|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
13.1.2011 20:15:10   
Lulu_08
Svake godine oko 300.000 ljudi umre od sezonske gripe. Gripa H1N1 je samo nova verzija koja je u periodu od prosle godine do sad mutirala, pa proslogodisnje vakcine nemaju efekta na nju.

Ne kazem da mi je svejedno, nije mi svejedno i dosta cesto me uhvati strah i strepnja za svoje dijete, pa onda sebe i muza i nasu porodicu.

Ali ukoliko se covjek drzi nekih osnovnih pravila: zdrava hrana, dovoljno dobra higijena, unos tekucine (vode) i minimalniziranje stresa (bar pokusaj) mislim da bi trebao da zivi normalnim tokom bez prevelikih psihickih opterecenja.

Neke stvari su van nase kontrole, sudbina i Bozija volja rade svoje.

Iskreno se nadam da ce se ovo bar malo smiriti i da nece statistike bas tako brzo rasti...

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.1.2011 9:29:35 >


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
13.1.2011 20:35:29   
Niobe
Apropo naslova; gripa veze nema sa svinjama.

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.1.2011 9:29:26 >


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 602
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
14.1.2011 13:34:32   
ena23
Kod mene u kancelariji skoro bila jedna kolegica i kaze "ma evo dosla na poso, bila sam bolesna imala gripu al sad sam malo bolje..."... malo mi falilo da kazem idi kuci zeno nemoj zaraziti i nas ostale...
danas imam uzasnu "grlobolju" i imam osjecaj u plucima kao da sam za dorucak ispusila tri kutije drine... bole me noge i ruke i sva sam malaksala, ne smjem se nasmijati jer to pokrene val kaslja koji me ugusi zivu.... i zima mi je.

trudnica sam i prvo djete dojim jos uvjek, znaci ako se ja razbolim jos dvoje ce sa mnom user posted image ako stvarno ovo sve ode na tu gripetinu glupu zaklacu onu kozu s pocetka price sto mi bolesna udje u kancelariju...

eto, izjadah se, sad se osjecam bolje

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.1.2011 9:29:17 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 603
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
14.1.2011 14:22:16   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: ena23

Kod mene u kancelariji skoro bila jedna kolegica i kaze "ma evo dosla na poso, bila sam bolesna imala gripu al sad sam malo bolje..."... malo mi falilo da kazem idi kuci zeno nemoj zaraziti i nas ostale...
danas imam uzasnu "grlobolju" i imam osjecaj u plucima kao da sam za dorucak ispusila tri kutije drine... bole me noge i ruke i sva sam malaksala, ne smjem se nasmijati jer to pokrene val kaslja koji me ugusi zivu.... i zima mi je.

trudnica sam i prvo djete dojim jos uvjek, znaci ako se ja razbolim jos dvoje ce sa mnom user posted image ako stvarno ovo sve ode na tu gripetinu glupu zaklacu onu kozu s pocetka price sto mi bolesna udje u kancelariju...

eto, izjadah se, sad se osjecam bolje



Heheh ma neka si se ti izjadala bar ako ti je malo bolje poslje toga!

Ja evo još uvijek vučem prehladu, 7 dana. Ali su isti simptomi bili kao i kod tebe, jako težak i bolan kašalj iz pluća, nos/sinusi također. Hvala Bogu nije došlo do temperature, pa se simptomatski liječim (aspirin C dok je trajala malaksalost, Alpenkraft sirup za kašalj, kapi za nos i čaj).

Nadam se da ćeš brzo sanirati simptome i ozdraviti, zbog sebe pa onda i zbog tvoje velike i male srećice!

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.1.2011 9:29:07 >


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
14.1.2011 15:16:46   
Apotekarka
Ena 23 ja te simptome od nedjelje imam,malo me popusti pa onda opet uhvati ja se nadam da je to obicna gripa ili prehlada,popij paracetamol i potrpaj se....Ja stalno dolazim u susret s ljudima zbog posla ako je itko dobije ja cu...ne sikiraj

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.1.2011 9:28:58 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 605
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
14.1.2011 15:22:40   
Lady26
IZVORNA PORUKA: ena23

danas imam uzasnu "grlobolju" i imam osjecaj u plucima kao da sam za dorucak ispusila tri kutije drine... bole me noge i ruke i sva sam malaksala



Ista sam...dijete taman skoro izlijecila a evo mene uhvatilo. Bas me strah te svinjske gripe, najezim se sva...al sto bi rekla moja kolegica "ja ne brinem, ne jedem svinjetinu" user posted image user posted image

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.1.2011 9:28:49 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
14.1.2011 16:10:47   
ena23
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Ena 23 ja te simptome od nedjelje imam,malo me popusti pa onda opet uhvati ja se nadam da je to obicna gripa ili prehlada,popij paracetamol i potrpaj se....Ja stalno dolazim u susret s ljudima zbog posla ako je itko dobije ja cu...ne sikiraj


joj tebi bas nije lahko tu gdj jesi. a i ja po citav dan radim s ljudima, po 30 dnevno... najmrze mi kad mi neko pruzi ruku da se rukuje user posted image

valjda ce nas zaobici gripetina u luku, cula sam ko ima dodir sa vise ljudi, tj. ko je vise izlozen bakterijama i virusima, ima i veci imunitet...

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.1.2011 9:28:37 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
14.1.2011 16:15:37   
Apotekarka
Ha ha ja i moj imunitet nula moj je katastrofalan doduse ja se i trudim nema sta na sebe najmanje mislim kad su u pitanju vitamini i zdrav zivot

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.1.2011 9:28:26 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 608
   [Obrisana poruka]
14.1.2011 17:17:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 609
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
14.1.2011 20:32:19   
Lalana
Mah, daj boze da ovo nije opet politicka hajka, mislim uredu gripa, ali napuhavanja kao i prosle godine ne trebaju, i prije toga i poslije toga ce biti smrtnih slucajeva zbog gripe

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 15.1.2011 9:28:06 >


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 610
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
16.1.2011 16:50:42   
Lulu_08
Koliko ja znam razlika je u tome sto su u H1N1 jace izrazeni respiratorni problemi, tj. otezano disanje cesto potaknuto upalom pluca. Prosle godine se dosta spominjao i probavni trakt tj. proliv/povracanje u kombinaciji sa ostalim simptomima gripe (malaksalost, temperatura, upala grla, zapusen nos itd.).

Mada kao sto i Lalana rece, od gripe se uvijek umiralo. Ne svi, nego zna se koje su rizicne grupe.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 611
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
16.1.2011 17:00:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lalana

Mah, daj boze da ovo nije opet politicka hajka, mislim uredu gripa, ali napuhavanja kao i prosle godine ne trebaju, i prije toga i poslije toga ce biti smrtnih slucajeva zbog gripe





potpisujem i nedam propagandi da me slomiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nas pedijatar ciji je sin prosle godine imao svinjsku gripu nam je sve fino objasnio,gripa ko gripa samo temperatura ide do 40-skidanje temperature,sto vise tecnosti i vitamina evo ovo je njegova preporuka..

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 612
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
16.1.2011 17:11:37   
reallove
danas sam gledala jedan program i bio je gost neki dr..pricao o ovoj gripi..kaze da je to gripa kao i ova druga,mozda malo jaca..od gripe ne umire svako ko je dobije..po nekim podacima u bih je oboljelo 26 osoba,ali ovaj dr kaze da ih ima mnogo vise,samo sto nisu hospitalizirani..naravno posebno treba da se cuvaju osobe koje spadaju u rizicne grupe,dijabetes itd..njima se preporucuje vakcinacija...eh sada na nama je da se cuvamo,da pazimo na higijenu,unosimo vitamine itd..koristiti one jednokratne maramice i odmah ih bacati i poslije toga obavezno pranje ruku...gripa nije prenosiva dodirom samo ako osoba kaslje ili kise,ako dolazis u bliski kontakt sa oboljelom osobom

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 613
   [Obrisana poruka]
16.1.2011 17:12:33   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 614
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
16.1.2011 17:16:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: Djana

Koliko ja znam razlika je u tome sto su u H1N1 jace izrazeni respiratorni problemi, tj. otezano disanje cesto potaknuto upalom pluca. Prosle godine se dosta spominjao i probavni trakt tj. proliv/povracanje u kombinaciji sa ostalim simptomima gripe (malaksalost, temperatura, upala grla, zapusen nos itd.).

Mada kao sto i Lalana rece, od gripe se uvijek umiralo. Ne svi, nego zna se koje su rizicne grupe.


Ma ima tu više propagande nego istine! Samo nek se lijekovi prodaju...user posted image

Mm je imao jaku temperaturu 3 dana, evo još uvijek sedam dana poslije gripe ima 'trčkalicu' mada ja sumnjam da mu je to od svih tih antibiotika, paracetamola, voltarena. Na mene i malu hvala Bogu nije prešlo, a sveki i svekar su dobili blaži oblik...

Samo vitamini, čajići, limunići, i nadati se da ovi najmlađi neće dobiti, a mi veliki i nekako!







Iman ako moze jedan savjet,ja ga dobih pa reko da podjelimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image poslije muza obavezno dezinfekcija wc-solje i pozeljno bi bilo da nosi onu masku dok je beba u bliziniuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 615
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
16.1.2011 17:23:24   
muaaa
To sa maskom nije losa ideja uopsta.Moj maleni se razbolio lani u ovom periodu i po bolnicama smo sigurno hodali oko mjesec dana.Harao H1N1 svaki put pri ulasku u bolnicu bilo koju stavljali smo maske.I nakon izlaska bacali.Vjerujem da zbog tih maski nismo dobili gripu jer smo bas dosta vremena provodili cak i na infektivnom.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 616
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
16.1.2011 17:26:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: reallove

danas sam gledala jedan program i bio je gost neki dr..pricao o ovoj gripi..kaze da je to gripa kao i ova druga,mozda malo jaca..od gripe ne umire svako ko je dobije..po nekim podacima u bih je oboljelo 26 osoba,ali ovaj dr kaze da ih ima mnogo vise,samo sto nisu hospitalizirani..naravno posebno treba da se cuvaju osobe koje spadaju u rizicne grupe,dijabetes itd..njima se preporucuje vakcinacija...eh sada na nama je da se cuvamo,da pazimo na higijenu,unosimo vitamine itd..koristiti one jednokratne maramice i odmah ih bacati i poslije toga obavezno pranje ruku...gripa nije prenosiva dodirom samo ako osoba kaslje ili kise,ako dolazis u bliski kontakt sa oboljelom osobom
meni je to brat prosle godine objasnjavao...sve ovo je propaganda zacinjena farmaceutskom industrijom...ova gripa je kao i svaka druga...jaca utoliko sto napada pluca ...vakcinaciju on smatra gluposcu, posto virus mutira...ne mozes se osigurati nikako

bitno je cesto pranje ruku...cesto provjetravanje prostorija...izbjegavanje "masovnih" okupljanja, tipa trznih centara...unosenje vitamina c, setnja etc.

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 617
   [Obrisana poruka]
16.1.2011 17:33:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu muaaa)
  Neposredna veza do poruke: 618
   [Obrisana poruka]
16.1.2011 17:35:11   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 619
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
18.1.2011 11:07:25   
ena23
Evo ja trudna prebolih gripetinu, ne znam je li svinjska, pticija, konjska, kobiljska ili mozda cak i obicna bila, niti me puno zamara... prebolih uz unos mnogo tecnosti, meda, maticne mlijeci i najvaznije PROPOLISA. prirodnog,domaceg. babo moj mi napravio otopinu u alkoholu i donio, vec nakon dva dana mogla sam disati dok spavam user posted image jest da sam nekada i povracala od okusa jer je stvarno bljak, ali se isplati...  temperaturu sam skidala kad dodje na 38.5 i eto sav taj napor se isplatio, od svega mi je ostalo jos malo boli u plucima, upaljeno grlo i promuko glas i to je sve...



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 620
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 19:10:13   
Visnja RR
dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 621
   RE: ''''''''Svinjska gripa'''''''' - H1N1
23.1.2011 19:14:15   
Anoniman
Čula sam za ovo jutros,ali nisam znala gdje...Bože sačuvaj!Jadni ti roditelji...user posted image
Navodno 6. žrtva ove sezone.


< Poruku je uredio Gracanka -- 23.1.2011 19:15:24 >

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 622
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 19:18:20   
marinčii
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image
a joj užasa ...baš me ovo rastužiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 623
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 19:27:08   
puma
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 624
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 19:27:23   
Šanti
Cula sam, bas mi je zao :(((
Meni nije jasno zasto su dozvoljene uopste posjete u bolnicama za vrijeme ove epidemije.

Malo sam citala ove savjete i komentare u vezi virusa, vakcina i sl.
Vakcina pomaze, ali treba proci minimalno 2 sedmice da bi se stvorila antitijela. Znaci primi vakcinu i u slucaju da vec nemas virus, izolacija 2 sedmice i onda si kao zasticen....
Ja nisam nikad primila vakcinu za gripu i nisam u planu...


(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *