|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ženska imena
7.3.2009 10:10:02   
cija
baš da se tako piše i izgovara .. Zaina

(odgovor članu LejlaK)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Ženska imena
10.3.2009 12:59:42   
visibaba
U moje prijateljice se user posted image  koja ima 16god. zove Rejhana.

meni jaaakoooo lijepo i interesantno ime, samo nikad ga nigdje vise cula nisam.

inace ona kaze u 80-tim godinama je bila nekakva zagrebacka rok grupa koja je imala pjesmu s tim imenom.

Interesuje me vase misljenje user posted image

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Ženska imena
10.3.2009 13:02:47   
D_K
Rejhana je ime jedne moje veoma pametne studentice - ima mozda 22 godine..
prvi put sam cula to ime i bas mi je super..

(odgovor članu visibaba)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Ženska imena
10.3.2009 13:04:58   
Nunichi
Nasa forumasica dincii je svojoj princezi dala ime Rejhana,meni je prelijepo. user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Ženska imena
10.3.2009 13:09:47   
mnn
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Nasa forumasica dincii je svojoj princezi dala ime Rejhana,meni je prelijepo. user posted image




meni se isto sviđa to ime jako. mm se svidja i ime koje češ ti dati draga moja Azra malenoj. Kaže da mu tako otmjeno izgleda...user posted image naš pjevač Sandi ima kčerkicu Zaru.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Ženska imena
10.3.2009 13:28:35   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: mnn

IZVORNA PORUKA: Nunichi

Nasa forumasica dincii je svojoj princezi dala ime Rejhana,meni je prelijepo. user posted image




meni se isto sviđa to ime jako. mm se svidja i ime koje češ ti dati draga moja Azra malenoj. Kaže da mu tako otmjeno izgleda...user posted image naš pjevač Sandi ima kčerkicu Zaru.


user posted image

Hvala tm,zna on sta je lijepo. user posted image user posted image user posted image
A i meni se Aleksandar svidja,bas ce biti lijep par. user posted image
Ljubac tebi Nina... user posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Ženska imena
19.3.2009 17:35:08   
remzy
kood mene se u potpisu vide imena mojih princeza-lamija i ambera-




a svidaju mi se jos i sevra ,ajra,tejma,daria , taha,...


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Ženska imena
24.3.2009 12:40:19   
Saraya
Meni se svidjaju izvorna arapska imana poput Aiša, Fatima, Selma, Amina, Zehra, Hadidza, Sumejja, Esma, Merjem... i jos neka poput Tesnim, Iman, Kevser, Adna, Selva(nije Seeeeeeelva, nego kratko e, inace znaci prepelica), Melika, Nedzma(ili Nudzejma), Lamia, Rania, Zejneb, Sejma, Tejma... Ma, ima ih puuuuuuuuuuuuuno.

Sto se tice imena Zina, ako je sa duzim izgovorom i (Ziiiina), znaci ukras, a ako je sa duzim izgovorom a (Zinaaa) onda znaci zinaluk...

Ime Rejhana je imala sluskinja Poslanika s.a.w.s.- jako lijepo ime.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Ženska imena
28.8.2009 20:41:07   
emy24
Inara za zensko a za musko Amin,ili Eman

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Ženska imena
30.8.2009 14:44:17   
sunce
Meni je lijepo ime Asja, ali sam cula da nema bas lijepo znacenje. Zna li neko koje je značenje ovog imena?
Od muških Anes mi se svidja i tako se zove moj sin.  Sad očekujem curicu  pa kontam o Asji ili Nejri!

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Ženska imena
7.9.2009 15:26:33   
RICI
Meni se sviđaju imena Nur, Nadina i Zara.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu sunce)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Ženska imena
2.10.2009 20:47:35   
adissa_
Asja je bila zena faraona,i vazi za jednu od najcasnijih zena u islamu(pored Merjeme i hazreti Fatime) jer se ona suprostavljala svom muzu koji je bio tiranin.Zbog toga neki Asja prevode sa "neposlusna",,ali u tom slucaju samo na dobar nacin

ime ima lijepo znacenje dakle


a ime koje je nepreporucljivo je Asija(sa i)

< Poruku je uredio adissa_ -- 2.10.2009 20:56:01 >

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Ženska imena
2.10.2009 21:00:29   
Visnja RR
ASJA user posted image  razna tumacenja...pa nek svako uzme sta mu odgovara

-Značenje imena dolazi od latinskog Assia. Potječe iz kelt. jezika ili Rusko  Asja izvedeno Od Agnija,Aleksandra , Anastasja  i dr..
-neko tvrdi da je i tursko, ali sa sasvim drugacijom etimologijom - da navodno dolazi od grckog "asia" sto znaci "istok".
-Anastazija - Ana, Anica, Anka, Asija, Asja, Naja, Nana, Natka, Stana, Staša, Tasa /grč. Anastasia - ona koja je uskrsnula (anastasis = uskrsnuće, podizanje)/  po nekima znaci plavi safir.

meni se svidja prica o Asji - faraonovoj zeni:

Zivjela je u najvecem dvorcu svoga vremena. Gospodarila je mnogim sluzavkama i robovima. Zivot joj je bio luksuzan i lagodan.
To je Asja, kcerka Muzahima, Faraonova zena... zena nejakog tijela, vjernica, smirena u svome dvorcu. Iman joj je zasjao u srcu i ona se usprotivila bezboznickoj stvarnosti u kojoj je zivjela.
Njen pogled je bio prodoran. Premasivao je dvore, udobne duseke i luksuzan zivot. Premasivao je sluskinje, robove i sluge. Zato je zasluzila da je Allah spomene u Svojoj Knjizi, navodeci je kao primjer onima koji vjeruju: ''A onima koji vjeruju - Allah kao pouku navodi zenu faraonovu, kad je rekla: "Gospodaru moj, sagradi mi kod Sebe kucu u Dzennetu i spasi me od faraona i mucenja njegova, i izbavi me od naroda nepravednog!" (At'Tahrim, 11)
Naucnici ovako tumace ovaj ajet: ''Asja je odabrala komsiju prije useljenja u kucu. Zato je zasluzila da je Poslanik s.a.v.s. uvrsti u idealne zene: 'Mnogi muskarci su bili idealni, a od zena su bile idealne samo Asja, Faraonova zena i Merjema, kcerka Imranova. Aisa je vrednija od ostalih zena kao zobena kasa (serid) od ostalih jela.'''
To je Asja, vjernica - svjetiljka koja je obasjala tmine Faraonovog dvorca, svjetiljka koja ce obasjavati, noseci sa sobom strpljivost, stamenost

***

a sve su neposlusne user posted image imam dokaz

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Ženska imena
2.10.2009 21:06:57   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: adissa_


a ime koje je nepreporucljivo je Asija(sa i)


Asija sa našim ''s'' znači liječnica, ljekarka, stub, temelj, a sa ''s'' koje mi nemamo u

našem jeziku Asija znači griješnica, pa je,vjerovatno, kao takvo nepreporučeno.user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Ženska imena
4.10.2009 11:58:13   
bubuli
moja user posted image zvat ce se Alina ako Bog da

_____________________________



(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Ženska imena
4.10.2009 12:24:28   
Anoniman
ABd nasa bebica stize u feb...Ako bude djevojcica zvat ce se Ana, znaci uskrsnuce,na arapskom znaci" ja" Tako se moja baka zvala, mada moja mama je predlozila Ana Marija...Moj dragi se slozio sa mojim prijedlogom mada nije imao drugog izlaza. On je druge vjere i ima djecu iz prvog braka, oboje imaju hriscanska imena pa nije bilo neke frke...user posted image user posted image user posted image

Jos od zenski mi se svidjaju imena Magdalena i Iman....

< Poruku je uredio MarinaDK -- 4.10.2009 12:26:00 >

(odgovor članu bubuli)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Ženska imena
4.10.2009 12:42:36   
dinciii
IZVORNA PORUKA: visibaba

U moje prijateljice se user posted image  koja ima 16god. zove Rejhana.

meni jaaakoooo lijepo i interesantno ime, samo nikad ga nigdje vise cula nisam.

inace ona kaze u 80-tim godinama je bila nekakva zagrebacka rok grupa koja je imala pjesmu s tim imenom.

Interesuje me vase misljenje user posted image



Rejhana je arapsko ime i ima znacenje-cvijet,bosiljak


Meni sada najljepse ime user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu visibaba)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Ženska imena
4.10.2009 12:43:41   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dinciii

IZVORNA PORUKA: visibaba

U moje prijateljice se user posted image  koja ima 16god. zove Rejhana.

meni jaaakoooo lijepo i interesantno ime, samo nikad ga nigdje vise cula nisam.

inace ona kaze u 80-tim godinama je bila nekakva zagrebacka rok grupa koja je imala pjesmu s tim imenom.

Interesuje me vase misljenje user posted image



Rejhana je arapsko ime i ima znacenje-cvijet,bosiljak


Meni sada najljepse ime user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Cokni der mi Rejhanicu jednom =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Ženska imena
4.10.2009 12:46:15   
Hannan
Jel neko zna sta znaci ime Umihana? Svidja mi se, a nikako da nadjem znacenje, osim onog Umi-majka Hanina.
Isto mi je lijepo Ismihan, doduse ni tom imenu ne znam znacenje.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Ženska imena
4.10.2009 12:48:52   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Hannan

Jel neko zna sta znaci ime Umihana? Svidja mi se, a nikako da nadjem znacenje, osim onog Umi-majka Hanina.
Isto mi je lijepo Ismihan, doduse ni tom imenu ne znam znacenje.


UMIHANA (ar) - ime jedne od zena Muhameda a.s.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Ženska imena
4.10.2009 20:41:40   
Hannan
Hvala Ilhana

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Ženska imena
5.10.2009 10:24:25   
Bubana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ASJA user posted image  razna tumacenja...pa nek svako uzme sta mu odgovara

-Značenje imena dolazi od latinskog Assia. Potječe iz kelt. jezika ili Rusko  Asja izvedeno Od Agnija,Aleksandra , Anastasja  i dr..
-neko tvrdi da je i tursko, ali sa sasvim drugacijom etimologijom - da navodno dolazi od grckog "asia" sto znaci "istok".
-Anastazija - Ana, Anica, Anka, Asija, Asja, Naja, Nana, Natka, Stana, Staša, Tasa /grč. Anastasia - ona koja je uskrsnula (anastasis = uskrsnuće, podizanje)/  po nekima znaci plavi safir.

meni se svidja prica o Asji - faraonovoj zeni:

Zivjela je u najvecem dvorcu svoga vremena. Gospodarila je mnogim sluzavkama i robovima. Zivot joj je bio luksuzan i lagodan.
To je Asja, kcerka Muzahima, Faraonova zena... zena nejakog tijela, vjernica, smirena u svome dvorcu. Iman joj je zasjao u srcu i ona se usprotivila bezboznickoj stvarnosti u kojoj je zivjela.
Njen pogled je bio prodoran. Premasivao je dvore, udobne duseke i luksuzan zivot. Premasivao je sluskinje, robove i sluge. Zato je zasluzila da je Allah spomene u Svojoj Knjizi, navodeci je kao primjer onima koji vjeruju: ''A onima koji vjeruju - Allah kao pouku navodi zenu faraonovu, kad je rekla: "Gospodaru moj, sagradi mi kod Sebe kucu u Dzennetu i spasi me od faraona i mucenja njegova, i izbavi me od naroda nepravednog!" (At'Tahrim, 11)
Naucnici ovako tumace ovaj ajet: ''Asja je odabrala komsiju prije useljenja u kucu. Zato je zasluzila da je Poslanik s.a.v.s. uvrsti u idealne zene: 'Mnogi muskarci su bili idealni, a od zena su bile idealne samo Asja, Faraonova zena i Merjema, kcerka Imranova. Aisa je vrednija od ostalih zena kao zobena kasa (serid) od ostalih jela.'''
To je Asja, vjernica - svjetiljka koja je obasjala tmine Faraonovog dvorca, svjetiljka koja ce obasjavati, noseci sa sobom strpljivost, stamenost

***

a sve su neposlusne user posted image imam dokaz


A ovo da su sve neposlusne i ja potpisujem . user posted image

I meni je Asja prelijepo ime , a nosi ga moja lopuzica .  A ime je dobila bas po ovoj Asji , faraonovoj zeni. Negdje sam procitala pricu o njoj i dopala mi se .
Ostala imena koja mi se svidjau su : Dunja, Dalal ( mm se svidja pa najvjerovatnije da ce nam se tako zvati druga lopuzica , a znaci nesto njezno, s njeznoscu dotaknuto . user posted image ) , Nora, Majra , Lana


_____________________________

Mama sada ima dva mala mirisna cvijeta ... Asju i Dalal <3

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Ženska imena
8.10.2009 9:00:15   
bubuli
zna li iko ista o imenu Lejna?

_____________________________



(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Ženska imena
8.10.2009 9:21:49   
w.pooh
Meni je pravo lijepo ime Uma, da je moja user posted image curica tako bi se zvala..a sve više mi se sviđa i Nora..biće aBg i jedna curica nekada user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Ženska imena
13.10.2009 8:21:07   
bebacha
osim Ajla,naravno,jos mi se svida Asja,lamija

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *