|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
8.8.2012 8:01:10   
novi kolacic

IZVORNA PORUKA: Majka Tereza

Prerano rezanje pupcane vrste nakon poroda, kao u slucaju ostavljanja krvi za razne banke koje tvrde da ce eventualno moci da nesto tim lijece , moze dovesti do anemije novorodjenceta (jer mu se tim uskracuje oko trecine njegove ukupne kolicine krvi!) Anemija tako male bebe moze uzrokovati kasnjenje u neuroloskom razvoju i kasnije uticati i na razvijanje mozga. Svaka 20-a beba koja ima rano presjecanje ce dobiti anemiju. Jedan renomirani svedski institut istrazivao je prerano presjecanje pupcane vrpce - rezultat - ako se ceka presjecanje vrpce dok krv ne ispulsira, beba ima daleko manju vjerovatnocu da bude anemicna. To je samo jedan aspekt ovoga naravno, da i ne spominjem razna anti-tijela. Osim toga, to sto se tvrdilo kako e moguce da ce beba dobiti zuticu ako se ne presjece odmah, sada je dokazano da je cisti mit, vjerovatno kreiran od strane "vampira" koji zele da zarade pare na jadnim preplasenim majkama. U Svedskoj sam pricala sa babicom koja mi je rekla (u toj bolnici UVIJEK pustaju da sva krv prodje prije nego sto presjeku!) da NIKAD nije vidjela ni jedan slucaj zutice za svojih 9 godina, iako stalno na taj nacin presjecaju. I ako bi se desilo , postoje inkubatori koji to uklone za 6-8 sati. U Svedskoj niko, ali niko ne pohranjuje te celije, niti postoji prica niti diskusija o tome. U Njemackoj samo sirotinja koju nagovore... Samo nasi jeadni, sta god je IN, hajmooo!

http://www.bbc.co.uk/news/health-15736550


Mozda si ti i u pravu, ne znam...Ali znam jedno sigurno - kod nas ti dr. ne cekaju da odpulsira pupcanik do zadnjeg, vec ga odmah rezu, trebala tebi ta krv ili ne...Problem je sto kod nas svi zavrsavaju fakultete a da niko nista ne zna. Ko naucit ce na poslu. Evo prva ja...Mama mi kuka nesto oko Tuje, susi se i ne zna koliko je treba zalijevati ili sta joj dodati da se ne susi. I zeza me, kaze: "ne znam koga da pitam, kcerku Biologa ili sina Poljoprivrednog tehnicara?". A sta je sa pravim ljudima na kojim se dr.uce?
Odoh ja sad off topic, al meni licno, na prvom porodu, niko nije cekao nista da odpulsira. Izvadili brate dijete i odmah cap pupcanik.

(odgovor članu Majka Tereza)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
8.8.2012 8:45:34   
AminaZana
ja sam jucer uplatila ono 210EUR i odlucila sam se za >Future Health<.

imate li neke savjete na sta posebno treba obratiti paznju sto se tice kompletne procedure. kod nas su jos i blizanci, a odlucili smo se za varijantu pohranjivanja celija i tkiva iz pupcane vrpce, dobili smo 50% popusta za drugo pohranjivanje, onda 10% popusta na kompletnu cijenu i 5 godina dodatnog pohranjivanja (25 godina).

svaki savjet bi mi dobro dosao :)

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
8.8.2012 20:15:38   
sunce1
Mi smo uzeli kod Seracell-a i stvarno smo zadovoljni. Najvise nas privuklo to sto nisu samo banka vec i biomedicinski centar a osim toga i cinjenica sto se celije cuvaju u njemackoj

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
8.8.2012 23:08:06   
rose

IZVORNA PORUKA: Le_a

@rose Vaučer vrijedi 100EUR-a, odnosno 20OKM user posted image



ma kasnije i ja skontah da je u EUR user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Le_a)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
27.8.2012 13:06:39   
moon2
Pozdrav svima,
planiram da sacuvam maticne celije, pa me zanima, posto ginekolog koji porađa uzima celije, da li je neko to radio kod prof Godinjaka,
i da li svi ginekolozi na GAK-u mogu to da urade?
Hvala unaprijed

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
27.8.2012 14:06:11   
Alannah
Koliko znam,svaki ginekolog koji bi te porodio bi trebao bito obucen za uzimanje celija,tako je bar kod nas u Tuzli.
BTW mi smo se odlucili za Cryosave i potpisali smo vec ugovore.

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
27.8.2012 14:53:44   
Galicia
Ima li ko iskustva sa maticnim celijama da mu je trebalo i da mu je spasilo zivot? Mislim, jestel pricali sa roditeljima koji su vec prosli takvo nesto?

Ja sam malo skepticna oko ovoga, ali samo zato sto nemam veliko znanje niti sam se susretala sa roditeljima/djecom kojima je bilo ovo od dobre koristi.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
27.8.2012 14:58:08   
djoisa
mene zanima kako je ugovorom regulisano isporuka celija u slucaju potrebe? da li se to naknadno placa ili?

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
27.8.2012 15:35:22   
moon2
Meni i ovaj seracell zvuci ozbiljno, a moze i na rate.
Galicia, cula sam za slucaj gdje su jednom od roditelja pomogle u izljecenju maticne celije njihove bebe.
Ali ja na to gledam ovako, medicina napreduje i vjerovatno ce u buducnosti jos korisnije biti te maticne celije.
Svakako nije lose imati to kao opciju (ako je covjek u mogucnosti), a naravno da Bog da nam nikad ne zatrebale.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
27.8.2012 22:02:54   
Majka Tereza
Novi kolacic-moras naglasiti doktoru da zelis da se sva krv vrati u bebu, da sacekaju dok pupcana sroz ne ispulsira. Svakom se od njih zuri, njima je najlakse da otfikare, nije njima bitno hoce li tvoje dijete imati 70% ili 100% krvi koja mu treba. Znam da Masic pusti da ispulsira kad mu neko kaze da zeli, a sigurno i drugi pismeni ljekari...
A to sto se ne ucimo sve u skolama, pa neko odredjuje koje udzbenike da koristimo, sta da ucimo.. A postoji grupa ljudi koja se bogati jer zive na nasem strahu i neukosti.. Sto manje znamo, nama je sve lakse upravljati.. I sto se manje pitamo, sve nas je lakse nasamariti. Nekom to sto dosta ne znamo ide u prilog.. Nazalost..



(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
27.8.2012 22:06:24   
emma.L
Galicia, nisam se osobno susrela, ali prijatelji znaju za slučaj djeteta koje je na porodu pretrpjelo oštećenje mozga i nekih očnih živaca, čini mi se. Kad su to ustanovili, prvo pitanje ljekara je bilo jesu li pohranili ćelije kako bi to odmah tretirali i izbjegli dugoročne posljedice. E sad... Ako su mi slagali, i ja vama lažem.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
28.8.2012 2:28:10   
Galicia
Pa onda mi je drago da se koristi kako treba i da ne kradu samo novac ljudima. Nije mi naravno drago da cujem da ima bolesnih bebica.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
28.8.2012 7:46:02   
novi kolacic
Pitanje...Pocetni set za uzimanje je 210 eura manje-vise... Koliko dana nakon toga imam da sakupim i ostatak para? Dok oni posalju celije, prebroje i ostalo?

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
28.8.2012 9:48:40   
Alannah
Ostatak novca uplacujes tek nakon poroda,kad celije stignu u laboratoriju i izvrse se analize,mislim da od poroda imas mjesec dana roka da uplatis ostatak.

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
28.8.2012 9:56:51   
moon2
Majka Tereza,
jako sam iznenađena ovim podacima koje spominjes da se nigdje osim ovdje ne ostavljaju maticne celije, te da je to za sirotinju.
Ja sam dosta emisija strane produkcije gledala o ovome, pa sam bas bila sretna sto je to i kod nas moguce. Uglavnom ljudi koje ja znam,
a ostavljaju maticne celije nisu sirotinja i vrlo su obrazovani. Ali svakako je korisno cuti ovo sto si napisala, pa me zanima da li to znas pouzdano
i koliko je to pravilo, te o bolnici kakve kvalitete je rijec (mislim na tu koju si ti pominjala)? Da li mislis da je to slucaj i sa ostalim bolnicama, te usput
cime se bavis (nesto vezano za medicinu?), jer vidim da poprilicno sigurno tvrdis da je prica o maticnim celijama "bajka"? Mislim da si dosta zena koje su bile sigurne da ce ostaviti maticne celije, nekako obeshrabrila i dovela u sumnju, pa te molim da prokomentarises koliko je pouzdan taj podatak i da li je to zaista slucaj sa vecinom bolnica po Evropi, kako si rekla?
Hvala unaprijed

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
28.8.2012 13:32:58   
babina beba
Clanak iz Avaza: Ženu koja mu pokazala put bogato nagradio

Vasilakos: Novac za liječenje FOTO: Agencija
Američki milijarder se izgubio u Santa Barbari, a nakon što je zatražio pomoć i upute od jedne žene odlučio ju je nagraditi. Taj Vorner (Ty Warner) automobilom se zaustavio na jednom parkiralištu jer više nije znao kako pronaći pravi put. U to vrijeme na parkiralištu se našla i Dženifer Vasilakos (Jennifer), koja je tamo prikupljala novac za liječenje matičnim ćelijama koje joj je bilo prijeko potrebno.

Oboje su se ubrzo zapričali, a ona mu je ispričala sve o tome kako pati od zatajenja bubrega i kako je već odbila jedan transplantirani bubreg. Nakon razgovora Vasilakos je Vorneru dala upute, a on joj je napisao ček na 50 dolara i poručio da će se vratiti s još novca. Ubrzo nakon njihovog susreta u poštanski sandučić stiglo joj je pismo, no u pismu je stigao i ček na 20.000 dolara.

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
28.8.2012 21:30:40   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: moon2

Pozdrav svima,
planiram da sacuvam maticne celije, pa me zanima, posto ginekolog koji porađa uzima celije, da li je neko to radio kod prof Godinjaka,
i da li svi ginekolozi na GAK-u mogu to da urade?
Hvala unaprijed


nama je pricao radnik iz Future healtha da Godinjak nije bas strucan pri uzimanju krvi i rijetko kad to bude dovoljno za pohranjivanje.

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
28.8.2012 21:35:21   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: novi kolacic

Pitanje...Pocetni set za uzimanje je 210 eura manje-vise... Koliko dana nakon toga imam da sakupim i ostatak para? Dok oni posalju celije, prebroje i ostalo?


dok se uzorci ispitaju i pohrane prodje jedno 20tak dana, a u future health ti daju od dana obavijesti da je sve OK, 45 dana za uplatu ostatka.

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
28.8.2012 21:39:55   
AminaZana
IZVORNA PORUKA: djoisa

mene zanima kako je ugovorom regulisano isporuka celija u slucaju potrebe? da li se to naknadno placa ili?


u slucaju otrebe za pohranjenim maticnim celijama javis agentu kji ti je predao set_, ili agenciji direktno gdje (koja klinika) i kada je zakazan zahvat, u dogovoru sa doktorima i oni salju uzorke na ruke doktora. cini mi se da nam je rekao da se transport placa oko 700EUR.

a da, btw, najblize klinike na kojima se vrsi transplatacija je Zagreb ili Beograd. uskoro doduse i u vojnoj bolnici. mozda do 2015te.

< Poruku je uredio AminaZana -- 28.8.2012 21:41:21 >


_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
28.8.2012 23:16:55   
Seracell
Dragi korisnici foruma,

Kod SERACELL-a se set__ plaća 200EUR. Tak nakon potvrde da je sve u redu sa uzorkom (što traje cca 2-3 sedmice nakon poroda) uplaćuje se ostatak novca.
Ono što želimo naglasiti jeste da ukoliko dodje do negativnog odgovora iz Njemačke (ukoliko nema dovoljno matičnih ćelija... uplata od 200EUR se vraća roditeljima

http://www.seracell.ba/ponuda/korak-po-korak-do-krioprezervacije

za sva dodatna pitanja stojimo vam na raspolaganju

< Poruku je uredio Seracell -- 28.8.2012 23:22:50 >

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.8.2012 1:56:00   
Galicia
Ja radim u medicini vec skoro 6 godina. Povremeno se nadjem i na odjelu za mamu i bebu, a strina mi je babica vec dugi niz godina, i nikad jos nisam cula da je neko spasio/sacuvao/vadio maticne celije. A uglavnom radim sa zenskom populacijom i u zadnjih 6 godina preko 200 njih se porodilo (radne kolegice), i ni jedna ama bas ni jedna nikad nije ni spominila maticne celije. Meni je to cudno, da na Americkom trzistu nije prostranjeno.
Nije mi zao novca, ali ne bih volila da me neko pravi budalom, pogotovo ne kad je rijec o zdravlju mog djeteta.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Seracell)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.8.2012 14:05:31   
FAMILY PLUS
Poštovana korisnice Galicia,

od kako je Cryo-Save prisutan u Bosni i Hercegovini preko 2500 porodica se odlučilo na pohranu matičnih ćelija svojih bebica. Porodice koje su se odlučile na ovaj korak dolaze iz svih gradova u BiH, a uzimanje uzoraka urađeno je u preko 95% porodilišta u našoj zemlji. Pored toga, Cryo-Save je za 27 porodica iz BiH obezbijedio besplatna pohranjivanja matičnih ćelija kako bi se ista koristila za članove porodice koji imaju oboljenje koje se može tretirati matičnim ćelijama. Naša kancelarija se nalazi na porodilištu Jezero - molimo Vas da nas posjetite i mi ćemo Vam rado dati odgovore na sva Vaša pitanja.

Što se tiče prostora SAD-a tamo se nalaze neke od najvećih svjetskih banaka matičnih ćelija, najveći broj klinika u kojima se mogu raditi tretmani matičnim ćelijama te se vrši najveći broj istaživanja o potencijalima matičnih ćelija.

Za sve dodatne informacije molim Vas da posjetite naše sajtove www.maticnecelije.eu i www.cryo-save.com.

Srdačan pozdrav,
FAMILY-PLUS Tim

_____________________________

FAMILY-PLUS Tim

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.8.2012 15:05:47   
Galicia
Imate li tacne podatke, statistike gdje u svijetu se najvise odlazu te maticne celije u kojim zemljama? Isto tako me interesuju price roditelja koji su morali te iste i koristiti i koje su im pomogle?
Hvala puno.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu FAMILY PLUS)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.8.2012 15:07:30   
djoisa
IZVORNA PORUKA: Galicia

gdje u svijetu se najvise odlazu te maticne celije u kojim zemljama?


i mene isto zanima

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Pohrana matičnih stanica/ćelija
29.8.2012 23:43:59   
Majka Tereza
Draga moon, shvatam tvoju brigu, i shvatam sve roditelje koji odluce da sacuvaju maticne celije. Kad sam bila trudna sam bombardovana reklamom za cuvanje, gledala dokumentarce i bila sigurna da je to super stvar.. Cinilo mi se fantasticno, i bas sam bila zagrijana. Posto sam bila vani kad sam trebala da se porodim, razocarala sam se kad sam saznala da bolnica nema veze o maticnim celijama, i smijali su mi se i govorili kako je to sve naucna fantastika i da se ne brinem, vec da radim onako kako to priroda zahtjeva.. Iako sam i sama u bransi prirodne medicine, i naravno zeljela sam da se porodim u skladu sa prirodom, bila sam ogorcena sto ne mogu da sacuvam celije... Bila sam ljuta, razocarana, krivila muza sto me ubjedio da se porodim vani, jela se iznutra i osjecala se kao los roditelj sto svom djetetu necu obezbjediti osiguranje za buducnost... I onda sam pocela istrazivati da vidim da li postoje neke slicne org.kao cryo-save i sl.. I nasla sam ih, bilo ih je daleko manje nego kod nas, ali sam usput, trazeci argument za pohranjivanje, nasla vise informacija protiv, tj. dokaze o valjanosti te metode nisam nasla.. Jedini "dokazi" su bili sa stranica cryo-save i slicnih... Osim toga sam nasla puno dokaza o tome koliko stetno moze biti prerano prerezati pupcanu vrpcu...

Konsultovala sam se sa svojom sestrom koja je zavrsila medicinu u S.A.D-u, a ona mi je onako, bez razmisljanja rekla: nijedan doktor ti to nece preporuciti, to je tek u pocetnom stadiju,ali cu se raspitati... Nakon par dana mi je javila da se posavjetovala sa nekim poznatim doktorom koji se i sam bavio istrazivanjem transplatacija maticnih celija koji joj je objasnio da su maticne celije vrlo korisne jer ih tijelo obicno ne odbacuje u slucaju transplatacije, cak i u slucajevima gdje se donator i pacijent ne poklapaju puno genetski. U principu je kostana srz jednako pogodna, ali obicno dolazi od odrasle osobe koja je vec stvorila odredjene auto-imune reakcije, te se nekad desi da tijelo odbaci celije cak i bliske osobe. Bebe nemaju razvijena anti-tijela, te je lakse tijelu prihvatiti takve celije bez da ih odbaci, ca i ako nisu jednako DNK pogodne kao kostana srz. Unatoc ovoj "pogodnosti", ljekar joj je objasnio da bolesti koje su izlijecene pomocu maticnih celija, se obicno ne lijece autolognim maticnim celijama, tj. celijama samog djeteta vec celijama rodbine ili nepoznatih donatora iz razloga sto celije djeteta obicno nse isti genetski kod, tj. povecavaju rizik za ponavljanje recimo leuemije. Znaci ako je genetska bolest u pitanju, onda se vrlo rjetko koriste autologne celije, zbog rizika unosenja genetskog nosioca karcionoma. Osim toga, transplantacije se vrse uporedo sa hemoterapijom kako bi olaksali poslijedice hemoterapije, te same po sebi nisu lijek. Kad se koriste, to je samo za pojedine , vrlo rijetke bolesti. Kaze da zna za samo par slucajeva u citavom svijetu. Pitala me sestra odakle mi to za cuvanje maticnih celija, i kad sam joj rekla da se kod nas masovno reklamiraju, samo se nasmijala i rekla mi da sam ja vazda bila ta koja je htjela naruciti sve sa TVshopa, i samo mi napomenula da"seko, nije ovo tv shop, to su vece pare, i radi se o tvojoj bebi.."

Nisi me dobro shvatila sto se tice sirotinje..
Mislim na nasu sirotinju, u smislu da smo mi nasiromasnija zemlja u Evropi. Naravno da oni koji kopaju po kontejneru nece cuvati maticne celije, ali ti nazalost moram reci da oni koji se kod nas racunaju kao imucniji, u Evropi bi se racunali kao porodica na rubu siromastva. Citala sam ovu temu, slicne teme na drugim portalima, rasprave medju mojom rajom, i nije rijetkost da ljudi koji nisu u situaciji da sacuvaju maticne celije, pozajmljuju novac, ulaze u dugove, jer ce tako toboze spasiti svoje dijete. Prostiru se vise nego sto mogu sto bi nas narod rekao. Oni koji nemaju od koga da posude, i koji su stvarna sirotinja naravno to ne rade, ali te firme koje su pokusale da se probiju na zapadu, kad nisu naisli na neko interesovanje, poceli su da se uvaljuju kod nas.
Zato osjecam da ove kompanije, unatoc nasem finansijsom statusu, koriste roditeljski strah kako bi napravili posao. A nas narod je cudo, malo reklame, i svi polete.. Usla sam u diskusiju sa jednom tetom koja je ZA, koja je bila dovoljno drska da me nazove losom majkom jer imam sredstava, a NECU da sacuvam maticne celije. Dotle je to doslo..

A na zapadu, nije da niko ne cuva, ima ih koji cuvaju, ali ih je malo... I tu sve ovo uzima maha, jer su ovi vampiri ili tzv. banke krvi sve agresivniji sa svojom reklamom, te paranoidni i neupuceni roditelji i na zapadu nasjedaju, ali koliko mi se cini u daleko manjim brojevima... Prirodni porodjaj, kasno presjecanje pupcane vrpce i slicno uzima sve vise maha na zapadu, dok ovu naucnu fantastiku ostavljaju nama user posted image jer ljudi u malo razvijenijim zemljama obicno vjeruju doktorima, istrazivanjima, statistici i preporukama strucnjaka, dok ljudi kod nas nasjedaju na reklamu firme koja na tome zaradjuje ogromne pare.


(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *