|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.7.2009 15:41:01   
Lulu_
i toplomjer

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
7.7.2009 15:42:48   
lely
Ja bi samo jos dodala Fenistil kapi u slucaju alergije ili sirup zavisno koliko je djetetu.A ima i Fenistil gel za razdrazenu kozu zbog opekotina od sunca,preosjetljivosti na sunce,uboda insekata,dermatitisa alergijskog porjekla....

Mi smo prosle godine nosili kapi.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
12.5.2010 14:46:59   
gvendolina
ja kad pomislim koja je guzva za pasos i sad kad iscitah sta mi sve treba,dodje mi da odustanem od odmorauser posted image

Pocela sam praviti spisak,kucna apoteka popisana, sta nam jos trebauser posted image posto ste vi ljetovali prosle godine,kakva su iskustvauser posted image Mene najvise zanima spavanje i hrana?Da li su bebe spavale sa vama ili nosite svoje kreveticeuser posted image mi imamo sklopivi krevetic,ali sta za madrac,necu valjda i njega uguratiuser posted image A za hranu ne znam kako da se organizujem niti sta da ponesem?Ajdinu je godina dana i ne znam sta da nosim od hraneuser posted image Da li da ovdje skuham pa ponesem,jer inace ne voli kupovne slane kasice.


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
12.5.2010 14:59:03   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: gvendolina

ja kad pomislim koja je guzva za pasos i sad kad iscitah sta mi sve treba,dodje mi da odustanem od odmorauser posted image

Pocela sam praviti spisak,kucna apoteka popisana, sta nam jos trebauser posted image posto ste vi ljetovali prosle godine,kakva su iskustvauser posted image Mene najvise zanima spavanje i hrana?Da li su bebe spavale sa vama ili nosite svoje kreveticeuser posted image mi imamo sklopivi krevetic,ali sta za madrac,necu valjda i njega uguratiuser posted image A za hranu ne znam kako da se organizujem niti sta da ponesem?Ajdinu je godina dana i ne znam sta da nosim od hraneuser posted image Da li da ovdje skuham pa ponesem,jer inace ne voli kupovne slane kasice.



Ja cu ponijeti sklopivi krevetic, madrac ne mogu ali cu se snaci, stavicu neki jorgan ili prekrivac iz hotela i ponijeti djeciju posteljinu i to je to. A za hranu ne znam ni ja, najgore je za rucak, dorucak mogu pahuljice, voce, plazma keksici...
E sad ne znam kakav je smjestaj, najbolje bi bilo djetetu praviti supicu i u frizider barem na dva dana ili gdje vi budete jeli da narucite i za njega nesto sa piletinom ili supe, ali najgori su zacini. Sve zavisi ako budes imala mogucnost da  cuvas u frizideru i podgrijes, onda je lako, napravis supicu sa mesom i povrcem, sirnicu, zeljanicu uz jogurt ce to ici ko halva user posted image . Znam da je malo mimo protokla ali odobreno je jer idete na odmor pa se nemoj samo nervirati oko toga.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
29.5.2010 13:08:54   
luna77
sta nosite sve za kućnu ljekarnu
mi idemo 10 dana u bungalov pa ću kuhati a cijene u trgovačkim centrima su iste kao u BIH tako da neću nositi nesto puno .samo garderobu a i to se moze kupiti

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
29.5.2010 13:14:29   
škorpija
ja ću ponijeti putni krevetić i spužvu koju smo specijalno naručili za njega, debela je 8 cm i kad se urola ne zauzima puno mjesta, na njoj jef ina pamučna navlaka jer spužva je neugodna po vrućini, ali neće mu ništa biti za 7-8 dana. hranu ću gotovu d amu dajem, eventualno nekad supicu da skuham, al idem brate da se odmaram a ne dirinčim za šporetomuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
29.5.2010 17:29:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: luna77

sta nosite sve za kućnu ljekarnu

mi idemo 10 dana u bungalov pa ću kuhati a cijene u trgovačkim centrima su iste kao u BIH tako da neću nositi nesto puno .samo garderobu a i to se moze kupiti



ja sam nosila: kremu protiv uboda komaraca & co (sinopen), humanine elektrolyte i linex ( u slucaju trckalice), paracetamol cepice i paracetamol sirup (protiv temperature), flastere, bepanten kremu i nistatin mast i naravno toplomjer....hvala bogu nista od navedenog, osim sinopena, nismo koristiliuser posted image

(odgovor članu luna77)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2010 22:21:16   
dafri
mi smo već počeli sa planiranjem pakovanja user posted image user posted image uhh koliko toga ima,
idemo u petakuser posted image
putni krevetić,hranilica koja se montira na sto,kolica velika jer se mama nada da će bebi naveče malo odsoviti u njima dok mama pije koktel ,udiše miris mora i zaneseno gleda u pučinuuser posted image user posted image user posted image
kućnu apoteku,hranu,pelene,igračke,čamac,šator poluotvoreni nismo još našli ali ima vremena do petka,kremice
blizu smo plaže pa ću Uni kuhati ručak jer do sada nije jela sa nama



_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
1.6.2010 23:01:09   
taurus
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: luna77

sta nosite sve za kućnu ljekarnu

mi idemo 10 dana u bungalov pa ću kuhati a cijene u trgovačkim centrima su iste kao u BIH tako da neću nositi nesto puno .samo garderobu a i to se moze kupiti



ja sam nosila: kremu protiv uboda komaraca & co (sinopen), humanine elektrolyte i linex ( u slucaju trckalice), paracetamol cepice i paracetamol sirup (protiv temperature), flastere, bepanten kremu i nistatin mast i naravno toplomjer....hvala bogu nista od navedenog, osim sinopena, nismo koristiliuser posted image



Ja još nosim flonidan sirup (za alergiju), propilis sprej za grlo i nos, enterofuril sirup (za proliv), otol H kapi za uho, sterilne komprese, aparatić protiv komaraca u sobi, kapi za oči, acidi borici za obloge.
Znam da je previše ali šta mogu to mi je profesionalna deformacija user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 9:47:30   
shejla
sta ponijeti za slucaj da bebu ugrize osa (ili nesto slicno)...u redu za protiv ujeda, ali ako vec ujede ima li neka krema ili sta se uopce radi u tom slucaju???

i sta koristite za rane - npr. ako padne pa zguli koljena, ima li kakva maza, sprej, oblog???

Mi smo rezervisali apartman u Tucepima, ali i ja cu ponijeti gotovih hapica...pa ponekad praviti supicu, jaje, puru...
inace, pokusavam smisliti sta bih sve trebala poijeti narocito od lijekova.... Gore ste pisali sta ste nosili, ali ne pise za sve cemu sluzi, pa ako mozete napisati neki spisak: neophodno za more!!! i onda sve sta je, za sta je, kako se koristi....
user posted image


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 9:59:42   
Hanady RR
ovo sa spiskom dobra je ideja shejla...
sad čitam od početka pa kontam da nam napravim dva različita jedna koji se tiče opreme a drugu apoteke....
ali tome treba malo vremena...ne znam jel sad mogu stići...
ostale bi mogle to pratiti dodavanjem onoga što misle da je potrebno na postojeći spisak svakako uz molbu da se stavi obarazloženje o isom tačnije za šta služi

a na tvoje konkretno pitanje...
za ujed  ose ili nekog drugog insekta nosila sam acidi borici ( za obloge) i bepanten i sinopen kermu da namžem nakon eventualnog ujeda jednu od njih.

za padove tipa zguljeno koljeno također je dobra bepanten kerma i ja sam nosila sprej bivacin ( samo njega je sada teško naći) nema čak više ni pudera bivacin već ima zamjena za njega a to već znaju u apotekama i naravno flastere sam nosila.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:07:30   
shejla
a jeste li koristili autan - ima li neki baby???

- evo upravo nadjoh nanjihovoj stranici da je Autan za djecu IZNAD 2 godine starosti... (nije za male bebe, jer mogu rukama da prenesu u  oci ili usta....)

< Poruku je uredio shejla -- 3.6.2010 10:09:31 >


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:23:22   
Nedi
Mi smo koristili autan prošle godine jer smo išli u Brčko i komarci bi nas žive pojeli. Nanoslila sam ga u malim količlinama i uvijek sam prije špricanja okrenula dijete i šprickala s leđa

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:25:57   
chuci
evo moj spisak pa dodajte na njega šta mi fali

Lijekovi i kozmetika:  
- Toplomjer
- Hanzaplast
- Šampon/kupka za bebu i nama
- Krema poslije sunčanja (bebii nama)
- Bebi ulje za tijelo
- Krema za guzu
- Bebi puder  
- Krema za sunčanje
- Makazice za nokte bebi i nama
- Turpija, noktarica
- Češalj bebi i nama češalj i četka
- Gel za kosu
- Gumice, šnale
- Labelo
- Krema za lice
- Četkice za zube, kaladont
- Neseser sa šminkom
- Dezodoransi
- Sprej za kosu za zaštitu od sunca
- Štapići za uši
- Brijači i pribor za brijanje

- Paracetamol, sirup i tablete
- Jekoderm
- Bepanten
- Kapi za nos (sprej)
- Krema u slučaju alergije, uboda komaraca
- Nešto protiv proljeva
- Nešto protiv dehidracije
- Ventolin
- Krema protiv komaraca
- Laksativ
- Kofadon
- Nistatin


< Poruku je uredio chuci -- 3.6.2010 10:28:39 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:31:57   
shejla
APOTEKA:

toplomjer
gaze
flasteri
autan family (za djecu straiju od 2 godine)
paracetamol (za temperaturu)
enterofuril (za proliv)
acidi borici (za obloge nakon ujeda insekta)
bepanten ili bivacin sprej (za zguljeno koljeno i sl.)
krema za suncanje (SPF 50)


OPREMA:

Krevetac
Posteljina (vreca za spavanje)
Kolica (mreza protiv komaraca)
Bazen ili camac
Slauf
Dusek (za spavanje na plazi)
Tanka dekica (za spavanje na plazi)
Sesiri, kapice – za plazu
Tanke majice – za plazu
Gumene sandalice
Pelene za kupanje
Male kupace gacice (za slikanje user posted image user posted image user posted image )
Platnene pelene – za brisanje
Frotir ogrtac
Peskiri
Igracke
Gardarobica (nesto deblje za hladnije vrijeme I trakice za preko usiju, za setnju nevecer)
Pelene
Krema
Vlazne maramice
Kupka i losion
Sudje (flasice, kasike, zdjele…)
Tene, snadalice – za setnju

+ ne zaboravite PASOS I PARE user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:32:17   
Skvo RR
Ja cu opet ponoviti...da obavezno gdje god putujete putno osiguranje uplatite...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:37:02   
Skvo RR
sta ponijeti za slucaj da bebu ugrize osa (ili nesto slicno)...u redu za protiv ujeda, ali ako vec ujede ima li neka krema ili sta se uopce radi u tom slucaju???

Uz sve sto su kone napisale, sumecu tabletu kalcija, u tvom slucaju jedna cetvrtina do godine, nakon godine, jedna polovina.

i sta koristite za rane - npr. ako padne pa zguli koljena, ima li kakva maza, sprej, oblog???

Bivacin krema




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:40:16   
shejla
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja cu opet ponoviti...da obavezno gdje god putujete putno osiguranje uplatite...


da i to sam se bas pitala... ne daj boze da sta zatreba kod doktora - ne moze se bez tog osiguranja ili???

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:41:46   
Skvo RR
Ti mozes bez osiguranja, ali prosle godine je moja mama slikala pluca u Makarskoj (hitna) 100 eura. Hvala Bogu imala je osiguranje, pa je naplatila kada se vratila.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:43:04   
Skvo RR
Mislim to se nazalost moze desiti svakome, tako da je bolje se osigurati, pa ne misliti. Ipak, je to za ne daj Boze. Mislim da je jako dobra stvar. Ja gdje god putujem uvijek se osiguram, a kako imam malenu ti je bas pod moranje!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:44:17   
Skvo RR
Vesela nemam pojma, zavisi od zemlje do zemlje.
Prosle godine kada sam bila za mjesec sam platila oko 20 KM, za Hrvatsku.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:50:26   
chuci
hvala ja dodala sebi kalcij

Garderoba bebi:
- 3 peškira
- 2 piđame - Tanka vreća za spavanje - Bodiji - Majice - Šorcevi, suknjice - Kroksice, sandalice- Čarapice - Haljinice za navečer - Šeširići - Tanka kapica - Pantalone, majica dugih rukava - Trenerka - Dekica - Siperak nekoliko kom - Pamučne krpice 10tak - Pamučne pelene - Kupaće

I još: - Pelene jedan paket od 50tak kom - Paket podloga za presvlačenje - Voda za bebu u malim flašicama - Nekoliko igračaka - Rezervne pipe - Kolica - Neka hapa za doručak Ajši - Nekoliko posudica za hranu
- Nekoliko plastičnih kašikica - Nekoliko teglica hrane

meni ne treba krevetić jer idemo u hotel gdje ćemo dobiti


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 10:53:11   
chuci
Plaža:   - Krema za sunčanje bebi i nama - Bade mantil bebi - Peškir bebi - Voda bebi - Kupaće rezervne bebi x2 i meni - Češalj bebi - Majica bebi za rezervu - 2 pelene - Podloga za presvlačenje (za valjanje) - Vlažne maramice - Šeširić bebi - Fotoaparat - Kamera - Neko ploveće sredstvo bebi - Plastična kašika - Sunčane naočale (iako ih skida) - Pipa
evo još od nas
mi smo osiguranje platili 12 KM za 11 dana u turskoj.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 11:02:04   
Hanady RR
e kad pričate o osigiranju...za one koji imaju naše redovno osiguranje...potrebno je da uzmu međunraodno osiguranje...
mi ga imamo sa mnog zemljama potpisano...ima i Hrvastka i Crba Gora...

u DZ kod pedijatra uzimate tzv Potvrdu od ljekara o zdravlju djeteta ( izvod iz historije bolesti) i to plaćate 5 KM po osobi.

Odete sa tim potvrdama i ovjerenim knjižicama u Sovijano vaše ( u kantonu sarajevo na skenderiji, šalter lijevo 1) predate to i za 24 sata dobijete poziv da dođete po potvrdu o međunarodnom osiguranju....za djecu na ovaj papir o osiguranje potpisuje se oba roditelja.

Kratko, jeftino a efikasno....
i još nešto mi sa svojih plaća plaćamo ovaj vid osiguranja...ne znam zašto ga nebi koristili.
ja sam poršle godine uzela za sve 4 nas i ove ću aBd...
najduže se može uzeti na 60 dana...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Šta ponijeti od stvari za bebu kad podjem...
3.6.2010 21:51:24   
shejla
zaboravih tutu hehe....evo sad sve

APOTEKA:

toplomjer
gaze
flasteri
autan family (za djecu straiju od 2 godine)
paracetamol (za temperaturu)
enterofuril (za proliv)
acidi borici (za obloge nakon ujeda insekta)
bepanten ili bivacin sprej (za zguljeno koljeno i sl.)
krema za suncanje (SPF 50)


OPREMA:

Tuta
Krevetac
Posteljina (vreca za spavanje)
Kolica (mreza protiv komaraca)
Bazen ili camac
Slauf
Dusek (za spavanje na plazi)
Tanka dekica (za spavanje na plazi)
Sesiri, kapice – za plazu
Tanke majice – za plazu
Gumene sandalice
Pelene za kupanje
Male kupace gacice (za slikanje :):):))
Platnene pelene – za brisanje
Frotir ogrtac
Peskiri
Igracke
Gardarobica (nesto deblje za hladnije vrijeme I trakice za preko usiju, za setnju nevecer)
Pelene
Krema
Vlazne maramice
Kupka i losion
Sudje (flasice, kasike, zdjele…)
Tene, snadalice – za setnju

+ ne zaboravite PASOS I PARE

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Jeste li culi za elektricnu cigaretu?
Dida79

MM i ja smo odlucili da kupimo elektricnu cigaretu.Citajuci na netu sam nalazila na razna misljenja pa odlucih da vidim sa svojim RR sta one misle o istoj?

odgovor (97%)

odgovor (3%)


Broj svih glasova: 63

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *