|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Za i protiv nadohrane
23.1.2009 0:54:00   
dana3
ima tri mjeseca-ama vidis li ti tikac onaj user posted image user posted image user posted image  ako da mu je 6 mj.popi me svu.u svedskoj sam jedina planina ovde je ona na sjevernom polu,nemaju ih ovde.tesko me nahraniti kad ne smijem svasta zbog bebinih grceva,dalje jacu hranu zbog secera a danas je katastrofa bila jer se do cetiri popodne nije uspavao a user posted image samo jeo.a za taj skok znam jer njemu su bili kriticni prvih 15 dana kad je samo padao u tezini aod tada linija samo u plafon udara zato nema ni stolicu po 6 dana.sve sto pojede se iskoristava maksimalno.auuu ja cu otvoriti novu temu:zene pozajmite mi siseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

P.S.doslo mi je da ga grahom nazombam user posted image user posted image user posted image  i gurnem kiflu u ruku pa neka opleteuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Za i protiv nadohrane
23.1.2009 3:08:36   
Inayat
Blago tebi kad ti jede. Ja Boga molim da moja sve pojede kad joj dajem user posted image

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Za i protiv nadohrane
23.1.2009 10:10:38   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: dana3

kriticni prvih 15 dana kad je samo padao u tezini


Nemoj da te ovo cudi, pa mnogim bebama se ovo desava!! Nije ni do tvog mlijeka ni do tvoje bebe.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Za i protiv nadohrane
26.1.2009 22:17:58   
dana3
znam da nije bio do nas i rekli su nam da je normalno dabebe gube na tezini ali problem je sto je on rodjen sa 2870 a onda pao na 2500 prije vremena rodjen pa mi bilo tesko i strah da se sta ne desi

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Za i protiv nadohrane
4.6.2009 11:26:51   
Anoniman
Ja sam za nadohranu al kad beba navrši 6 mjeseci, moj mali pravo napreduje i ne vidim potrebu da trebam ranije uvesti, nisam ga čak ni uobročila neki kažu moj jede svaka 3h ja zaista ne znam koliko vremenski traži da jede, nego kad god zatraži ja njemu dam siku. Po dani su česti podoji ali po noći svaka 3-4h. 

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Za i protiv nadohrane
4.6.2009 11:30:18   
manuela RR
Ja sam Emiru u 5 mjesecu uvela nadohranu,jer mi je pedijatrica tako savjetovala.
On je tad počeo i puzati puno se trošio pa mu je trebala jača hranauser posted image ,a do tad je dojio koliko i kad god je htiouser posted image ,nekad je bilo često a nekad rijeđeuser posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Za i protiv nadohrane
4.6.2009 11:32:53   
Skvo RR
Mi smo poceli sa 4 mjeseca, uobrocili smo se sa 5 mjeseci.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Za i protiv nadohrane
25.8.2009 13:11:17   
Tidzi
Prvo dijete sam dojila do 8 mjeseci, a uvela sam dohranu sa 4,5 mjeseca. Mjesec smo isprobavali voce i povrce, da bi nakon toga svasta nesto isprobavali.
Drugo dijete je dojilo mjesec, a onda preslo na Aptamil i dohranu smo uveli sa 4,5 mjeseca. Isto kao i sa prvim smo sve isprobali, a onda mjesali sve i svasta! Super je sve prihvatila.
Neko kaze da ako dojis ne treba dohrana do 6 mjeseci, drugi kazu ako ne dojis uvesti dohranu sa 4 mjeseca. Mi smo sa oba dijeteta isto uradili, i nikada nismo imali nikakvih problema!


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Za i protiv nadohrane
29.8.2009 20:38:00   
Crazy little thing
Meni je pedijatrica rekla, budući da dojimo, da ne treba ništa prije navršenih šest mjeseci. Meni se baš ne žuri, Malena će za dva dana napuniti pet mjeseci, ali ipak mislim da ću krenuti sa pet i pol jer krećem na faks kad joj bude šest, pa hoću da budem uz nju kad su joj prvi obroci.. Mislim da to i nije tako strašno, 15ak dana ranije, ali ako bude imala grčiće ili nešto slično, vraćamo se samo na sisu :)

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Za i protiv nadohrane
31.8.2009 13:02:03   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

Meni je pedijatrica rekla, budući da dojimo, da ne treba ništa prije navršenih šest mjeseci. Meni se baš ne žuri,


Moje misljenje je isto tako, nema potrebe da zuris. Dijete ima cijeli zivot pred sobom da jede i da sve isproba. Tvoje mlijeko je ne zamjenjivo.

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Za i protiv nadohrane
31.8.2009 13:38:34   
Visnja RR
Meni je pedijatrica isto to rekla iako smo na AD do Asjinog drugog mjeseca

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Za i protiv nadohrane
7.9.2009 15:28:31   
škorpija
joj pročitala sam sve na ovoj temi i sad mi je još manje jasno kad bih trebala početi sa dohranomuser posted image . mom bebcu je 4,5 mjeseca, a dosad smo samo malo liznuli jabuku i lubenicu i nije baš oduševljen. mislim da ću ipak još malo sačekati iako mi većina mama koje imaju više djece preporučuje da počnem sa dohranom što ranije

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Za i protiv nadohrane
18.9.2009 21:10:04   
dana3
skorpija-kad TI mislis da treba poceti sa nadohranom , tad i pocni!!!!
To ti je moj savjet.Ja sam pocela mom sinu da dajem malo jabuke i banane kad je bio 4,5 mjeseci:svidjelo mu s ei nastavili.nikakve tabele i ostalo nisma pratila niti pratim.uzmem gotovu kasicu i pise jabuka-procitas a ono 100 hala u kasici

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Za i protiv nadohrane
18.9.2009 21:12:13   
dana3
ode mi post a ne zavrsih-znaci kad vidis da bebi pase a ti nastavi hraniti.imas tema o tome i pocetnica u dohrani.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Za i protiv nadohrane
19.9.2009 0:02:04   
škorpija
dana3 hvala na savjetu, al šta ti znači 100 hala u kašiciuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Za i protiv nadohrane
19.9.2009 0:07:00   
suncan_dan
ovde kazu kad dijete zeljno gleda, onda je spremno. al to sve zavisi opet od dijeteta.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Za i protiv nadohrane
19.9.2009 0:09:41   
škorpija
ma moj željno gleda u pituuser posted image , al kašicu kad mu dam neće, okreće glavu i pravi se da će povratiti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Za i protiv nadohrane
19.9.2009 0:16:31   
suncan_dan
to je i kod moje bilp tako, mozda da probas s drugom kasicom ( a kod moje kad su joj rasli prvi zubici, opet nije htijela kasice) :)))

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Za i protiv nadohrane
19.9.2009 0:21:35   
neki
IZVORNA PORUKA: škorpija

ma moj željno gleda u pituuser posted image

Zeno,ja svog dok ne uzmem u krilo dok mi jedemo,taj se ne smirujeuser posted image I kako koji zalogaj,a on tako slatko uzdahneuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Za i protiv nadohrane
3.12.2009 12:28:26   
Pretty mamma
Počela sam čitati o uvođenju GH i sinoć sam kupila hapicu od jabuke. 100 puta sam se predomislila i skontala da ipak neću ništa dati do 6. mjeseca, mada je to za 10 dana. Kad sam do sada samo dojila, onda neka bude bez GH do pola godine. Tako i moja pedica preporučuje, a njoj vjerujem bezuvjetno.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Za i protiv nadohrane
7.12.2009 15:51:04   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Počela sam čitati o uvođenju GH i sinoć sam kupila hapicu od jabuke. 100 puta sam se predomislila i skontala da ipak neću ništa dati do 6. mjeseca, mada je to za 10 dana. Kad sam do sada samo dojila, onda neka bude bez GH do pola godine. Tako i moja pedica preporučuje, a njoj vjerujem bezuvjetno.


Slazem se sa svim osim konstatacijom o bezuvjetnom vjerovanju.
Ja ni sebi ne vjerujem bezuvjetno. user posted image

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Za i protiv nadohrane
8.12.2009 8:53:03   
dana3
IZVORNA PORUKA: škorpija

dana3 hvala na savjetu, al šta ti znači 100 hala u kašiciuser posted image





citajuci razne teme na forumu citam od nekih forumasica sta sv e4ne treba dati djeci a kad terba ,o kalendaru ishrane, te ne treba brasno u supice koje ja pravim.ustanem uzmem teglicu hrane koju sma kupial kad tamo i brasna i gustina i biibera ma nema cega nema . zato kazem ,manila sma se kalendara nikad ga nisam ni pratila.sta djetetu pase to i dajem a naravno da necu zaciniti pa ga nasopati,ima sve svoje granice,
davno bijah na ovoj temi pa evo tek sad vidjeh tvoju poruku user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Za i protiv nadohrane
9.12.2009 13:50:23   
Tresnja
Mi smo juce prvi put jeli kasicu od banane mom malom je 4,5 mjeseca.Dosad sam samo dojila al posto mali iam zelenu stolicu i proliv vec preko mjesec dana pedijatrica mi je preporucila da pocnem polako uvodenje gh.Bila sam protiv toga jer sam mislila ako svjetska organizacija kaze do 6 mjeseca smao dojenje mislila sam da se treba pridrzavati toga!Onda mi je pedijatrica lijepo objasnila da skoro svi dodavaju hranu al niko ne zeli da prizna i da nije nista lose ako sad uvedem gh nece bebi nista biti!I mislim da je upravu svi bi mi voljeli da se doji beba samo al kad nesto treba se onda neka se to i uradi.Mislim da svako ima svoje misljenje sto se tice dojenja i uvodjenje gh isto tako mislim da nije nista bolja mama ona koja doji iskljucivo 6 mjeseci od one sto dodaje hranu od 4 mjeseca.Svi mi zelimo svojim bebama najbolje a mislim da nece ni beba koja pocne da jede hapice od 4 mjeseca sta propustiti od oine bebe koja samo doji!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Za i protiv nadohrane
9.12.2009 13:53:35   
Amrino
Tresnja- slazem se da je to odluka svake mame ali se s tim sto je pedijatrica rekla- uopste ne slazem!
Ispada da zene koje kazu da su iskljucivo dojile lazu ili sta vec?! Mislim...user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Tresnja)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Za i protiv nadohrane
9.12.2009 13:54:54   
Tresnja
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Tresnja- slazem se da je to odluka svake mame ali se s tim sto je pedijatrica rekla- uopste ne slazem!
Ispada da zene koje kazu da su iskljucivo dojile lazu ili sta vec?! Mislim...user posted image

nisam mislila da lazu a nije jedino ona rekla kao pedijatrica ima njih vise al smatram da svako ima pravo da odluci dokle ce dojiti i da nije niko losija majka ako ne doji svoje dijete punih 6 mjeseci


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *