|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
22.7.2011 23:37:20   
veeseelaa
naravno, što da ne! ja koristila baš mojoj malenoj nivea kremu za sunčanje u tom periodu, faktor 50

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dada83)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
22.7.2011 23:41:33   
dada83
Hvala veeseelaa , ma i ja sam tu kremu kupila, ali procitah ovamo da se ne mazu male bebe, pa se i ja zapita, rekoh nije zgoreg da pitam. Hvala u svakom slucaju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.7.2011 0:00:05   
Anoniman
Ovdje kod nas strogo zabranjuju maloj djeci izlaganje na sunce pogotovo onim ispod godinu...Ja citavu knjigu dobila da se malo informisem o suncevim zrakama i djecijoj kozi...Jos kad sam procitala sta se sve stavlja u te kreme i da ih trudnice nukom slucaju ne bi smejele koristiti,malog namazem i cim udjemo u kucu tusiranje....

(odgovor članu dada83)
  Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.7.2011 0:48:36   
anonimna xd
meni je logicno da cu mazati bebu tim kremicama...planiram dosta vremena provesti na plazi,a ne u sobi...tako da cu je mazati,vec sam je vodila na more,nivea faktor 50...i sve super podnijela.7mj ima.dugo je bila na suncu,sa sesiricem i namazana kremicom dobro,svakih sat vremena i nista nit je pocrnila nit pocrvenila

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.7.2011 0:59:45   
Hanady RR
LLogični je da bebe koje s ekreću, znači porhodale su mažemo jer ih ne možemo stići...a bebe ispod godine nema potrebe mazati...da bićemo na plaži ali ne na direktnom suncu. I naravno da svako će tražiti debeli hlad za sebe na moru d amože biti sa bebom.

ja nisma išla sa bebom do 6 mjeseci ali jesma s abebom do nepuna 4 mjesa ...ostalo sve su bile prekeo godine i mazala sam ih ...

Pedijatri ne preporučuju mazanej beba do godine dana ni pod razno...a ne vidim razlog d amažem dijete kremama koje ne hoda i ne bježi mi po plažiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anonimna xd)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.7.2011 1:20:35   
anonimna xd

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

LLogični je da bebe koje s ekreću, znači porhodale su mažemo jer ih ne možemo stići...a bebe ispod godine nema potrebe mazati...da bićemo na plaži ali ne na direktnom suncu. I naravno da svako će tražiti debeli hlad za sebe na moru d amože biti sa bebom.

ja nisma išla sa bebom do 6 mjeseci ali jesma s abebom do nepuna 4 mjesa ...ostalo sve su bile prekeo godine i mazala sam ih ...

Pedijatri ne preporučuju mazanej beba do godine dana ni pod razno...a ne vidim razlog d amažem dijete kremama koje ne hoda i ne bježi mi po plažiuser posted image


ja ne trazim hlad na moru..zaista...suncam se po citav dan,a i bebe puzu i brckaju se u plicaku...ma ne bi je ni vodila na more ako ce mi stalno biti u hladu.naravno kada zaspe,ide u hlad

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.7.2011 1:29:33   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anonimna xd


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

LLogični je da bebe koje s ekreću, znači porhodale su mažemo jer ih ne možemo stići...a bebe ispod godine nema potrebe mazati...da bićemo na plaži ali ne na direktnom suncu. I naravno da svako će tražiti debeli hlad za sebe na moru d amože biti sa bebom.

ja nisma išla sa bebom do 6 mjeseci ali jesma s abebom do nepuna 4 mjesa ...ostalo sve su bile prekeo godine i mazala sam ih ...

Pedijatri ne preporučuju mazanej beba do godine dana ni pod razno...a ne vidim razlog d amažem dijete kremama koje ne hoda i ne bježi mi po plažiuser posted image


ja ne trazim hlad na moru..zaista...suncam se po citav dan,a i bebe puzu i brckaju se u plicaku...ma ne bi je ni vodila na more ako ce mi stalno biti u hladu.naravno kada zaspe,ide u hlad


svako zna svoje...user posted image
a ja i pedijatri očitno svojeuser posted image

samo ja svoje djecu vodim na more da
osjete taj zrak, jod , di h šetam pored mora u vremenu kada je prihvatljivo...ali na direktnom suncu d aih držim...to ne...

Mislim ja inače ne idem na more da se cvarim na suncu...to mi nije ni užitak ni potreba...posbeno s asvim ešto znam o utjecaju sunčevih zraka na koži...

Moja djeca idu redovno na more, kupaju, se plivaju već, imaju bazene i šeširiće lai ne budu na dorektnom suncu nikada kada nemaju godinu dana...
Mislim d abi bilo smješno do mene očekivati da sa bebom od 4 mjeseca budem na suncu i sunčame se i uz to to nevino biće natrackam kremom za sunčanje d ai nju sunčam...ne meni to nema logike, u tome meni nema ičega dobrog i ne vjerujem d aće direktno sunce u tom slučaju bilo čemu pomoći djetetu a ni odraslom.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anonimna xd)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.7.2011 2:17:14   
Medi_87
Ne bih bas da ulazim u polemike ali anonimna meni je ovo user posted image user posted image user posted image
malu bebu izlagati direjtnom suncu je PUF
Ja M kad izvedem napolje u obavezbo ranije ga namazem kremom i trudim se da bude zasticen od sunca, a jos sad da govorim nda ne treba biti stalno u hladu na zemp +30 i direktnim suncevim zrakama mislim stvarno, ja trudna bila isla na more, pa sam sve vrijeme provela u hladovini, osim kad sam u vodi

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.7.2011 16:14:41   
dada83
Nisam nikad nesto posebno ni obracala paznju dali se bebe smiju mazati ili ne, nego mi Hanady svojim postom skrenu paznju. Naravno da nisam ni planirala izlagati bebu direktno na sunce, nego u debeli hlad, ali ja kupih kremu reko kao jos neku dodatnu zastitu, ali eto procitah sta sve pisete pa cu malo razmisliti o tome. Ne izvodim ga ni kod kuce na sunce, nego smo uvijek malo sakriveni. Svaki dan cujem neke price tipa suncanica , toplotni udar, i vazda tamo jos nekih problema , kada se bude na suncu, pa se malo i bojim zbog toga.

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.7.2011 16:46:13   
Anoniman
[ja sam anela dok jje bio beba izvodila van na sunce ne prejako sunce vec jutarnje ili posle 5. Ne previse  kad mi je teta marija dolazila(babica) stalno ga suncala user posted image imao 3mjes. svega .....


(odgovor članu dada83)
  Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
23.7.2011 18:43:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Medi_87

Ne bih bas da ulazim u polemike ali anonimna meni je ovo user posted image user posted image user posted image
malu bebu izlagati direjtnom suncu je PUF
Ja M kad izvedem napolje u obavezbo ranije ga namazem kremom i trudim se da bude zasticen od sunca, a jos sad da govorim nda ne treba biti stalno u hladu na zemp +30 i direktnim suncevim zrakama mislim stvarno, ja trudna bila isla na more, pa sam sve vrijeme provela u hladovini, osim kad sam u vodi



Djeca imaju mnogo vece sanse da dobiju suncanicu nego odrasli i za njih to moze biti kobno, a da ne pricamo o njihovoj njeznoj kozi .Svako zna svoje iskreno mene bi bilo strah drzati svoje dijete na otvorenom suncu ,to je opasno i za odrasle ....

(odgovor članu Medi_87)
  Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.7.2011 8:33:20   
vila_7
evo ja friška s mora user posted image . Beba nije nimalo pocrvenila a ni nesto pocrnila-cijeli dan smo bili na plaži - od 7 do 5, 9 dana- drzala je stalno u hladu,i kad krenem da je kupam u moru namazem je 50+, okupamo se nekih 15-tak minuta, na sunce 2-3 minute samo da se osusi i nazad u hlad! I naravo kapica sa sirokim obodom cijelo cjelcato vrijeme, i eto hB sve super prodje!

P.S. Nisu mi na kraju trebale ni punomoc za auto ni bebu user posted image .

I na granici samo pitaju za alkohol,cigare,svjeze meso i mlijecne proizvode.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 11:33:30   
gagach
Helou zenice....

mi idemo iduce sedmice na more a beban ce taman napuniti 5 mjeseci. E sada...ja se najvise plasim insekata i uboda...
u slucaju uboda komarca...sta uraditi i cime namazati?
u slucaju uboda ose-pcele...sta uraditi cime namazati?
i kako se zastiti od svega toga?

Kupila sam chiccov aparatic onaj koji se zakaci na kolica i kao odbija komarce...al haj ti znaj jel odbija:)
Sta je sa autanom? ja mislim da se ne smje mazati beba od 5 mjeseci?
joj pomagajtee

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 11:52:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagach

Helou zenice....

mi idemo iduce sedmice na more a beban ce taman napuniti 5 mjeseci. E sada...ja se najvise plasim insekata i uboda...
u slucaju uboda komarca...sta uraditi i cime namazati?
u slucaju uboda ose-pcele...sta uraditi cime namazati?
i kako se zastiti od svega toga?

Kupila sam chiccov aparatic onaj koji se zakaci na kolica i kao odbija komarce...al haj ti znaj jel odbija:)
Sta je sa autanom? ja mislim da se ne smje mazati beba od 5 mjeseci?
joj pomagajtee
kupi fenistil, on je za sve ubode
ja sam stavljala onaj pijesak raidov protiv komaraca i to tigrastih i obicnih...ovo ljeto nije ni bilo cini mi se obicnih...samo tigrasti...a ako je ne daj boze osa ubode ili pcela onda je svakako vodi dr. da izvadi zalac...imas za kupiti mreze za kolica...to ti je neka sigurnost kad setate tj. kad je u kolicima...ja sam znala i gazu preko staviti...zaboravila sam kupiti mrezu

(odgovor članu gagach)
  Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 12:02:04   
vila_7
gagach...i ja sam kao dadada kupila Fenistil ako je ujede (nisam htjela nista ono preventivno bezveze mazati) i imali smo aparatic u sobi RAID. Ugrizla su je 3- komarca prve noci jer smo zaboravili aparatic, ali svejedno nije imala nikakvo oticanje niti joj je smetalo pa nisam ni to mazala.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 12:07:05   
gagach
oki hvala vaaaaaamuser posted image

_____________________________

05.04.2011 postala mama predivnom djecaku...!

Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 12:36:15   
M kao Mama
E, sad sam stvarno ljuta, zovem Dom zdravlja da vidim radi li naša dr. kaže ne radi na godišnjem, ok, pitam kada mogu doći trebaju mi preventivni lijekovi za dijete za more, kaže možete dobiti samo paracetamol ili dalci, ja poludila, kako to, kaže lijepo dr.ne smiju davati dok nema potrebe, i ja lijepo kažem da ja moram nositi flonidan ili lostop na more, jer meni dijete svake godine dobije osip i to mora pitai, kaže pa kupite na moru, ja kad sam vrisnula, MOLIM, šta da kupim na moru,ne pada mi na pamet, poludila sam šta čovjek da im radi, stvarnoovo je bezobrazluk.

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 12:40:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

E, sad sam stvarno ljuta, zovem Dom zdravlja da vidim radi li naša dr. kaže ne radi na godišnjem, ok, pitam kada mogu doći trebaju mi preventivni lijekovi za dijete za more, kaže možete dobiti samo paracetamol ili dalci, ja poludila, kako to, kaže lijepo dr.ne smiju davati dok nema potrebe, i ja lijepo kažem da ja moram nositi flonidan ili lostop na more, jer meni dijete svake godine dobije osip i to mora pitai, kaže pa kupite na moru, ja kad sam vrisnula, MOLIM, šta da kupim na moru,ne pada mi na pamet, poludila sam šta čovjek da im radi, stvarnoovo je bezobrazluk.
otidji oko 7.30ono pred kraj radnog vremena...preskoci sestre...reci da se trebas posavjetovati s dr. pokucaj na vrata i  objasni...sigurnasam da ce ti dati

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 12:43:05   
M kao Mama
Ma, rade samo prvu smjenu do 15 sati, fakat nisu normalni, sestra mi objasni kao dr. ne smije izdati recept ako nema potrebe,mislim fakat Trniniću svaka ti čast, jesi nazapošljavo bisera samo takvih, pa bolan da mi nije nužda ko da bi tražila, nije voćni sirup pa da mutim gostima umjesto soka,

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 12:45:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ma, rade samo prvu smjenu do 15 sati, fakat nisu normalni, sestra mi objasni kao dr. ne smije izdati recept ako nema potrebe,mislim fakat Trniniću svaka ti čast, jesi nazapošljavo bisera samo takvih, pa bolan da mi nije nužda ko da bi tražila, nije voćni sirup pa da mutim gostima umjesto soka,
ma dzaba se sekiras...ja samse tako svadjala s njima i dokazivala...al dzaba...samo se bezze iznerviram...nego probaj ti svog ljekara kontaktirati...i on ti moze napisati recept

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 12:50:46   
M kao Mama
E, tako će i biti, sutra je zovem pa da to završim, mada i dalje sebi ne mogu doći, da rade drugu smjenu tačno bih otišla nakon posla pa da pitam u čemu je problem, koja je zloupotreba sa lijekovima tima flonidana, lostopa ili entercefurila, ne kontam,ma tačno treba sve privatizovati, pa da vidi, kako bi se borili za pacijenta, nego ovako dravne jasle, pa ufursatili maksimalno,

< Poruku je uredio mama alma RR -- 25.8.2011 12:51:30 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 13:03:07   
balasgirl
E moja Mama Alma u pravu si 100%, ja sam neki dan vodila malog dr zbog osipa, pregledala ga i propisala fenistil, naravno nigdje recepta, već na obični papir iz rokovnika i dodala još i flonidan, kao idi kupi ovo. Ja u apoteku, platila sve jer recepta nemam. Nije mi što sam platila, al mi je krivo što se mafija iz zdravstva igra sa zdravljem djece. Možda neka majka nema da plati, a mora. Fuj, mi smo prava banana država.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 13:57:22   
Malenaoduvijek
flonidan inace  mozes dobiti na  rcp i to nesto malo doplatis i ja sam se iznenadila.user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 14:02:37   
vila_7
pa ja ne znam vise jel ima ista besplatno od lijekova user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
25.8.2011 14:10:04   
vjestica
evo link sa esencijalnom listom lijekova
http://mz.ks.gov.ba/sites/mz.ks.gov.ba/files/LISTA%20LIJEKOVA%20SA%20ODLUKOM%202009.pdf


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *