|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
23.11.2011 12:04:59   
teacher75
ja sam tek u 24-25. sedmici pocela ono fino osjecati, ali i dalje me ne udara niti mi smeta poebno, a kolegica koja je tu negdje ko ja sa trudnocom uveliko svoje osjeca i kaze da je nekada bas udari jako,. sve je to relativno

< Poruku je uredio teacher75 -- 23.11.2011 12:06:28 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Micanje ploda
26.12.2011 9:17:43   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Djana

Ja sam user posted image  prvi put osjetila oko neke 17 ili 18 sedmice, iako se to jedva moglo osjetiti- poput nekog blagog vjetrica koji puse preko stomaka! Medjutim oko 20te sedmice su pokreti postali vec jasnili, pogotovo kad se user posted image  okretala! Sada sam u 29oj sedmici a pokreti nisu ni blizu nalik na onaj isti lagani vjetric vec vise lice udarcima profesionalnog boksera ili fudbalera hehehehe. Neku noc sam imala prave panicne napade koliko su bolovi jaki bili u ledjima, stomaku, preponama, rebrima user posted image - medjutim sve je proslo OK! user posted image


Eh pronadjoh "sebe" prije par godina.

Evo me u trugoj trudnoci hB, i citam ovaj PDF, vidim da ima par forumasica koje su vec jako rano osjetile leptirice pa su tek kasnije povezale da je to TO.

Hm, ja sam tek u 11oj sedmici, iako je O bila ranije pa je trudnoca malo starija nego standardno po kalendaru. Ali evo me vec drugi dan osjecam te leptirice, kao mrdanje materice, i nekako bas osjetim gdje je materica, pa ne znam kako je moguce ista u tom smislu osjetiti vec sada, bas mi je cudno...


IZVORNA PORUKA: Amrino

Koliko sam izracunala ja sam u 9. sedmici trudnoce a bebicu sam vec osjetila.
Znala sam da se u drugoj trudnoci moze ranije osjetiti plod ali sam opet iznenadjena da sam je osjetila tako rano...To su oni mali pokreti...kao baloncici ili mala ribica...user posted image user posted image user posted image




Evo sreca pronadjoh post od Amrino, i vidim da je i ona u drugoj trudnoci osjetila tako rano pokrete, lakse mi je odmah hehehe...


IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

Ja sam u prvpj trudnoci osjetila bas udarac u 24 oj sedmici s tim da sam osjecala baloncice od 17-te a ova trudnoca dosta dosta ranije negdje oko12 nedelje sam pocela osjecati te baloncice.
Druga je trudnoca skroz drukcija bar kod mene a beba je pravo ziva mozda je i do tezine obzirom da sam porvo dijete rodila sa 2250 nije ni ocekivati neki intenzitet udaraca.user posted image




A evo i esmina i bebina mama u drugoj trudnoci oko 12te vec osjetila, aaaa evo vec lakse disem hahaah...


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Micanje ploda
26.12.2011 9:22:39   
bebacha
djana ja s 12 nedelja osjetila bebu,u drugoj trudnoci.a u prvoj sa 15-16

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Micanje ploda
26.12.2011 9:24:16   
Lulu_08
bebachoo, sreca pa postoje moje RR "drugi put" mame, hihihih, inace bih definitivno mislila da sam prolupala hahahaha...



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Micanje ploda
28.12.2011 22:20:46   
*sunce*
Drage trudnice, da vas pitam, da li vaše bebe ponekad udaraju u ne znam kako da se izrazim jasno, nekako kao štucanje, jednak razmak između udarca, ali ne klasičnog udarca već blago, baš eto kao da štuca,,,,, ali mi je prebrzo za štucanje ...
sad sam 26 sedmica user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Micanje ploda
29.12.2011 10:48:21   
nermina_

IZVORNA PORUKA: Djana


IZVORNA PORUKA: Djana

Ja sam user posted image  prvi put osjetila oko neke 17 ili 18 sedmice, iako se to jedva moglo osjetiti- poput nekog blagog vjetrica koji puse preko stomaka! Medjutim oko 20te sedmice su pokreti postali vec jasnili, pogotovo kad se user posted image  okretala! Sada sam u 29oj sedmici a pokreti nisu ni blizu nalik na onaj isti lagani vjetric vec vise lice udarcima profesionalnog boksera ili fudbalera hehehehe. Neku noc sam imala prave panicne napade koliko su bolovi jaki bili u ledjima, stomaku, preponama, rebrima user posted image - medjutim sve je proslo OK! user posted image


Eh pronadjoh "sebe" prije par godina.

Evo me u trugoj trudnoci hB, i citam ovaj PDF, vidim da ima par forumasica koje su vec jako rano osjetile leptirice pa su tek kasnije povezale da je to TO.

Hm, ja sam tek u 11oj sedmici, iako je O bila ranije pa je trudnoca malo starija nego standardno po kalendaru. Ali evo me vec drugi dan osjecam te leptirice, kao mrdanje materice, i nekako bas osjetim gdje je materica, pa ne znam kako je moguce ista u tom smislu osjetiti vec sada, bas mi je cudno...


IZVORNA PORUKA: Amrino

Koliko sam izracunala ja sam u 9. sedmici trudnoce a bebicu sam vec osjetila.
Znala sam da se u drugoj trudnoci moze ranije osjetiti plod ali sam opet iznenadjena da sam je osjetila tako rano...To su oni mali pokreti...kao baloncici ili mala ribica...user posted image user posted image user posted image




Evo sreca pronadjoh post od Amrino, i vidim da je i ona u drugoj trudnoci osjetila tako rano pokrete, lakse mi je odmah hehehe...


IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

Ja sam u prvpj trudnoci osjetila bas udarac u 24 oj sedmici s tim da sam osjecala baloncice od 17-te a ova trudnoca dosta dosta ranije negdje oko12 nedelje sam pocela osjecati te baloncice.
Druga je trudnoca skroz drukcija bar kod mene a beba je pravo ziva mozda je i do tezine obzirom da sam porvo dijete rodila sa 2250 nije ni ocekivati neki intenzitet udaraca.user posted image




A evo i esmina i bebina mama u drugoj trudnoci oko 12te vec osjetila, aaaa evo vec lakse disem hahaah...



djana ja sam u 13 sedmici (i meni je druga trudnoca) i ja vec neko vrijeme osjetim ali mislila sam i ja da sam luda heheheh a kad sam bila na UZ prije par dana vidjeli smo da se beba toliko vrti da je doktor jedva izmjerio nuhalni nabor, i tada dok sam gledala kako mase rukama nogama i okrece se isto sam osjetila tada sam znala da je to to. :)

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Micanje ploda
3.1.2012 7:54:07   
family
user posted image

< Poruku je uredio family -- 3.1.2012 7:57:12 >

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Micanje ploda
4.6.2012 9:07:30   
almondray
Da dignem temu , jer mi je ovo najljepši dio trudnoće...
Kod prve bebice se ne sjećam kad je to bilo...a u ovoj drugoj trudnoći sam se puno dvoumila..user posted image
Oko 13 sedmice su počeli neki balonici , ribice ali je prestalo pa sam zaključila da to nije to...
Prije 7 dana doktorica mi reče da bi mogla nešto osjetiti , i da osluškujem ...4 dana posle (16+4), nešto me lagano zagolicalo , bila sam u sjedećem položaju i pupa je bila pravo napeta , opet sam pomislila da je nešto drugo user posted image ali sad kako koji dan prolazi user posted image osjećam pored golicanja i prevrtanje .Beban je pravi akrobata user posted image

(odgovor članu family)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Micanje ploda
4.6.2012 22:41:46   
Alannah
Definitivno najljepsi osjecaj :-),ipak mi je ovo prva trudnoca. Bebac se poceo lagano micati u 20.sedmici,sad je 23. i vec udara user posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Micanje ploda
28.1.2013 20:58:09   
Halimaa
Druga trudnoća, 17 +1 sedmica, ništa ne osjećam još uvijek... Neznam, čitam ove postove, neke žene su pravo rano osjetile.. Možda debljina ima veze sa tim, ja imam viškova user posted image user posted image Uglavnom, čekam nestrpljivo, a pomalo i brinem, ko svaka luda trudnica!

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Micanje ploda
28.1.2013 21:12:13   
Sedina 30
Meni je moja dr.rekla da ću tek u 20 sedmici osjetiti udarce i tako je i bilo, i još se osjetilo pod rukom.

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Micanje ploda
31.1.2013 9:34:48   
kula
U prvoj trudnoći osjetila bebu u 18. sedmici, a sada sam 14+5 i osjetila sam u dva navrata kao malo golicanje.... Nekako mi bilo čudno, nisam bila sigurna da je moguće osjetiti bebu tako rano...ali izgleda da ipak jesam.


(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Micanje ploda
25.3.2013 17:17:50   
fikolino
Ja sam moje zlato malo osjetila u 16 sedmici i to me je poprilicno udarilo 3-4 puta za redom.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Micanje ploda
11.4.2013 8:57:20   
deniii
Plod reagira na dodir, a vi vjerojatno već redovno osjećate njegove kretnje. Uživajte u nježnim pokretima, jer će za nekoliko tjedana to postati pravi udarci, dostojni svakog boljeg nogometaša.
Cure čitam ovo za 20.tjedan trudnoće.
ja sam evo na 20+1 i ono skoro ne osjećam ništa, nekad se kao nešto pomakne al nisam sigurna jel to to (prva trudnoća)???????? nije mi jasno kako ???inače na uzv koji je bio s 19tj sve je ok beba se okreće , maše.....

(odgovor članu fikolino)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Micanje ploda
1.5.2013 14:27:15   
ellene
Može li micanje ploda biti da osjetim kao pulsiranje ili titranje mišića. U 16. sam tjednu i ovo mi je prva trudnoća.

_____________________________

11.02.2013. imamo dvije crtice!!!
04.03.2013. srce kuca i naša bebica je duga skoro čitav cm.
28.03.2013. sad smo već narasli na 4 cm, na uzv se vide i prstići...
27.05. već smo veliki i težimo 270 g

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Micanje ploda
3.5.2013 10:03:42   
Cenzura83

IZVORNA PORUKA: ellene

Može li micanje ploda biti da osjetim kao pulsiranje ili titranje mišića. U 16. sam tjednu i ovo mi je prva trudnoća.

Ja sam to upravo tako osjetila, kao titranje mišića, tako da je to to. Uživajuser posted image

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Micanje ploda
5.5.2013 22:01:07   
bubamara_11
Da vas pitam u drugoj trudnoci kada se osjete pokreti ja sam sa 15+6 osjetila blago treperenje i opet dan posle i evo 2 dana nista pa jel to oke ili trebam da brinem user posted image

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Micanje ploda
6.5.2013 0:49:16   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Emri_

Da vas pitam u drugoj trudnoci kada se osjete pokreti ja sam sa 15+6 osjetila blago treperenje i opet dan posle i evo 2 dana nista pa jel to oke ili trebam da brinem user posted image


Ja sam do 19te sve tako osjecala po par dana bebicu, pa onda 2 dana nista, a sad hB se redovno javlja. Zato ne brini, jos je previse mala pa je osjetis samo u nekim polozajima user posted image


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Micanje ploda
30.5.2013 21:13:54   
bubamara_11
Da li postoji jos koja slicna tema o micanju ploda ili to nijednoj trudnici nije zanimljivo pa ne komentarisu user posted image

Ako se slucajno koja zadesi ovdje da pitam al da je sa iskustvom osjecam bebu jako nisko nesto malo ispod pupka pa kada ce mi beba poceti davati prave udarce po cijelom stomaku??Neki dan sam bila na UZV i gin mi nista nije rekao vezano za to a ja mislila nisko nosim pa eto ako slucajno ko naleti neka odg user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Micanje ploda
30.5.2013 21:23:19   
Amyla
draga emri_ ja sutra ulazim u 19 sedmicu (18 punih) ako Bog da, druga mi je trudnoca i blago treperenje sam osjetila oko 14-15 sedmice, sad sa 17 punih sam osjetila prave male udarce, ali recimo 1-2 puta dnevno, i i ja osjetim poprilicno nisko, u biti tako i treba jer materica jos uvijek zauzima samo taj donji dio, ne znam koja si sedmica ali kako beba raste tako se i materica siri, tj. raste prema gore i udarce ces osjecati po cijelom stomaku, to je od prilike oko 7 mjeseca, 8 i 9 je to vec pravo sutiranje. I mogu ti reci da sam ovu bebu ranije osjetila nego prvu.

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Micanje ploda
31.5.2013 7:49:26   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Amyla

draga emri_ ja sutra ulazim u 19 sedmicu (18 punih) ako Bog da, druga mi je trudnoca i blago treperenje sam osjetila oko 14-15 sedmice, sad sa 17 punih sam osjetila prave male udarce, ali recimo 1-2 puta dnevno, i i ja osjetim poprilicno nisko, u biti tako i treba jer materica jos uvijek zauzima samo taj donji dio, ne znam koja si sedmica ali kako beba raste tako se i materica siri, tj. raste prema gore i udarce ces osjecati po cijelom stomaku, to je od prilike oko 7 mjeseca, 8 i 9 je to vec pravo sutiranje. I mogu ti reci da sam ovu bebu ranije osjetila nego prvu.

I meni je baš ovako bilo, a i sada je user posted image 19.sedmica danas kontrola i baš ću da pitam oko tih pokreta, mada ja svoju bebicu osjetim zadnja 2-3 dana baš lijepo mašallah, i to više puta kako me golica user posted image

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Micanje ploda
3.6.2013 9:24:28   
entinte
ja sam sutra 15 sedmica i vec bebice osjetim svaki dan pomalo kako kuckaju :D kad ih sad ovako osjetim mogu misliti kako ce kasnije biti user posted image Prvi je bio pravo miran i nikad nije lupao samo kuckao pomalo da se javi da je tu vjerovatno zbog polozaja jer je bio na zadak, a ovo dvoje se izgleda vec svadaju user posted image

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Micanje ploda
10.6.2013 8:06:24   
Lilitu
Ja sam sutra 23 sedmica i treperenje osjetim jos od 15 sedmice ali sada se bas intenziviralo i to pogotovo ako se umorim, ako sam u kakvom pokretu bebce mirno kao da i nisam trudna jesam li sjela da odmorim ili lupa ili stuca user posted image

_____________________________

Napokon trudna :D

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Micanje ploda
14.6.2013 11:15:12   
mimi_2in1

IZVORNA PORUKA: deniii

Plod reagira na dodir, a vi vjerojatno već redovno osjećate njegove kretnje. Uživajte u nježnim pokretima, jer će za nekoliko tjedana to postati pravi udarci, dostojni svakog boljeg nogometaša.
Cure čitam ovo za 20.tjedan trudnoće.
ja sam evo na 20+1 i ono skoro ne osjećam ništa, nekad se kao nešto pomakne al nisam sigurna jel to to (prva trudnoća)???????? nije mi jasno kako ???inače na uzv koji je bio s 19tj sve je ok beba se okreće , maše.....


ja sam sada negdje u 24 ja mislim, u 20 sam bila na kontroli i iskreno nisam bila sigurna da li sam osjetila bebu. doktorica me pita, ja reko nemam pojma. nesto jeste bilo par dana prije ..pa onda nista i sve tako. no nekoliko dana iza kontrole jedno jutro bebica je odlucila sama od sebe da se "probudi" i to tako da ju je i mm cak osjetio pod rukom. onda se par dana opet nista nije osjetilo. sada vec svaki dan mogu da je osjetim..pogotovo kada mm stavi ruku na stomak ona poludi. tacno imam osjecaj da izvodi akrobacije. tako da nemoj da se brines...sve je to individualno. jedna moja prijateljica bas dugo nije osjetila bebu, jer je bila bas sitna. aBd nadam se da ces uskoro. nama su sada to iskreno najljepsi trenutci dana. sto bi rekao mm tek je sada postala stvarna hehhe

vidim i vi pisete da osjetite bebu bas nisko...i ja svoju. uvijek je ispod pupka sa lijeve strane, pooonekad samo na sredini. sa desne je nikad nema. kontam da se nekako tako namjestila..al opet mi cudno. i vidim vec ima neki svoj ritam. ujutro se bas rano budi budi ili sta vce...i tada pravi dernek po stomaku. onda po danu mozda samo ponekad lupne a onda navece oko 10-11 ponovo pocne..namjesta se da spava heheheh :)

(odgovor članu deniii)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Micanje ploda
20.6.2013 10:52:57   
kaye
30ta sedmica i bebac je vise budan izgleda nego sto spava... prvi put sam ga osjetila u 17oj sedmici a sada je to konstantno, tako cesto i jako da nam se otac zabrinuo pa pito dr je li to ok :))) definitivno se ocevi vise plase nego mi :)

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *