|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 14:49:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja malena je pila AD do navršene godine, možda mjesec jače pa smo prešli na mlijeko iz tetrepka ne zbog novca nego mi se to činilo logično user posted image nisam znala nikog ko je davao dijetetu AD nakon navršene 1 godine pa mi je to bilo ok da i ja prestanem
Al izgleda se kod mnogih radilo o finansijama pa su prestali kupovati ADuser posted image pa meni je trebalo oko tri kutije mjesečno AD mlijeka, mada opet nisu to neke pare, mislim


ja sam prestala nakon godine, par dana jace, ne zbog finansija, nego ga vise nije htjela piti, pila bi svega po 50ml,i tako nakon par dana ja naspem meggle da probam, a ona popi punu flasicu, ista situacija je bila sa kravljim, kad ga je pocela piti u malim kolicinama vratim se na meggle

bananice jel imala kakve reakcije na kravlj.mlijeko???
Mene jedino toga strah sta ja znamuser posted image ja dajem megle 2,5
pa cemo sad povecati masnocu logicno zar ne???
Pije po 200ml nekad i manje tj.glavno mu je hrana jos uvjek mlijekouser posted image mada jede i ovamo ostalu hranu al trazi i flasu samo kad mu kazem,ocel anel flasu on capce ustima i vice papa ,papa(hapa)user posted image


(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 14:53:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma da, i moja je izgubila bila interes za AD pa je tako to i krenulo, mada bilo mi je i logično nekako da nakon navršene godien prestane sa AD mlijekom


ja samo znam da je anel puno manje pio ad. nego ovo obicno mlijeko
AD je pio jedva 120ml kad popije 150ml meni bajramuser posted image i radost
Cim je probao mlijeko obicno popio je 200ml.i to mljackajuci jos nedajem samo vec,s keksom pa mu mirusi.
Ubacujeteli vi u mlijeko secer tj.2,3 kocke
Meni neki dan veli jetrva kao sto nesecerim mlijeko,kao ono je dobro secer za kosti jel to,istina.
I da nesecerim sta ja znam.....


(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 14:53:22   
bananica
nikakve reakcije nije imala,sve 5,bilo mi je zao sto joj se "ogadilo",al sta je tu je, zato postoji tetrepak


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 14:55:48   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: noa

moja i dan danas pije bebimil 3 ujutru i navece i ne pada mi napamet da joj ga ukinem dok ona to ne odluci a da je bilo stani pani s financijam prestala bi pusitiuser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image
nije valjda
user posted image user posted image user posted image
šalim se naravno...
zaista moramo znati da neko čak i kad nema pušača u kući ima porblem finansija...
Nije lako...
poštujem...
ali uvijek moramo prvo razmišljati o njima pa o nama...

ja poznajem i one koje su sa 4 mjeseca uvele mlijeko...
nisam ih ružila, nisma ništa govorila...znala sam nemogu drugačije.user posted image
jedna od takvih beba dana im celijakijuuser posted image nikada prije nije u porodici zabilježena ali djevojčica je ima....
njena nana je davala mlijeko u koje je ukuhvala brašno da se beba popraviuser posted image
nikada nisam saznala dali je to razlog bolesti ali nisma ni pitala...ušli su u rizik pa sad šta je tačno čega posljedica za ovu djevojčicu od 3 godine više nije ni bitno.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 14:55:59   
bananica
Ubacujeteli vi u mlijeko secer tj.2,3 kocke
Meni neki dan veli jetrva kao sto nesecerim mlijeko,kao ono je dobro secer za kosti jel to,istina.
I da nesecerim sta ja znam.....



ja nikada nisam u mlijeko stavljala secer, jednom mi je nena rekla da se od zasecerenog mlijeka mogu dobiti gliste, tako da se drzim toga iako ne znam da li je istina
u mlijeko sam ubacivala po kasiku meda jedno vrijeme, a kasnije kad su mi rekli da je dobro davati djetetu prepelicina jaja, ona ih nije htjela onako ziva popita, ja sam u mlijeko ubacivala i to je to sto sam u mlijeko stavljala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 14:59:24   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma da, i moja je izgubila bila interes za AD pa je tako to i krenulo, mada bilo mi je i logično nekako da nakon navršene godien prestane sa AD mlijekom


ja samo znam da je anel puno manje pio ad. nego ovo obicno mlijeko
AD je pio jedva 120ml kad popije 150ml meni bajramuser posted image i radost
Cim je probao mlijeko obicno popio je 200ml.i to mljackajuci jos nedajem samo vec,s keksom pa mu mirusi.
Ubacujeteli vi u mlijeko secer tj.2,3 kocke
Meni neki dan veli jetrva kao sto nesecerim mlijeko,kao ono je dobro secer za kosti jel to,istina.
I da nesecerim sta ja znam.....





nema porebe...
to nema veze sa razvojem kostiju....
tpliko šećera za dijete od malo više od godinu dana nije dobro...
pa djeca krenu sa malim količinama šećera nakon godine...
ta kocka u mlijeku nema potrebe...vjeruj...nikada je nisma stavila a i meni su govorili čak i u domaće mlijeko...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 15:25:54   
dafri
Mi smo nakon godine nastavili sa ad,Una pije Bebelac 3 i baš ga voli,pije ok 500 ml dnevno,ne mislim ga ukidati dok god ga bude htjela

_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 16:04:46   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e najbolje bi bilo djeci skroz ukinut masnoće...
da nam budud šik....
i 100% pedijatri u njemačkoj i ševdskoj i svugdje pametniji su od naših....

Višnja pored toga što si iščitala vjerujm da znaš da je najbolja varijanata ostati na AD .....
recimo tvoja asja drugu hranu jako slabo jede...još uvijek ste u fazi malog odbijača...
mlijeko ujutro i naveče za nju je najbolje AD. Sve do onoga trenutka kada ne bude jela mnogo više izabranog od svega silnog što joj ponudiš.




naravno da je jos na AD ... ali kravlje mlijeko koje joj dajem s kojim bas i nije odusevljena je megle 3.2... pijucne ponekad... sto mi je i logicno Aptamil je i ukusniji...user posted image  a hvala Bogu pa ga jos voli jer ne jede raznovrsnu hranu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 16:08:50   
Visnja RR
e sad mi nije jasno zasto su prije zene razvodnjavale domace mlijeko kad bi ga davele djeci... moja mama kaze uvjek bi ga mjesala sa vodom prije nego mi ga je davala..mislim na mlijeko koje je kupovala od jedne tete...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 16:10:40   
Visnja RR
i jos da dodam ako vam djeca ne vole mlijeko uvjek to probajtete nadoknaditi s jogurtom ili pavlakom... Asja svaki dan popije mali tecni Dukatov jogurt... a cesto voli papapti mileram na kasiku, ne da se namaze

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 16:11:41   
Anoniman
samo da odgovorim Hanady sto se tice pusenja ma znas da nebi prestala radije bi nabavila kravuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
samo mi ide na zivce sto imamo 2 varijante bebimila 3 a u hrvatskoj puno veci izbor i puno jeftinijeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
al mi smo bogata drzava pa se mozeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 16:24:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

e sad mi nije jasno zasto su prije zene razvodnjavale domace mlijeko kad bi ga davele djeci... moja mama kaze uvjek bi ga mjesala sa vodom prije nego mi ga je davala..mislim na mlijeko koje je kupovala od jedne tete...user posted image
vjerovatno zbog jacine...ja sam jednom u zivotu probala domace, frisko...tek pomuzeno i nikad viseuser posted image vidi se da sam cernobil generacija sto moj brat kazeuser posted image ...a mozda i radi kolicine

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 16:30:08   
teacher75
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

e sad mi nije jasno zasto su prije zene razvodnjavale domace mlijeko kad bi ga davele djeci... moja mama kaze uvjek bi ga mjesala sa vodom prije nego mi ga je davala..mislim na mlijeko koje je kupovala od jedne tete...user posted image
vjerovatno zbog jacine...ja sam jednom u zivotu probala domace, frisko...tek pomuzeno i nikad viseuser posted image vidi se da sam cernobil generacija sto moj brat kazeuser posted image ...a mozda i radi kolicine


sve je stvar navike, ja sam ko dijete odrastala na kravljem mlijeku (pravo, donosio nam mljekar svaki dan). pila sam ga bukvalno uz svaki obrok. onda se zaratilo i prestali smo naravno piti to mlijeko, nakon rata presli na tetrapak i sad pijem tetrapak, smrdi mi pravo kravljeuser posted image lana doji i posto je planiram jos dojiti bar par mjeseci, nakon godinu cu joj poceti postepeno uvoditi kravlje (tetrapak). ne mislim uvoditi AD- kad nisam nikad do sad, sta ce joj to nakon godineuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 16:40:15   
Visnja RR
jedna nasa forumasica je bebici davala kobilje mlijeko...kazu da je najzdravije...al joooj sama pomisao da je kobilje user posted image  to mi je sekund gore nego da je kozije user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 17:05:38   
Anoniman
cuj kobilje...kako se kobila muzeuser posted image od kud kobili mlijeko ako nema zdrijebeuser posted image ,,,jadna kobilauser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 20:28:40   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

jedna nasa forumasica je bebici davala kobilje mlijeko...kazu da je najzdravije...al joooj sama pomisao da je kobilje user posted image  to mi je sekund gore nego da je kozije user posted image

prije su mlijeko ''razvodnjavali'' jer su ga rano davali...zamisli bebi od 2-3 mjeseca dati odmah čistio mlijeko kravlje...
e ja imam knjigu bendžmina spoka koju je moja mama kupila kada je mene rodila...tamo su savjeti daleko od onoga što se koristi danas. Tamo su mlijeko sa vodom mješali prvo 1:3 pa 1:2 ali već sa 7-8 mjeseci pilo se čisto.....

a kobilje mljijeko jako je rijetko za nabvit...i možda je čusno ali priča ''ktruži'' da nema zdravijek za brohitis i plićne tegobe kod djece i odraslih.
Mi smo ga htjeli uvesti zaovinom sinu...međutim dok smo došli do jedinog čovjeka koji ga pordaje u visikom on više nije ni kolbilu imao.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 20:32:22   
Visnja RR
mene tata nahranio razvodnjenim mlijekom kad sam imala 8 dana jer mam nije imala mlijeko a bio 8 mart pa prodavnice nisu radile da uzme AD user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 20:36:22   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mene tata nahranio razvodnjenim mlijekom kad sam imala 8 dana jer mam nije imala mlijeko a bio 8 mart pa prodavnice nisu radile da uzme AD user posted image

e da...
U ovoj knjizi piše da se  u bivšoj jugi  prvo Ad mlijeko pojavilo kod nas nekad 1970 godine...
i ne da je bilo skupo nego užas....
moja mama je men dojila do 4 mjesac jet toliko je trudničkog imala zajedno za godišnjim odmorom...
nakon toga uvela mi je Ad...
dvali su mi ga oko 3 mjesaca, mama kaže da je i tada bio ''luksuz'' za kupit AD user posted image sa 7 pila sam mlijeko najprije pola pola a onda čisto.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 20:39:25   
Visnja RR
e bilo je prije 70-e ja zivi dokaz user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 20:46:41   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

e bilo je prije 70-e ja zivi dokaz user posted image

ma kažem ti knjiga tako kaže u kontekstu koliko je skupo bilo...
sigurno ga bilo i prije zamisli kolika cijena je tada bila...
tvoji su mogli da ga priušte a oni koji nosu koristili su mlijeko i mješali sa vodom jer su ga davali od 2-3 mjeseca života.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 20:53:23   
faris06
To AD sto se nekad davalo, dokazano je , a nakon toga je i povuceno iz prodaje da je bilo obicno mlijeko u prahu, znaci nije bilo prilagodjeno bebama. Mislim da se zvalo Laktovit, tako cure moje  mi odrasle na kravljem mlijeku nisno bas osteceneuser posted image

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 22:05:30   
Anoniman
mene je mama hranila Nektarmilom to je valjda bilo i jedino a tesko se do njega dolazilouser posted image


(odgovor članu faris06)
  Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 22:08:41   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: noa

mene je mama hranila Nektarmilom to je valjda bilo i jedino a tesko se do njega dolazilouser posted image



user posted image

kravuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
19.9.2010 22:11:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: noa

mene je mama hranila Nektarmilom to je valjda bilo i jedino a tesko se do njega dolazilouser posted image



user posted image

kravuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image






ha ja pa ionako nista ne radim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
15.10.2010 20:13:33   
Anoniman
MOJ ANDREJ POJEO JAJE NA OKO

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ovo su suze radosnice
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *