|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 19:40:11   
muaaa
uh nasekira se Boze dragiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Šanti)
Neposredna veza do poruke: 626
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 19:52:07   
Anoniman
I kod nas je nedavno dijete umrlo od svinjske , a moj drug je takodje dobio gripu, lezi na intenzivnoj i veoma je kriticno stanje....user posted image user posted image user posted image Kad mi je rekao na telefon da je dobio mene paranoja pukla jer dva dana prije toga smo bili zajedno pili kafu...Pa me bilo strah radi malog sta znam reko mozda i na mene preslo al evo hb nikom nista

(odgovor članu muaaa)
  Neposredna veza do poruke: 627
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 22:01:23   
anidla
mene je tako strah, jer radim sa komitentima, dnevno i po 100 komitenata mi dodju....uh....

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 628
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 22:05:10   
Lulu_08
Mene je strah vrtica..Moja malena evo opet dobila temperaturicu, nosic curi, pa cemo vidjeti sta ce biti u toku noci i sutra. U oktobru je imala upalu pluca, stvarno se nadam da se nece opet iskomplikovati :-(. A u Dom Zdravlja da je vodim - pa samo ce dodatne viruse pokupiti u onoj guzvi uh ne mogu biti pametna!!!!!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 629
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 22:06:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 630
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 22:19:32   
anidla
IZVORNA PORUKA: marijanna

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image



tek sad vidjeh...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 631
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 22:28:20   
Crvena
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: marijanna

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image



tek sad vidjeh...user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image   Tuzno.
Sve me je vise strah.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 632
   RE: ''''''''''''''''Svinjska gripa'''''''''''...
23.1.2011 22:29:31   
new mama
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pretuzno,samo da se sacuvati od bilo koje gripeuser posted image

< Poruku je uredio new mama -- 23.1.2011 22:37:11 >


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 633
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 22:30:02   
teacher75
ja kad bih razmisljala o toj gripi, poludjela bih, jer radim u skoli i nijedan virus me ne moze mimoici, al sve kontam bice sto je sudjeno i ne opeterecujem se tim...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 634
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 22:31:59   
teacher75

IZVORNA PORUKA: new mama

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ptruzno,samo da se sacuvati od bilo koje gripeuser posted image


upravo tako, svaka gripa moze na kraju biti kobna, kao i upala pluca itd..user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 635
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 22:49:19   
Galicia
Susrecem se cesto sa svinjskom gripom. Ne mogu reci da je svakodnevno, ali prosle godine je bilo kudikamo vise nego ove. Meni je to postalo isto kao i obicna gripa. Mjere predostoznosti su iste kao i kod ostalih gripa. Masku na lice, rukavice, sto dalje od njih, osim ako im se moras pribliziti. Ruke prati sapunom itd.
 
Svinjska gripa je oduvijek postojala samo eto sto je sad bauk.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 636
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
23.1.2011 23:14:09   
Apotekarka
user posted image user posted image user posted image user posted image
I ja sam itekako izlozena svmu i svacemu meni dolaze bas bolesni ljudi nadam se samo da necu sta nahvatati radi djeteta
Znam da smo ove godine punoi manje prodali vakcina protiv gripe sto reci na to

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 637
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
24.1.2011 9:26:13   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image


Ova djevojcica je umrla prosle sedmice, prvo je receno da je H1N1, pa poslije da nije rijec o gripi nego o nekoj bakteriji koju je unijela u organizam putem vode iz bazena iz Fojnice (reumal), koja joj je unistila organe, imala je temperaturu preko 41, ni u bolnici je nisu uspjeli skinuti...i evo sad zvanicno da je u pitanju gripa...
Djevojcica je izgleda imala neku urodjenu manu, slab imunitet, zbog toga je ishod bio tragican...
Moja sadasnja sefica je bila radna kolegica mami od ove djevojcice...
Ovo je tako tuzno....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 638
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
24.1.2011 11:31:39   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image


Sačuvaj nam Bože zdravlje. Neka je rahmet duši maloj user posted image user posted image user posted image

Ja se pravo bojim ovog virusa ... i sve molim Boga, da ako neko mora da "fasuje" u mojoj porodioci da to budem ja.
Samo neka mi čuva ono moje malo pilence.user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 639
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
24.1.2011 11:36:07   
Latinka
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

dijete 2, 5 g danas u SA umrlo od H1N1 ... pretužno user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Užas

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 640
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
5.2.2011 22:48:41   
N_N
Kao što sam već pisala, mojoj zaovi, koja je u 19 sedmici trudnoće, je danas test pokazao prisutnost virusa H1N1 .
Ovo što ću napisati je da bi ostale trudnice bile na oprezu.
Naime, od nedjelje ima povišenu temperaturu i to preko 39°. Nakon posjete hitnoj p. dijagnoza je bila da je obična prehlada (pluča čista, grlo, nema nikakvih upala), pijete tečnosti, vitamina, bla,bla, doviđenja, idite kući!
Temp. se i dalje nastavila pa su kad više prirodni preparati nisu dali rezultat posegnuli za paracetamolom te su se sa temp. nastavili boriti. Nakon što se temp. i pored paracetamola počela javljati svaka 2,3h upučena je na infektivnu kliniku gdje su joj uradili test na H1N1 i poslali je kući dok rezultat ne bude gotov. I dalje samo da koristi paracetamol i to je to. Danas, nešto iza 18h, obavješteni su da je test pozitivan te da hitno dođe na infektivnu. Sada je hospitalizirana, na infuziji, temperaturu su uspjeli skinuti, sutra joj rade ostale pretrage, krv na analizu, urin i ostalo šta li već. Dr. su optimistični, jer su joj pluča skroz čista, kisik prima 100%, nema nikakvih upala. Ostaje da vidimo šta dalje ali budući da ja nikako ne mogu tek tako sjediti skrštenih ruku i čekati, po netu se pokušavam što više informisati o ovom virusu te ujedno MOLIM i vas da ukoliko imate neke informacije, slučajeve gdje je trudnica bila pozitivna na navedeni virus a da je uspješno izliječena te da su beba i mama dobro, puno bi mi značilo da podijelite sa mnom/nama. U glavi mi je konfuzija, jedan od najtežih dana u mom životu...... user posted image user posted image  

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 641
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
5.2.2011 22:51:11   
Hanady RR
Strašno sam uznemirena ovim...user posted image ali ako je ona zdrava nemojte brinuti...mislim inače ako nema nekih hroničnih oboljenja....ja sad danas čitala...
jedina je briga da ne bude visoka temperatura jer samo ona dovodi do eventualnog oštećenja fetusa...
ako su joj plića čista ne treba brinuti...
samo paziti na temperaturuuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 642
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
5.2.2011 22:52:25   
Apotekarka
Moja Enisa sta reci na to....Vazno je da su plucva cista znaciu virus se tek javio u organizmu i sreca pa je s plucima u redu...bit ce oni dobro u dobrim je rukama pod nazorom...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 643
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
5.2.2011 22:54:37   
faris06
Ja znam za jednu trudnicu koja je pred sami kraj trudnoće bila pozitivna na H1N1 i sad ima preslatku ,zdravu malu bebaru  od godinu dana. 

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 644
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
5.2.2011 22:55:15   
N_N
Da i oni su optimistični budući da je zdrava.
Hanady i ja sam čitala da temp. dovodi do anomalija fetusa user posted image user posted image  Sve dok se situacija ne stabilizuje, ne vjerujem da će raditi UZV.... Mehmedbašića još nikad nisu uspjeli dobiti user posted image  Nadam se da će se sutra javiti.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 645
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
5.2.2011 22:57:44   
Honey3
draga N_N,bas me potrese ova vijestuser posted image zao mi je tvoje zaove i sviju vas koji se sikirate za nju i njenu bebicu,ja se nadam uz Boziju pomoc da ce se to hairli zavrsiti,da ce sve biti u redu i sa njom i njenom bebicom,da ih dragi Bog sacuva i sve im najbolje da,amin

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 646
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
5.2.2011 22:59:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: N_N

Da i oni su optimistični budući da je zdrava.
Hanady i ja sam čitala da temp. dovodi do anomalija fetusa user posted image user posted image  Sve dok se situacija ne stabilizuje, ne vjerujem da će raditi UZV.... Mehmedbašića još nikad nisu uspjeli dobiti user posted image  Nadam se da će se sutra javiti.


ma baš sam na netu našla...
kao ne treba se javljati svom ginekolu odmah...doks e stabilizuje temperatura onda se Uz radi...jer i on kao i leukociti sa temperaturom kao mogu dati ''mutan'' nalaz....

a ona je hospitalizirana...njoj će gore na klinici raditi UZ sigurno....

e visoka temperatura nije dobra za trudnice...al da ti kažem...moja mahira je sa prvim djetetom u 20 sedmici imala 40 temperaturu...pokupila neku upalu grla...ja sma noći karj nje porvodila ( a i ja trudna bila tada ) stavljajući krompirr, sireće, masirajući je ko malo dijete...
i nije ništa bilo...za 3 dana koliko nam je trajalo tada tura sve se super završilo...znači nije ni to podatak da na svakoga isto reaguje temperatura

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 647
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
5.2.2011 23:04:10   
dinaa
Uh Enisa zao mi je sto vam se to desava mogu samo zamisliti koliko ste svi nasikirani,bitno je da je tvoja draga zaova inace zdrava zena i ja se nadam da ce uz Boziju pomoc to sve uskoro biti iza vas i da ce ona i njena bebica biti dobro.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 648
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
5.2.2011 23:12:31   
N_N
Hvala vam puno na riječima podrške.
faris06, to je super vijest! Optimistično!
Ona je inače zdrava djevojka, vodi zdrav život, "dopinguje" se vitaminima, voće jakooo voli i inače joj je prehrana zdrava! Ne sjećam se da je ikada bila bolesna (a znamo se 11 godina). Tješim se da je otkriveno na vrijeme i nadam se da će sve biti ok.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 649
   RE: ''''Svinjska gripa'''' - H1N1
5.2.2011 23:15:31   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: N_N

Hvala vam puno na riječima podrške.
faris06, to je super vijest! Optimistično!
Ona je inače zdrava djevojka, vodi zdrav život, "dopinguje" se vitaminima, voće jakooo voli i inače joj je prehrana zdrava! Ne sjećam se da je ikada bila bolesna (a znamo se 11 godina). Tješim se da je otkriveno na vrijeme i nadam se da će sve biti ok.


ma hoće sigurno....

samo oni koji su slabi koji imaju hornične bolesti su u ''opasnosti''....
samo znam treba sda sve to predeverat i sikisracija i sve...uh mogu zamilit njenu mamua tvoju svekrvu i sikiracijeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *