|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne bradavice i mastitis
6.9.2015 17:13:24   
marinčii

IZVORNA PORUKA: fudititi

da li neko ima savjet sta da stavljam na bradavice,na jednoj bradavici imam gnoja.od jedne zene preko mame sam dobila savjet da stavljam puter na bradavicu,bila mi je napukla i zagnojila i stavljala sam malo betagen kreme na to mjesto,mislim da to nisam stavljala dabi mi krv krenula.

ako mozes nabaviti dunje,izvadi spice od njih i stavi u par kapi vode ,stvorit ce se gel i njime mazi bradavice ,pomaže sto posto,...

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu fudititi)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Bolne bradavice i mastitis
31.5.2016 23:19:12   
Daliyah92
Mislila sam da ne pisem o problemu, ali posto ne prolazi moram pitati. Imam problem na desnoj bradavici, napukla i bolna na svakom podoju. Namazem cesto kremom koju su mi u apoteci dali i onda preko stavim malo maslinovog ulja da se ne zalijepi. A inace ako se zalijepi, kao da nista ni mazala nisam. Krvari po malo svaki put i malo se zagnoji. To traje vec mozda 10 dana i nikako ne prolazi, samo maalko se smanjilo ali nista posebno.
Sad ne znam da li da bebu sto cesce dojim na toj strani ili da je osavljam vise da odmara i oporavlja se??? Sta je bolje za oporavak?? Ne bi mi bio problem dojiti je tu i cesce ako cu se tako brze oporaviti.. Koliko bi trebalo vremena da se pocnem oporavljati? Beba ja mislim pravilno doji, jer i na drugoj strani isto doji i nema problema. Ali sigurno je na pocetku nepravilno hvatala pa je tako napuklo. Kupila sam aventove silikonske bradavice, i mislim da sam dzaba bacila pare, samo jos vise boli...


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.6.2016 4:41:45   
škorpija
Vidim da žene za napukle bradavice preporučuju gel od košpica dubje, e sad ne tnam gdje dunje u ova doba nabaviti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.6.2016 14:29:21   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: škorpija

Vidim da žene za napukle bradavice preporučuju gel od košpica dubje, e sad ne tnam gdje dunje u ova doba nabaviti


Hmm, a gdje tek ja da nadjem ovdje dunje user posted image

Ima li jos neko savjet??? Stvarno mi treba user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.6.2016 15:16:06   
mamita 2013

IZVORNA PORUKA: Daliyah92


IZVORNA PORUKA: škorpija

Vidim da žene za napukle bradavice preporučuju gel od košpica dubje, e sad ne tnam gdje dunje u ova doba nabaviti


Hmm, a gdje tek ja da nadjem ovdje dunje user posted image

Ima li jos neko savjet??? Stvarno mi treba user posted image


kantarionovo ulje za unutrasnju upotrebu, ima u apotekama

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.6.2016 15:23:16   
škorpija
IZVORNA PORUKA: Daliyah92


IZVORNA PORUKA: škorpija

Vidim da žene za napukle bradavice preporučuju gel od košpica dubje, e sad ne tnam gdje dunje u ova doba nabaviti


Hmm, a gdje tek ja da nadjem ovdje dunje user posted image

Ima li jos neko savjet??? Stvarno mi treba user posted image




AAAAnisam vidjela gdje zivis, sorry user posted image



_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Bolne bradavice i mastitis
10.6.2016 22:36:18   
Daliyah92
IZVORNA PORUKA: škorpija

IZVORNA PORUKA: Daliyah92


IZVORNA PORUKA: škorpija

Vidim da žene za napukle bradavice preporučuju gel od košpica dubje, e sad ne tnam gdje dunje u ova doba nabaviti


Hmm, a gdje tek ja da nadjem ovdje dunje user posted image

Ima li jos neko savjet??? Stvarno mi treba user posted image




AAAAnisam vidjela gdje zivis, sorry user posted image




Ma mozda i ima ovdje samo ja ne znam.

Malo je sad bolje, eto mazala sam kremom i preskakala sam poneki podoj na toj strani.
Vise sam puta podoj pocinjala na drugoj strani osim ako beba doji na toj drugoj strani i zaspe pa slijedeci podoj bude na ovoj strani.
Kako je pocelo nece to jos proci user posted image Jako sporo prolazi.
Pocela sam sumnjati i na soor ali ne vidim dovoljno znakova.
Kod bebe se ne vidi nista osim sto ima osip po licu. Mozda je i od vrucine mada je klima stalno upaljena i ja gledam da joj ne bude vruce.
Ali sam cula da bebe koje imaju soor imaju pelenski osip sto ona nema, a ne po licu user posted image user posted image
A ni kod mene nema nekih znakova osim probadanja izmedju podoja na obe strane user posted image
Nemam pojma sta bih. Bojim se da grijesim ako mazem kremom a bude soor, a ne znam je li ili nije.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Bolne bradavice i mastitis
10.6.2016 23:16:55   
škorpija
Uh to probadanje je jedan od simptoma soora koliko se sjećam, ali proguglaj malo ilibpitaj u grupi na FB Dojenje je in, savjetnice su stvarno odlične, mozes i u pp poslati poruku

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Bolne bradavice i mastitis
10.6.2016 23:59:51   
minie

IZVORNA PORUKA: Daliyah92

Mislila sam da ne pisem o problemu, ali posto ne prolazi moram pitati. Imam problem na desnoj bradavici, napukla i bolna na svakom podoju. Namazem cesto kremom koju su mi u apoteci dali i onda preko stavim malo maslinovog ulja da se ne zalijepi. A inace ako se zalijepi, kao da nista ni mazala nisam. Krvari po malo svaki put i malo se zagnoji. To traje vec mozda 10 dana i nikako ne prolazi, samo maalko se smanjilo ali nista posebno.
Sad ne znam da li da bebu sto cesce dojim na toj strani ili da je osavljam vise da odmara i oporavlja se??? Sta je bolje za oporavak?? Ne bi mi bio problem dojiti je tu i cesce ako cu se tako brze oporaviti.. Koliko bi trebalo vremena da se pocnem oporavljati? Beba ja mislim pravilno doji, jer i na drugoj strani isto doji i nema problema. Ali sigurno je na pocetku nepravilno hvatala pa je tako napuklo. Kupila sam aventove silikonske bradavice, i mislim da sam dzaba bacila pare, samo jos vise boli...



Samo namazi svojim mlijekom.i sto vise puta ostavi da se osusi na zraku.
Ima li bebica naslaga bijelih na jeziku, tackixa po ustima? Ja pitah za to probadanje izmedju podoja (i meni se javlja u desnoj siki ) i kaze Lejla iz Dojenje je.in da ne mora znaciti da je soor. Da ne perem bradavice nakon svakog podoja i da pustim da se osuse na zraku, bebici da cistim gazom i vodom jezik inusta, ako se pogorsa da se javim.



_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Bolne bradavice i mastitis
16.9.2016 11:13:00   
LeaMia
Imam isti problem na desnoj dojci odnosno bradavici, naime bila sam kod doktora i rekao mi je da ne dojim bebu na toj dojci već da ispumpavam mlijeko dok se bradavica ne oporavi i mažem sa bivacin masti..medjutim nikada nisam izdajala mlijeko, i kada sam sinoć pokušala bilo je previše bolno, čak i vise nego kad beba doji..tako da sam odlučila da nastavim normalno dojiti s tim da svaki put prije dojenja stavljam tople obloge..valjda će proći samo od sebe i uz bivacin mast 😔😔😕😕

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Bolne bradavice i mastitis
16.9.2016 19:13:37   
bejbibi
Ja nisam imala takvih problema al jeste moja snaha i njoj je doktor rekao da obavezno normalno doji bebi ,znaci da ga stavi i na toj dojci koja boli ..ona je tako radila al na kraju je morala na operaciju jer je dobila mastitis jer mali nije htio dojiti il sta vec znam ...ugl doktor rekao da doji

A zasto ne probati sa silikonskim bradavicama ??? Mozda pomogne user posted image zelim vam sto prije da ozdravite :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu LeaMia)
Neposredna veza do poruke: 486
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 19 [20]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *