|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparoskopija
25.2.2011 12:25:04   
AZRAC
Ja sam takodjer krvarila poslije laparoskopije i to nekih 5 dana ali po malo, nije bilo strasno.. kod mene je bila radna i dr je rekao da je to u redu  da tako mora.

Zedina sto se tice pitanja kada sa odnosima, ja sam imala odnose odmah naredni ciklus (tako je dokotor rekao) i tada sam i ostala trudna odmah... a prije toga sam se 1,5 godinu borila za trudnocu
Samo se nemoj sekirati i bit ce...
Sretno!!!

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: Laparoskopija
1.3.2011 11:52:16   
zedina
e hvala vam cure na odgovorima ja sam ok. i eto prestalo je krvarenje prije tri dana ,bila sam na kontroli i d.kaze da radimo na bebari.hehe.drage moje ja bi trebala dobit za dva dana po prosloj m.al kaze dok.da je moguce da i nedobijem sad jer sam krvarila 5 dana .pa sta vi mislite jer sve mi jenekako cudno .....e zaboravila sam napisat dg sa laparaskopije .crhomopertubatio tuba bill.sallpingestomija1sin,cystestomia1 .sin pa eto ako neka od vas ima neko iskustvo da bi mi moglo pomoci sta dealje pisite poz.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu AZRAC)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: Laparoskopija
1.4.2011 14:15:59   
_Brown_Lady_
Uspijeh laparoskopske operacije  je različit od individue do individue.
  Meni su rađena 4 histeroskopska i laparoskopska zahvata, maternica i jajnici. Navodno sam imala matericu srcastog oblika, subseptus (pregradu), ciste na jajnicima, začepljene jajnike...U tri od četiri zahvata su mi pročišćavali jajnike (pored drugih), dok napokon nisu postali prohodni. I kad su to sve sredili, ja nisam mogla ostati u drugom stanju još godinu i koji mjesec. Nakon svakog posega, nisam mogla jesti, piti, spavati, toliko me je boljeo trbuh, ramena i kičma. I krvarila sam 10 dana.
  Dok je recimo moja cimerka iz sobe, kojoj su uspiješno pročistili samo jedan jajnik (znači drugi uopšte nije bio u funkciji) ostala trudna dvije sedmice po operaciji. Nju poslije posega ništa nije boljelo, samo je malo krvarila rana, ona se normalno šetala, dok sam se ja savijala od bolova. Sada ima divnu djevojčicu, a i ja ću svoga bebija ninati ako Bog da za kojih 7, 8 mjeseci.
  Bolovi i krvarenje ovise o tome koliko i šta ti tokom zahvata rade.

(odgovor članu zedina)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: Laparoskopija
1.7.2011 9:15:39   
hmela
Zdravo drage moje.Ja sam kod dr.Godinjaka,pa vas molim ukoliko neko ima slično iskustvo kao ja ili se razumije u ovo što ću vas u narednom tekstu pitati da mi pojasni i napiše.
Već dvije godine smo u braku i ništa.Prije sam bila kod jedne dr.provatno ali me je ona malo zavaravala čini mi se,a i ja sam kriva jer sam se trebala odmah obratiti specijalisti za neplodnost a ne njoj,al eto.
U novembru mjesecu 2010 sam se javila dr.Godinjaku i prvo su tekle sve te pretrage i sve je ok i kod mene i kod supruge.
Poslije toga sam imala svoju prvu inseminaciju,koja na žalost nije uspjela.Onda sam trebala drugu međutim dr.je rekao da pauziram i da mu8 se javim sada u julu početkom odmah kako bi uradila laparoskopiju .E sada mene zanimajun sljedeće stvari
* Kada se radi laparoskopija
* Da li se prije toga trebaju vaditi nalazi
* Da li se leži u bolnici
* Kakav je sam proces laparoskopije
* Koliko dugo traje
* Ako se leži u bolnici koliko dugo se leži
* Kakav je postoperativni oporavak (bolovi,mučnine...)
* Koliko dana se treba mirovati
* I najvažnije ,Abd kad se sve to zuradoi koji je % da se ostane u drugom stanju
Unaprijed vam velika hvala i nadam se da vas nisam zamorila svojim pitanjima


_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu _Brown_Lady_)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: Laparoskopija
1.7.2011 9:38:21   
vjestica
hmela već sam ti napisala  koje nalaze moraš uraditi prije laparo
sam zahvat se radi u opštoj anesteziji, dođeš u bolnicu dan prije i izlaziš sutradan
postoperativni oporavak je različit, svako drugačije podnosiu i zavisi jeli bila samo dijagnostička ili i radna laparoskopija
ne znam koliki je postotak trudnoća nakon laparo, ali je mali u svakom slučaju (mislim da ti je veća mogućnost da zatrudniš nakon laparo, alko je radna bila
ja sam bila na bolovanju 2 sedmice nakon laparo, neko je više, neko kraće, zavisi kako ćeš se ti sojećati, ali svakako se trebaš pripaziti neko vrijeme nakon laparo
pitala si me jeli meni uspjelo, nije nakon laparo, ali sam poslije imala 2 ciljana i 2 inseminacije, i uspjela mi je druga inseminacija


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: Laparoskopija
1.7.2011 9:40:12   
Mamarica
Cini mi se da sam jednom pisala na ovoj temi, ja sam laparoskopiju radila u Zagrebu, ali ipak cu pokusati odgovoriti na pitanja, aove koje su to radile ovdje, neka poprave sta je ovdhe drugacije


*Kada se radi laparoskopija-ne znam tacno na sta mislis ovim pitanjem-meni je radjena zbog endometriotickih ciosti i visestrukih priraslica, drugi put je radjena "second look" laparoskopija, da se provjeri stanje jajnika, kao i da li je ista ostalo-to je u stvari dijagnosticka laparoskopija uz pomoc koje se moze i postavljati dijagnoza-znaci pretezno samo gledaju sta to ima unutra
* Da li se prije toga trebaju vaditi nalazi-nalazi za laparoskopiju se vade kao i za svaku drugu operaciju u opstoj anesteziji.
* Da li se leži u bolnici-da
* Kakav je sam proces laparoskopije-laparoskopija je metod u kojem se u trbusnu duplju upuse plin CO2 kako bi se se trbuh odn koza i misici odvojilo od organa. Zatim se naprave minijaturni rezovi-kod mene su bila dva sa strana u visini jajnika i jedan na pupku. Obicno se kroz ovaj na pupuku uvodi kamera kojom se prati operacija, a kroz druge rezove se uvode instrumenti kojima se vrsi operacija. Instrumentic su specijalni i koriste se samo za laparoskopiju. Rezovi su vrlo mali, ja sam imala po jedan konac na svakom.
* Koliko dugo traje-zavisi sta se radi, meni je prva trajala cini mi se oko 2-3 sata, a druga znatno krace.
* Ako se leži u bolnici koliko dugo se leži-ja sam oba puta lezala cetiri dana-da pripreme, sutadan operacija, dan intenzivne i dan sobe.
* Kakav je postoperativni oporavak (bolovi,mučnine...)-poslije prve koja je duze trajala nisam imala nikakve mucnine, malo sam bila napuhnuta i boljela su me pluca i ramena (pluca od plina, ramena jer sam, bila nageta pod uglom za vrijeme operacije i ramena pricvrscena-ne znam da li se tako radi ovdje). Poslije druge sam povracal i bilo mi je muka. Znaci-vrlo individualno-zavisi i od toga kako podnosis anesteziju.
* Koliko dana se treba mirovati-ja sam pocela raditi poslije dvije hefte. Prvu heftu sam pretezno lezala, a drugu sam vec hodala. KOnci se vade nakon 7 dana, kontrola nakon mjesec.
* I najvažnije ,Abd kad se sve to zuradoi koji je % da se ostane u drugom stanju-meni je endometrioza bila apsolutna prepreka zatrudnjenju, to su mi 3 ginekologa rekla (Begovic, Mehmedbasic i Divanovic) i te dvije operacije, obavlkjene u razmaku od tri mjeseca su rijesile moj problem. Zatrudnila sam iz prve poslije toga (iako sam zbog drugih ne-zdravstvenih razloga cekala 5 godina poslije), ali cim sam imala par odnosa bez zastite sam zatrudnila. Ovo sve zavisi zbog cega se laparoskopija radi i kako je izvedena.

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: Laparoskopija
1.7.2011 11:04:17   
hmela
Hvala vam puna na iscrpnim odgovorima zaista ste krasne i dajete potporu.Ja sam se naručila u ponedjeljak kod dr.na Terme pa ćemo vidjeti šta će mi reći.Unaprijed vam velika velika hvala

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: Laparoskopija
3.7.2011 21:59:36   
hmela
Evo mene opet cure moje.
Imam još nekoliko pitanja ako mi možete odgovoriti.
Voljela bi da na kliniku kad buudem radila laparoskopiju odem nekako spremna,što značito.Pa voljela bi znati šta trebam ponijeti gore tipa pidžama(spavačica),vešovi,higijenske neke stvari i to molim vas odgovorite,ljubim vas pusa


_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: Laparoskopija
3.7.2011 22:23:22   
vjestica
pidžama, donji veš, ulošci, vlažne maramice (intimne, toaletne, dezinfekcijske - u dm-u imaš za wc šolju dezinfekcijske - to ti savjetujem ili bakticid i toalet papir, jer ćeš dan prije dobiti dulkolax ćepić), izdepiliraj se i ponesi svoj žilet ako buseš morala šta popraviti, malo hrane, jer ćeš moći jesti do 12 sati, a poslije samo piti tečnost dan prije operacije, mobitel i slušalice (to ti je moj savjet, uz ukrštenicu, da ne slušaš tete kako kukaju)
to je otprilike to, ako sam nešto zaboravila, već će neko napisati


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: Laparoskopija
3.7.2011 22:33:39   
hmela
hvala ti draga moja baši sunce hvala ti od sca javim se kako sam prošlča kod dr.sutra idem u 15 do 5 abd pa vam, se javim detaljno pusa



_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: Laparoskopija
4.7.2011 8:43:58   
ivannna
Draga Hmela ja sam radila laparoskopiju na Jezeru u decembru, vjestica ti je sve fino napisala ja bih jos dodala da sto se tice iskustva poneses one VIR 80, i oni tamo ce ti davati takve, a dobri su jer su prirodni nema plastike. I jos jedna dobra stvar je da kupis jednokratne gaćice ima u DM-u.
Meni je bila radna laparoskopija (skidana mi je endometriomska cista) tako da sam u bolnici bila 5 dana, jedan dan pripreme, jedan operacija i intenzivna (pri buđenju iz anestezije odskakala sam od kreveta, cini mi se od zime, onda sam zaspala poslije sam povraćala par puta, al nisam osjetila nikakve bolove niti rana niti ono u ramenima i plućima), i onda jos tri dana na odjelu. Ali ako je tebi dijagnostička mislim da će se to svesti na 3 dana sve ukupno, jer ja sam imala i dren iz rane.
E da niti meni niti ostalim curama nisu davali dulcolax za čišćenje, već su nam večer prije operacije radili klistir, mene je to prepalo kad sam skontalaa sto me zovu, al na kraju je ispalo da ni to nije strasno, sto je najvaznije ne boli, samo neugodan osjecaj, tako da se ne prepadnes ako te i to snađe.
Evo sad se sjetih jos nečega, meni je doktorica anesteziolog koja je dolazila da me ispita vezano za anesteziju dan pred operaciju, rekla da mogu ponjeti mobitel u intenzivnu tj. na operaciju pa da mi oni stave kraj kreveta u intenzivnoj, tako sam i uradila, ali su me onda na intenzivnoj napali i kao ne smije se ovdje unosti mobitel bla bla, na kraju su mi ga dali i dobro mi je dosao da se javim svojima, a i davala sam ga curi sto je samnom bila u intenzivnoj a rađen joj carski da može nazvati muža da pita kako joj je beba jer joj niko nista nije rekao.

Joj sto sam ja otegla, al samo jos da ti kažem da sam ja bila prezadovoljna osobljem, najprije divnim curama u intenzivnoj koje su stvarno letile oko nas, kao i sestrama na odjelu user posted image

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: Laparoskopija
4.7.2011 18:42:11   
hmela
Hvala ti draga moja super si ti meni sve ovo pojasnila i objasnila.Hvala vam svima puno mi znači
Evo sada sam bila kod dr.GFodinjaka i dao mi je da uradim sljedeće nalaze:
KKS SE ŠUK UREA URIN KOAGULOGRAM RTG PULMO i NALAZ INTERNISTE
E onda sam se javila u DZ Omer Maslić i pošto je moja dr.Bradarić sutra ujutro u smjeni sestra mi je rekla da se ujutro javim njoj da mi da uputnice i da se to sve radi kod njih.Tako da bi vjerovatno mogla to sutra odmah uraditi,bar se ja nadam.
E sada me samo interesuje da li neko od vas zna koliko se nalazi čekaju,odprilike nako.
Hvala vam drage moje divne ste baš ste divne i svaka vam čast na svemu.
Ljubim vas pa se oper javnem da vam ispričam šta i kako dalje,pusa.


_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: Laparoskopija
4.7.2011 19:58:06   
ivannna
Hmela svi ovi nalazi bi ti trebali biti gotovi isti dan, e sad pazi kad je u pitanju nalaz interniste doktor priznaje samo nalaz njihovog interniste na jezeru mislim da se zove dr.Filipović, fina žena, meni nisu ni trazili nikakvu uputnicu niti sam je imala za internistu vec sam samo sa svim ostalim nalazima otisla gore i rekla da trebam na operaciju kod dr. Godinjaka i da mi treba nalaz interniste, onda ti urade ekg i primi te internista, e onda odmah produži do dr. Godinjaka kad si već gore (možeš zvati da vidiš kad je gore pa onda taj dan otići i internisti malo ranije) javiš se samo sestri Izeti da trebas samo termin za operaciju i onda kad doktor dođe odmah primi te sto samo cekaju termin za operaciju.
Sretno pisi ako te jos nesto interesira...

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: Laparoskopija
5.7.2011 16:55:02   
hmela
Hvala draga danas sam uradila nalaz krvi,sutra da slikam pluća i onda gore da odem.E sada me interesuje koliko se od toga čeka termin jel kad bude imalo ili kako...odprilike.
A ja bi trebala u nedjelju il ponedjeljak dobiti,pa kad mi to prode krajem iduce sedmice otici cu internisti odmah,hvala


_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: Laparoskopija
5.7.2011 19:25:21   
ivannna
ovako kad su mi nalazi bili gotovi ja sam taman tada i dobila ali i otisla internisti, to ne smeta, a nakon toga kad sam otisla doktoru zakazao mi je operaciju 10 DC, tako da ako hoćeš da požuriš stvar preporučujem da čim budeš imala sve nalaze odeš internisti i dr. Godinjaku, tako da ti zakaže u periodu kad ti prestane menstruacija.

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: Laparoskopija
6.7.2011 22:38:23   
hmela
Hvala draga svakako hoću.Ev i meni su gotovi nalazi pa ću ja onda da odem u ponedjeljak!!!Pusa javim se

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: Laparoskopija
7.7.2011 18:43:21   
hmela
Sorry što vas peglam nešto mi je naumpalo.To jutro prije operacije,vjerujem da sada svaka soba ima svoje kupatilo,da li postoji mogućnost da se istušira i pripremi,javnite ako znate,pusa

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 742
   RE: Laparoskopija
9.7.2011 18:16:48   
hmela
Sorry možetel mi odgovoriti na postavljena pitanja,molim vas.I jopš da ja sam danas dobila ako je 10 dan ciklusa to bi trebalo biti 18-tog a dr.idem u utorak sada ,pa ću vidjeti,hvala



_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: Laparoskopija
12.7.2011 9:08:42   
hmela
evo da se javnem jutros sam bila na Jezeru,uradila EKG,uredno sve,Dr.Filipović sve to pogledala i odobrila i ja se javim dr.Godinjaku da vidimo kako i kad i šta i on mi sada reče da u ponedjeljak18-tog u pola 9 dodem na komisiju,a meni je tada 10 DC,pa ne znam jel ima to kake veze jel mora biti taj 10dan il može i neki drugi.I još koliko to odobrenje traje,dal se nešto opet mora donositi ili ima neki pregled ili šta,molim vas odgovorite mi da znam ljubim vas pusa

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: Laparoskopija
12.7.2011 9:16:12   
vjestica
prvi put čujem čujem za komisiju user posted image
ja kad sam završila sve nalaze, Godinjak me odmah naručio za laparo, bez komisije, bez ičega
a kad sam ga pitala za dc, jer me naručio poslije ovulacije, rekao je da se pripazim, ali i ne moram, jer kad do tad nisam zatrudnila, teško da ću i tad


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: Laparoskopija
12.7.2011 9:21:32   
hmela
jeste to al mi je sada nekako zašto ponedjeljak zašto nije sutra ta komisija il neki drugi dan stvarno nemam pojma.Molim te reci mi kada ideš na operaciju i to sve jel ti uzmu neku anamnezu,koliko si teška,vegajul te,koliko god.imaš,jesil šta bolovala i to...



_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: Laparoskopija
12.7.2011 9:37:17   
vjestica
komisija je jednom sedmično (recimo za carski su komisije četvrtkom, za  rizične trunoće ja mislim srijedom, a vjerovatno za ginekološke operacije ponedjeljkom, znači tačno je određen dan u sedmici za komisiju
pri prijemu u bolnicu ti uzmu standardnu anamnezu, a anestezilog obavezno upiše tvoju visinu, težinu, i isto anamnezu - jeli pušiš, jesi li alergična i sl<)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: Laparoskopija
12.7.2011 22:55:16   
hmela
Ma ja to je rutinska neka obaveza.Ja sam malo nabacila kila od onih Klomifena i tableta nadam se da kilaža ne utiče na operaciju ili sl.I da da li se malo smarša poslije operacije s obzirom da 3 dana ne jedeš ništa da si poslije et nizašta,dobro bi mi malo došlo :) hehhehehehhehhe da se u svemu ovome i malo našalim,al mislim i ozbiljno.I da da li mi ti možeš odgovoriti oko ovog mog pitanja oko tuširanja prije polaska na operaciju.
I još jedno poitanje kada krenem na operaciju jel mogu ponijeti neke stvari,tipa maramce,vešove,higijenskeul.i tako to:)


_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: Laparoskopija
12.7.2011 23:01:46   
vjestica
visina i težina su bitni anesteziologu zbog doziranja anestezije
ja sam smršala oko 2 kile nakon laparo
ne znam na jezeru kako je, vjerovatno se možeš tuširati
ja samse tuširala na staroj klinici
na prijem u bolnicu nosiš sve potrebno, a kad kreneš na operaciju u intenzivnu poneseš samo jedan neseser (gaće uloške, vlažne maramice i mobitel ponesi)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hmela)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: Laparoskopija
12.7.2011 23:17:50   
hmela
Hvala puno što si mi sve to prenijela,mobitel moram nekako zamaskirati strah me je da me ne ruže hehehhehehehe.Hvala to za težinu i to nek si mi rekla vidiš to nisam znala mislim znala sam da se traži al nisam znala u koju svrhu,hvala na svemu odgovorenom.

_____________________________

Tko čekati ne zna, taj neće shvatit, niti će znati drugi
da si me spasila ti jedina čekanjem svojim dugim.
Nas dvoje samo znat ćemo kako preživjeh vatru kletu -
naprosto, ti si čekati znalakao nitko na svijetu.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *