|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparaskopija
3.4.2008 10:20:42   
budućamama
Draga Karo,
prije svega- dobro nam došla. Ja ti ne mogu puno pomoći oko drilinga jajnika, ali to za hormone baš i nije vezano godinama. Svaka žena u bilo kojem dijelu reproduktivnog perioda može imati problema s hormonima (npr. PCOS, problemi s prolaktinom i sl.) i to nije ništa neobično. Želim ti puno sreće da što prije ostvariš trudnoćuuser posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:10:31 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Karo)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Laparaskopija
3.4.2008 11:00:40   
Karo
Draga Mama Alma,

hvala ti na tvojim savjetima. Svaki savjet mi puno znači, nemam baš s kim puno razgovarati o tome.
Dosta ljudi se ne razumije i nemam baš ni snage svakom sve objašnjavati.

Trebala bi na kontrolu oko 15.04. pa će me doktorica uputiti u Sarajevo ne znam kako se Dr. zove, ali saznat ću. Po njenom je to isto kao što svi govore 2-3 dana bi bila u bolnici i onda se ide kući.

Nadam se da će sve dobro proći.

Hvala svima i čuvajte se.

Pusa.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:10:45 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Laparaskopija
3.4.2008 11:19:10   
M kao Mama
hočeš li u koševo ili u Opću bolnicu, ako smijem sebi dati to za pravo ja bih ti u svakom slučaju preporučikla Opštu bolnicu prim. dr. Abdulah Nakaš u Sarajevu. Manje je gužve nego na koševu, manje pacijentica, po dvije su u sobi, ima svaka soba kupatilo , toplu vodu, a i dr. Puzić i Mašić koji većinom rade lapar. su stručnjaci. Ne znam to ti je moj prijedlog, a ti se oper raspitaj.
A ostajanje u bolnici sve ovisi od težine operativnog zahvata. Ako je upala bila jakai slično, ako je operacija trahala dugo, duže se i ostaje, znam neke slučajeve po osam dana da su ostajele, ali opet sve je to od slučaja do slučaja.
Puno sreće i javi se

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:10:56 >

(odgovor članu Karo)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Laparaskopija
3.4.2008 11:29:09   
Karo
Mama Alma,

jesi ti mama ili želiš isto biti ?

Hvala za savjet mislim da je to taj dr.Abdulah Nakaš jer je moja doktorica s njim super.
Ja sam inače iz Travnika, al nisam znala da je to u općeoj bolnici, jel i ona na Koševu ili ?

Ćujemo se još. Odakle si ti ?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:11:17 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Laparaskopija
3.4.2008 11:33:32   
M kao Mama
draga moja Abdulah Nakaš je umro prije nekoliko godina, a bolnica se zove po njemu, ima brata Bakira koji je direktor u toj bolnici, a ima ijedan Nakaš dr. maldi na ginekologiji.
Ja sam iz sarajeva

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:11:35 >

(odgovor članu Karo)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Laparaskopija
3.4.2008 11:34:19   
M kao Mama
imam curicu od 14 mjeseci, zove se Lajla

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:11:47 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Laparaskopija
3.4.2008 11:44:05   
Karo
Ja znam da mi je doktorica rekla ime doktora ali nisam zapamtila ali to nakaš mi je nekako ostalo u sjećanju
pa sam sad zato mislila da je to taj što si govorila.

NIšta, vidjet ćemo ko  će biti.
Dr. je moja rođena u Sarajevu, ali se udala u Travnik i radi sada u Novoj Biloj pa zato se dobro poznaje s tim doktorom i ona će me njemu preporučit.

Nadam se da će sve dobro proći, i da ću se što prije ukolpiti vremenski sa poslom i ostalim zajebancijama.

Ćujemo se još.
Samo piši ako još šta saznaš.

LP

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:12:01 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Laparaskopija
21.7.2008 13:24:09   
Sandra32
Pozdrav,
Ja sam novi clan. Ja 32 MM 32. Godinu dana pokusavamo i sad je vrijeme da nesto ozbiljno uradim tj ispitam zasto se trudnoca jos nije dogodila.
MM je imao los spermiogram i koristio L arginin+Cink i popravilo se i radi varikocelu kod Dr Hirosa.
Prije nekog vremena uklonjen mi je polip 3mm "ako mi on nekad bude smetao necem ". Papa je ok, mada nekad imam candidu.
Ja sam inace kod jedne odlicne doktorice pa mi predlaze laparo-histero kao moguce rjesenje. U meduvremenu radim hormone i torch. Za sad nisam imala problema na tom polju. Svaki savjet ni je dobrodosao.Hvala,
S.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:12:15 >

(odgovor članu Karo)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Laparaskopija
21.7.2008 15:12:43   
glavobolja
Ja ti ne mogu pomoći na tom polju ( vjerovatno će ti se javiti neko ko može), ali mogu da ti poželim toplu dobrodošlicu na RR i puuuuuuuno sreće.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:12:27 >


_____________________________

Zahra

(odgovor članu Sandra32)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Laparaskopija
21.7.2008 15:35:35   
maslačak82
Kandida također može biti uzročnik neplodnosti,
evo savijeti za kandidu  pod kontrolom:
http://www.nutricionizam.com/DT/m980905.htm


< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:12:41 >

(odgovor članu Sandra32)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Laparaskopija
21.7.2008 16:00:50   
iva1974
ako se spermiogram popravio lpsc i histero mogu pomoci a več ti je rečeno Candida sprečava u dosta slučajeva da zena zatrudni.
lpsc i histero ti se rade skupa u općoj anesteziji traje max sat vremena i tri dana si u bolnici

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:12:52 >


_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Laparaskopija
22.7.2008 12:43:22   
Sandra32
Hvala na odgovorima.
Za Candidu znam , tj borim se svim silama. MM je operisao varikocelu, a rezultati se ocekuju nakon 2 mjeseca. Zanima me kakve ste vi "pretrage " vrsili prije nego sto su vam zakazali laporo. Ja sam krenula s testiranjima. Po vasem pisanju najbolji je dr Godinjak pa cu nastojati doci do njega ako dode do same laporo. Receno mi je da do prijema kod dr Godinjaka dolazi nakon sto zainteresovani par prikupi dosta nalaza.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:13:05 >

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Laparaskopija
22.7.2008 21:56:10   
sabas
sandra dobrodoslica
moze jedno pitanje i mm ide kod dr hirosa vec vise od god na prvom nalazu je napisao operacija variokokele ali jos nista jedni lijekovi pa sada drugi koliko ste cekali da vam zakaze op i da li idete privatno ili u bolnicu
unaprijed hvala

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:13:25 >

(odgovor članu Sandra32)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Laparaskopija
25.7.2008 13:14:55   
Lana25
Prije svega zelim da vas sve pozdravim jer s ejavljam prvi put, ali sam vas pratila neko vrijeme. Zanima me da li neko zna koliko u Tuzli u privatnim ordinacijama kosta histeroskopija? Inace imala sam neuspjesan ivf i 6 inseminacija te je predlozena histeroskopija zbog blage pregrade u materici i potencijalnog polipa nakon svih stimulacija. Bila bih vam zahvalna na bilo kakvim informacijama a posebno okvirnom cijenom. Unaprijed hvala

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:13:39 >

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Laparaskopija
25.7.2008 13:43:42   
Sandra32
Pitanje za sve: Sta mislite kakva bi mogla biti laporo ako sad ne vide nikakve ciste ali mozda ostatak polipla koji je nekad otklonjen  (bio 3 mm)?
Poz,
S.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:13:53 >

(odgovor članu Lana25)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Laparaskopija
25.7.2008 14:01:25   
proljeće
Draga Sandra ja ti sa laporo nemam iskustva ali moja prijateljica je prije mjesec radila i ništa joj nisu vidjeli sa uz ali kada je rađena ustanovili su da su postojale neke priraslice koje su začepile prolaz spermatozoida tako da se nikad nezna šta može tamo biti,  ako ti je preporučena samo polako i moja  ti je  parola vrijedi pokušati,želim ti što prije dva da dođu na mjesto.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:14:08 >

(odgovor članu Sandra32)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Laparaskopija
25.7.2008 14:06:38   
Lana25
Sabas, ja ti mogu reci iz naseg iskustva da je moj muz imao jako los spermogram i odmah je na gradini u Tuzli operiso varikocelu i vec nakon tri mjeseca nalaz se popravio skoro na normalo i onda uz to pio je proxid i sad je dobio normalan i to jako dobar nalaz. Operacija je bila jednostavna, a oporavak oko mjesec dana, kuci je izasao za dva dana. Nadam se da sam ti malo pomogla

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:14:21 >

(odgovor članu proljeće)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Laparaskopija
5.8.2008 9:35:09   
Sandra32
Pitanje:Na koji ste nacin dobile uputnice za laporo i briseve koji idu prije toga u vasim domovima zdravlja? Ja sam dosla do Kosevo ginekologije i dogovorila briseve i vjerovatno laporo nakon ali sad trebam uputnicu. Otisla u dom zdravlja i ne znam da li cu to dobiti. (stekla sam dojam da zele da se "lijecim" u domu zdravlja!)I receno mi je da kad dode do laporo na Kosevu da moram kod njih ici raditi krvnu sliku, internistu itd. Meni je to nelogicno i strah me nekog propusta.
S.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:14:44 >

(odgovor članu Lana25)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Laparaskopija
5.8.2008 9:39:35   
budućamama
Draga Sandra,
pošto sam ja u fazonu prikupljanja nalaza za prvu obradu, ja sam kod doc Godinjaka dobila uputnice za briseve i hormone, a stvarno ne znam ko ti daje uputnicu za laparo. Pretpostavljam da i tu uputnicu oni izdaju. Ipak, druge forumašice koje su radile laparo na Koševu će bolje znati, ali uputnice za briseve i ostalo sam dobila tamo na Klinici za sterilitet.
Sretno!!!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:14:58 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Sandra32)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Laparaskopija
5.8.2008 12:52:40   
Lilly
Ja sam uptnicu dobila kod doktora porodicne medicine. Kada sam zakazala termin za laparo. kod dr. Godinjaka, otisla sam uzeti uputnice za snimanje pluca, krvnu sliku i posjetu internisti, usput sam dobila i za laparo., kako ne bih ponovo dolazila.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:15:11 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Laparaskopija
5.8.2008 14:39:47   
zvončica
I ja sam radila laparo kod dr.Godinjaka, a sve nalaze hormona, briseve su mi odradili na Koševu sa njihovim uputnicama. Uputu za laparo mi je dao ginekolog ( otišla prvom što je bio slobodan u DZ Kumrovec), ali tek kad sam odradila snimak pluća i vađenje krvi- te uputnice mi je dao opšti dr.
Internistu odradiš na Ginekologiji u  Koševu, njoj odneseš nalaz pluća i krvi.user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:15:25 >


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Laparaskopija
7.8.2008 22:24:10   
sabas
ja sam se javila na gineikologiju i rekli su mi da mi treba uputnica za bonicu od dr opste otisla kod moje dr opste medicine koja daje sta joj god trazis i ne pita i tako da mi je dala uputnicu za bolnicu ginekolog
gore se vodim kod dr godinjaka i on mi sada odredjuje sta treba gore brisevi papa kada sam trebala urinokulturu da rdim morala sam ponovo kod dr opste po uputnice i to sam radila na ilidzi
tako da kada dodjes sa uputnicom kod dr oni ce upucivati dalje

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:15:40 >

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Laparaskopija
20.8.2008 13:03:14   
Sandra32
Pozdrav,
Koliko dugo nakon briseva klamidije,ureoplazme obicno naruce za laparoskopiju?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:15:52 >

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Laparaskopija
28.8.2008 20:38:56   
Lilly
Ako je sve uredu, a uz to imas i papa-test, nalaz spolnih hormona, vrlo brzo. Bar tako je kod mene bilo a radila sam na Kosevu. Uz to traze jos i muzev spermiogram...Tada radis po dogovoru s doktorom, pripreme za laparo. tj.krvnu sliku, rendgen pluca i odobrenje interniste. To se moze obaviti za 2-3 dana. Ako je sve ok., ubrzo dobijes termin za laparo. i to je to. Ako ima jos nekih pitanja, slobodno pitaj ;). SRETNO!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:16:07 >

(odgovor članu Sandra32)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Laparaskopija
4.9.2008 22:07:04   
arijel
pozdrav,trebala bi ovi dana ici da radim laparaskopiju u drzavnoj bolnici u sarajevu ,pa me zanima da li se ista placa ako radis i imam zdrastveno osiguranje.unaprijed hvala

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:16:19 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *