|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.5.2011 14:20:17   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

neke stvari nisu vrijedne sekiracije


Ali neke jesu, i dojenje je definitivno jedna od njih. Pogotovo ako imaš nekog da ti pomogne na pravi način i omogući da problem riješiš efikasno i relativno brzo.

Bebe fino napreduju na hapici, ali nije samo u napredovanju zar ne?


veliki potpis user posted image user posted image
i sama sam prošla razne probleme sa dojenjem, i sad čak kad sam mislila da smo sve uspješno savladale, ali vrijedi
ništa ljepše od bebe koja zadovoljno sisa user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Bolne bradavice i mastitis
2.5.2011 20:52:46   
Zucchi
Update: situacija je bolja - rijesili smo se kvrga. Iako, sinoc se na suprotnoj strani pojavio niz cvorica i zacepljenih kanala, ali smo cijelu noc, u nekoliko navrata, masirali i dojili bebu i uspjeli razmeksati dojku. Hvala na odgovorima!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Bolne bradavice i mastitis
11.5.2011 10:58:59   
lejla31
pozdrav svim mamicama,
posebna pohvala clanu lejlaKa, koliko mi vrijeme sa bebicom od mjesec dana dozvoljava mogla sam da upratim da si nam velika podrska i hvala ti na tome.
Imam malog od cetiri godine , njega sam dojila 2 godine i nisam nikada imala ovakvih problema kao sa ovim malim. Naime, imam rane na bradavicama koje nekada pomalo i krvare, sto puta sam pomislila da odustanem ali mi je zao zato sto znam koliko je dojenje vazno za moju mrvicu.
Jutros sam primijetila sukrvicu kad je mali bljuckao, uplasila se, ali me je patronazna umirila, kaze da to bebi ne smeta. Je li to tako? I na bradavicama mi je nesto bijelo, kao bijele kraste, sta bi to moglo biti?user posted image
Valjda ce mi mali dopustiti i da pogledam vase odgovore, jer doji cini mi se non stop  i to u lezecem polozaju jer me tako manje boli. Citala sam da treba polozaj mijenjati ali kad pokusam opet sjedeci boli me vise tako da to izbjegavam.
Ljubim vas


_____________________________

amar - 02.05. 2007.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Bolne bradavice i mastitis
11.5.2011 15:29:57   
Lejla Ka
Koliko je mlađem sinu?

Kad su bradavice ranjave obično se sumnja da ili beba ne uhvati bradavicu ispravno ili može biti gljivična infekcija.

Da li te bijele krastice izgledaju kao žuljevi?
Bole li te dojke ili je problem samo u bradavicama?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lejla31)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Bolne bradavice i mastitis
11.5.2011 16:13:52   
lejla31
malom ima 32 dana, kako se manifestuje gljivicna infekcija, kako je lijeciti?
ako mislis zulj kao pristic onda nije. samo me bradavice bole a grudi samo kad dugo doji i imam osjecaj da na suho doji.
sta mislis?


_____________________________

amar - 02.05. 2007.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Bolne bradavice i mastitis
11.5.2011 17:34:11   
mimikimi
I ja imam te bijele krastice ali ja to ne bih bas nazvala krasticama nego kao bijele tackice mekane su na na dodir i ne boli to nist
Bas budu izrazajne nakon dojenje kad se nakvase bebinom pljuvackom
Sta li je to bas me zanima

(odgovor članu lejla31)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Bolne bradavice i mastitis
11.5.2011 18:27:44   
Lejla Ka
Lejla31 (malo mlađa imenjakinja user posted image ) gljivična infekcija ili soor, ili mlječac se manifestuje slijedećim simptomoma:
Mama:
bolne bradavice, svjetle roza boje, kože se peruta, osjećaj peckanja žarenja
probadajuća bol u grudima i mimo podoja

Beba:
bjele naslage na jeziku i unutrašnjoj strani obraza koje se ne mogu skinuti laganim prelaskom štapića od vate ili gaze
coktanje kod podoja
nekad nervoza kod dojenja i odbijanje dojenja posline nekoliko minuta dojenja
ojed na guzi, stolica kiselog mirisa, pjenasta stolica

Mama i beba mogu imati sve simptome, neke od simptoma ili ni jedan siptom.

Ovaj bol u dojkama nakon dužeg dojenja na prazno mi nekako u kombinaciji sa bolnim bradavicama malo liči na soor.
On se liječi, beba se uz to uredno doji, nemoj da te to nešto uplaši ako se pronađeš u gornjim simptomima.- I nije ništa strašno, samo je neugodno i treba ga rješavati.

Bijele krastice, tačkice, mjehurići na bradavicama mogu još biti i blisteri, koji nastaju tako što se koža bradavice prevuće preko otvora mliječnog kanalića, ili gušća nakupina mlijeka zatvori kanalić pa to izgleda kao bijela tačkica. Blisteri uz sebe obično znaju uzrokovati zastoj jer začepe kanal, pa to onda uzrokuje stvaranje bolnih kvrga u dubini dojke, pa čak i mastitis (upalu).

Mimikimi, imaš li ti kakvih tegoba sa dojkama, u smislu bola, žiganja, svraba ...?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Bolne bradavice i mastitis
11.5.2011 18:38:14   
mimikimi
nekad me znaju zazigati dojke i to bol krene ispod pazuha pa se prosiri prema bradavici ali kratko traje
inace me znaju dosta boliti dojke kad je vrijeme za podoj vise je to neugodan osjecaj,odjeca me zulja najradije bih tada gola hodala ali i to kratko traje desetak minuta poslije podoja  i to je to
a beba mi je imala krupicu pa sam joj to redovno cistila i sad se zna pojaviti ali vrlo malo
ocistim sa kamilicom u kojoj stavim malo soli,sterilnu kompresu umocim u to i lagano skinem

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Bolne bradavice i mastitis
11.5.2011 20:34:49   
lejla31
hvala draga lejla, mozda i jeste infekcija, je li se moram javiti doktoru ili mogu nesto na svoju ruku uzimati? moram priznati da se dosta uznemirim kad vidim sukrvicu kad tarik bljuckauser posted image
veliki pozdrav


_____________________________

amar - 02.05. 2007.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Bolne bradavice i mastitis
12.5.2011 9:56:13   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mimikimi

nekad me znaju zazigati dojke i to bol krene ispod pazuha pa se prosiri prema bradavici ali kratko traje
inace me znaju dosta boliti dojke kad je vrijeme za podoj vise je to neugodan osjecaj,odjeca me zulja najradije bih tada gola hodala ali i to kratko traje desetak minuta poslije podoja  i to je to
a beba mi je imala krupicu pa sam joj to redovno cistila i sad se zna pojaviti ali vrlo malo
ocistim sa kamilicom u kojoj stavim malo soli,sterilnu kompresu umocim u to i lagano skinem



Ako je zaista krupica (soor, mlječac, to su sve različiti nazivi za istu infekciju gljivicama kandide) samo čišćenje nije dovoljno, jer su i tvoje dojek nosioci infekcije, i stalno je vraćaju bebi, tako da se to sve vrti u krug. Potrebna je terapija nekim antigljivičnim sredstvom koje će najbolje prepisati ljekar (pedijatar ili ginekolog, opći nekad znaju, a nekad nemaju pojma šta da rade u tom slučaju). Lijekovi izbora su Tretiranje boraks glicerinom i gencijanom violet ili Nistatin kapi ili Daktanol oralni gel. Važno je ja pod terapijom budu imajka i beba istovremeno, i da terapija ne traje krače od 7 dana, ako je potrebno i duže.

Kad se radi o krupici, ona se dosta teško skida, mora se zapravo "guliti" sa jezika, tako da ako ti uspjevaš to samo "obrisati" gazom, to mogu biti i uobičajeni ostatci mlijeka nakon obroka. Pogledaj kakva su bebi usta prije samog podoja, ako sui tada čista bez tačkica ili naslaga onda je vjerovatnije da nije krupica.

Ovaj neprijatan osječaj prije podoja je zbog nadolaska mlijeka, čak i ovi žigovi mi zvuče kao posljedica punjenja kanala i kretanja mlijeka u dojkama.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Bolne bradavice i mastitis
12.5.2011 12:23:01   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: lejla31

hvala draga lejla, mozda i jeste infekcija, je li se moram javiti doktoru ili mogu nesto na svoju ruku uzimati? moram priznati da se dosta uznemirim kad vidim sukrvicu kad tarik bljuckauser posted image
veliki pozdrav



Nemoj se bojati sukrvice, nije to ništa, niti šteti bebi.

Za gljivičnu infekciju ti preporučujem da se posavjetuješ ili sa bebinim pedijatrom ili sa svojim ginekologom, ko god ti izgleda pristupačniji i bolje ti leži. U gornjem postu sam napisala koje se terapije daju. Ne znam kakva ti je bila patronažna sestra koja te posjećivala poslije poroda, i neke od njih znaju lijepo pomoći i dati preporuku za dobru terapiju.

Ako baš ne znaš nikog od ljekara ko bi ti bio "nagodan" da se posavjetuješ ja ću ti reči šta sam ja radila, ali bih ipak voljela da se posavjetuješ sa ljekarom ako imaš priliku.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lejla31)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.5.2011 16:16:08   
mimikimi
kod nje je bila krupica i ja sam je cistila nistatinom iz njenih usta i mazala dojke
jos se zna pojaviti ali vrlo malo pa ocistim na opisani nacin
ovih dana mi je cesce na sisi posto joj vise ne dajem hranu pa me sad vise bole i bradavice su me pocele malo peckat treba se sada prilagoditi tome
sve ce proci bitno je samo da dojimo
lijep pozdrav

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Bolne bradavice i mastitis
19.5.2011 5:07:59   
Amam
' Jutro.
Malo je reci da sam ocajna.
Bebi je 36 dana,doji,a prije 2 dana sam zavrsila terpaiju nistatinom,medjutim kod mene na dojci nije proslo i vidim juce kod njega opet na usnici s unutarnje strane bijela nakupina koju sam ocistila blagim rastvorom sode,medjutim mene uzasno boli i evo jutros sam budna cca 2,5 h,bol za poludit koja se siri dojkom,pa kao svrbi.
Bol je probadajuci,ostar,ne znam vise sta bih radila pa sam kvasila vodom i stavljala led na bradavicu da utrne,osim te bijele promjene koja nekada izgleda kao nakupina,a nekad kao plik,pos dojenja(mozda kako on vuce) nemam drugih promjena,i to je samo na D.dojci,L nista,sve ok od pocetka.
Sad sam mu dala ponovo da doji,bol je smanjila a ja sam na bradavicu nanijela Daktanol,oralni gel.
user posted image ja neznam sta bih vise,pa ako neko ima kakav savjet ,neka mi pomogne.
Taman sam mislila da smo se uhodali s dojenjem.
Eh i da kazem da beba lijepo doji,ne odbija,nije uznemiren,ne pusta,ne place za vrijeme podoja,samo ima eksplozivne stolice user posted image .

Hvala...


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu mimikimi)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Bolne bradavice i mastitis
19.5.2011 9:30:38   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Amam

' Jutro.
Malo je reci da sam ocajna.
Bebi je 36 dana,doji,a prije 2 dana sam zavrsila terpaiju nistatinom,medjutim kod mene na dojci nije proslo i vidim juce kod njega opet na usnici s unutarnje strane bijela nakupina koju sam ocistila blagim rastvorom sode,medjutim mene uzasno boli i evo jutros sam budna cca 2,5 h,bol za poludit koja se siri dojkom,pa kao svrbi.
Bol je probadajuci,ostar,ne znam vise sta bih radila pa sam kvasila vodom i stavljala led na bradavicu da utrne,osim te bijele promjene koja nekada izgleda kao nakupina,a nekad kao plik,pos dojenja(mozda kako on vuce) nemam drugih promjena,i to je samo na D.dojci,L nista,sve ok od pocetka.
Sad sam mu dala ponovo da doji,bol je smanjila a ja sam na bradavicu nanijela Daktanol,oralni gel.
user posted image ja neznam sta bih vise,pa ako neko ima kakav savjet ,neka mi pomogne.
Taman sam mislila da smo se uhodali s dojenjem.
Eh i da kazem da beba lijepo doji,ne odbija,nije uznemiren,ne pusta,ne place za vrijeme podoja,samo ima eksplozivne stolice user posted image .

Hvala...



Amam, kako i koliko dugo si provodila terapiju Nistatinom?
Gdje se nalazi ta promjena na bebinim ustima, unutar usta ili na usnama?

Može se desiti da vam terapija Nistatinom nije bila uspješna. Odgovori mi molim te na ova pitanja pa da vidimo šta dalje.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Bolne bradavice i mastitis
19.5.2011 12:06:25   
Zucchi
Nakon dva mastitisa pracena temperaturom od 40 i vise, savjet doktora je bio da obavezno izdajam nakon svakog dojenja. To sada i radim, ali problem je sto mi se grudi stalno pune mlijekom i stalno imam taj osjecaj napetosti, tezine i neugode. Moje pitanje je: ako izdajam nakon svakog podoja, na koji nacin ce se uspostaviti ravnoteza izmedu ponude i traznje bebe, jer ocigledno tako dajem signal dojkama da treba vise mlijeka nego sto zapravo beba trazi i one konstantno proizvode vise. Beba ima skoro mjesec i pol. Zamolila bih sve one s iskustvom, znanjem po ovom pitanju za savjet.

Hvala!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Bolne bradavice i mastitis
19.5.2011 14:34:18   
Lejla Ka
Savjet je pogrešan!
Sasvim je moguće da još uvijek proizvodiš previše (ako izdajaš sigurno je previše).
Kod hiperlaktacije (što je prevelika proizvodnja mlijeka), da bi se postigla ravnoteža treba izdajati minimalno, tek toliko da grudi ne budu napete i da se ne stvaraju kvrge. Znači, kad osjetiš nelagodu u grudima izdojiš samo toliko da prestane nelagodan osjećaj. Između podoja bi ti preporučila obloge od kupusa (išle bi i hladne obloge, ali su kupusne praktičnije jer ih možeš spakovati u grudnjak i nositi dok obavljaš druge stvari). Kupusne obloge napraviš tako da izvadiš korijen iz sredine lista, staklenom flašom ili teglom izvaljaš, ili batom za meso istučeš list samo toliko da bude mekan, i onda ga omotaš oko cijele dojke osim na bradavicu. Mjenjaš oblog kad list svehne.

Znači, vrlo postepeno počinješ smanjivati izdajanje. Bebu dojiš na zahtjev, kad god hoće, koliko god dugo hoće. Kad završi staviš kupus. Ako osjetiš nelagodnu zategnutost, najbolje ručno, izdojiš tek toliko da dojka postane opušteno meka (ne kao totalno prazna). Ako treba ponoviš ovo kratko izdajanje u periodu do slijedećeg podoja.

Stabilizacija će kod tebe vjerovatno ići sporije. Jedna mama sa sličnim problemom je to opisala "da je stalno na rubu mastitisa", zato budi posebno oprezna. Pozitivno je što sad znaš kako izgleda zastoj već na samom početku kad se jednostavnije rješava.

Ja sam i sama imala hiperlaktaciju i bila sam stalno na oprezu. To će potrajati sigurno prva 3-4 mjeseca. Važno je ne preskakati podoje i pustiti bebu da maksimalno pojede.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Zucchi)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Bolne bradavice i mastitis
19.5.2011 17:47:21   
Amam
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Amam

' Jutro.
Malo je reci da sam ocajna.
Bebi je 36 dana,doji,a prije 2 dana sam zavrsila terpaiju nistatinom,medjutim kod mene na dojci nije proslo i vidim juce kod njega opet na usnici s unutarnje strane bijela nakupina koju sam ocistila blagim rastvorom sode,medjutim mene uzasno boli i evo jutros sam budna cca 2,5 h,bol za poludit koja se siri dojkom,pa kao svrbi.
Bol je probadajuci,ostar,ne znam vise sta bih radila pa sam kvasila vodom i stavljala led na bradavicu da utrne,osim te bijele promjene koja nekada izgleda kao nakupina,a nekad kao plik,pos dojenja(mozda kako on vuce) nemam drugih promjena,i to je samo na D.dojci,L nista,sve ok od pocetka.
Sad sam mu dala ponovo da doji,bol je smanjila a ja sam na bradavicu nanijela Daktanol,oralni gel.
user posted image ja neznam sta bih vise,pa ako neko ima kakav savjet ,neka mi pomogne.
Taman sam mislila da smo se uhodali s dojenjem.
Eh i da kazem da beba lijepo doji,ne odbija,nije uznemiren,ne pusta,ne place za vrijeme podoja,samo ima eksplozivne stolice user posted image .

Hvala...



Amam, kako i koliko dugo si provodila terapiju Nistatinom?
Gdje se nalazi ta promjena na bebinim ustima, unutar usta ili na usnama?

Može se desiti da vam terapija Nistatinom nije bila uspješna. Odgovori mi molim te na ova pitanja pa da vidimo šta dalje.




Nistatin koristila 7 dana,bijela promjena kod bebe je na unutarnjem dijelu donje usnice,i evo danas vidim i na obrascicu,isto s unutarnje strane,a kod mene tacno na sredini bradavice.


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Bolne bradavice i mastitis
20.5.2011 9:45:08   
Lejla Ka
Pošaljem ti pp

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Bolne bradavice i mastitis
20.5.2011 11:13:09   
Amam
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Pošaljem ti pp

user posted image user posted image


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.5.2011 10:01:58   
Zucchi
Hvala na odgovoru. Sam jos jedno pojasnjenje ako moze: svi savjetuju kupus i ja ga stavljam s vremena na vrijeme, ali mi nije jasna njegova funkciija: hladne obloge ili kupus bi trebali zatvarati kanale sto bi poencijalno moglo dovesti do novog zacepljenja... ili grijesim?
taode, od zadnjeg mastitisa mi je ostala kvrzica velicine ljesnjaka, koja vise ne boli, ali je jos uvijek tu. Sto raditi s tim odnosno da li bi kasnije moglo napraviti neki problem?

hvala!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Bolne bradavice i mastitis
23.5.2011 13:12:27   
Lejla Ka
Kupus ide obavezno nakon sesije izdajanja ili nakon podoja, nakon što se kanali isprazne maksimalno moguće, da bi izvlačio upalu i smanjio nadolazak mlijeka.

Ovo za zaostalu kvržicu svakako konsultuj svog ginekologa.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Zucchi)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Bolne bradavice i mastitis
9.7.2011 23:11:45   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mersiha 77

dobro nam dosla Lejla Ka!

pa ovako lejla ja anesa dojim skoro 2 mjeseca i dobiva ma masallah svake sedmice po 300-400 gr. ali sam u pocetku imala jako bolne i krvave bradavice da sam jedva dojila malte ne sa suzama tad mi je babica dala one sesirice a i valjda nijee ni mlijeko nadolazilo kako treba pa su mi rekli da dajem dohranu na flasicu ja sam ih naravno i poslusala sve je bilo uredu dok ja nisam osjetila da dijete nece da sisa i shvatila u cemu je problem tad su mi bile zacijelile bradavice i odlucila sam da samo dojim uspjela sam ali ponekad doji pa tek poslje pocne izbacivati i ponovo hvatati bradavicu
sad opet me bole bradavice najvise lijeva koja i puca nemam pojma zasto i sta da koristim+
anes je bas jako dijete i sto je najgore jako halapljivo jede i kad se nadoji on opet trpa ruke i sisa tako jako da ostanu tragovi koliko isisa
molim te reci mi sta je upitanju?
jer ja hocu da dojim dugo


Neću te zamarati sada analizom vašeg teškog početka, neizmjerno mi je drago da ste uprkos tome ipak nastavili dojiti.

Bradavice se oštećuju najčešće kad beba nepravilno hvata bradavicu u usta. Ta se vještina uči i najčešće u početku se dese ragade dok beba i mama ne savladaju tehniku dobrog hvatanja bradavice. Dobro je kad je bebi gotovo cijeli krug oko bradavice u ustima, a ne valja ako je u ustima samo bradavica. Bebina usta pri dojenju treba da budu jako raširena.
S obzirom da je vama već 2 mjeseca (mada se period uspostave dojenja računa na od prilike 3 prva mjeseca) ja vjerujem da je kod vas tehnika prihvatanja bradavice dosta korektna.
Imaš li još kakvih problema sa tom lijevom bradavicom?
Da li je koža drugačije boje, da li se peruta?
Da li te dojka boli u unutrašnjosti osim na bradavici?
Da li beba više "maltretira" uzimanjem i ispuštanjem tu dojku?
Da li beba cokće kad doji?
Ima li kakve probavne smetnje u smislu vjetrića, grčeva ili stolice tokom tih "kriza"?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Bolne bradavice i mastitis
10.7.2011 10:19:36   
sweet insanity
Mene opet spopao mastitis ali zesci nego prije 15ak dana, dakle 9 dana nakon terapije ampicilinima zavrsila sma na terapiji penicilinima (14 dana) i receno mi je da je bolje da ne dojim zbog inekcija , i svaki doktor mi je rekao da ne dojim ako je temp veca od 38. Temperatura je bila 39.2 ali kako jucer primi prvi penicilin i nakon par paracetamola i obloga sircetom pocela je spadati nekad ispod 37, nekad 37.9, uglavnom nije sada preko 38. Nego , lijeva dojka me skoro nikako ne boli, a na desnom osjetim kao kvrzice koje su itekako bolne, stavljam kupus, tusiram toplom vodom imasiram, izdajam ali nista, ponekad osjetim malo olaksanje i primjetim kad izdajam da uvijek iz ove koja ne boli izadje vise mlijeka nego iz ove koja boli. Izdajam s eu prosjeku svaka 2-3 sata posto ne dojim radi tih inekcija i vise mi je zao toga jer mi jako fali i zato sto je bolje za bebu nego sto me je spopao mastitis. No, eo u prvom redu je da se rijesim toga, samo se nadam da s ebeba nece odvici od sike dok ne zavrsim sa inekcijama. Bas ne bih voljela da odraste na Humani, ali ako dodje do tog tjesi me sto nece biti niti prva niti posljednja i da ni toj djeci nista ne fali. I mene je mama dojila mjesec i pol i presla na vjestacku i hB nista mi ne fali ali eto ja sam toliki protivnik toga da me sve to frustrira i tjera u plac, valjd ai bol i muka od svega me spopala pa se sada ovdje praznim (izvinjavam se ) Sutra vodim bebu na  vakcinu pa cu pitati i pedijatricu za dojenje pod inekcijama jer ipak je velika doza 14 inekcijs od 1600 mguser posted image Ako neko ima savjet kako da se rijesim tih cvorica na na desnoj dojci neka kaze jer bas bad me boli, hvala i jos jednom se izvinjavam na ovolikom tekstu i "izbacivanju "muke iz sebe.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Bolne bradavice i mastitis
10.7.2011 10:28:56   
de_de
Draga sweet najbolji savjet ce ti dati Lejla, al eto samo da ti pruzim podrskuuser posted image user posted image U ovih 20 mjeseci cesto sam imala mastitis kombinovan sa groznicom i temperaturomuser posted image
Meni uvijek pomogne slijedeca kombinacija: stavim pelenu na dojku koja je natopljena sto toplijom vodom (ma skoro pa vrela), zatim mm (posto ja nemam hrabrosti) uzme baby ulje i kruznim pokretima masira mjesta gdje imaju kvrzice, zatim polahko ja izdajam, a on i dalje masiram; kada sve izdojim sto se moze izdojiti izdajalicom, mm masirajuci pokusava "istisnuti" ostatak mlijeka. Nakon toga stavim malo hladne obloge ili istucene liske kupusa.
Sretno i da sto brze prebrodite ove teskoce.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Bolne bradavice i mastitis
10.7.2011 10:55:58   
sweet insanity
hvala de-de, pokusat cu sa toplom oblogom, ja se tusiram vrucom vodom i masiram al mislim da previse njezno masiram pa cu i ja zamolit mm. A znaci da se ne bojim da cu radi ta 2-3 cvorica zavrsit na hirurgiji, tako sam se prepala. no valjda ce i penicilin uraditi svoje a ja cu ove flore i pozitivne bakterije vracat kad se izlijecim ....previse antibiotika brate, previse..

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *