|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliku razliku napraviti?
23.1.2014 9:50:22   
delfin
I kod nas je 15 mjeseci, dvije bebe, jedna velika jedna mala :)
Prednost nije bilo teško naviknuti se na novu bebui sve što ide uz nju, jer je i braco još uvjek bio beba.
bonus: haos u kući non stop, vrijeme za odmor..... 2 zijančera :) Al sami smo to tražili i nije mi žao, dovoljno sam odmarala prije njih, a i kažu biće lakše dok malo odrastu.
I hvala Bogu pa imamo mamu i sveki koji prilete u pomoć kad god treba

A za treće... djeca nisu zainteresovana, a ni nane user posted image , al nikad se ne zna

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 926
   RE: Koliku razliku napraviti?
23.1.2014 10:26:07   
anitaa
ni ja ni mm nismo željeli  preveliku razliku, od Sarinih 15,16 mjeseci smo radili na tome (znači prije cca godinu dana), pa valjda od te silne želje nije išlo. pa onda došao lani 6. mjesec, a ja sve nešto visila ovdje na RR, pa se tih dana i posrećilo, ali ne za dugo (sredinu 8. mjeseca prošle godine bih izrezala iz života da mogu). evo uhvatim sebe ovih dana, kad nemam posla intezivno ovdje provirim i pitam se - je li "vrijeme je za bebe" ili? curi će sad brzo 2 i po godine, ne planiram ništa, mada je to jače od čovjeka, evo i samim tim što pišem na ovoj temi.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 927
   RE: Koliku razliku napraviti?
23.1.2014 10:31:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anitaa

ni ja ni mm nismo željeli  preveliku razliku, od Sarinih 15,16 mjeseci smo radili na tome (znači prije cca godinu dana), pa valjda od te silne želje nije išlo. pa onda došao lani 6. mjesec, a ja sve nešto visila ovdje na RR, pa se tih dana i posrećilo, ali ne za dugo (sredinu 8. mjeseca prošle godine bih izrezala iz života da mogu). evo uhvatim sebe ovih dana, kad nemam posla intezivno ovdje provirim i pitam se - je li "vrijeme je za bebe" ili? curi će sad brzo 2 i po godine, ne planiram ništa, mada je to jače od čovjeka, evo i samim tim što pišem na ovoj temi.

Čovjek snuje Bog određujeuser posted image

Možda nije tada to bila razlika koja je trebala biti...
već ova ''sada''...

Razlika među mojim curama je 2 g i 8 mjeseci...
Ja sada imama dvije ''velike'' curice...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: Koliku razliku napraviti?
23.1.2014 12:43:54   
anitaa
i moja sara se u međuvremenu prešaltala od hoću bracu, na hoću seku kad je ovi "dežurni ispitivači" kao slučajno priupitaju, a ja kažem -  otiđi u prodavnicu pa kupi čokoladu ili ovu ili onu user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 929
   RE: Koliku razliku napraviti?
23.1.2014 14:27:55   
Teddy Bear
Mislim da je svakome njegova razlika izmedju djece idealna, kod mene je 19,5 mj i meni odgovara, njima je jos bolje jer zajedno rastu, da je malo teze sa dvije bebe - jeste, al covjek se snadje, prilagodi, jednostavno mora. Uvijek sam bila protiv velikih razlika, jer sam je osjetila na svojoj kozi, sestre su od mene starije 10 i 8 godina, njima je bilo super, zajedno su izlazili, pricali o momcima, udaja i sl, a prema meni su uvijek imali neku dozu autoriteta, i sad mi se jedna seka obraca sa "sine"... a ja sam ih iskoristavala na svoj djeciji nacin. Sad imamo teme zajednicke za razgovor, kad smo udate, imamo djecu, itd, itd, itd. Ja sam njima nekako uvijek mala... Al, nek su nam zivi i zdravi, i nek se djeca radjaju user posted image

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 930
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:21:20   
ananas_ze
Ima li svjezijih iskustava?
Amyla? Hapymum? ElmaL?

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 931
   [Obrisana poruka]
1.12.2014 22:35:06   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ananas_ze)
  Neposredna veza do poruke: 932
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:41:30   
elmaL
Ananas je li to kreces u nove pobjedeuser posted image user posted image

Kod nas je veselo pravouser posted image
Zeljeli smo sto manju razliku da bi imali jedno drugo za igru, druzenje, i sve ostalo sto dolazi sa bratom ili sestromuser posted image

Neko gore napisa stalno je haos u kuci, nema mira, i to je tacno, zivci su cesto na marginama.
Moj djecak ide u vrtic pa je lakse, ali kad je kuci ima svasta jer dvoje male djece zahtijeva puno obaveca i strpljenjaaa!
Svako zna svoju situaciju, recimo sigurno je lakse ako su roditelji, braca, sestre u blizini pa nekad mogu uskociti i pomoci, ili recimo ako muz radi normalno radno vrijeme pa se lakse organizovati.

Ja pisem ovo vise sa nekog izvjestajnog aspekta, mislim da emotivnu stranu ne trebam puno objasnjavati. To je radost u srcu neopisiva.
Uvijek sam bila za manju razliku medju djecom i koliko god mi u ovom trenutku nekad bude tesko opet sam istog misljenja. Vrlo brzo prodje vrijeme i za cas uz bebe prerastu u djecake i djevojcice.
Moja A se najvise braci obraduje iako je on jedini zna nekad gricnuti ili stipnuti, kad ga ugleda to je kez i radost na sve strane, ne mogu da docekam da se pocnu igrati zajednouser posted image user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 933
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:43:22   
Mamica24
1 god i 9 mjeseci user posted image

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 934
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:47:02   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Ima li svjezijih iskustava?
Amyla? Hapymum? ElmaL?


Što manju to bolju user posted image

Bude malo guravo u početku ali se kasnije posloži.


Meni je svaka mama sa kojom sam pricala a ima malu razliku rekla isto ovo sto ti kazes. Preporucila mi je malu razliku.

Dok recimo vecina mama sa velikom razlikom mi je rekla da zali sto je toliko cekala sa drugim djetetom i zbog sebe i starijeg djeteta.



_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:50:03   
MicoTico
Mi smo htjeli manju razliku, ali desilo se , na žalost, to što se desilo.
Opet, nama je super i ova naša razlika od 4.5 godine.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:51:02   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Mi smo htjeli manju razliku, ali desilo se , na žalost, to što se desilo.
Opet, nama je super i ova naša razlika od 4.5 godine.



nemam iskutva ali bi razlika od 3 do 5 godin bila savrsena

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:54:02   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Mamica24

1 god i 9 mjeseci user posted image

Dalje


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:54:09   
Medić*

IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Ima li svjezijih iskustava?
Amyla? Hapymum? ElmaL?


Što manju to bolju user posted image

Bude malo guravo u početku ali se kasnije posloži.


Meni je svaka mama sa kojom sam pricala a ima malu razliku rekla isto ovo sto ti kazes. Preporucila mi je malu razliku.

Dok recimo vecina mama sa velikom razlikom mi je rekla da zali sto je toliko cekala sa drugim djetetom i zbog sebe i starijeg djeteta.




U nasem slucaju veca razlika, 4,5 godine super. Ne zalimo sto nismo prije. Djecak samostalan, zreo, voli seku, nema ljubomore. Pricuvat ce je kao bas veliki. Igraju se vec skupa. Mama jako odmorna. Uglavnom pun pogodakuser posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:55:19   
Hanady RR
ja sada s ove pozicije mogu se zakleti u bubreg svoj da mi je ovo najbolja moguća razlika koju mi je život ponudio...
zaista...
boljih godina, odraslije djece, obaveza oko njih manje ...ma super...

od trećeg smo i odstali ( što je i Božije davanje)...al nam druga puni 6 godina...
sada bi to već bio šok za njih, i za veliku kojoj će devet...
elem....
ni ja ne bih mogla pelena i školskih sveski u isto vrijemeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 940
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:55:33   
ananas_ze
Bona medic to je tvoj F takav ne svi petogodisnjaci

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 941
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:56:15   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Mi smo htjeli manju razliku, ali desilo se , na žalost, to što se desilo.
Opet, nama je super i ova naša razlika od 4.5 godine.



nemam iskutva ali bi razlika od 3 do 5 godin bila savrsena


I naucna istrazivanja potvrdjuju istouser posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:58:23   
krofnica Mo
ja još tražim idealnu razlikuuser posted image

_____________________________

Slušaj ti mali,prgavi smislu mog života,nemam ja vremena da te ne volim...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 943
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:58:29   
MicoTico
Moja kuma ima 3 curice, 11 g, 9 g i beba od 9 mj.
Baš se patila sa velikim curama kad su bile male.I dana danas se vazda nešto "krve". A prema maleckoj su baš nježne i kuma mi kaže da joj je najlakše sad s trećom bebicom.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 944
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 22:59:36   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Bona medic to je tvoj F takav ne svi petogodisnjaci


Sve koje znam s tom razlikom vjeruj mi isto kazu.

Hanady neku noc sam citala temu kako sa tvrdoglavom djecom, trazila nesto...u to vrijeme citajuci vase stare postove i nije bilo bas sjajnouser posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 945
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 23:00:16   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: Mamica24

1 god i 9 mjeseci user posted image

Dalje


Šta bona dalje?user posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 946
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 23:01:51   
krofnica Mo
i samo još da dodam mislim da je lakše napraviti malu razliku kad imaš,baka,nana,strina,ujna servis i muža s normalnim radnim vremenomuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Slušaj ti mali,prgavi smislu mog života,nemam ja vremena da te ne volim...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 947
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 23:02:51   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: ananas_ze

Bona medic to je tvoj F takav ne svi petogodisnjaci


Sve koje znam s tom razlikom vjeruj mi isto kazu.

Hanady neku noc sam citala temu kako sa tvrdoglavom djecom, trazila nesto...u to vrijeme citajuci vase stare postove i nije bilo bas sjajno


Ne znas prave ljudee user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 948
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 23:04:07   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: Mamica24

1 god i 9 mjeseci user posted image

Dalje


Šta bona dalje?user posted image


Pa iskustvo osim inf kolika je razlika

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 949
   RE: Koliku razliku napraviti?q
1.12.2014 23:04:13   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: krofnica Mo

i samo još da dodam mislim da je lakše napraviti malu razliku kad imaš,baka,nana,strina,ujna servis i muža s normalnim radnim vremenomuser posted image user posted image user posted image

Ma naravno.
Jedni moji prijatelji su se baš napatili. Razlkika 1.5 između curica, a oni sam ovdje, i njegovi i njeni u drugom gradu. Ona novinarka, radno vrijeme katastrofa, on policajac, radi u smjenama, ma ludilo...

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu krofnica Mo)
Neposredna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *