|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparoskopija
11.9.2011 21:15:07   
Buba87
Hvala puno irisss.Da dr.mi je rekla da se ponekad samim postupkom zacepljenost otkloni,a ako ne,onda navodno idem na neku operaciju koja moze biti uspjesna,a ako ne onda vantjelesna oplodnjauser posted image ,mada ne znam na kakvu je operaciju mislila i kako se ona radi,koliko traje oporavak itd...user posted image

gami-ja sam preglede obavljala u B.Luci kod dr.Gojkovic (KLINIKA JELENA),bas sam prije par dana bila kod nje,sad sam na klomifenu,a poslije toga,ako klomifen ne pomogne idem odraditi prohodnost jajovoda,ali kako je ona rekla to ne mogu odraditi kod njih u klinici,vec u drugoj isto u Bl.to bi kao oni dogovorili...Jesi li ti pila klomifen ili se tek pripremas?

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: Laparoskopija
12.9.2011 11:26:32   
gami
Draga Buba87, ja sam bila dva ciklusa na Klomifenu, nije bilo potrebne veličine folikula, pa sad idem na laparoskopijuuser posted image . Ja ću raditi najvjerovatnije driling jajnikauser posted image . pozdrav i srećnouser posted image

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: Laparoskopija
12.9.2011 11:55:27   
Buba87
Draga gami,puno srece i javi kako je sve proslouser posted image user posted image

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: Laparoskopija
12.9.2011 15:45:47   
gami
Cure, opet ja! Dosadna sam, ali... Od potrebne dokumentacije za laparoskopiju izmedju ostalog treba nalaz interniste, pa me zanima da li ce me on pregledati u bolnici i dati nalaz ili prije prijema moram otici kod njega, odnosno mog doktora?user posted image user posted image

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: Laparoskopija
12.9.2011 15:52:55   
*pcelica*
Kad je mm radio laparoskopiju morao je prije prijema otici kod interniste i on mu je dao nalaz, a kad je ostao u bolnici jos je neke nalaze vadio ali sad se nesjecam tacno da li su mu ponovo radili internisticki pregled.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: Laparoskopija
13.9.2011 12:43:37   
ledy blue
Gami ne znam kako je u BL ..mislim da ne bi trebalo biti razlike sto se tice priprema za operaciju..sve je to isto...U sarajeviu otprilike ovako ide...Ljekar opce prakse ti da sve uputnice za preglede koje je ginekolog naveo da se urade...i sa svim nalazima (nalaz krvi..kvrna grupa..snimak pluca ...ekg ,,) odes kod interniste,,,i kad on kaze da si ''pogodna '' za operaciju ...odes kod svog ginekologa da ti zakaze termin operacije ..Bar tako kod nas funkcionise.
Sretno!!!

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: Laparoskopija
13.9.2011 19:06:00   
gami
ledy blue, hvala ti! Bas sutra idem kod svog ginekologa da mi zakaze operaciju, pa onda radim potrebne nalaze kod interniste, jer nalazi, koliko sam shvatila dr ne smiju biti stariji od 15-ak dana. Nadam se da ce sve biti okuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: Laparoskopija
15.9.2011 8:59:46   
gami
Pozdrav! Samo da vam javim da sam juče išla da zakažem operaciju, kad moj dr otišao u Italiju! Tek u ponedeljak dolazi, pa me zanima da li ima odredjen period kada se može i treba raditi laparoskopija? Samo da ne moram čekati sljedeći ciklususer posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: Laparoskopija
15.9.2011 21:41:25   
Buba87
Cao cureuser posted image ,imam jedno pitanje za vas!Meni je dr.rekla da cemo,nakon 3 ciklusa klomifenom,obaviti hsg,e sad,ja sam se informisala i cula sam da je bolje uraditi laparoskopiju a ne hsg.Da li je od vas neko imao iskustva sa hsg,a cula sam i dr.mi je spomenula da je bolno?user posted image user posted image user posted image Bojim se proci sve to,a nista ne dobiti od toga,jer ne znam koliko je to ucinkovitouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: Laparoskopija
16.9.2011 15:52:28   
choirgirl
Buba87 , zavisi sve od indikacija; ako se samo zeli provjeriti prohodnost jajovoda, svakako prvo radi HSG. HSG jeste bolan, uzas, ali izdrzi se s nekoliko tableta protiv bolova; ja sam bila ne tabletama 3 dana unaprijed.Kod mene je bol trajala dok je trajao i pregled, 2-3 minute, i jos nekih 10 minuta nakon osjecala sam blage grceve, poslije toga bila totalno ok- odvezla se sama direktno na posao.
naravno mozes biti peh kao i ja da dr ne uspiju nista pametno zakljuciti iz nalaza, pa da onda moras odraditi ijedno i drugo:)

Laparoskopija je operacija pod generalnom anestezijom. Nosi sve rizike kao i drugi operativni zahvati, a oporavak traje do 7 dana.
gami, eni su rekli da moram raditi u prvoj polovina ciklusa, a radila sam na 13. dan ciklusa.

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: Laparoskopija
16.9.2011 20:38:24   
gami
Hvala ti choirgirl, ja cu vjerovatno u ponedeljak opet ici, to mi je 10-i dc, pa se nadam da imam sanse ovaj mjesecuser posted image .

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: Laparoskopija
16.9.2011 21:34:13   
Buba87
Hvala choirgirluser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gami)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: Laparoskopija
22.9.2011 12:19:07   
BENU
hsg sam radila 31.01.208,i dijagnoza nejasna,otežana prohodnost jednog a uopšte nepiše šta je s drugim,
e sad ponovno krečem radit pretrage,pa me zanima šta mi je bolje ako bi mi dr predložila da ponovim hsg-dali mi je bolje odraditi laparaskopiju umjesto hsg.
ili ponovo hsg-pa da znam tačnu dijagnozuuser posted image

< Poruku je uredio BENU -- 22.9.2011 12:20:22 >


_____________________________

beta 100
beta 901

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: Laparoskopija
22.9.2011 16:14:44   
AAvalon
BENU, najbolje ti je da se posavjetujes sa ljekarom... koliko sam procitala negdje, ici ces kod Balica, pa se sa njima posavjetuj da li ti je bolje ponoviti HSG ili raditi laparo... HSG je cisto dijagnosticka procedura i svugdje u svijetu se ona radi prva, osim kod nas, posebno u Sarajevu... tek ako se uvidi neki problem, radi se laparoskopija, koja je ipak operativni zahvat.al opet kazem, najbolje ti je sa doktorom vidjeti... sretno u svakom slucaju user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu BENU)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: Laparoskopija
30.9.2011 12:50:58   
BENU
bila sam kod baliča i predložena mi laparaskopija,e sad me zanima ima li neka od žena da je radila u zenici laparaskopiju i kako je zadovoljna,meni je predložen dr ribić-e sad neznam pošto neki kažu da u zenici i nisu nešto stručni po tom pitanju,ako je neko sve ovo prošo molila bi da mi odgovori,jer ako nisu nešto stručni da ganjam u sarajevu kod mašič salke-nakaš bolnica

_____________________________

beta 100
beta 901

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 790
   RE: Laparoskopija
2.10.2011 17:52:36   
patrizia
draga Benu,ja sam kod dr Ribića radila prvi put histeroskopiju i u principu mjeni je bio dobar.Ali sam onda nardenu godinu sve ponovila kod dr Balić jer ipak se ona najvise bavi mojim pitanjem steriliteta.Ako ona radi i laparo ja bi ti toplo preporučila da odeš da ti ona uradi ,jer onda tako zna 100%šta je dalje činiti.A ako ona ne može i dr Ribić je po meni sasvim ok.U svakom sliučaju želim ti sretno

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu BENU)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: Laparoskopija
3.10.2011 22:33:53   
BENU
patrizia a jel trebaš nalaze ovdje povadit pa onda iči baličima,meni je dr rekla da rade laparoskopiju i da košta 700 ili800km nisam sad sigurna,pa me zanima dali je to sa svim nalazima za operaciju ili je samo taj zahvat,kolko si ti platila histeroskopiju,jel rade oni u onoj svojo ordinaciji,ja se bojim kod njih radit to,kontam nedo bog nešto krene po zlu bolje je da si u bolnici,jel imaju oni svoj tim za opertacijeuser posted image

_____________________________

beta 100
beta 901

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: Laparoskopija
4.10.2011 11:38:02   
patrizia
Draga Benu

Ja sam kod njih radila histeroskopiju pod općom anestezijom i oni imaju svoji OP salu.Naravno da imaju kompletan tim za to :).Ja sam za histeroskopiju morala imati uredne briseve na (mikoplasmu,ureaplasmu i clamidiu,dr mi je sve napisla sta mi treba.Te sam nalaze povadila u ZE  i onda isla gore.Meni je najbitnije bilo da je to dr sve lijepo uradila jer ipak ona vodi moj slučaj,i po meni je najbolje da je ona  u sve direktno upučena.,nego da mi to neko drugi uradi pa joj idem samo s mišlejnjem drugog ljekara što opet nije to to.U principu ona je to nazvala dijagnostička histeroskopija,a onda vidi dali ima i šta " popraviti ".Ja sam platila 700 KM.Opet draga moja ti dobro razmisli šta i kako .Sretno

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu BENU)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: Laparoskopija
4.10.2011 12:17:42   
BENU
jutros zvala baliče nerade oni laparaskopiju več samo histeroskopijuuser posted image pa ču radit u zenici onda,dali bi prije laparaskopije trebala uraditi te nalaze-briseve što si ti radilauser posted image
niko mi nije predložio to da radim,dali su zaboravili ili netrebauser posted image


< Poruku je uredio BENU -- 4.10.2011 12:18:17 >


_____________________________

beta 100
beta 901

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: Laparoskopija
4.10.2011 22:17:27   
patrizia
draga Benu
ni sama ti vise ne znam dali za to trebas raditi te nalaze,ali ih je super imati negativne,jer i na trudnoču loše utiču,znači bez obzira na sve dali ti za to trebaju ili ne ja bi ih uradila.To je najbolje da odes nekom nasem ginekologu i vidis ko radi laparoskopiju,a ja sam danas bila kod Baliča i oni kazu da je neko u Banjaluci bas strucan za to i da uglavnom tamo upučuju pacijente.Ja je nisam radila i iskreno ti za to bas i nemam neko objašnjenje.pusa

_____________________________

7 IUI ,1X beta 50-biokemijska trudnoča ,ostale bete 0

25.04.2012. ICSI
-07.05. beta 177
-09.05. beta 464
STIGAO SAV MOJ SVIJET 31.12.2012.
HVALA TI BOŽE NA USLIŠENIM MOLITVAMA !!!

(odgovor članu BENU)
Neposredna veza do poruke: 795
   RE: Laparoskopija
5.10.2011 10:45:36   
BENU
patrizia da ti nisi bila tamo kad sam ih ja zvala  da pitam,jer meni je isto ona telefonom juče rekla za banjaluku,ali nemogu nikako na sve strane,dosta mi zenice i tuzle...

_____________________________

beta 100
beta 901

(odgovor članu patrizia)
Neposredna veza do poruke: 796
   RE: Laparoskopija
15.10.2011 0:43:06   
Buba87
Drage moje forumasiceuser posted image
Ne znam tacno gdje da pisem pa cu pokusati ovdje zatraziti odgovor.Danas sam radila histeroskopiju(pregled kojim se utvrdjuje da li postoji pregrada na maternici,nazalost kod mene postoji tako da cu morati na operaciju-Histeroskopska resekcijauser posted image .Pregled sam danas radila u b.luci,klinika Jelena i platila sam ga 200kmuser posted image user posted image user posted image user posted image ,kad nisam pala u nesvijest,nisam znala da je toliko puno,ali ok sad bar znam sta je moguci problem.E sad moje pitanje je sledece-Da li je bilo ko od vas imao iskustva sa takvom vrstom zahvata i koliko bi to moglo kostati,ja nisam pitala a zanima me bas.I jos bitnije je da ce mi to raditi dr.Milic i bilo bi pozeljno da se javi neko kome je on radio..Naravno zanima me misljenje i drugih curauser posted image .Hvala unaprijed

(odgovor članu BENU)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: Laparoskopija
18.10.2011 1:52:44   
Volim Te!
Eto i ja moram na laparoskopiju 26. user posted image user posted image user posted image zalila se doktoru na bolove tokom odnosa,izostajanje menge i on odmah vide o cemu se radi,sad laparo da se utvrdi tacno stanje pa da vidimo sta dalje,imam endometriozu bez cokoladnih cisti itd,endometrij mi je oko 10 mm itako...sva sam nekako nikakva kud me strah kud mi muka dal cu i kad moci da zatrudnim user posted image user posted image user posted image ,pitanja nemam al eto lakse mi cini mi se ako ovde pisem i ako niko ne bude hteo da mi pise nema veze...Lijep pozdrav.

(odgovor članu Buba87)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: Laparoskopija
18.10.2011 10:52:31   
BENU



IZVORNA PORUKA: Volim Te!

Eto i ja moram na laparoskopiju 26. user posted image user posted image user posted image zalila se doktoru na bolove tokom odnosa,izostajanje menge i on odmah vide o cemu se radi,sad laparo da se utvrdi tacno stanje pa da vidimo sta dalje,imam endometriozu bez cokoladnih cisti itd,endometrij mi je oko 10 mm itako...sva sam nekako nikakva kud me strah kud mi muka dal cu i kad moci da zatrudnim user posted image user posted image user posted image ,pitanja nemam al eto lakse mi cini mi se ako ovde pisem i ako niko ne bude hteo da mi pise nema veze...Lijep pozdrav




evo da te utješim i ja trebam laparaskopiju uraditi,iskreno malo se bojim,ali ništa strašno barem ču znati u čemu je problem,
ja sam bila veliki pesimista a rečenica jedne od naših sa forma je promjenila moje mišljenje i sad sam pravo optimistična user posted image .
sad samo mislim da če sve biti ok i bogami se pravo super osječam user posted image user posted image ,i fakat sam sama sebe uvjerila da če biti ok i nikao drugačije,user posted image ja ču ove ili početkom iduče sedmice na laparaskopiju,u četvrtak ču znati tačno.

Volim Te a gdje češ ti raditi laparaskopijuuser posted image



_____________________________

beta 100
beta 901

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: Laparoskopija
19.10.2011 11:39:30   
Volim Te!
Ja cu ovde u Njemackoj raditi,prva stvar je nemam iskustva ni sa doktorima ni bolestima ni operacijama,mislim znam da ce me uspavat al nije mi svejedno,sa druge strane zamislim sebe kako u rukama drzim plod velike ljubavi i prodju strahovi,pa opet prestanem sanjati i pomislim sta ako meni to ne pomogne sta cu posleuser posted image ne znam sta cu misliti vise,meni je operacija zakazana za sledecu srijedu,tacnije 26.oktobra pa cemo videti sta ce biti.Jedino je dobro sto je doktor video endometriozu saMO oko materice nema po jajnicima itd,bar on tako kaze al videcemo user posted image .Tebi draga zelim cim izadjes iz bolnice da zatrudnis user posted image user posted image user posted image sve najbolje i hvala na odgovoru.

(odgovor članu BENU)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *