|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako se mama oblaci
15.9.2009 10:09:17   
Arijana2
Drage mame,da li mislite da nase drustvo ima predrasude o tom kako jedna mama treba izgledati? Uvjek sam bila zaljubljenik u modu,pratila trendove,medjutim od kad sam se porodila primjecujem da me ljudi gledaju kao da mi treba poslati socijalnu sluzbu jer i dalje nastojim da se oblacim moderno(ne vulgarno) ,mislim ako se meni da setati sa bebom u kolicima na stiklama od 10 cm nakon neprospavane noci zar je to toliko lose? DA napomenem da imam 25 god ,i ako to bas nista i ne znaci.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 10:14:46   
seka87
ja koliko sam primjetila kod nas ti ovako stoje stvari
kada se udas nema vise oblacenja uskih pantola i majica sa dekolteom ...
a  kada se porodis da ne govorim obuca bavezno mora biti ravna siroke neke gace o majice takodjer, ma katastrofa uglavnom ali ja ne obracam paznju na to oblacim ono u cemu se osjecam ok a briga ne za druge


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 10:18:32   
elkina_mala
mah ja ne podnosim organski to sto pojedinci imaju takvo misljenje o tome...evo prvi mm,ja njemu kazem kako mu se snaha (bratova zena)oblaci beezzze( 25 god) kaze on meni "pa sta hoces ljubavi ona imaa 3 djece " GLUPOST!!!!!!!!pa sta ako ima,moja mama ima 4, plus mene ovoliku,pa eno jebolja je neg neka cura:)
ja sam cak u stanju se i posvadzat zbog toga,sta ih briga kako se nosis,nisu ti oni kupili!!!! jednostavno im reci "jao danas neznam sta bih obukla,neki topic sa farkama i sigurno cu one moje stikle velike bla bla"
uhhh heheh ali eto ti ti je balkanski mentalitet( grrrr) stas....nego se ti skockaj pa u setnju,da sam i ja tamo ja i bih s tobom:) hehe pozz

< Poruku je uredio elkina_mala -- 15.9.2009 10:20:13 >

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 10:21:32   
mišur
Ja na to nisam nikada obraćala pažnju, šta će ko reći o meni ili mom životu, apsolutno me ne zanima, ni u jednom pogledu...
Što se oblačenja tiče, nikada privatno nisam nosila štikle u nekim dnevnim varijatama, osim naravno na posao..
Tako je bilo i kad se Luka rodio-trenerka, ravne cipelice, farmereke, haljinice...Kako kad!
Uglavnom su to bile trenerke, jer nikad nemam vremena za sebe da se spremim..
Kad krenemo negdje, pakujem sto stvari, spremam njega, razmišljam da nešto ne zaboravim...tako da se moje spremanje svede na minimum!
A nije mi ni praktično obući visoku štiklu i krenuti u šetnju od sat dva...
Mada, divim se mamama koje se tip top napucaju i izađu u šetnjicu...Uvijek pomislim "kad stignu?"...Vjerovatno imaju nekoga ko im pomaže...

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 10:24:20   
hanabanana
Ja fakat ne znam gdje vi srećete te ljude koji imaju takva razmišljanja?!

Ja se oblačim onako kako sam se oblačila prije djece.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 10:25:25   
*Seve*
Hm,sto se tice odijece nikad ne gledam sta cu da obucem....Oblacim sta mi se svidi...
Volim da izgledam lijepo,kako sam se oblacila prije trudnoce i dok sam bila cura,oblacim se i sad.
Za obicne setnje sa bebom i kolicima,obujem i patike,ljetos sam sve vrijeme za setnje koristila japanke Esprit.
Stikla izrazito velika takve koristim za posebne prilike.Malo manja moze da bude za izlazak u grad.Ali volim lijepu
garderobu..

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 10:37:05   
Anoniman
Oblacim ono sto se meni dopada, u cemu se osjecam ugodno, sto mi lijepo stoji i ono sto se svidja i mom muzu.
Mislim da svaka zena MORA da pazi na svoj izgled. Da bude lijepa, privlacna, ne vulgarna.
Dokoni ljudi ce uvijek pricati nesto o nekome...tako da...stvarno me ne interesuje njihovo misljenje.



(odgovor članu *Seve*)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 10:47:46   
Nedi
Na posao oblačim odijela,košuljice,štikle...to je to moj stil bio i prije udaje i djeteta: hlače, košulja , cipelice, ljeti majice na bretele i to sam nosila i u slobodno vrijeme. A sad mi se bas neda svaki put šetati u štiklicama jer sam umorna, bole me noge i mrsko mi je. I naravno sve ta gardaroba mi je premalenauser posted image

Sad se nekad sredim, nekad trenerka i patike zavisno od vremena i raspoloženja. I da, još uvijek nosim majice na bretele bez obzira na komentare okoline i zaista me ne zanima šta besposlene tračare misle o tome.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 10:49:41   
neki
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Oblacim ono sto se meni dopada, u cemu se osjecam ugodno, sto mi lijepo stoji i ono sto se svidja i mom muzu.
Mislim da svaka zena MORA da pazi na svoj izgled. Da bude lijepa, privlacna, ne vulgarna.
Dokoni ljudi ce uvijek pricati nesto o nekome...tako da...stvarno me ne interesuje njihovo misljenje.




Potpisujemuser posted image I jos bih dodala da se divim zenama koje su cakum-pakum,nebitno koliko djece imaju,bas volim vidjeti sredjenu zenu,a vodi za ruku svoju djecicuuser posted image user posted image user posted image Ja bas za sredjivanje i nemam vremena,ali nadam se da ce biti boljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 10:56:18   
Soleil

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Dokoni ljudi ce uvijek pricati nesto o nekome...tako da...stvarno me ne interesuje njihovo misljenje.



100% tačno! Naš narod je takav ali se time ne treba previše opterećavati. Čovjek u životu treba voditi računa o sebi kako iznutra tako i izvana. Iskreno, planiram se oblačiti kako sam se oblačila i prije trudnoće i sređivati se. Iskreno, mene malo i nervira kada se cure i žene "zapuste" nakon što uđu u brak i nakon što dobiju djecu.

_____________________________

...Emma 26. 09. 2009. - Sunce je obasjalo naše živote...



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 11:29:24   
emma.L
user posted image  Ma dijete nema s tim ništa user posted image , kod mene ima muž. Prije nego što sam ga upoznala puno sam izlazila i nosila svašta, prvenstveno štikle. Eh, sad, on me je upoznao u prijepodnevnoj varijanti- crvene marte, farmerke, kožna jakna- i to je stil cijele njegove obitelji- sportski. I danas mi zna reći da su to najljepše cipele koje sam imala user posted image . Uglavnom, štiklu sam obukla 4 ili 5 puta od udaje- sad je sportski đir za skoro svaku prigodu. Kaže mi da to nisam ja user posted image .
Volim jako suknje, razne torbe i nije mi mrsko svaki dan preturati iz jedne u drugu. Ne nosim više toliko kratko i usko, jer imam šlaufić a i vene, pa zaista ne izgleda lijepo. Ali ako neka mama ima djevojačku liniju- svaka čast.
A dekolte i dalje stoji i volim ga pokazati, pa neka se snebiva tko hoće!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Soleil)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 11:34:32   
Romali
IZVORNA PORUKA: Arijana2

Drage mame,da li mislite da nase drustvo ima predrasude o tom kako jedna mama treba izgledati?


Joooooj, onda sam ja sretnica što živim tu gdje jesam, jer taj utisak stvarno nisam stekla. Prije svega, ne nosim visoke štikle i što već ide uz to ( jer nisam taj tip nikad bila ), ali mi je super vidjeti  'moćnu' mamu i kolica user posted image .
I svaki dan vidim baš takve mame, svaka im čast user posted image



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 11:57:56   
dzeni_nl
Sada kada sam bila u Bosni cula sam primjedbe jedne komsinice na moje odjevanje, i ne samo na odjevanje vec i za to sto sam na internetu.

Ja sam sada udata i to nebi trebala tako da radim, treba da se oblacim ko neka baba po njenoj prici i da ne smijem biti na internetu.

Ali sreca joj je sto je nisam zatekla u Bosni kada sam ja bila, pa bi me i cula, jer ja najbolje znam kakva je njena cerka bila prije udaje, a to sto se ona udala za siptara pa joj ne da ni maket iz kuce nisam ja kriva, sama je birala.

Nosim se kako sam se nosila i prije udaje, sve i da necu muz me tjera, jer on prvenstveno voli da sam sredjena i ne brani mi nista da nosim, ali i ja znam svoje granice i znam kako cu se gdje obuci.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 12:11:26   
Arijana2
hanabanana zivim u Sarajevu i tu srecem takve ljude i cesto na takvo misljenje naidjem kod ljudi koji se smatraju i dr.ih tako dozivljavaji kao moderne gradjane znaci ne neki ljudi iz seoskih krajeva,to ocito nema veze sa mjestom zivljenja user posted image


(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 12:18:28   
Arijana2
Evo recimo ja sam se u trudnoci pridrzava sveg moguceg i jela sve sto je dobro za bebu,isla sam na predavanja,citala knjige,davala zadnji novcic i ne zalim da kupim bebi a ne sebi,volim tu bebu kao sto svaka majka voli svoje djete,medjutim ako odem na pedikir maltene sve to pada u vodu,zasto ljudi misle da jedno iskljucuje drugo i da na sigurno ukoliko si "sredjena"sigurno ti je djete slinavo itd..mozda se meni to samo cini ali mislim da cete se sloziti da se na balkanskom podrucju majka poistovjecuje sa maltene pacenicom,meni je to stvarno bezveze.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 12:34:54   
Anoniman
hahaha ja sam baš jednom pisala kako me je jedna teta prokomentarisala dok smo prelazile pješački i to veoma glasno..."Ah ovih današnjih matera i ne zna se da su matere"user posted image i klimala glavom lijevo -desno začuđeno gledala u mene.
Na meni su bile one pantolone do koljena , cipele sa srednjom petom i to onom debelom i košuljauser posted image .
Ja sam je samo pogledala i nasmijala se, jer ipak prelazile smo cestu i bilo mi je bitnije dijete...a tako sam joj voljela svašta reći

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 13:16:19   
škorpija
joj često kad vidim neke tetasto obučene žene, pa čak i mojih godina, kontam u sebi, ubiću se ako se budem morala ovako oblačitiuser posted image , a onda se sjetim da ne moram, godine i to što sam mama nisu znak da sam se promijenila i kao ličnost. mislim da su se ove tetaste tako oblačile i u osnovnoj školi.
I ja volik vidjeti napucane mame, često i sama obujem štikle kad pođem u šetnju, ali već na vratima dođem sebi i obujem nešto udobnijeuser posted image , ma meni je udobnost zakon, ne mogu da se prislimim da patim zbog izgleda iako volim i napucani stil, ali na nekom drugom

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 13:21:46   
dana3
u kuci lezerno ,vani zavisi od situacije i vremena-kako u svedskoj tako i u bosni.bila sma uciteljica pa malo strozija garderoba ali sam ovisnik o malo visoj peti ,kompletima,sakoima,suknjama.volim da budem elegantna i dotjerana ali naravno necu takva s djetetom u pjesak.
ko sta kaze i kako ce prokomentarisati-odgovaram im kao sto je i moja mama govorila-dok te ja hranim meni odgovaras a kad budes sebe hranila valjda ces imati koju cuku u glavi pa tako kazem i za komentare.ne hrane me, ne odijevaju me....user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 13:55:28   
larina
ma isto se nosim kao i prije,imam 3 djece,a ja se ustiklam i zategnem ko curica-mozda je to nekom upadno,ali nemogu se mijenjati,niti hocu,sretna sam pa se nisam nista promjenila pa mi te stvari stoje kao i prije udaje.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 14:56:08   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: larina

ma isto se nosim kao i prije,imam 3 djece,a ja se ustiklam i zategnem ko curica-mozda je to nekom upadno,ali nemogu se mijenjati,niti hocu,sretna sam pa se nisam nista promjenila pa mi te stvari stoje kao i prije udaje.



I kod mene slicna situacija! A i uopce me ne tangira sta ce neko reci, jer uvijek je narod imao nesto da prica. Oblacim ono u cemu se ja osjecam udobno i lijepo. Stikle obozavam i nosim ih uvijek. Moja sveki zna cesto reci kako za neku udatu zenu sa 2-3 dijece nije prikladno obuci preuske farmerice ili neke majice sa dekolteom... Znam ja da to ona meni prigovara, ali me fakat zaboli dupe sta ona prica. Jos extra kad podjem kod nje, obucem kracu suknnjicu, zategnem se, uteknem, stikle sto vece to bolje...ona sizi od mukeuser posted image user posted image , a ja se samo na to smjeskam. user posted image
Pa sta ako imam 2 dijece i troje, ne bitno koliko?! Znaci, udala sam se, rodila dijecu i treba da se zapustim i izgledam ko monstrum i sa 25 godina da izgledam kao da imam 20 godina vise?! Nema nista bolje nego vidjeti zenu koja drzi do sebe.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 15:04:09   
nikita
nisam mama al uskoro cu biti aBd al evo odg cu kao udana zena..
Kad negdje pođem to uvijek kombiniranje kako cu i sta cu i sad u braku mi je podjednako stalo kako cu izgledat kao i kad sam bila cura.
Svaka cast zenama i mama s jednim ili vise djece koje nisu sebe zapustile i koje uvijek nađu vremena za sebe...Svi mi znamo koje su granice normale i naravno da se u tim granicama oblacimo... Ja uvijek svoju mamu kojoj je 48 god poticem da se sređiva i da uvijek stavi sminke , ako nista ruz na usne... Iskreno se nadam da cu za par godina imati zelje i volje uz posao , kucu i djecu biti uvijek u priliku sredena. Nisu stikle sredit se, za mene sredit se znaci obući ono u cemu se osjecas lijepo i ugodno, ne volimo sve stikle ...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 15:06:36   
idana_85
Ja se oblacim udobno i prakticno. Kada idem s Rijadom u setnju oblacim se lezerno i udobno, znaci farmerke, maica (dekolte je pozeljan, lakse mi je dojiti) i ravna obuca. Kada idemo u posjetu sredim se kao i kada idem na fax. Kada izlazim s muzemo utegnem se i malo se obucem sexy. Kada obilazimo rodbinu i neke starije prijatelje gledam da to bude pristojno, ali moderno i lijepo. A po kuci...uglavnom je to trenerka i pamucna majca, pretezno sira, posto rijad to zavrce, ja se saginjem valjam s njim,a imam svekra pa mi je neprijatno, mada moja svekrva hoda u potkosulji i grudnjaku po kuci,aliiiiiii opet...ja sam takva. A sta ko misli...zaboli me. Mlada sam i lijepa i volim lijepo da izgledam, a svi ostali neka vode racuna o svom izgledu, a ne o mom.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 15:14:10   
lotos
tacno je da pojedini ljudi misle da jedna mama ne treba izaci sa bebom u stikli, ne oblaciti usko zaboga pa ti si sada zena ne cura..a ja ne vidim i nije mi jasan razlog zasto?? ako me iko to pita odmah ce dobiti povratno pitanje a zasto?? imam obicaj cesto reci ako sam se udala i sad rodila bebu..pa nisam se ubila ..hocu da zivim i da se oblacim kako ja hocu..

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 15:19:18   
chuci
nidje veze

nikad mi neće biti jasno koliko ovi naši ljudi vole da vode računa o tuđim stvarima, a niko sebe ne smije da gleda. primjetite li vi koliko se tema otvara sa sličnom tematikom oko toga što narod neće da gleda svoja nego naša posla, i to za razne stvari. čovjeku dođe da im kaže ''Dabogda se ti o sebi a ne o meni zabavio'', ali nekako to nosi loš prizvuk, pa ja to ne kažem, iako često pomislim, pa onda sebi kažem ma jok, nek se oni bave čime hoće, a ja ću svoje i dalje furati kako hoću.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako se mama oblaci
15.9.2009 16:53:11   
mamma mumi
Volim sredjene mame, uredne i lijepe, smatram da svaka zena bila ona majka ili ne treba voditi racuna os vom izgledu. Za svaku pohvalu su mame koje idu u setnju na stiklama, bas sam neki dan setala sa mm i Tarikom Ferhadijom i vidjeh cici mici mamu, mlada je mozda nekih 20-ak godina, u superrrrr liniji i obukla je minicu strogu teksas i stikle, i jako lijepo izgleda, ja sam to i prokomentarisala , rekavsi uaaaaa svaka joj cast na liniji, a moj mm ce na to da lijepo izgleda, ali to nije prikladno za mamu,  izgleda ko na strafti, i umalo se ne posvadjasmo, inace kako se ozenio nesto te polugole djevojke mu ne leze, a velim ja kad si momak bio nije ti to smetalo. Ja licno zbog debljine( mada sam u fazi finog mrsanja)se nosim elegantno sportski, nosim manje pete, jer me noge uzas bole i nemogu dugo hodati u njima,i  nikada nisam iz kuce izasla nenasminkana, mada je to samo maskara i sjaj za usne ,ali kad bih bila  bez toga na sebi ko gola, stvar navike. Kada sam bila trudna ,  valjda i bila odmorna, imala vise vremena za sebe i tako ja skromno napucana i nasminkana   i nakindjurila nakita na pijaci kad ce mi ona za tezgom, e vala sto je fino vidjeti sredjenu trudnicu, a ja na to pa ako sam trudna nisam bolesna nedo Bog, a ona ce uh moja ti kakve smlate ovdje dolaze, ma i ne poceslja se. I smatram da je za pohvalu, kada mama super izgleda , to mi je draze vidjeti nego curu, jer znam koliko truda i vremena treba za to.Stoga sredjuj te se mame sa RR

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *