|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:34:31   
Hanady RR
joj ja bih s ekladila da ima nešto i za taj uzrast, suspenzija...
user posted image user posted image user posted image
al ne sjećam se ni naziva ni prvog slova čakuser posted image
moja drugarica iso pije rodavan taj i njena djeca povraćaju a ona redovno ide mami u švajcarsku tako da davala im je nešto...a ja nemama pojma šta...smed aje pitam da budem siguran d asma u pravuuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:36:25   
maja78 RR
e samo ovim zenama sto piju rodavan, probajte dramine, meni licno puno su bolje, tj od rodavana kao da sam drogirana, a od dramina sam super

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:38:50   
Hannica
Meni je rodavan bio super,nisam osjecala nikakve promjene na sebi.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:46:38   
Skvo RR
Imaju narukvice protiv mucnine....



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:47:13   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imaju narukvice protiv mucnine....



cuj, to nikad nisam culauser posted image za koji uzrast i ima li kupiti kod nas?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:49:11   
Hannica
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imaju narukvice protiv mucnine....



Ima li za moj uzrast.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:50:34   
Skvo RR
pa na bazi su akupresure....ne vjerujem sada da ima ogranicenje u godinama....iako bi ja dala i tableticu koja ide od 24 mjeseca....kako je tvojoj curi 21 mjesec...to je sve u "par deka"...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:51:24   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imaju narukvice protiv mucnine....



Ima li za moj uzrast.user posted image



Ima za tebe sta hoces..ma ti trudnice krhni reglan i sve 5.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:51:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

pa na bazi su akupresure....ne vjerujem sada da ima ogranicenje u godinama....iako bi ja dala i tableticu koja ide od 24 mjeseca....kako je tvojoj curi 21 mjesec...to je sve u "par deka"...

ma mene strah da joj ne bude previse jer je ona sva super laka kategorija- nema vise od 11.5kg

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:52:47   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imaju narukvice protiv mucnine....



Ima li za moj uzrast.user posted image



Ima za tebe sta hoces..ma ti trudnice krhni reglan i sve 5.


ne znam smije li reglan u prvom tromjesecju, znam da ga neki ne preporucuju, ja ga nisam nikad uzimala u prosloj trudnoci a bas sam se bila napatila

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:53:37   
Skvo RR
Ma samo joj das manje.....iako mislim da ti lijekovi ne idu po kilazi...ma u biti oni su na bazi sredstava za smirenje..samo ce je malo smiriti vise...moze samo vise spavati.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 15:56:10   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imaju narukvice protiv mucnine....



Ima li za moj uzrast.user posted image



Ima za tebe sta hoces..ma ti trudnice krhni reglan i sve 5.


ne znam smije li reglan u prvom tromjesecju, znam da ga neki ne preporucuju, ja ga nisam nikad uzimala u prosloj trudnoci a bas sam se bila napatila


Ma smije..tako su meni i Divanovic i Nikulin rekli...Ti provjeri  jos sa svojim doktorom.user posted image I to mi je Divanovic rekao da mogu po potrebi i 3X1..Meni su ponekad potrebne radi migrene..pa uz paracetamol i apaurin, moram popiti i reglan.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 16:08:03   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imaju narukvice protiv mucnine....



Ima li za moj uzrast.user posted image



Ima za tebe sta hoces..ma ti trudnice krhni reglan i sve 5.


ne znam smije li reglan u prvom tromjesecju, znam da ga neki ne preporucuju, ja ga nisam nikad uzimala u prosloj trudnoci a bas sam se bila napatila


Ma smije..tako su meni i Divanovic i Nikulin rekli...Ti provjeri  jos sa svojim doktorom.user posted image I to mi je Divanovic rekao da mogu po potrebi i 3X1..Meni su ponekad potrebne radi migrene..pa uz paracetamol i apaurin, moram popiti i reglan.


http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-07-02-181.pdf

e prilog ovome...evo piše tecahe ...reglan s emsije uzimati u trudnoći ako vaš lječnik utvrdi da je potreban...a tebi jeste fakat...pa što da se mučiš s apovraćanjem konstanti ako ne morašuser posted image
mislim d ata sikiracija i iscrpljievanje više će ti škoditiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 16:10:37   
ElmaB
Teacher, ja sam u prvoj trudnoći strašno povraćala. Prva 4 mjeseca jela sam samo hljeb i višnje (kompot), od svega sam drugo povraćala. Tako da su meni kao treapiju bili prepisali reglan, zato slobodno uzmi po potrebi.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 16:13:07   
teacher75
i ja sam ista bila u prvoj trudnoci, do 5mj, a i meni su ga bili prepisali al nisam se usudila pa sam se patila grozno, a sad vec nemam vremena da trazim, nemam ni recept a idemo nocas na more, a i svekar malooprije u hitnoj zalgavio opet, ludnica, ja sam na rubu zivaca, ne znam ni hocemo li otici ikakouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 16:17:44   
Hanady RR
de polako...
najprije ovako...
jel ima koja reglna kod sebe da ga odnesemo teacheruser posted image

drugo...svekar je bio na moru, odmorio se, sad je malo slab jer vrijeme menja a on srčani boelsnik...doće iz hitne A će s emsiriti kad vidi d as eti uredno pakuješ i ićićete na put....

smao sabur, nemoj sebi stavri dodatnu presijuuser posted image

ako neko ima reglana...kkažite ja ću doći po njega i odnijeti teacher do pakrića da joj sve bude lakšeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 16:18:30   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

i ja sam ista bila u prvoj trudnoci, do 5mj, a i meni su ga bili prepisali al nisam se usudila pa sam se patila grozno, a sad vec nemam vremena da trazim, nemam ni recept a idemo nocas na more, a i svekar malooprije u hitnoj zalgavio opet, ludnica, ja sam na rubu zivaca, ne znam ni hocemo li otici ikakouser posted image


Ovo ti je bas pametno..user posted image user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 16:20:32   
Skvo RR
Imam ja Hanady reglan.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
17.7.2011 16:42:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imam ja Hanady reglan.


user posted image user posted image user posted image

zovem te kasnijeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
19.7.2011 18:40:44   
de_de
IZVORNA PORUKA: vjestica

ja sam zasad pripremila - paracetamol sirup, flonidan sirup, fenistil kremu, deksametazon injekciju za nB jače alergijske reakcije, linex baby, rehidromix, zavoj, flaster, sredstvo za dezinfekciju (e tu se nisam odlučila koje ću ponijeti, imam ih više)
nek me nadopune iskusnije mame, jer ovo nije konačan spisak



Hajde molim vas napiste sta ste jos nosile od "medicine". Negdje sam procitala Bivacin prah?Sta jos treba?


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
19.7.2011 18:57:32   
DM
Ja ne idem bez: paracetamola, linexa, prolife, jecoderm(spada u kozmetiku-ali je meni kao lijek), bivacin prah, rivanol, flasteri, sterilne gaze, rehidromix, sirup za kašalj8hederal, hederin-koji uspijem naći),voltaren čepiće(u mene ih djeca smiju koristiti), enterofuril sirup, toplomjer!
ako se još šta sjetim -pišem
a za nas-kafetin, paracetamol, esbesul, enterofuril tablete!
De-de nadam se da sam ti bar malo pomogla, ovo su osnovne stvari za ponijeti koje će svaka mama dopuniti prema potrebama nj djeteta/djece!
Sretan put i da vam ništa od ovoga ne zatreba!
P.S. Ah da i pitničko zdravstveno-zlu ne trebalo(moja zaova ove godine u bolnici ležala sa malom 2 dana zbog proliva i povraćanja u Tunisu...)


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
20.7.2011 0:50:21   
Hanady RR
http://www.ringeraja.ba/clanak/sta-ponijeti-na-godisnji-za-bebu-i-dijete_447.html?page=

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
22.7.2011 22:50:22   
entinte
Drage moje trebam savjet, imam bebicu koja će imati 4 mj. kada budemo išli na more pa me interesuje čime da je mažem tamo user posted image  Negdje sam čitala da se bebice do 6. mj ne mažu onim zaštitnim kremicama a isto tako sam čula da se ima kupiti zaštitna kremica za bebe. Danas sam u dm-u vidjela i Becutan kremu za sunčanje  user posted image  Svakako ga ne mislim puno izlagati suncu ali ipak ga treba necim mazati. Savjet pls od mamica koje su sa tolikim bebicama išle na more?   

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
22.7.2011 22:53:35   
Hanady RR
Ja sma s abebom od 4 mjeseca šla na more.

Po savjetu pedijatar ovako smo obavile:

Bebama ne traba mazenj keremmom ni slučajno niti jedne vsrte tih zaštitinih...dijete ne smije biti na suncu ali dok dođemo do plaže iz kolica vire nogice pa mi je rekla pedijatrica da koristimo smao 1 dnevno na none male kremu nivea faltor 50 +. i koristile smo samo za noneuser posted image ispod koljena do stopalauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
22.7.2011 23:35:37   
dada83
Cao zene, mojoj bebi je 6 mj. i sutra akobogda planiramo na more, pa Hanady  dali ja smijem svoju bebu mazati kremom za suncanje.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *