|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Svinjska gripa!!!!
23.12.2009 21:26:31   
ena23
Ovu temu ne volim nikako


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Neka dragi Allah njenoj familiji podari strpljenje i snagu... fakat ne znam sta drugo reci.. ne do Bog nikome...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Svinjska gripa!!!!
23.12.2009 21:29:57   
Apotekarka
Nemam rjeci kad sam veceras cula na tv-u bas sam se sjebalauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Svinjska gripa!!!!
24.12.2009 0:51:52   
Esmica
Zao mi je za ovaj novi slucaj.

dana3,koja je razlika izmedju vakcine za svinjsku gripu i djecije vakcine ako je prozivodi ista farmaceutska kompanija?Mislis da ce nasoj djeci raditi dobre vakcine,a te za svinjsku gripu kao nisu dobre.Molim te prvo pogledaj prvi video sto sam stavila,pa reci sta mislis.
Nemoj da ti bude mrsko pogledati,jer ces mnoge stvari sigurno saznati o djecijim vakcinama koje nisi znala.
Kako za jedne,tako i za druge vakcine u pitanju je samo zarada,nista vise.I ljude drze u strahu da ce im djeca oboljeti od tih nekih bolesti ako ne dobiju vakcinu.
Molim te najljepse pogledaj video,pa mi reci sta mislis.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Svinjska gripa!!!!
24.12.2009 9:48:52   
Mamica24
Kako mi je žao user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   kako me to potreslo sinoć kad sam čula

muž odma prebaci da ne slušam al već je bilo kasno.... Joooj ne do Bog više nikome.

Mene je pravo uhvatila panika. Više ne znam jel pametno da idem na poso.!! Šta vi mislite!!!

Tako me strah da negdje nešto ne pokupim.. Dodje mi da se zatvorim i sjedim u kući a

najvjerovatnije da ću tako i uraditi.. BAš čovjek ne može biti pametan

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Svinjska gripa!!!!
24.12.2009 10:15:54   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: Esmica

Zao mi je za ovaj novi slucaj.

dana3,koja je razlika izmedju vakcine za svinjsku gripu i djecije vakcine ako je prozivodi ista farmaceutska kompanija?Mislis da ce nasoj djeci raditi dobre vakcine,a te za svinjsku gripu kao nisu dobre.Molim te prvo pogledaj prvi video sto sam stavila,pa reci sta mislis.
Nemoj da ti bude mrsko pogledati,jer ces mnoge stvari sigurno saznati o djecijim vakcinama koje nisi znala.
Kako za jedne,tako i za druge vakcine u pitanju je samo zarada,nista vise.I ljude drze u strahu da ce im djeca oboljeti od tih nekih bolesti ako ne dobiju vakcinu.
Molim te najljepse pogledaj video,pa mi reci sta mislis.


Esmice svako ovdje ima voje misljenje. Tvoja odluka je da ne vakcinises dijete djecijim vakcinama i to je OK. Nekim mamama je OK da vakcinisu djecu i to je misljenje OK.  Ja obavezno vakcinisem svoju malenu svim vakcinama a narocito vakcinom protiv svinjske jer radim sa tim i znam veoma sta su vakcine i sta znaci i primiti ih i ne primiti ali ne vrsim ni na koga pritisak da ih primi. Tvoja odluka je samo tvoja i odluka ostalih majki je samo njihova.


Jako mi je zao poroditelj sto je podlegla  ajos kada sma vidjela da ima jos dvoje pored novorodjenceta nisma mogla zaustaviti suze....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Svinjska gripa!!!!
24.12.2009 15:20:39   
dana3
Esmica-vakcine koje dijete dobije u prvo godini zivota su protiv bolesti od kojíh se do sada umiralo-TBC naprimjer...
Ako se tebi tvoja ne vakcinisu nemoj-ovde raspravljamo iskljucivo i svinjskoj gripi a video ne zelim da gledam niti me interesuje!Imas video i o vanzemaljcima! Ko kaze da postoje ili je video dokaz!?


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Svinjska gripa!!!!
24.12.2009 15:22:48   
dana3
I da -ista ta premijerka poljske je trazila od Svedske da joj proda visak vakcina-tako da ovo sto je rekla je samo farsa!
Cuj video!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Svinjska gripa!!!!
24.12.2009 19:19:13   
Esmica
Ovo nije premijerka Poljske.
Necu se vise javljati,nije mi cilj prepucavanje s nekim,samo sam stavila video,da se cuje i druga strana,ne samo ona kojom nas stalno filuju.Vidite i same kako se svaka od nas boji tih nekih bolesti koje uopste nisu istrijebljene vakcinama kako nas uce.
A tako nas uce,jer u suprotnom ne bi mogli zaraditi.
A masaAllah,vidi se da smo narod koji je vrlo lahko prepasti s necim,i koji je tako pogodan da nad njim radis sta hoces.

< Poruku je uredio Esmica -- 24.12.2009 19:21:49 >

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 9:35:34   
Mamica24
Drage moje mame... ja sam jutros u trolejbusu sjedila iza jedne djevojke koja je neprestalno kašljala.

Evo došla sam na posoa i oprala ruke, nos i usta ali me tako strah da nisam šta od nje pokupila.

Popila sam i ovaj Mg šumeći sa vitaminom c. Ja stvrno ne shavatm ovaj narod

pa ako su doktori fino rekli ako si bolestan sjedi kući

što je to toliki problem poslušati. Pa zamislite da se ne do Bog zarazim... Jooooooooj baš neki strah uhvatio

pogotovo jer sam ušla u 7 mjesec!!user posted image user posted image user posted image

Koliko vremenski treba  gripi za kontaminaciju?? Ja sam čula 3 sata!!??



< Poruku je uredio Mamica24 -- 25.12.2009 9:36:19 >

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 9:44:15   
taurus
za inkubaciju gripe treba od 3 do 5 dana a to u satima nije tačno.
ne treba paničiti pij puno tečnosti, bar 2 litra dnevno i dosta voća
ne mora značiti da neko ko kašlje odmah ima svinjsku gripu
naravno tvoj strah je razumljiv
ali pretjeranom brigom i stresom dodatno rušiš imunitet

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 9:49:08   
Mamica24
Pa ja ću u tih 3-5 dana da svisnem od sikiracije... Još kakav sam paničar sve ću kontati "evo je"...

Jooooj.. znam da ne trebam biti ovako gruba prema ljudim koji kašlju al meni je beba najpreča

i kad se neko nakašlje pored mene ja se samo prepoznojim od straha...

jel imaju neki simptomi koji se javljaju ranije... il da nešto radim do večeras.. možda da pojačam

c vitamin ima onaj u tabletama da se kupi!!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 10:00:50   
taurus
simptomi su ti: slabost, otežano disanje, temperatura, glavobolja
ali nemoj se opterečavati time
može c vitamin ali mislim da su ti najbolje ampule matične mliječi od Medexa
i to one plave njih smiju i djeca od godinu dana
one najbolje podižu imunitet, isprobano
a što ne bi malo pojačala i med ili neki drugi preparat na bazi meda

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 10:16:57   
Mamica24
Tako sam se prepala evo ne mogu sebi da dodjem na poslu ne mogu da se skoncentrišem.

Ja sam pojačala i med i čaj i mandarine i limun ovo zadnjih nekoliko dana.

Ma ne može čovjek nikao biti pametan više... Trebala sam sjediti kući i ne ići na poso...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 10:23:18   
juni
Mislim da nemas razloga za brigu, pa gripu mozemo negdje "pokupiti" tako neprimjetno, a mozda djevojka uopce nema gripu, ljudi kaslju i kad ih boli grlo, kod prehlada, ... Znam da ti nije svejedno ali vjeruj mi da se nepotrebno opterecujes. Pozz

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 10:27:50   
Mamica24
thx ljudi.. mislim da ću se danas ubiti limunom i kivijem i medom kad dodjem kući.

doduše i ovo dana sam se vozila par stanica tramvajem... al niko nije kašljao kao ona danas

bar ne ovako blizu mene... grrrrrrrrrrrr......... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kako sam ljuta.

možda paničim bez razloga al vidjet ćemo šta nosi vikend..



(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 14:26:16   
dincica
Ah , mamica 24 ti si ista ja. Ja ne idem nigdje ko je prehlađen i kasljuca , kise jer me strah user posted image . Imam jednogodisnje dijete , a kako sam citala da svaki covjek moze biti prenosnik na drugog covjeka iako nema simptoma , strah me najvise da ja ne bi prenijela djetetu tj. ako si u kontaktu sa oboljelim ne mora znaciti da ces se ti razboljeti a mozes prenijeti virus drugoj osobi.

_____________________________

pahulja moja Emin stigao 25.11 2008

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 14:40:42   
Mamica24
Evo ja se cijeli dan na poslu osluškujem šta će me zaboljeti i pipam čelo
da vidim imam li temper. Znam da sam vjerovatno pretjerala al šta ću...

jedva čekam da dodjem kući da sse istuširam i dezinfikujem rakijom :-)

i morskoj solii da udarim po vitaminim i medu!!

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 14:45:27   
mamina princeza
Draga Mamica i ja sam isprepadana al ti si bas kao sto vidim.... vjerovatno i sto si trudan i sve to zajedno alprobaj se malo opustit. ako ikako mozes probaj da preskocis voznju javnim prevozim ajer tamo je jako puno ljudi uvijke a i jako puno i h je bilo prije tebe .... ako te iko moze voziti na poso a ili da ides pjeske....

onda kad se vec bojis i stalno dezinfekujes zasto ne nabavise jednostavno sebi kilu soli na polsu pa dva puta tokom radnog vremena malo u casu vode i isperi grlo i nos. Mislim da smo svi citali da je to ekstra za ubijanje virusa.....

I ja kuci imam malo djete i najvise se bojim da njoj ne prenesem pas e cuvam koliko mogu, Moj posao trazi da s vrmena na vreme odem u neku instituciju gdje prodje puno ljudi npr banka pa sta cu. Javni prevoz izbjegavam, idem u kupovinu i samopolsuge normalno ali bez djeteta . nju ne vodim nigdje gdje ima previse ljudi ili potencijalno bolesnih....

Ne brini se ti toliko... nije ni to dobro za tvoje stanje!!!


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: Svinjska gripa!!!!
25.12.2009 14:55:04   
Mamica24
Sreća pa ja ne hodam kad uđem u kancelariju. Ja sam u državnoj službi
i ovaj moj odjel je prilično zdrav user posted image al mi je ta djevojka od jutros takvu šuhvu svezala
evo cijeli dan danas sam na trncima..

Kupila sm morske soli, ispirala sam svaki dan nos i usta... Joj više sam sama sebi pošla na živce
sa ovom pričom. Čula sam da je još jedna trudnica na infektivnu došla u 6 mjesecu trudnoće. Al
kaže mi ova prijateljica što radi na KCUS da je ta trudnica dobro i da je došla na vrijeme nije se zavlačila.


Uhh.. više samo da ovo ludilo prođe.. baš mi je krenulo na živce!!

Biće ovo sve dobro Ako Bog Da!!!


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 594
   RE: Svinjska gripa!!!!
7.1.2010 11:55:11   
mamica87
EU istražuje 'lažiranje' pandemije svinjske gripe
Vijeće Europe će pokrenuti istragu o utjecaju farmaceutskih tvrtki na globalnu kampanju povodom svinjske gripe, javio je radio Slobodna Europa, pozivajući se na centar za istraživanje globalizacije Global Research. user posted image Rezoluciju kojom zahtijeva takvu istragu jednoglasno je donijela Zdravstvena komisija Parlamenta Europske unije, a Slobodna Europa navodi da se njome u stvari traži transparentnost u istrazi korupcije između Svjetske zdravstvene organizacije, farmaceutske industrije i akademskih znanstvenika, koja ugrožava milijune života. Čitavu priču pokrenuo je dr. Wolfgang Vodarg, sadašnji predsjedavajući Odbora Parlamenta EU-a za zdravstvo, liječnik i epidemiolog, koji je sadašnju 'pandemiju' nove gripe ocijenio kao 'jedan od najgorih medicinskih skandala stoljeća'. 'Da bi 'progurala' svoje patentirane medikamente i cjepiva, farmaceutske tvrtke vrše utjecaj na znanstvenike i na službene organe za standarde u zdravstvu, alarmiraju vlade širom svijeta i navode na trošenje mršavih zdravstvenih resursa za neefikasne strategije cijepljenja i nepotrebno izlaganje milijuna zdravih ljudi riziku velikog broja nepoznatih posljedica od nedovoljno ispitana cjepiva', ocijenio je dr. Vodarg. 'Kampanja ptičje gripe 2005/06. godine, kombinirana s kampanjom svinjske gripe, nije samo uzrokovala ogromnu štetu dijelu cijepljenih i zdravstvenom proračunu, već je poljuljala povjerenje u značajne svjetske zdravstvene institucije i njihovu odgovornost', naveo je Vodarg. Komisija Europskog parlamenta imat će zadatak istražiti je li zaista bilo 'lažirane pandemije' proglašene u lipnju 2009. i je li skupina akademskih stručnjaka, koja je savjetovala njeno proglašenje, imala 'intenzivne financijske veze' s farmaceutskim gigantima poput GlaxoSmithClinea, Rochea i Novartisa, koji su profitirali na lijekovima i cjepivima, navodi Slobodna Europa.

Parlament EU-a će istražiti i utjecaj farmaceutske industrije na vođenje kampanje širom svijeta protiv takozvanih pandemija virusa H5N1 ptičje gripe i H1N1 svinjske gripe, dok posebnu pažnju, prema izvještaju radija, mora obratiti na ulogu Svjetske zdravstvene organizacije i njeno hitno proglašenje pandemije, koje je naglo promijenilo kriterije i stavove javnosti.


_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: Svinjska gripa!!!!
7.1.2010 11:58:29   
Mamica24
Ja imam dobru vijest user posted image user posted image user posted image .. Moja prijateljica-trudnica je prebolovala svinjsku gripu i uspiješno se oporavila

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Puštena je iz bolnice i sad je kući!! Juuupiiiiiiiiii!!

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: Svinjska gripa!!!!
7.1.2010 23:58:32   
dana3
Jos jedna vazna vijest-nas imunoloski sistem se popravio nakon ove gripetine bez obzira na cjepivo. navodno imaju i te rezultate

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: Svinjska gripa!!!!
3.2.2010 11:08:52   
IvanaTz
Upravo procitah da je u Tz od ove nove gripe umro dvogodisnji djecak...user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: Svinjska gripa!!!!
13.1.2011 19:15:58   
puma
ne znam... ne znam sta vise da mislim... znam samo da me ovih dana uhvatila jaka panika, strah, tuga... evo maloprije su javili na vijestima da je i drugi pacijent iz Gorazda, sinoc umrla... user posted image user posted image user posted image user posted image dva dana, dva zivota... strah me jer kako opisuju gripa "napada" oslabljeni organizam... moja mama je dijabeticar, ima hronicno oboljenje bubrega, visok pritisak, imunitet joj je skoro pa 0... jucer je bila jako losa, malaksala, grlo je boljelo, nije mogla hodati... hajd sve to opet sama sebi kazem, ma od secera je to... malo i nahlada... jutros obavljam neke obaveze u gradu, sretne me mamina prijateljica i pita me "jeli ti mami spala temperatura?"... ja onako sva pretrnula, pravim se da znam o svemu, kazem da jeste, da je dobro, a u meni sve drhti... znaci presutila mi je tu informaciju... pa gore mi je kad sta saznam od drugih ljudi nego da mi ona licno kaze... ali nikako da joj do dokazem i da joj objasnim... imam osjecaj da cu poludjeti... jos i ovaj mali mi je smrljav, nervozan, ima proliv, imao je i temperaturu ali hvala Bogu nema vise, slabo jede... a ja, sta radim, sve pratim i razmisljam da li su to simptomi reakcije na vakcinu, ili su u pitanju zubici ili je to... ne daj Boze... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image vjerujte mi evo placem ko malo dijete... znam da ce neke sad poceti "galamiti" na mene da ne razmisljam ovako, ali tesko je zaustaviti te neke vijuge u mozgu... dosla s posla, rucala pa malo legla da odmorim, prenese me i zaspim, sanjam... sanjam svasta nesta... imam osjecaj da mi mozak vri... ne morate nista komentarisati, samo dajem sebi oduska... ne ljutite se... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: Svinjska gripa!!!!
13.1.2011 19:23:18   
koka i po
hej sele moja...panika je normalna stvar..
ne ljutim se i necu te ruziti...
P.S svinjske gripe je bilo uvijek samo se o tome nije pricalo...znam iz pouzdanih izvora...zato se ne boj..
bice sve u redu samo sacuvaj hladnu glavu....

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *