|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zensko ime
10.3.2014 8:57:26   
Ayen
zanimljva tema ,
ja iskreno ne volim uobicajena imena ali eto naleti taj periodod par godina kad je popularno 5 6 imena pa onda sljedeci s drugim imenima i onda na svakom koraku cujes isto ime
ja sam trazila dugo ime za svoju curicu i izabarala sam ime Sajen nije uobicajeno i iskreno jos ni kod koga nisam cula da ima to ime a svakako ima i lijepo znacenje

_____________________________

Reci: "Ja se samo Gospodaru svome klanjam, i nikoga Njemu ravnim ne smatram." ( El Džin, 20)

14.04.2014 se rodila jedna prelijepa djevojcica i jedna mama

(odgovor članu emman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Zensko ime
10.3.2014 9:13:49   
visnjica1

IZVORNA PORUKA: Ayen

zanimljva tema ,
ja iskreno ne volim uobicajena imena ali eto naleti taj periodod par godina kad je popularno 5 6 imena pa onda sljedeci s drugim imenima i onda na svakom koraku cujes isto ime
ja sam trazila dugo ime za svoju curicu i izabarala sam ime Sajen nije uobicajeno i iskreno jos ni kod koga nisam cula da ima to ime a svakako ima i lijepo znacenje


Sajen ? Nisam cula za to ime a koje je znacenje imena

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Ayen)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Zensko ime
10.3.2014 9:32:48   
Ayen

IZVORNA PORUKA: visnjica1


IZVORNA PORUKA: Ayen

zanimljva tema ,
ja iskreno ne volim uobicajena imena ali eto naleti taj periodod par godina kad je popularno 5 6 imena pa onda sljedeci s drugim imenima i onda na svakom koraku cujes isto ime
ja sam trazila dugo ime za svoju curicu i izabarala sam ime Sajen nije uobicajeno i iskreno jos ni kod koga nisam cula da ima to ime a svakako ima i lijepo znacenje


Sajen ? Nisam cula za to ime a koje je znacenje imena


Na par mjesta sam nasla prevod imena -Dar od Boga a na nekoliko drugih nadjoh miroljubiva umiljata draga

a ako neko slucajno naleti na jos neki prevod nek javi

_____________________________

Reci: "Ja se samo Gospodaru svome klanjam, i nikoga Njemu ravnim ne smatram." ( El Džin, 20)

14.04.2014 se rodila jedna prelijepa djevojcica i jedna mama

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Zensko ime
10.3.2014 9:43:17   
visnjica1

IZVORNA PORUKA: emman

Polemika oko imena Emman je zbog značenja,naišla sam na različita značenja.Ne morate odmah biti ironični jednostavno ne morate ništa napisati ako vam je smiješno ono što sam pitala.Meni jako puno znači da saznam tačno značenje i hvala svima koji su se trudili da mi pomognu.Baš ste me obradovali što ste rekli da imaju još tri djevojčice sa ovim imenom,je li u Sarajevu ili....?


U moje rodice sin se zove Eman a kod drugarice kcerka Emma


_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu emman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Zensko ime
10.3.2014 19:29:24   
canim
IZVORNA PORUKA: emman

Polemika oko imena Emman je zbog značenja,naišla sam na različita značenja.Ne morate odmah biti ironični jednostavno ne morate ništa napisati ako vam je smiješno ono što sam pitala.Meni jako puno znači da saznam tačno značenje i hvala svima koji su se trudili da mi pomognu.Baš ste me obradovali što ste rekli da imaju još tri djevojčice sa ovim imenom,je li u Sarajevu ili....?

Ja mislila tebi smeta sto nose i djecaci to ime user posted image
Na arapskom Eman znaci nesto kao povjerljivo, sigurno i slicno, mm prica tecno arapski tako da je iz pouzdanih izvora user posted image
I jos samo da navedem da Iman ima znacenje vjera a ne Eman.

< Poruku je uredio canim -- 10.3.2014 19:31:31 >

(odgovor članu emman)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Zensko ime
11.3.2014 15:06:11   
Ajlaaaa
Dali je Sajen muslimansko ime?
Meeni se i Ayen procitah ga na jednom sajtu al nemogu naci znacenje i porijeklo?!

_____________________________

R & R <3
..Duse mamine potpuno upotpunile moj zivot !

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Zensko ime
14.3.2014 22:04:25   
Bubydina
ayen je bas lijepo ime,samo da znamo znacenje,i porijeklouser posted image user posted image ...

a Ayen,kad spomenu imena,koja bas i ne cujemo,dodala bih jedno zensko, Aini-ar.porijekla,
kad sam prvi put cula to ime,bilo mi skroz cudno,ali poslije mi postalo tako drago,
mozda jer tu curicu toliko volim,,,

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu Ajlaaaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Zensko ime
1.4.2014 1:32:18   
adissa_
Ja sam protiv tih imena koja se bas nikako ne uklapaju u drustvo gdje se dijete nalazi,nikoga nebi da uvrijedim ali ja kad cujem Sajen ne znam je li muskarac ili djevojcica,i totalno mi je strano ime :/

sta fali tradicionlnim imenima tipa Emina,Ajsa,Amila itd...nisu sva cesta,meni se svidja Belkisa,tradicionalno je ali rijetko :) isto tako i Djula mi je lijepo,ili Halina

(odgovor članu Ayen)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Zensko ime
1.4.2014 7:56:40   
berni
pozdrav,

ja sam tek na porodu saznala spol bebice, i do tad smo imali samo dva imena, ako bude musko Bakir, a curica Ismihan.
Dobili smo prije 2.5 mjeseca divnu curicu i meni se nijedno ime nije svidjalo sem Ismihan. Jos je Al dino divnu pjesmicu otpjevao: http://www.youtube.com/watch?v=qa-_ygujibI

Sad svima naglasavamo da je curica bas zbog "naseg" obicaja oko zadnjeg slova, a...

_____________________________

10.5.2013 dvije crtice
20.6.2013 srculence kuca
16.1. 2014. stigla sultanija Ismihan

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Zensko ime
1.4.2014 16:30:07   
Mahidevran 6
Ismihan jedno od meni najljepsih imenauser posted image ...nije cesto,nije izmisljeno,lijepo znacenje user posted image user posted image
Ni ja ne volim ta neobicna imena(neobicna za nase podrucje),ni cesta Ismihan je dokaz da ime moze biti lijepo,rijetko i ne mora biti toliko neobicno user posted image

(odgovor članu berni)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Zensko ime
17.4.2014 21:13:25   
Bambina.
Najljepše mi je Lana. Ja sam muslimanka i jedino sto me sprečava da dam vo ime je to što Lana baš i ne zvuči muslimanski iako muslimanska imena ne postoje. Ali hajd ti to objasni...:) Ime je arapskog porijekla a znaci njezna...

_____________________________

Bio sam svima simpatičan oko jedne sekunde. Već sljedeće mnogima nisam bio simpatičan baš zato što sam svima simpatičan... Đorđe Balašević

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Zensko ime
17.4.2014 22:03:36   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Bambina.

Najljepše mi je Lana. Ja sam muslimanka i jedino sto me sprečava da dam vo ime je to što Lana baš i ne zvuči muslimanski iako muslimanska imena ne postoje. Ali hajd ti to objasni...:) Ime je arapskog porijekla a znaci njezna...

lanauser posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Bambina.)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Zensko ime
22.4.2014 23:30:14   
Ummu_Hamza
Moze li mi netko reci dali je Revda zensko muslimansko ime?

_____________________________

Hamza 17.04.2011.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Zensko ime
22.4.2014 23:38:57   
Galicia
Nikad cula za ime.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Ummu_Hamza)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Zensko ime
23.4.2014 14:41:20   
dambolina

IZVORNA PORUKA: Ummu_Hamza

Moze li mi netko reci dali je Revda zensko muslimansko ime?


pojavilo se u zadnje vrijeme kod nas, ima ovdje ukratko sta je revda: http://www.znaci.com/serijatsko_pravo/ibadat/Vodic-za-hadz-i-umru-I.html iskreno, ima ljepsih imena :)

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Ummu_Hamza)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Zensko ime
7.5.2014 14:16:01   
Mahidevran 6
Adelaida, Aida, Aicha (Aiša), Amber (means "lilly" in bosnian), Arlinda, Azra, Bilka, Boska, Carmela (Karmela), Charna (Čarna), Dahlia, Danira, Deina, Delyah (Delia), Deliliah (Dilajla), Deora, Divna, Drina (river in Bosnia), Dunya (Dunja), Elma, Ernedina, Farrah, Halima, Hanka, Hannah, Iskra, Jayda (Džejda), Jarmila, Yasmine (Jasmina), Jasna, Kaima, Kalina, Kambera, Katka, Khalia (Kalia), Kosara, LaMya (Lamija), Lawiza (Lavica), Lavina, Lemia, Leona, Lilia, Liridana, Lua, Malina, Medina, Meletta, Melvina, Meyra (Mejra), Mia, Milla, Millenia (Milenija), Milna, Mirela, Mirna, Naira (Nayra), Nada, Najda, Nalda, Narenta (Neretva; river in Bosnia), Neila, Nelly, Perla, Regina, Sabina, Sana (river in Bosnia), Sarah, Selma, Sheyla (Šejla), Stina (means "rock" in old-bosnian), Una (river in Bosnia), Vendela, Vesna, Zana, Zarka, Zehra, Zelda, Zayna (Zejna).



Ovdje bas ima neobicnih imena ...eto nekih ideja ...Ova u boji su mi bas lijepa user posted image user posted image

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Zensko ime
7.5.2014 14:30:24   
Galicia
Bilka. user posted image user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Zensko ime
7.5.2014 14:36:59   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Mahidevran 6

Adelaida, Aida, Aicha (Aiša), Amber (means "lilly" in bosnian), Arlinda, Azra, Bilka, Boska, Carmela (Karmela), Charna (Čarna), Dahlia, Danira, Deina, Delyah (Delia), Deliliah (Dilajla), Deora, Divna, Drina (river in Bosnia), Dunya (Dunja), Elma, Ernedina, Farrah, Halima, Hanka, Hannah, Iskra, Jayda (Džejda), Jarmila, Yasmine (Jasmina), Jasna, Kaima, Kalina, Kambera, Katka, Khalia (Kalia), Kosara, LaMya (Lamija), Lawiza (Lavica), Lavina, Lemia, Leona, Lilia, Liridana, Lua, Malina, Medina, Meletta, Melvina, Meyra (Mejra), Mia, Milla, Millenia (Milenija), Milna, Mirela, Mirna, Naira (Nayra), Nada, Najda, Nalda, Narenta (Neretva; river in Bosnia), Neila, Nelly, Perla, Regina, Sabina, Sana (river in Bosnia), Sarah, Selma, Sheyla (Šejla), Stina (means "rock" in old-bosnian), Una (river in Bosnia), Vendela, Vesna, Zana, Zarka, Zehra, Zelda, Zayna (Zejna).



Ovdje bas ima neobicnih imena ...eto nekih ideja ...Ova u boji su mi bas lijepa user posted image user posted image


moja malena ce se zvati Sarah aBd user posted image user posted image user posted image ima lijepo znacenje a sad je li muslimansko krscansko ili zidovsko bas me briga...nose ga pripadnice svih nacionalnosti i vjera user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Zensko ime
7.5.2014 15:07:43   
Galicia
Jel se h izgovara na kraju ili ne?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Zensko ime
7.5.2014 15:09:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Galicia

Jel se h izgovara na kraju ili ne?

da u ovom imenu se izgovara...
ja sam željela Sarah ili Farah...moja sek aje prevagnula da bude Farah...a sara je skorz drugo ime u tom smislu...i u knjizi imena su dva imena, posebna

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Zensko ime
8.5.2014 7:39:11   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: dambolina


IZVORNA PORUKA: Ummu_Hamza

Moze li mi netko reci dali je Revda zensko muslimansko ime?


pojavilo se u zadnje vrijeme kod nas, ima ovdje ukratko sta je revda: http://www.znaci.com/serijatsko_pravo/ibadat/Vodic-za-hadz-i-umru-I.html iskreno, ima ljepsih imena :)


ima vala dalkeo ljepsih imena od Revda , hajd sve je stvar ukusa ali ipak valja da djete zivi s tim da ga zovu Revda user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Zensko ime
11.5.2014 15:12:48   
Mahidevran 6
I meni je to bezze ,ali svako ima svoj ukus user posted image ...Svako daje imena koja se njemu licno svidjaju..user posted image
Ja kad budem davala djeci imena nikoga necu pitat smo cu im saopstit user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Zensko ime
22.5.2014 22:15:52   
Ajlaaaa
Cao cure :) znali koja dali su imena Ayana i Anaya muslimanska ?

_____________________________

R & R <3
..Duse mamine potpuno upotpunile moj zivot !

(odgovor članu Mahidevran 6)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Zensko ime
23.5.2014 8:33:30   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Ajlaaaa

Cao cure :) znali koja dali su imena Ayana i Anaya muslimanska ?



iskreno za AJna sam čula, i to je muško ime, a ovo u ženskom rodu nisam, ima li ih na googlu i šta sveznalica kaže

(odgovor članu Ajlaaaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Zensko ime
13.8.2014 3:16:05   
Azja
Zasto tako dugo nikog nema na temi user posted image A ja se tek uclanila zeljna novih imena, slusanaj sugestija i novih primjera . Moja seka ako Bog da ocekujeuser posted image curicu krajem novembra . Dvoumimo se oko imena Merjem jer je i meni i njoj lijepo ma prelijepo uz to jos i Dalal .

U porodici imamo user posted image : Selma, Elma, Alma, Azra, Sanela , Mirela, Dijana,Hana,Nadja, Larisa, Una, Salina- Sophie Ines,Nadjma, .
Ps Ima i mjesovitih brakova pa i imena al mozda nekom posluze


Meni su lijepa : Merjem, Nedzla, Dalal, Di"lara, Amani ,Sumeja, Azra ( da se tako ne zovem zvala bi se kcerka al bit ce sin Azur mozda ) user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *