|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 40 [41] 42   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliku razliku napraviti?q
3.12.2014 22:46:37   
ananas_ze
Bela ti si samo 2god starija od mene. A S dok doji neka nas

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1001
   RE: Koliku razliku napraviti?q
3.12.2014 22:58:37   
Bella.88
IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Bela ti si samo 2god starija od mene. A S dok doji neka nas

kako ovo skontauser posted image
ako je tako onda ti ima vremena jo za trojeuser posted image
a meni to sa dojenjem nema veze,ja malog još uvek dojim i planiram oboje nastavit,ja ti nemam gornju granicu user posted image

< Poruku je uredio Bella.88 -- 3.12.2014 22:59:43 >


_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1002
   RE: Koliku razliku napraviti?q
3.12.2014 23:02:19   
ananas_ze
Moderatori ce nas zik de na pp godiste

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1003
   RE: Koliku razliku napraviti?q
4.12.2014 18:39:58   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Bella.88

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Bela ti si samo 2god starija od mene. A S dok doji neka nas

kako ovo skontauser posted image
ako je tako onda ti ima vremena jo za trojeuser posted image
a meni to sa dojenjem nema veze,ja malog još uvek dojim i planiram oboje nastavit,ja ti nemam gornju granicu user posted image

Šta ti ovo znači ?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1004
   RE: Koliku razliku napraviti?q
4.12.2014 19:43:51   
Medić*

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Bella.88

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Bela ti si samo 2god starija od mene. A S dok doji neka nas

kako ovo skontauser posted image
ako je tako onda ti ima vremena jo za trojeuser posted image
a meni to sa dojenjem nema veze,ja malog još uvek dojim i planiram oboje nastavit,ja ti nemam gornju granicu user posted image

Šta ti ovo znači ?


Mlade mamite :)))

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1005
   RE: Koliku razliku napraviti?q
5.12.2014 13:40:49   
Bella.88
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Bella.88

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Bela ti si samo 2god starija od mene. A S dok doji neka nas

kako ovo skontauser posted image
ako je tako onda ti ima vremena jo za trojeuser posted image
a meni to sa dojenjem nema veze,ja malog još uvek dojim i planiram oboje nastavit,ja ti nemam gornju granicu user posted image

Šta ti ovo znači ?

znači
ako je tako onda imaš vremena još za troje
taman da je po 5 god.razlika izmedju dece

a naravno da čovek ima vremena da rodi koliko hoće dece user posted image bez obzira na godine
uz Božije određenje

< Poruku je uredio Bella.88 -- 5.12.2014 13:41:49 >


_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1006
   RE: Koliku razliku napraviti?q
5.12.2014 22:45:41   
Hannan
Kod meine razlika 6,5g.Iz porodilista u skolu, ili sto Hanady rece sveske i pelene.
Meni fina, iako smo zeljeli drugo dijete puno prije, al ne bi sudjeno.
Neku noc veli zmu kad cemo trece reko ne spominji mi ziv bio. Iza prvog mirnog djeteta se brzo dalo razmisljati o drugoj trudnoci, medjutim ovo,ili ova cijenjena dama user posted image
Nju je dr na prvom UZ (fetalni) ganjao puunih 45min da izmjeri, hud taman uganja ona skoci...kad se radjala, kaze babica ne napinji se, i ja legla ko na plazi i cekam ,dama se iskoprca ko ribica...e kad se dijete samo rodi bez icije pomoci zamislite kakvo bude kad prhoda, progovori...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mislim da cu ovaj put cekati min 3g:)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1007
   RE: Koliku razliku napraviti?q
6.12.2014 16:25:17   
anitaa
Ovo me podsjeca na moju curicu, i kod nas je to mjerenje, dok je jos bila u pupi trajalo cca 45 min, ako ne i duze, cak je i dr komentarisala : davolce, a ja blijedo gledam...rodila se na carski, dr nisu znali tacnu visinu, kazu valjda 57, upisali 55, kazu nije se dala izmjeriti, kasnije gladna, krupna, glasna, u rodilistu, ja mastala o tom prvom susretu, ona ljutito ote cijev od infuzije....e, od onda su te osobine slabile i sad s tri godine je prava njeznica, princeza, znam reci kako su spadale kile spadao je i taj tersluk...e, sad je zrela ko kruska za bracu ili seku, ili se bar tjesim, posto mi m. dobrano kasni.:-)

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1008
   RE: Koliku razliku napraviti?q
6.12.2014 23:38:19   
niki83
Anita, sretno u svakom slucaju user posted image
A na temu..najbolja je razlika ona koja te zadesi user posted image . Jer sve imaju svoje ups and downs momente user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1009
   RE: Koliku razliku napraviti?q
6.12.2014 23:46:29   
veeseelaa
ma 4 godine najbolja je razlika
mislim da sam negdje i čitala da su istraživanja isto pokazala
dijete starije je samostalno poprilično i taman dodje bebač

al dobro Bože moj, ko može tako da isplanira bilo bi ok, no nismo svi u mogućnosti

kod nas je razlika 5 godina....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1010
   RE: Koliku razliku napraviti?q
7.12.2014 11:08:14   
almondray

IZVORNA PORUKA: niki83

Anita, sretno u svakom slucaju user posted image
A na temu..najbolja je razlika ona koja te zadesi user posted image . Jer sve imaju svoje ups and downs momente user posted image

Potpisujemuser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1011
   RE: Koliku razliku napraviti?q
7.12.2014 11:28:23   
almondray
Kod mene je između prve dvojice 7,5g razlika.
U početku je bilo dobro, nisam morala prati dvije guze,kupati i oblačiti dva djeteta.
Stariji je bio uveliko samostalan.
Međutim ,sad kad ne postoje barijere za srednjeg , stariji ispašta.Posebno njegove knjige i pernicauser posted image , a za zajedničko igranje nisu bas na istoj talasnoj.

Treći je stigao 9,5g posle prvog, a 2 g posle drugoguser posted image .

Nisam još stigla sumirati prednosti i mane, ali znam da nije zgodno kad jedna guza sjedi nestrpljivo na tuti dok presvlačim drugu.Ili recimo kad treba obojicu uspavati...bilo kojem da potegnem ovaj drugi će se rasplakati i razbuditi onog prvog i obrnuto.
Tješe me iskustva drugih da će posle rasti kao blizanciuser posted image kao drugovi koji će uvijek biti tu za igranjeuser posted image

Ovu veću razliku neću ni da komentarišemuser posted image skoro pa decenija, nema tu ni prednosti ni mana.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 1012
   RE: Koliku razliku napraviti?q
7.12.2014 12:19:10   
Teddy Bear
Kod mene je razlika 19,5 mj, na pocetku sam ja najvise ispastala, kad sam se porodila beba je visila na meni, a ja tugovalaza starijim djetetom i krivila mladje kao da me je odvojila od njega, a to su bili posebni hormoni... stariji nije nista kontao, kad seka place on gleda u TV i konta ko li sad place user posted image Prvih 5-6 mj mi je bilo najgore, po cijeli dan sam ih presvlacila i hranila, oboje u pelenama i oboje sa flasicama, bukvalno kadse po noci probudim da dam mladjoj bebi flasicu, trazi i stariji... razilazili su se u spavanju, tako da mi se desavalo da jedno iznesem iz sobe a drugo ubacujem, a pri tom Boga molim da ovo prvo suti dok drugo zaspe. Ali kako koji mjesec je odmicao, svemi je bilo lakse, oni su kao blizanci, navikli jedno na drugo, a sad su mala mafija, ista interesovanja, igranje, flasice i ostalo... i hvala Bogu pa je mala razlika jer sam presretna sad kad ih vidim user posted image Almondray i tebe isto ako Bog da ceka, samo polahko, sad ih uzmem za rukice i u setnju, imaju isti termin za spavanje, hrane se zajedno, kupaju...

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 1013
   RE: Koliku razliku napraviti?q
7.12.2014 19:28:45   
jasmin

IZVORNA PORUKA: niki83

Anita, sretno u svakom slucaju user posted image
A na temu..najbolja je razlika ona koja te zadesi user posted image . Jer sve imaju svoje ups and downs momente user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1014
   RE: Koliku razliku napraviti?q
7.12.2014 19:58:24   
niki83

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

sad ih uzmem za rukice i u setnju, imaju isti termin za spavanje, hrane se zajedno, kupaju...


user posted image user posted image
user posted image za tebe Teddy bear!

_____________________________

N&N

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 1015
   RE: Koliku razliku napraviti?q
8.12.2014 15:07:39   
sara123
Ja sebe uhvatim kako razmisljam o drugojuser posted image pa se brzo dohavizamuser posted image
Inace mojoj ce za par dana aBd 9 mjeseci

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1016
   RE: Koliku razliku napraviti?q
10.12.2014 9:16:17   
almondray

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Kod mene je razlika 19,5 mj, na pocetku sam ja najvise ispastala, kad sam se porodila beba je visila na meni, a ja tugovalaza starijim djetetom i krivila mladje kao da me je odvojila od njega, a to su bili posebni hormoni... stariji nije nista kontao, kad seka place on gleda u TV i konta ko li sad place user posted image Prvih 5-6 mj mi je bilo najgore, po cijeli dan sam ih presvlacila i hranila, oboje u pelenama i oboje sa flasicama, bukvalno kadse po noci probudim da dam mladjoj bebi flasicu, trazi i stariji... razilazili su se u spavanju, tako da mi se desavalo da jedno iznesem iz sobe a drugo ubacujem, a pri tom Boga molim da ovo prvo suti dok drugo zaspe. Ali kako koji mjesec je odmicao, svemi je bilo lakse, oni su kao blizanci, navikli jedno na drugo, a sad su mala mafija, ista interesovanja, igranje, flasice i ostalo... i hvala Bogu pa je mala razlika jer sam presretna sad kad ih vidim user posted image Almondray i tebe isto ako Bog da ceka, samo polahko, sad ih uzmem za rukice i u setnju, imaju isti termin za spavanje, hrane se zajedno, kupaju...

ABd nadam se da će biti ovako jednostavno kao što zvučiuser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 1017
   RE: Koliku razliku napraviti?q
16.1.2015 8:48:51   
Andy_Bec23
Kako se uopce odlucit za drugo?? Uh bas mi je tesko neznam sta cu .. Za 2 sedmice bi trebala da stavim spiralu na 5 godina .. Naravno moze se vadit svaki tren ... Sta mislite razlika 5/6 godina puno???

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 1018
   RE: Koliku razliku napraviti?q
16.1.2015 8:59:28   
irenaSA
Neki dan smo spominjale da je 4 godine idealna razlika,,,
Iz iskustva ti mogu reći da je obaveza, briga i sl. jednaka i sa malom i sa velikom razlikom...ali i dupla radostuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 1019
   RE: Koliku razliku napraviti?q
16.1.2015 9:09:44   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma 4 godine najbolja je razlika
mislim da sam negdje i čitala da su istraživanja isto pokazala
dijete starije je samostalno poprilično i taman dodje bebač

al dobro Bože moj, ko može tako da isplanira bilo bi ok, no nismo svi u mogućnosti

kod nas je razlika 5 godina....


Evo npr. Vesela i ja smo jučer pričale o trećemuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1020
   RE: Koliku razliku napraviti?q
16.1.2015 9:13:32   
Penelope82
Kod mene je razlika izmedju kcerke i sina 2 godine i 9 mjeseci.Na pocetku je bilo tesko,ali ubrzo smo se organizovali i bilo je sve OK.Sada se mogi ugrati zajedno user posted image

_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 1021
   RE: Koliku razliku napraviti?q
16.1.2015 9:24:47   
lana32
Kod mene je razlika godinu i mjesec ,nije planirano bilo ,ali nije mi ni žao . Tesko jest bilo ,ali sad stvari polako dolaze na svoje mjesto .Uz dobru organizaciju sve se može.Kuća mi je vječno demolirana,igračke na sve strane ,sve se radi duplo ,ali uz pomoć supruga i ponekog angažovanja ostalih članova rodbine,nekako se izgura ono najteže početno vrijeme .Sad se igraju ,svađaju ,ljube i tuku se ,ali to je sve dio djetinjstva.Ne nerviram se previše,ne dozvoljavam nikakve "dobronamjerne" savjete ,vodimo se po svom roditeljskom instinktu i za sad sve dobro funkcionira . Kad je mala razlika ,svaka pomoć je dobrodošla .Prve dvije godine su zaista teške ,kako vrijeme prolazi ,djeca imaju svoje navike,svoj red i sad je lakše ih pratiti. Ne znam šta je bolje,između mene i brata je 9 godina razlike ,i to je lijepo bilo ,imala sam starijeg brata,mojoj mami je bio velika pomoć ,tako da pravila zaista nema.

_____________________________

Lea - 19.01 2012
Anabela - 25.02 2013

Ja pjevam svoj blues u srcu dubine i držim se pretežno zlatne sredine, to je bar rutinska stvar..

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 1022
   RE: Koliku razliku napraviti?q
16.1.2015 9:58:53   
Amela83
Kod mene će razlika biti skoro 6 godina. Iskreno, i ja sam smatrala da je idealna oko 5 godina, ali ne možemo birati kada će stići user posted image Obično je tako - čuvamo se, pa onda kad hoćemo napraviti bebicu, ne može odmah... Kod mnogih je tako. Mislim da sve ima svoje - kad je mala razlika to je ljepše za dječicu, više su povezani, ali to ne preporučujem majkama koje namaju nekoga uz sebe kao ispomoć (imam rodicu i prijateljicu koje su se patile u takvoj situaciji). Za nas koje nemamo roditelje (ili nekog drugog) uz sebe, lakše je sa malo većom razlikom. Meni će biti dobro kad mi doda čašu vodeuser posted image (pošto će me poroditi na carski, morat ću malo više da ležim) i što ne moram za svaku sitnicu titrati oko njega. Ali mi ga ipak žao... Stalno me strah da ga neću zapostaviti, mada ću se svim silama truditi da ne bude tako...user posted image

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu lana32)
Neposredna veza do poruke: 1023
   RE: Koliku razliku napraviti?q
19.1.2015 13:49:50   
ajla86
Bas nisam pametna oko razlike koja r najbolja....a opet kome najbolja?moja sestra je mladza od mene 12 god mama tako htjela da se maximalno posveti meni i to je i uradila.ja ninam dvoje mene ona nazove koje farmerke da obuce uz neku majicuuser posted image mozda cemo za deset godina imat zajednickih tema sad sam ko jos jedna mama.
Kod mene je 19 mj razlika ja neznam da sam medzu zivima vise user posted image
Jos su jako male obje bebe traze svoje meni je samo krivo sto se nemogu nijednoj maximalno dati
Mala je vise po kreveticu i rukama jer striju ganjam na tutu hranim je onda joj pustin neki crtani da malu malo zabavim onda skontam da treba i rucak napraviti pa j veselo.
Pomoci imam u vidu svekrva je izvede sat dnevno ako je raspolozena mama nekad bapravi rucak pa donese
Ma nek su zive i zdrave sve ce proci

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 1024
   RE: Koliku razliku napraviti?q
19.1.2015 13:52:53   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ajla86

Bas nisam pametna oko razlike koja r najbolja....a opet kome najbolja?moja sestra je mladza od mene 12 god mama tako htjela da se maximalno posveti meni i to je i uradila.ja ninam dvoje mene ona nazove koje farmerke da obuce uz neku majicuuser posted image mozda cemo za deset godina imat zajednickih tema sad sam ko jos jedna mama.
Kod mene je 19 mj razlika ja neznam da sam medzu zivima vise user posted image
Jos su jako male obje bebe traze svoje meni je samo krivo sto se nemogu nijednoj maximalno dati
Mala je vise po kreveticu i rukama jer striju ganjam na tutu hranim je onda joj pustin neki crtani da malu malo zabavim onda skontam da treba i rucak napraviti pa j veselo.
Pomoci imam u vidu svekrva je izvede sat dnevno ako je raspolozena mama nekad bapravi rucak pa donese
Ma nek su zive i zdrave sve ce proci

user posted image user posted image

Sigurno je frka u pocetku, no izdrzte, jos jedno vrijeme i onda ce sve biti lakse user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 40 [41] 42   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 40 [41] 42   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *