|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne bradavice i mastitis
2.3.2013 11:46:08   
milenium
Evo izvještaj:kupila sam kremu za bradavice PureLan, 7 grama dođe 13 Kmuser posted image nakon svakog podoja namažem s njom obe bradavice,da mi ne budu suhe jer mi smeta i zrak i već sam primjetila poboljšanje.tu siku izdajam,još ne mogu da dojim na nju,mislim mogu al je bolno a bradavica onda opet bude oštećena kao na početku,i onda opet sve nanovo.zato sad tu izdajam da nebi došlo do smanjenja mlijeka.

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Bolne bradavice i mastitis
2.3.2013 18:19:33   
Lejla Ka
Milenium kako beba hvata bradfavicu, jel išta više uhvati, možeš li postići da dojka ide duboko u usta?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Bolne bradavice i mastitis
26.3.2013 15:38:19   
I love youu
Moze li mi neko reci koji je obicno rok trajanja kreme purelan, da nije nesto prekratko, jer sam jos trudnica a htjela bi je koristit odma od pocetka.Koristila bi je za 1mj odprilike.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Bolne bradavice i mastitis
26.3.2013 15:47:59   
chuci
ma traje to dosta dugo. mislim neće se pokvariti otvorena dok joj ne istekne napisani rok trajanja a to je dugo.

i ja ti preporučujem babylove u dm da kupiš jer je sastav isti a doooosta je jeftinija.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Bolne bradavice i mastitis
26.3.2013 15:50:42   
Lejla Ka
Krema je dosta gusta, masna i ne treba je puno, traje dosta dugo. I ja preporučujem baby love iz DM-a. I ne treba ti u trudnoći, možda nakon tuširanja da namažeš tanki tanki sloj, ali i to neće puno pomoći kad krene dojenje, tad će biti najvažnije da bebu dobro postaviš na dojku.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Bolne bradavice i mastitis
26.3.2013 15:54:23   
I love youu
Nisam je mislila sad koristiti u trudnoci nego eto da je kupim da je spremno sve kad dodje beba.Znaci isti je sastav te iz dm kreme. Ja sam htjela kupit tu purelan za 13km najmanje pakovanje.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Bolne bradavice i mastitis
19.11.2014 18:29:02   
almondray
Nadam se da ima iskusnih na forumu u vezi ove temeuser posted image

9 dana posle poroda sam dobila temp. sa groznicom, primjetila sam i da su mi dojke crvene a desna je bila i bolna.Nisam mogla napipati nikakve pločice ili grudvice .
Stavljala sam i tople obloge i liske od kupusa te se stanje za dan popravilo.
Dva dana posle na istoj dojci(onoj koja je bila bolna) primjetim crvenu flekicu i napipam grudvicu veličine lješnjaka.Masirala sam, tuširala vrelom vodom, izdajala međutim nikako ne uspijevam da razbijem to začepljenje.Boli me na dodir.
Zapravo...nikako ne primjetim da se smanjuje posle dojenja bebe ili izdajanja.user posted image
Temp. nemam.

< Poruku je uredio almondray -- 19.11.2014 18:34:40 >


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Bolne bradavice i mastitis
19.11.2014 18:35:03   
koka i po
trebalo bi da se smanji nakon izdajanja ako je u pitanju mlijecna zlijezda.
kada masiras tu kvrzicu jel izlazi mlijeko iz dojke?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Bolne bradavice i mastitis
19.11.2014 18:39:49   
almondray
IZVORNA PORUKA: koka i po

trebalo bi da se smanji nakon izdajanja ako je u pitanju mlijecna zlijezda.
kada masiras tu kvrzicu jel izlazi mlijeko iz dojke?

Pa ne mogu je uhvatiti, nije na površini nikako, ali kad uhvatim i spljoštim dojku sa obje strane onda prska mlijeko u mlazu.

E primjetila sam ako due ne doji beba(kad je red na onu drugu) onda se poveća čak vidim i golim okom neravninu na dojci...

< Poruku je uredio almondray -- 19.11.2014 18:41:45 >


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Bolne bradavice i mastitis
19.11.2014 18:47:29   
koka i po
moras to razbiti pod hitno.
nad kadu ,tusiraj toplom vodom i masiraj dok sve ne izadje.
bolice....meni su suze frcale dok se nisam rijesila kvrzica i plocica.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Bolne bradavice i mastitis
19.11.2014 20:05:26   
irenaSA
Draga,

evo dojim, uspješno, već dva mjeseca svoje drugo dijete a sa prvim je nije bilo baš sjajno.
Mislim da je to gnojanica ili upaljeno masno tkivo koje se može javiti na bilo kojem mjestu. Nešto slično sam imala i ja na grudima prvih deset dana uspostavljanja dojenja...no ukoliko nisi sigurna ili osjetiš strah najbolje je da sve dileme rješiš kod doktora.

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Bolne bradavice i mastitis
8.5.2015 15:41:27   
hallima
molim vas dajte mi neki savjet, beba ima mjesec dana, a ja od kad sam dosla iz bolnice muku mucim sa desnom bradavicom. Na sredini imam ranicu koja je krvarila dva puta, stalno sam mazala svojim mlijekom i aventovom kremom i konstatntno je zracim, tri puta su se stvorile krastice i manje je boljelo ali je on svaki put otkine jer je jako nemiran dok doji. Sada se ranica pocela i siriti i nesnosno boli, vise ne znam sta da radim, iskoristila sam i paket multimam kompresa. Strah me da kupim silikonske bradavice bar na tu dojku da mi se ne nauci samo na nju ili da je dzaba kupim a on ne bude htio tako da doji ako je to moguce.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Bolne bradavice i mastitis
8.5.2015 20:02:18   
hallima
Lejla je li mozes ponovo postavit ovu sliku stavljanja bebe na bradavicu ne mogu otvoriti a kod mene je ogromna bradavica jedva mu stane u usta

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Bolne bradavice i mastitis
8.5.2015 20:31:11   
bejbibi
IZVORNA PORUKA: hallima

molim vas dajte mi neki savjet, beba ima mjesec dana, a ja od kad sam dosla iz bolnice muku mucim sa desnom bradavicom. Na sredini imam ranicu koja je krvarila dva puta, stalno sam mazala svojim mlijekom i aventovom kremom i konstatntno je zracim, tri puta su se stvorile krastice i manje je boljelo ali je on svaki put otkine jer je jako nemiran dok doji. Sada se ranica pocela i siriti i nesnosno boli, vise ne znam sta da radim, iskoristila sam i paket multimam kompresa. Strah me da kupim silikonske bradavice bar na tu dojku da mi se ne nauci samo na nju ili da je dzaba kupim a on ne bude htio tako da doji ako je to moguce.




Draga mene su boljele bradavice nenormalno na pocetku,plakala od.muke i sto kazes bile u sredini te krastice male...i mazala aventovom i ssreca nike bilo nosta previse al bolile su, i ja kupim silikonske bradavice i hvala Bogu to me spasilo...manje bolilo i.mogla sam dojiti...inace imam fine bradavice, nosu uvucene a ja kontala te silikonske samo za uvicene. Medjutim one su me spasile jer fakag nisam mogla dojiti...mona A je znala odmah dojiti na te i nije se navikla..koristila dva dana i odmah samogla normalno da dojom..
Pa ja ti preporucunem te silikonske:) probaj,nemas sta izgubit...ako nista olaksat ce ti bol..meni jest...sad je.mojoj mjesec ipo

Jos da napomenem da sam pocela.te koristiti peti dan kad vise nisam znala od sebe i bolova sta bi....odmah nakon dva dana bol skoro prestala,mogla normalno dojiti

< Poruku je uredio bejbibi -- 8.5.2015 20:32:18 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu hallima)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Bolne bradavice i mastitis
8.5.2015 20:33:31   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: hallima

Lejla je li mozes ponovo postavit ovu sliku stavljanja bebe na bradavicu ne mogu otvoriti a kod mene je ogromna bradavica jedva mu stane u usta


Za pravilno dojenje beba mora ihvatiti citavu aerolu tj ono smedje oko bradavice..da jako zine i strpa u usta dojku odnoano aerolu...tako ce lakse i brze bol nestat

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu hallima)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Bolne bradavice i mastitis
9.5.2015 11:29:38   
hallima
hvala puno danas cu uzeti te silikonske pa pokusat nemam sta izgubit, a zaista se trudim da sto veci dio areole uhvati ali opet boli a i on je jako nemiran dok doji pa je stalno povlaci tako da u jednom trenutku mu ostane samo bradavica u ustima pa mu onda vadim dojku i ponovo nastimavam. Ako mozete samo jos da mi napisete kako pravilno da koristim tu bradavicu silikonsku i hocu li je samo stavljat na bolnu dojku posto me lijeva ne boli

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Bolne bradavice i mastitis
9.5.2015 12:16:37   
bejbibi
Pa mozes samo na tu bolnu stavit...pa treba ti bradavica Uci na tu silikonsku rupu sto je namjenjena za bradavicu...samo je prikacisuser posted image ne znam drugcije kako da ti objasnim.. Ja sam cini mi se neku francusku firmu uzela..nesto na T.... Nisu mi sadpri ruci da ti kazem tacno kako se zovu...al one se nekako zaljepe za aerolu posto imaju taj silikon okolo i ne spada...naravno beba ce ti uhvatiti samo bradavicu jer ove su bas imalu izduzen taj dio za bradavici pa nije uspjevala aerolu citavu strpat al et pokusaj sto vise da uhvati...
Mene je to spasilo Bogami...ja sam mislila da cu izluditi od bolova cak sam htnela odustat od dojenja al sreca zenica mi jedna rekla ovdje da izmem te silikonske i fakat me spasilo....
Probaj pa javi nam kako ide:).. Iskreno se nadam da ce prestat bol i da cete nastaviti sa dojenjem :) sretno

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu hallima)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.7.2015 19:46:50   
vedada
Žene pomagajte.
Jutros ustala sa guticom na jednoj dojci, koja boli. TTemperatura 38.3. Boli. Masirala sam rukom, pumpicom ništa ne uspjevam. Al na jednom samo mjestu kad rukom izlazi gusto zelenkasto malo mlijeko ko ugrusak.
Šta smijem. Mažuran toplim, smijem dobit ovu.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.7.2015 20:47:12   
marinčii
VEDADA draga vjerovatno zastoj,moras tu guticu razbiti ili ces zavrsiti na antibiotiku...prvo istusiraj sto mozes vrucom vodom a onda od korjena dojke ka bradavici masiraj,posle toga mozes staviti hladne obloge da ne bi doslo do upale.Takoder je dobra rastika,okreni list sa donje strane malo ga istuci i izgnjeci necim namazi sa malo maslinovog ulja i stavi na dojku ali ne na bradavicu,nadam se da ce proci brzo,drzi se...

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.7.2015 22:04:05   
vedada
Od 3. Sata mažuran, ono izlazi Al baš ugrusano, groznica mr, provala sam malo i pumpicom. Stavila sad list kupusa. Popila paracetamol. Imam i cefaklor al ne znam dal da popijem. Smijel on dobit ovu sisu mozel mu naštetiti. I hocel bit bolje. Hodati nisam mogla. Čak obloge stavljala na noge

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.7.2015 22:29:31   
marinčii
A joj draga znam kako ti je,dok sam dojila M imala mastitis 3 puta nazalost uvik zavrsavala sa antibiotikom al eto nisam prekidala dojenje,...smijes dojiti naravno,probaj ga namjestiti tako da njegova brada bude na mjestu te kvrzice tako ce on to najbolje izvuci.Sto se tice antibiotika ja ne bih na svoju ruku,ipak treba da pijes neki koji ide uz dojenje,cini mi se ja sam pila Ospen ,najbolje ako se ne smiri temperatura sutra idi svom doktoru pa vidi s njim...

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Bolne bradavice i mastitis
16.7.2015 20:18:37   
vedada
Koliko dugo mogu stavljati obloge od kupusa, bolje je malo i kako često mjenjati. I čime još da maz. Trebam li sad tople obloge, jer grudvica je manja i manje boli

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Bolne bradavice i mastitis
4.9.2015 19:53:21   
fudititi
da li neko ima savjet sta da stavljam na bradavice,na jednoj bradavici imam gnoja.od jedne zene preko mame sam dobila savjet da stavljam puter na bradavicu,bila mi je napukla i zagnojila i stavljala sam malo betagen kreme na to mjesto,mislim da to nisam stavljala dabi mi krv krenula.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Bolne bradavice i mastitis
4.9.2015 19:56:41   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: fudititi

da li neko ima savjet sta da stavljam na bradavice,na jednoj bradavici imam gnoja.od jedne zene preko mame sam dobila savjet da stavljam puter na bradavicu,bila mi je napukla i zagnojila i stavljala sam malo betagen kreme na to mjesto,mislim da to nisam stavljala dabi mi krv krenula.

bris uradi od gnoja prvo...

sto se zagnojilouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu fudititi)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.9.2015 15:53:33   
rose
ne znam jel imala skok u razvoju al je za jedno vece me rijesila problema ...mada sam ja dvije veceri prije stavljala kupus..masirala uljem..al je dojeje rijesilo a to vece je stalno visila na ski...a inace bih zvijezde vidjel kad uzme lijevu da doji..sad smo ok user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *