|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 11:14:59   
rose 87
ah žene što se ja ismija user posted image user posted image user posted image do suza,pa otkud svi ovi običaji majko mila,za neke sam čula za neke nisam,al da mi je znati ko ih sve izmisli...a 40 dana nisam ležala,čim sam došla kuči ustala ja da radim po kuči,kad su me žene vidjele u komšiluku požurile na obilazak,pa se ja poslije par dana opametila,fino u svoju sobu legnem,a mamu ili mm ostavim s gostima a ja uživam sa svojim sinom

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 12:01:33   
ledy blue
Ma znate kako ja to dozivljavam..zene prije nisu imale prilike citati literaturu ..pisati...i svo njihovo kreativno izrazavanje svelo se na ''zastrasivanje'' , obicno su u cilju formiranja ''pogodnog'' oblika ponasanja buducih mama, a i djece koristile metode zastrasivanja ..pa izmisljala strasne pirce o nekim karabajma...morama...ogledalima i sl.

Ovo za neizlazak zene 40 dana poslije poroda sam cula, al sam takodje i cula da je zena u tom postporodjajnom periodu izuzetno osjetljiva pa je vjerovatno to bio cilj da se zena zastiti od raznih virusa ili bolesti koje mogu drugi da joj prenesu.

Za razne heklarske radove oko djecijih rucica apsolutno se ne slazem..al svako ima pravo izbora...samo bih napomenula  ako vec za to traze opravdanje u religiji neka ipak malo vise citaju...a posebno ako su u pitanju opravdanja kao to su dove koje one uce pa vezu cvorove...zanima me da li onda svaki put kada unesu dijete u kupatilo skidaju to...jer koliko znam nije primjereno sa tim dovama u bilo kom  izdanju ulaziti u wc..

A ono za poljupce djece..ma ja da imam bebu niko je nebi smio poljubiti...poludim kad vidim kako ljudi znaju biti bezobrazni pa svako uzme tudje dijete pa ga cmace a ni sam ne razmislja da ne nosi kakvu klicu..a da ne govorim o tome kako dodju da vide bebu a ne odu oprati ruke..pa tako sve namnozene bakterije po javnom prevozu zavrse na neduznoj bebici...


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 13:02:23   
teacher75
taman sam iskritikovala crveni konac na ruci kad nam juce svekar donese da stavimo Lani!!! uh, moje muke. nekako ga strpala u tasnu i dogovorila se sa mm da joj ga stavimo samo kad idemo kod svekra, da se ne bi uvrijedio...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 15:39:40   
škorpija
taman sam iskritikovala crveni konac na ruci kad nam juce svekar donese da stavimo Lani!!! uh, moje muke. nekako ga strpala u tasnu i dogovorila se sa mm da joj ga stavimo samo kad idemo kod svekra, da se ne bi uvrijedio...
user posted image user posted image user posted image , sorry tičerice al fakat uvijek vrijedi: nikad ne reci nikad

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 18:41:44   
talisman
Aj, aj drage moje vidim da je ovo sa kojekakvim obicajima kao "zarazno oboljenje" pa isti vladaju kod vas kao i kod nas user posted image Sve su to prznovjerja za koja su se ljudi -zene, samo usavrsile u pronalazenju pojasnjenja za njih, a kako je mnogima vjera i te kako bitna onda su za mnoge nasli da kao ima korijene u vjeri. Za mnoge od ovih sam cula, a kako odsad znam da cu imati problema sa mojom mamom i ostalim tetama/strinama, rijesila sam da sama istrazim stvar user posted image Znaci, 40 dana nema apsolutno nikakvu potporu u vjeri, nidje ne pise da Islam propisuje da porodilja mora 40 dana ne izaci iz kuce. Mislim da smo mi to fino lijepo preuzeli od nasih komsija jer cini mi se da je u krscanstvu nesto trajalo 40 godina pa su oni posle to uobicajili u 40 dana user posted image Ono sto mi nije jasno je, sto se sve te nane, majke, svekrve i ostale dusebriznice toliko zameraju ako mama izadje van prije 40 dana, a ne zameraju sebi sto tu istu mamu ne ostavljaju da se odmori kuci, vec joj se nakupe kuci drze kojekakve vazove pa se jos garant i ljute i " bockaju" ako ih ona nije docekala kako treba. Kako ce se sve u organizmu vratiti na svom mjestu ako ja moram uza svaku ustajati, posluzivati, sjedeti, a ono sto je prihvaceno za pristojno sjedenje nije nimalo udobno za novopecenu mamu. Neshvatam ni vezivanje kojekakvih konaca ili hamajlija, jer ako vjerujem u Allaha dz. s i molim ga da zastiti i pazi moju bebu, onda neznam zasto mi je potreban pismeni ili materijalni dokaz da on to radi ili ce uraditiuser posted image

Nije mi cudno sto su ova vjerovanja i obicaji postojali nekad, vec to sto su i danas prisutni a kao "hvalimo" se da smo skolovani i uceni, jer ipak za mnoga vjerovanja sam cula od mladih zena/mama.

Kao slag evo par sa kojima se ja borim od trenutka kad sam ostala trudna :)

- Ne smijem odbiti da probam sve sto mi se ponudi, jer u suprotnom ce bebica biti probirljiva i nece jesti sve...
- Ne smijem se istezati ( ovdje procitah da je to zbog pupcane vezice ) :)
- Ne smijem nesto pojesti krijuci se, jer ako pojedem nesto tako onda na mjestu gdje se dotaknem, bebica ce imati mladez.
- Ne smijem nositi u dzebovima ostre stvari ( pojma nemam zasto ) a mene jadnoj strah ici kod stomatologa pa stalno setam cackalicu, normalno u dzepu user posted image
- Ne smijem preskakati kabal, crijevo itd. itd...
Ma ima dosta njih, ali se nemogu sad sjetiti user posted image

p.s: Ako je za utjehu nasa su vjerovanja " sitna riba" u odnosu na ona sa kojima se muce Romkinje. Imam koleginicu koja je skoro rodila i Boze dragi sa kakvim se glupostima oni barataju, da prosto ne povjeruje covjek....user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 19:17:02   
teacher75
ne slazem se da je odmaranje 40 dana nakon poroda u ikakvoj vezi sa krscanstvom, vec da ima medicinsku potporu, kao sto sam vec gore navela. isto tako je i obicaj da u tih 40 dana niko ne dolazi osim najblize familije. po meni je primitivno ocekivati da porodilja sluzi nekoga u tih 40 dana. od mene ako je ko dosao prije isteka tih 40 dana vala nije dobio nista osim kolaca (kupljenog) i soka. nije mi palo napamet da ikoga sluzim i gostim u tom stanju jer su mogli imati obzira pa doci nakon tih 40 dana. a mama mi je pomagala oko ciscenja kuce i kuhanja

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 19:34:53   
muby
IZVORNA PORUKA: teacher75

ne slazem se da je odmaranje 40 dana nakon poroda u ikakvoj vezi sa krscanstvom, vec da ima medicinsku potporu, kao sto sam vec gore navela. isto tako je i obicaj da u tih 40 dana niko ne dolazi osim najblize familije. po meni je primitivno ocekivati da porodilja sluzi nekoga u tih 40 dana. od mene ako je ko dosao prije isteka tih 40 dana vala nije dobio nista osim kolaca (kupljenog) i soka. nije mi palo napamet da ikoga sluzim i gostim u tom stanju jer su mogli imati obzira pa doci nakon tih 40 dana. a mama mi je pomagala oko ciscenja kuce i kuhanja


slazem se u potpunosti
Sa medicinskog stanovista 40 dana je potrebno da se organizam vrati u neko stanje normalnog funkcionisanja (sad opet zavisi kako je porod prosao sa savovima ili bez i koliko je teska rana) ali mislim da se to odnosi na stanje unutrsnjih organa. Vjerovanje da 40 dana ne treba dolaziti porodilji i da ona treba odmarati je potpuno opravdano.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 19:55:31   
talisman
A zasto bas 40 dana ??? Sto nije recimo 35 ili 50 vec bas 40 dana ??? Poznajem zena koje su nekoliko dana nakon poroda bile OK, a neke su se cak i posle tih 40 dana osjecale kao da ih je " voz pregazio" tako da i dalje stojim da je to 40 dana uobicajeno kod naroda i ostalo kao dobro i koje nevjerujem da podrzava medicina. Nemojte me pogresno shvatiti, slazem se ja da se zena treba odmarati nakon poroda ( to ima osnova i u nauci i u duhovnim stajalistima ), ali se ne slazem da se mora bas drzati do tih 40 dana. To je moje misljenje i svaka cast svakoj zeni koja se moze i prdrzava do toga, ja mislim da necu moci i da bi mi bilo dosadno i bezveze da, ako se osjecam dobro i oporavim se brzo nakon poroda, moram se pridrzavati da moram biti u kuci toliko dugo, samo zato sto je tamo neko rekao da o moram da uradim...

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 19:59:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: talisman

A zasto bas 40 dana ??? Sto nije recimo 35 ili 50 vec bas 40 dana ??? Poznajem zena koje su nekoliko dana nakon poroda bile OK, a neke su se cak i posle tih 40 dana osjecale kao da ih je " voz pregazio" tako da i dalje stojim da je to 40 dana uobicajeno kod naroda i ostalo kao dobro i koje nevjerujem da podrzava medicina. Nemojte me pogresno shvatiti, slazem se ja da se zena treba odmarati nakon poroda ( to ima osnova i u nauci i u duhovnim stajalistima ), ali se ne slazem da se mora bas drzati do tih 40 dana. To je moje misljenje i svaka cast svakoj zeni koja se moze i prdrzava do toga, ja mislim da necu moci i da bi mi bilo dosadno i bezveze da, ako se osjecam dobro i oporavim se brzo nakon poroda, moram se pridrzavati da moram biti u kuci toliko dugo, samo zato sto je tamo neko rekao da o moram da uradim...

pa ne mora bas bukvalno biti 40 dana, vec otprilike. ja sam recimo pocela setati 38. dan. a procitaj malo gore postove zena koje su se dobro osjecale pa nisu odmarale, kakve je to posljedice ostavilo na njihovo zdravlje. ja sam se malo informisala i svugdje u svijetu preporucuju odmor otprilike 6 sedmica (42 dana) jer je toliko potrebno da se materica i unutrasnji organi vrate na svoje mjesto, bez obzira koliko je lagan ili tezak sam porod bio

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:05:14   
teacher75
http://www.lpch.org/DiseaseHealthInfo/HealthLibrary/newborn/newmom.html
ovdje su savjeti na engleskom sta treba raditi u postoporodjanom periodu i oni cak kazu da on traje 6-8 sedmica

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:07:21   
teacher75
izdvojicu ovo:
rest:
Every new parent soon learns that babies have different time clocks than adults. A typical newborn awakens about every three hours and needs to be fed, changed, and comforted. Especially if this is their first baby, parents - especially the mother - can become overwhelmed by exhaustion. While a solid eight hours of sleep for you may not happen again for several months, the following suggestions may be helpful in finding ways to get more rest now.

In the first few weeks, a mother needs to be relieved of all responsibilities other than feeding the baby and taking care of herself.

Sleep when the baby sleeps. This may be only a few minutes rest several times a day, but these minutes can add up.

Save steps and time. Have your baby's bed near yours for feedings at night.

Many new parents enjoy visits from friends and family, but new mothers should not feel obligated to entertain. Feel free to excuse yourself for a nap or to feed your baby.

Get outside for a few minutes each day. You can begin walking and postpartum exercises, as advised by your physician.

kazu da se moze prosetati ali samo nekoliko minuta dnevno



< Poruku je uredio teacher75 -- 20.2.2010 20:09:53 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:10:58   
Sonja
ja sam pocela setati 10-ti dan hehehe a sa adinom ja mislim sa 20 dana odprilikeuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:15:21   
teacher75
neka seta kad ko hoce al ja se ne bih zezala sa svojim zdravljem kao ni sa zdravljem svoje bebe samo zbog toga sto mi je dosadno u kuci...

< Poruku je uredio teacher75 -- 20.2.2010 20:17:29 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:18:16   
Anoniman
To 40 dana je povezano s vjerom...tacno ne znam kako i zasto ali taj br. 40 ima valjda neko znacenje...ne zelim sada da lupetam..ali svasta je nesto povezano s br. 40.

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:18:48   
talisman
Pa teacher draga vidim da se ni ti nisi pridrzavala do toga, vec ti se jednostavno poklopilo da izadjes iz kuce onda kada si se osjetila bolje i to prije tih famoznih 40 user posted image Nisam htjela da se neka mama osjeti prozvanom ili da budem pogresno shvacena, samo me iritiraju mame koje ne zele ni provireti vani dok ne prodje 40 dana kao da je to nesto bitno, a vjeruj mi razlozi nisu u tome sto se ne osjecaju dobro vec zbog te 40-snice. Bas ovih zadnjih mjesec - dva, sam imala par porodilja u okruzenju ( razlicitih konfesija ) i iznenadilo me da su se par njih pridrzavale slijepo tome, po meni bez nekog jakog ili tacnije receno nikakvog razloga. Jos kad sam vidjela da su te iste pocele drzati dijete i nositi steznjake, a vamo mi govore da im je toliko potrebno da im se organizam vrati na starome, da su osjetljive i sta ja znam, e onda sam pukla. Jos se 40-snici dodao obicaj da se tacno nakon njenog navrsavanja mama i bebica moraju izaci, krenuti uzbrdo i otici kod nekog bliznjeg.... Bez uvrede, ali ja i dalje tvrdim da je to izmisljena praksa koja se nastanila kod nas... Svaka cast onima koji praktikuju to jer im je potreban odmor, ali sve suprotno mi je bezveze i nepotrebno izoliranje...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:24:30   
teacher75
ovo zadnje sto si navela-penjanje uzbrdo mi je cista glupost. ja sam izasla 38. dan jer je beba morala na kontrolu i vakcinu a kasnije sam izlazila polako i pomalo, moja mama se nije pridzavala toga da mora odmarati a znam i jos par zena pa i dan danas muku muce sa bolovima u ledjima i utrobi. nisam mislila da treba sad doslovno pridrzavati se 40 dana al mnoge zene se osjecaju ok pa se ponasaju kao prije poroda a nemaju pojma sta se za to vrijeme desava u njihovom organizmu, pa poslije tek vide posljedice. mislim da se vrijedi malo strpiti a ne rizikovati trajno ostecenje svog organizma. a pogotovo mi je nebuloza kad novorodjence iznose vani medju ljude ili jos gore u shopping centre, medju sve te viruse kao da je neki modni dodatak a ne preosjetljivo malo bice

< Poruku je uredio teacher75 -- 20.2.2010 20:25:32 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:34:39   
Anoniman
i ja sam vala cekala mjesec i par dana...sto je sigurno sigurno je i sjecam se prvi put kada sam izasla zamantalo mi se ...sto isto tako mislim da je normalno...pa brate haj sto izgubis odjednom 10 kg,  jos krvaris 20 dana a ne spavas kako treba i sada se kao trebas osjecati super nakon 10 dana...jesam se i ja osjecala super u kuci...na kaucu ali vala vani...setati...a meni jetra u visini srca...ma hvalauser posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:36:28   
teacher75

IZVORNA PORUKA: dadada

i ja sam vala cekala mjesec i par dana...sto je sigurno sigurno je i sjecam se prvi put kada sam izasla zamantalo mi se ...sto isto tako mislim da je normalno...pa brate haj sto izgubis odjednom 10 kg,  jos krvaris 20 dana a ne spavas kako treba i sada se kao trebas osjecati super nakon 10 dana...jesam se i ja osjecala super u kuci...na kaucu ali vala vani...setati...a meni jetra u visini srca...ma hvalauser posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:37:58   
new mama
IZVORNA PORUKA: dadada

i ja sam vala cekala mjesec i par dana...sto je sigurno sigurno je i sjecam se prvi put kada sam izasla zamantalo mi se ...sto isto tako mislim da je normalno...pa brate haj sto izgubis odjednom 10 kg,  jos krvaris 20 dana a ne spavas kako treba i sada se kao trebas osjecati super nakon 10 dana...jesam se i ja osjecala super u kuci...na kaucu ali vala vani...setati...a meni jetra u visini srca...ma hvalauser posted image

Sto se tice izlaska kod mene isto ovakouser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:42:06   
teacher75
ma i ja sam bila katastrofa, mjesec dana nisam mogla normalno sjesti a jedva sam stajala na nogama, trebala mi je pomoc za najjednostavnije stvari u tom periodu, kao npr. presvlacenje donjeg vesa. uzas user posted image nakon toga je postepeno bilo sve bolje i bolje al mislim da sam ranu potpuno prestala osjecati tek nakon neka 2 mjeseca, mozda i koji dan vise...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:45:04   
new mama
Ma kod mene tako sto kazes dest dana nisam mogla sjesti na stolicuuser posted image ,a ne da negdje izadjem,ako bi neko dosao da vidi bebu mislim od blizih,nisam ni ustajala iz kreveta,a kasnije kad sam se oporavila proslo vec tridesetak dana,pa hajde reko sacekacu i ovo deset kad sam vec ovoliko izgurala i kad sam izasla kao Alisa u zemlji cuda sve mi nebicnouser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:48:29   
teacher75
hahaha, a zamisli kad sam otisla u BBI shoping centar- ko vanzemaljac pala s marsauser posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:50:54   
Anoniman
ma ja sam jos imala inkontinenciju...pa sam mjesecima samo oko zgrade hodala...ma haosuser posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:51:43   
Sonja
i meni se zamantalo prvi put kad sam izasla
10-ti dan smo isli da upisemo bebicu u opstin u i u povratku na cevape:))))
jedva sam sjedila al sam mogla jestuser posted image
20-ti dan sam izvela adina u setnju u kolicima malo mozda pola sata....

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Obicaji i Danasnjica...
20.2.2010 20:58:54   
Anoniman
Evo nesto o 40 dana http://www.creation-answers.com/forty.htm...ma taj br. 40 se spominje stvarno u svim vjerama i vjerovanjima...ima tu sigurno nesto.

(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *