|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 12:59:47   
škorpija
leena zamisli koliko bi E. imao kila da nisi pušila user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 13:19:25   
Lejni
Samy_lo user posted image ja sam mislila da mi je u cice samo 1kg u plusu kolike su

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 13:30:39   
tačkicaa
Pazi što kukaju jedna drugoj, a tek počelo debljanje user posted image Ja sam čini mi se svuda dobila po malo user posted image butine, grudi, guza, čekam da obrazi još porastu, i ovako su mašala user posted image Mada kobajagi samo ja primijetim, ili ne žele da me zadirkuju, jer sam nestabilna user posted image

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 13:34:16   
samy_lo
Ja sam bila ravma kao dacka po pitanju grudi,tako da mi sad bar grudnjaci mogu,prije su mi bili veliki hahha..al inshAllah dok se trebadnem poroditi valjda ce jos za broj porasti hahha

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 13:39:18   
Sanjalica 85
Zenice evo i mene...nisam se tek probudilauser posted image , bila na vjezbama, pa malo prosetala i evo sada udjoh u kucu.
Tackice znaci malac zauzeo polozaj, pravi pasa user posted image . Nemoj se zamarati sa amnio, mislim, ako je nuhalni ok i beba se fino razvija po svim parametrima sto da se bezveze nerviras i sebi stres stvaras. Nekada mi nisu jasni doktori koji kazu sve je ok, mislim da nema potrebe, ali eto razmislite, onda ti crva u uho ubace i eto ti belaja. Naravno na tebi je da odlucis, ali bas te bespotrebno sekira, ako misli da je sve ok.
A sto se pusenja tice, ja sam prije trudnoce pusila oko kutiju i po. Prije toga bila prestala skoro 8 mjeseci, pa se opet vratih poroku. Uglavnom, sada zapalim jednom u 4-5 dana, i to mi ni ne legne, niti mi organizam trazi nikotin, ali je to jedini nacin da odem u wc. Inace imam problema ca probavom i cigara i kafa su mi uvijek djelovale ko laksativ. Tako da ja napravim malo rjedju kafu, zapalim cigaru i poslije 3-4 dima sam gotova. I zbog toga me grize savjest, ali jednostavno bolovi i grcevi od lose probave budu stravicni, a nista drugo ne pomaze user posted image .
user posted image user posted image Bravo svima za kontrole i nove clanice dobro dosle, nisam sve upratila, pa onda moram ovako grupno user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 14:00:47   
tačkicaa
Sanjalica Pozdrav i za vas user posted image
A jeste i ja baš to kontam, ako je sve ok što me s tim zamara... A onda kontam, nisam baš ni mlada... Pa onda opet a šta ako bude kakvih komplikacija s amnio. Tačno me zadala u belaj user posted image
Ali paša je dobar i super i taman kakav treba bit' i samo je to bitno user posted image
Razumijem te vezano za probavu, ja mislim da sam po neki gram dobila i zbog prestanka pušenja. Navikne se organizam i na loše stvari, uhvati neki ritam i onda poslije belaj. Ja za sad nemam problema sa zatvorom, ali svakako očekujem i to. Možda i ja moradnem pribjeć' tvojoj metodi iako me strah da se ne navučem user posted image A ne vjerujem da će par dimova u sedmici naškodit' bebi, kad već moraš...
Samy_lo Porašće još sigurno, pa uživaj user posted image Eh sad, ja mislim da se to ipak vrati na staro, ne baš skroz staro, ali tako nekako. Mada možda iskusnije mamice to bolje znaju user posted image Meni je vrijeme mijenjat' grudnjak, pa kontam da ga izbacim skroz, samo mi smeta user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 14:22:35   
Sanjalica 85
Pa i meni je 31, muzu 36, i sve je ok...ja kada sam odbila one dabl-trpl testove, doktor mi je samo rekao, ako ista bude upucivalo na potrebu za amnio radit cemo je ali posto je sve ok, vise je nikada nije ni spomenuo. Ma i dr mi je rekao, bolje povuci par dimova i to rijesi, nego da se patis...
Danas bas pricam sa ovom sestrom sto vodi vjezbe, a poiskusna je i radila je u porodilistu i rece mi da budem spremna na carski. Da je velika vjerovatnoca da ce se sve tako i zavrsiti jer su mi diskushernije na ruznim mjestima, pa me sada malo i prpa i zao mi da propustim onaj prvi susret sa svojojm princezom, ali eto bolje i to nego da mi disk izleti na porodu pa da onda ne mogu kako treba da se brinem o njoj. Jos bi mi gore bilo da neko drugi mora da obavlja sve to umjesto mene. Ali eto vidjet cemo sta ce dr reci. Samo da se ona meni ziva i zdrava rodi user posted image


_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 14:38:58   
tačkicaa
Imaš pravo, i ja ću je najvjerovatnije zaobić', ipak mi zvuči onako ne baš bezazleno to vađenje plodne vode, ako već ne vidi neku potrebu...
Vidiš, mogla sam biti i doktorica, isto mišljenje imam kao i tvoj doktor user posted image
Nema veze, ko zna kako će bilo koja od nas rodit', to se nikad ne zna... I ko zna za šta je sve to dobro user posted image Joj ja većinu vremena imam neki pritisak u želucu, kao da je nervoza, glad ne vjerujem da je, mada k'o zna user posted image Mogla sam ja i popit' onaj jedan Apaurin, nek' žena nije džaba propisala user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 15:19:24   
samy_lo
Ako je nuhalni nabor uredan,onda po menu nema potrebe za drugim testovima..cak i da nesto nije uredu,ne bih imala srca prekinuti trudnocu

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 15:42:42   
tačkicaa
Samy_lo Hajmo mislit' pozitivno user posted image Sve će biti dobro i naše bebe će biti super u svakom smislu aBd user posted image

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 16:06:39   
Lejni
Tackice, ja kad pocne to u obrascice da se skuplja ima da bjezim od ogledala. A sad evo gledam stomak pa mi nije jasno sta mu je.

Meni je dr rekao u 13-oj sedmici da sva mjerenja uradimo i sve je hvala bogu negativno tako da kaze nema potrebe da radim kombinovani test itd jer oni znaju pogrijesiti pa da se samo stresam, a iskreno ni ja ne bih mogla prekinuti. Od boga je.

Samo da nam uredno svima prodju trudnoce i da se porodimo sto lakse a za stomake, dupe, cice i ostalo cemo kasnije rijesenja ganjati

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 16:12:27   
BubaDara
evo i mene žene moje mile drage, blažene user posted image
Ja u frci na poslu, a vi se vidim baš raspisale user posted image
Što se tiče spola, prvo nam je pa u fazonu smo samo da bude sve ok, ali onako nekad muž izleti da bi volio curicu jer mu brat ima curicu pa smo svi njeni veeliki fanovi, vrti nas sve oko malog prsta, mafijoza trogodišnja user posted image
Ja imam osjećaj da je muškić, a možda je to zato što sam oduvijek željela starijeg brata pa bi voljela da prvo bude muško, ali šta Bog dragi da user posted image samo da bude zdrava user posted image
Nisam pušač, ali mišljenja sam da ako već odluče imati djecu, ko će ako ne majke prve žrtvovati se za svoje pilence. Kako tek žene koje jedva iznesu trudnoću, žrtvuju i svoj život, pa valjda cigareta nije bitnija od tvog i muževog majušnog životića! user posted image
Ja bila 3 puta na kontroli a sad sam 16-a sedmica, i u subotu idem ponovo i jedva čekam da se vidimooooo user posted image
Imam jedno pitanjce za vas : Pijete li vi vitamine tipa pregnacare, prenatal i sl.?
Meni doktorica dala pregnacare, ali neki dan u prici s drugom doktoricom slučajno na tu temu i ona mi kaže da to ne pijem jer ću da budem ko "trokrilni ormar" od toga nego da samo gledam da se hranim zdravo!! Prijateljice porodilje kažu da su te vitamine pile povremeno ali ne svaki dan, pa kako ih vi koristite?
Nešto kontam, ni naše mame, nane i sl. nisu ih svjerovatno pile pa evo nas zdravih i živih user posted image
Nove ženice dobro došle, stvarno proed posla ne stignem zapamtiti pa da vam se pojedinačno obratim user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 16:15:14   
tačkicaa
Lejni i ja definitivno, obrazi su mi slabija strana user posted image tj jača user posted image
Ma ja ne znam ni sama šta bi, ne mogu ni da mislim o tome da nešto može ne bit' ok user posted image Nećemo o tome više ljudi, nasekirah se živa user posted image
Upravo, da fino izađe gospoda, pa ćemo onda ovdje dijeliti recepte za mršanje user posted image

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 16:22:36   
tačkicaa
BubaDara Ja pijem Natal Complex, svaki dan po jednu već 15-ak dana. Prije sam pila samo fulnu kiselinu, isto svaki dan. Eh sad, ja sam čula da se od nekih deblja a od nekih ne, pa ne znam... Mislim da ja još nisam počela alarmantno rast' user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 16:43:24   
Sanjalica 85
Haloooo zene, dosta price o amnio, sve je super, bebe su zdrave, zivahne i uzivaju u nasim pupama i jedva cekaju da nas upoznaju, kao i mi njih, da ih mazimo, ljubimo, pazimo i razmazimo user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja pijem Prenatal i Omega 3 od 13 sedmice i nisam primjetila da sam se od njega udebljala.Sada sam 33 sedmica i oko 9 kg u plusu. Sve mi otislo u guzu, sise i stomak. Malo mi se celulita stvorilo na bokovima, ali sta cu mu ja, i prije sam ga imala,kada su mi noge bile k'o stapici. Sisa nikada s' glave nisam imala, a sada vala ima sta da se na'fata user posted image user posted image Bit ce vremena za mrsanje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 17:11:18   
BubaDara
Hahaha i MM je presretan što su cice nadošle user posted image user posted image user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 17:35:36   
Logica
Dancek zene evo i ja sa kontrole :) moj malac po svim parametrima vec u 40. Sedmici,3500g tako da ako izguramo do termina bice krupna beba :) ja sam otvorena 2cm i grlic je skracen tako da je dr vec objasnio protokol oko bolova i svega :) ja covjeku lijepo kazem porodicu se ranije al ni on mi ne vjeruje :)

Bogami ste svasta pisale a uhvatila sam za cigare ja sam ib par puta u zivotu probala al su mi se u trudnoci znale traziti nisam nikome smjela ni reci :)

Za kile smrsala sam u prva 4 mjeseca 4 kg a evo do danas dobila 15kg tako da je to taman,dr zadovoljan :) i moj muz je zadovoljan kako napreduju moje grudi :)

Od tableta pijem heferol c vitamin i navecer kalcijum+vitamin d i jos milion preparata od dzemova i medova user posted image

< Poruku je uredio Logica -- 24.3.2016 17:36:36 >

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 18:15:20   
Lejni
Logica masallah zar vec? Meni tvoja trudnoca prodje brzo user posted image mislim vrijeme generalno leti, i moja mi prolazi a kako ce biti tek kad otopli. Dobro si ti, jos beba masallah krupna i sve sto ide uz nju nabere se. Ja bih voljela da jos malo zadrzim ovu kilazu jer bogami kad dodju one vrucine ima da bude veselo.


_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 18:17:52   
mala_sa
Evo i nas opet, danas sam se bas neplanski nahodala sa curom, i ponovila je proljetnim cipelicama i tenama user posted image . Sad lezim jer mi se kukovi bukvalno raspadaju.

Eh sto se tice cica user posted image , meni su u prvoj trudnoci sa B korpe porasle na C, tokom dojenja na D, i onda su se vratile na C i tako stoje user posted image user posted image

Pusac nisam, ali smatram da bih se suzdrzala koliko god mogu.

Na uz obicno se ide jednom mjesecno ako je sve uredu, inace ako nesto treba da se prati onda svako 2 sedmice user posted image

Logica user posted image za malog guzonju user posted image , nek on hairli dodje svojoj mami, a moze malo i ranije user posted image



_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 18:53:33   
samy_lo
Ja vala nista ne pijem,nisam ni ispila folnu kiselinu,sami tablete za stitnu i dabroston..meni mije sedmice sporo idu

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 19:53:41   
agatha
Večer, zemske user posted image .Pola sata sam iščitavala, aman drage mahaluse jeste se raspisale, hihihi.
E sad referisat ću se na ono što sam zapamtila.
Prvo pa pušenje, hah.Sta reci, bila sam strastveni pušač ali čim sam uradila test više nijednu nisam zapalila.Bila je kriza prvih nekoliko dana, tolika da sam se uhvatila u razmišljanju nekoliko puta da mislim da postim, jer to je inače bilo jedino vrijeme kad nisam pusila. Tih dana je slučajno do mene dosla knjiga "Lako je prestati pušiti" i ona mi je pomogla jer mi je promijenila percepciju pušenja.
Trenutno lezim na ledjima a bebica me skaklji.:)
Što se tiče suplemenata još nista ne pijem, pila sam filmu do 13.sedmice.
Ništa mi nisu rekli, i u prvoj trudnoći sam kasnije počela dr.kaze nema potrebe dok je krvna slika dobra.
A ne bih ni da se napusem tu mač :-D jer sam metar i želja da porastem.
Inače, zovite me Jabuka samo tamanim jabuke a prije trudnoće sam mogla nikad da je ne pojedem.
Pijem i ja apaurin zbog blagih kontrakcija i magnezij direkt.On je dobar i preventivno.
Tackice, ako ti je nuhalni dobar ja u tvojim godinama ne bih radila amniocintezu. Prvo dijete sam rodila sa 32. i nisam radila.
Halalite, ako sam nešto zaboravila,heh.

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 20:24:52   
Vrtni patuljak
Da se i ja javim user posted image

Muz ia ja bili pusaci i prestali prije 2 godine - ja jer sam se pripremala za trudnocu a on radi zdravlja. Da nisam tad prestala, prestala bih kad sam saznala da sam trudna, ali razumijem i zene koje ne mogu prestati pusiti. Sto neko rece-ovisnost ko i svaka druga.

Od tableta pijem Prenatal, Duphaston i terapiju za stitnu zlijezdu i do sad sam se ugojila 1,5 kg (17 sedmica).

Sise su mi porasle ali bole me do ludila, a bradavice su mi jako izrazene pa me sve zulja, ne mogu nikakav grudnjak da obucem, pa ga i ne nosim evo skoro 4 mjeseca user posted image

Dobrodosle nove clanice user posted image

joj mene, ja sve napisala ko da kontrolni rad ispunjavam user posted image

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 21:57:35   
Logica
Patuljak,sjedi 5 user posted image

Lejni i meni je brzo proslo pravo,samo hairli i da zavrsi :) e a tebi sad ide fino vrijeme moci ces setati do mile volje jos lagana hrana voce povrce, ma kilice cao :)

I ja imam 28g i nije mi niko spominjao te testove mada ih ja ne bi ni radila :) a na kontrolu isla svaki mjesec zbog prethodnih neuspjelih trudnoca, a da je prva pa vjerovatno bi pravila malo vise razmaka mada ne znam da bi mogla izdrzati..posebno dok se beba ne pocne micati :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
24.3.2016 22:15:13   
samy_lo
Vrtni patuljak,sta ti koristis od terapije za stitnu?

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Mart
25.3.2016 7:02:04   
Vrtni patuljak
Za stitnu pijem Eutirox 0,50 5 dana i 0,25 2 dana. Pila sam Selen prije trudnoce po 200 i on mi je super prijao, ali sam procitala da ga ne treba koristiti u trudnoci i dojenju pa sam prestala da ga pijem, mada endokrinolog kaze da mogu piti po 0,50, ali nisam se usudila. Selenu se vracam kad prodje dojenje ako Bog da.
Samy_lo Sta ti pijes za stitnu?

Sto se tice ovih kontrola- ja sam do 4 mjeseca isla 2 puta mjesecno ali imam miom pa je to razlog, a sad idem svake 3 sedmice.
Odluciti se da li uraditi pretrage ili ne (amnio, double, triple isl) stvarno nije lako, ja nisam smijela raditi amniocentezu radi mioma, a muz i ja imamo 73 godine u zbiru, pa smo se na kraju odlucili za onaj Tranquiliti test (sto se rade razmazi DNK iz krvi) , tako da samo u 11 sedmici znali da nema genetskih anomalija i daje user posted image user posted image

Muz se odusevio sto je curica, a nama je stvarno svejedno bilo, mada sam ja mislila da je djecak ( toliko o mom materinskom istinktu user posted image )

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *