to radi,i niko mi ne bi ni predlozio na gradini u Tuzli da to uradim...nalaz je bio uredan,nije bilo genetskih uticaja na hidrocefalus...Znaci do sada niko ne zna zbog cega bi se to moglo desiti.ali su mi svi rekli da i malo povisena temp u trudnoci,herpes mogu to napraviti,a ja sam to imala na pocetku trudnoce.Dok. mi je rekla da se rijesim bakterija i mogu ponovo u akciju na user posted image ,jer ne postoji nikakav problem..

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
28.11.2010 1:02:52   
Aquarius
Pa super. Znam da su uzroci različiti, od običnih prehlada do tumora, zato te pitam jesi li saznala jer se jedino tako možeš postaviti prema problemu. Ja još čekam rezultate obdukcije bebe, i bez toga  ne mislim ni razmišljati o sljedećoj trudnoći.  Ureaplazma često zna napraviti svakakve probleme u trudnoći pa se sad okreni prema tome da se riješiš tih beštija, a ako doktori misle da nema drugih prepreka samo naprijed. Vidim da si se dobro raspitala i potražila više mišljenja što je odlično, i ako se svi doktori slažu onda je to OK.  Ipak znaj da ni medicina nije svemoguća i da se neke stvari jednostavno dešavaju. Samo naprijed.

(odgovor članu Guppy84)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
28.11.2010 11:18:59   
Guppy84
A da li si ti zahtijevala tu obdukciju,meni to niko nije predlagao,i kad ce ti biti gotov taj nalaz,zelim ti puno srece,da aBd sve bude u redu....jesi li ti radila kakve pretrage ili samo cekas tu obdukciju...

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
28.11.2010 22:07:37   
Medi_87
E draga moja Guppyod srca ti zelim da naravno sto prije ostanes trudna i docekas svoje malo bebce, ali prvo se riješi ureaplasme, pij terapiju jer zaista ona moze napraviti brojne probleme u trudnoći, ja sam u sklopu pretraga za sterilitet, radila briseve i izolovana mi je bila ureaplasma i počela sam piti tablete u međuvremnu sam saznala da sam ostala trudna pa se i strah od mogućeg spontanog povećao, sreća pa je samo na vrijeme otkrivena i zavrsila sam s terapijom i ponovila pretrage i sve je bilo ok, znači prvo se riješi toga ponovi pretrage pa ponovo u akciju na bebaca.Sretnoouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Guppy84)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
30.11.2010 1:52:22   
Aquarius
Zahtijevali smo i mi i doktor. Nažalost nije praksa da se radi pod obavezno, jer sve se to plaća ( u ovom slučaju država ) pa i doktori često izbjegavaju da ti daju običnu uputnicu za krvne pretrage a kamo li za obdukciju. Nažalost došlo je do toga da moramo bti upćene u zakone da bismo znale šta možemo tražiti i šta nam po zakonu pripada.
Nego ti se sad baziraj na to da se riješiš ureaplazme, jer je poznato da je jedan od češćih uzroka spontanim pobačajima i problemima u trudnoći. Usput odradi još neke pretrage, zbog sebe da si mirna.

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Prekid trudnoće u trećem tromjesečju
30.11.2010 1:53:06   
Aquarius
Medi_87, čestitam i sretno. user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *