|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
7.4.2016 17:41:46   
edina_82
Hvala drage moje zene,znace mi vase rijeci utjeheuser posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
7.4.2016 18:28:46   
Lejni
BubaDara ja sam citavo Sa obisla sa stvarima i opremom za bebe i svaki dan bih isla da me nije sramota haha.

Evo i mene zene da se malo javim, nema me jer sam uglavnom u skitnji. Ovaj moj bebac je pravo skitalo nikako u kucu nece. Samo vani. Tako da skoro svaki dan nisam tu, posle znam sa muzem posle njegovog posla nastaviti i nemam granica. Koristim maksimalno sunce.

Ne bacih oko na spisak znam da je Logica sad jos malo pa cekamo

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 11:59:13   
search
user posted image user posted image
Jutro trudnjačeee! Kako ste danas, evo izgleda sprema nam se kisica user posted image
Javih se da vas pitam za hurme user posted image jede li koja? Ja ludim trenutno za njima, tek sam u sestom mjesecu ali ne mogu da im odolim, nadam se da mi nece naskoditi, znam da treba poceti s njima tek u devetom hhh, jos smo dobili neke iz Saudije, tako su mehke socne i preukusne u velikom sam iskusenju user posted image

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 12:23:41   
samy_lo
Pozdrav zene..
Pusta nam tema..
SEARCH i ja volim hurme,ali ne smijem da jedem,a rado buh smazala jednu kilu..volim ih odkad znam za sebe

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu search)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 12:59:35   
mala_sa
Dancek user posted image

Ja sam takodje hurmojedac user posted image ! Jedem ih kroz cijelu trudnocu, s tim sto prije 9og ne jedem vise od 3-4 dnevno, eh u 9om vise ne brojim user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 13:18:10   
BubaDara
Danček moje ženice user posted image
Nije neki dan za pohvaliti ali da se izdržati user posted image
Uh, meni sinoć naumpade sladoled i muž me obraduje sa Ledo quattro banana split, ma ništa mu nisam ostavila user posted image
Logice mashAllah velika bebana user posted image Sad će ona nama, da uživa u suncu ako Bog da user posted image user posted image user posted image
Lejni ja još gledam po internetu, ali ne mogu da odolim kad sam u nekom centru a da ne zavirim u dječiji odjel da vidim šta ima fino user posted image Još malo i ako Bog da počinje i naše vrijeme kupovine user posted image
Search to je super! Samo jedi hurmice, kažu da su dobre pravo za trudnice. I ja odavno hocu da sebi kupim i uvijek nekako zaboravim. Ali imam ja još vremena pa sjetit ću se valjda do devetog hahahahaha user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 13:20:14   
Vrtni patuljak
Helou drage zene!

Mi bili u ponedjeljak na kontroli, miom porastao sa 5,6 na 6,7 cm, ali doktor nije zabrinut, kaze vazno je da smo ga prerasli. MM juce otisao na put, ja se naletala po kuci, stomak me zabolio, ledja i kuk, pa sam se bas prepala.

Danas me boli trtica koju sam povrijedjivala ranije, pa me to ne brine, ali imam neki bol u dnu stomaka, ne znam da li je to normalno? Inace nije bol nesto jak, 3-4 na skali od 0-10, ali brinem se. A glupo mi za svaki zig da idem doktoru.

Sta vi mislite?

Ja hurme ne volim nesto, ali planiram da ih jedem kad dodje vrijeme user posted image Nadam se da ce se pojaviti jos koja djevojcica u septembru, za sad smo jedine user posted image nek su nam i djecaci zivi i zdravi, al da malo prosaramo drustvo.

Pozdravcic za sve

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 15:06:07   
mala_sa
Vrtni patuljak osjetis li da ti se stomak stvrdne za vrijeme te boli? jer ako se stvrdne i plus boli onda su kontrakcije, a ako ne osjetis da se stvrdnuo onda je vjerovatno bol od sirenja user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Vrtni patuljak)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 15:31:55   
Arijana2
Pozdrav :) danas sam bila u Azel Francu i vidjela preslatkih i povoljnih stvarčica za bebe.Da li je Neko od vas kupovao tamo ?

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 15:45:17   
BubaDara
vrtni patuljak ja danas naletim na neku Ramzijevu metodu određivanja spolova u ranoj trudnoći tj već u 6.sedmici i po toj shemi i mi ćemo biti curica user posted image Šta ja znam, ne vjerujem u to ali baš ćemo eto da vidimo user posted image
I mene stalno zadnja dva dana nešto pomalo bolucka stomak ali ja to sve kontam širi se, jer su ovo sedmice brzog rasta valjda user posted image
Ne želim da mislim negativno user posted image
Arijana2 ja sam kupovala za malu od djevera i jetrve i fakat su super stvarčice, kupili smo more nekih extra košuljica, tunikica, pa eto, moje iskustvo je pozitivno user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 17:10:56   
Lejni
Arijana ja sam isto kupovala kome sam stigla, ja ne znam ima li koje dijete u mojoj okolini da nema nesto njihovo. Samo izaberi sama fino, ja sam zadovoljna i planiram kad budem isla u one u kojima ima veci izbor djecije da uzmem nesto i za moju bebu kad dodje vrijeme. Posebno kad su ona snizenja zna da bude mnogo jeftinooo ali bas

Vrtni patuljak, mozda nama pisa zaraste pa se promjenimo u curicu hehe. Salim se. Rekose zene proprati malo, mene isto zna jos da zaboli ali nemam druge simptome pa pretpostavljam zbog sirenja.

BubaDara, reci mi da si pojela citav jos jednom user posted image . Znas sta ti sad iz cekaonice presla ovdje da mi vadis zivce sa hranom a? Sad sam bas gladna

Pozdravljam sve zene redoooooom

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 18:08:55   
nudzejma
Hello...

Evo i mene...Danas i jucer nesto jedvauser posted image
Cim hodam vise odmah me pritisak u dnu stomaka uhvati pa moram stalno u wc?Onda poslije se malo kao napuse i stvrdne....Bas ruzan osjecaj.Znam da su to B-H kontrakcije ali nesto me bas bude strah...Desava li se i vama?
I u takvim situacijama me beba bas nekako cudno lupka negdje dole daleko od povrsine stomaka...

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 18:11:54   
MajaAjna
Pozdrav za sve trudnjaceee i poljubac za bebace :)
Ja se nisam javljala... iz opravdanih razloga.. juce sam javila se doktoru pocele su mi kontrakcije.. nisu napravile hvala bogu nikakav problem al su dosta ceste pa mi je doktor dao apaurin i buscopan. I mirujem nema hodanjaaa :(
Kontrolica je 25. Pa nadam se da ce se do tad stanje poboljsati.

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 18:12:35   
Sanjalica 85
Drage moje trudnicice evo i mene user posted image . Jucer i danas hodala po doktorima, pa ne stigoh da pisem.

Jucer sam bila na GAK-u kod Katice na upoznavanju user posted image , super doktor, raja, pristupacan, komunikativan, bas mi se svidio. Od ponedjeljka idem na CTG. Danas bila na zadnjoj kontroli kod mog doktora, bebara masala oko 3 kg, dugonoga i lici na mamu user posted image user posted image user posted image user posted image . Kaze doktor da mi je posteljica vec dobro zrela i plodova voda se je smanjila, tako da po njegovom, vjerovatno necemo ni docekati termin. Iduce sedmice idem kod neurologa da mi da misljenje vezano za carski, jer kazu da sa ovakvim ledjima i simfizom prirodni porod moze biti mac s' dvije ostrice user posted image . Ukupno sam 10,5 kila dobila i preeeesreeeetna sam user posted image . S obzirom da sam na bolovanju od pocetka trudnoce i ne krecem se mislila sam da cu biti k'o slonicauser posted image

Eto mali izvjestaj od mene, vidim danas bilo pravo zatisje na temi, slabo ste mi cakulale user posted image . Odoh sada da nesto pojedem i da se izpruzim, bas su em ova dva dana slomila. Ljubim vas sve user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 18:42:08   
Vrtni patuljak
Mala_sa nemam osjecaj da se stvrdne, samo nekako boli, odnosno, vise kao intenzivan pritisak. Obzirom da stomak raste na oci, vjerovatno si u pravu, sirim se user posted image

BubaDara ja sam na pocetku trudnoce naletila na neku metodu i ispalo da je djecak. Toliko smo bili i prije toga ubjedjeni da je djecak, da nismo uopste razmisljali ni o zenskom imenu niti o curici uopste user posted image I dalje je ostao problem imena, ali ima vremena. Nek su samo zivi i zdravi user posted image

Lejni neka nama djecaka i djevojcica, neka male raje, pa sta ako jedina bude curica, imace opasnu musku raju [sm=smiley36.

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 18:55:35   
mala_sa
Zene sirite se sirite user posted image user posted image user posted image

Nudzejma ja imam BH kontrakcije, uhvate me odmah cim malo hodam. I nije nimalo prijatan osjecaj, nekad predju i u bas prave bolne kontrakcije i tada moram leci dok se ne smire. Kad imam bh kontrakcije bebu osjetim isto tako cudno, nekako duboko i ponekad bas i zabole ti njihovi pokreti. Meni dosad hB nisu imale efekta na grlic a nadam se i da nece...

MajaAjna sad se pridrzavaj terapije i miruj, smirit ce se!

Arijana moji isto cesto imaju stvarcica iz Azela. Mama moja svasta lijepo izrovi i stvarno dosad je sve bilo bas kvalitetno user posted image

Sta li nam je sa Logica? Vrti li se danas debelguzi? user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Vrtni patuljak)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 18:56:46   
mala_sa
Vrtni ja 29 sedmica a oko imena jos deveramo user posted image user posted image tako da no sikiriki imate vi jos fore user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 19:00:21   
nudzejma
Mala_sa znaci i ti imas takve simptome...Ja sam sad popila apaurin 2mg.Vise ne znam kako da se namjestim.Beba udara i gura cerviks,rektum i ko zna sta jos toliko da boli kad lupne.I ja se nadam da mi nece skratiti cerviks ili nedaj Boze dovesti do otvaranja.Toga me bas strahuser posted image
U srijedu bila na UZ dr.nista nije rekla valjda bi primjetila da je bilo toliko niskouser posted image

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 19:44:40   
MajaAjna
Nudzejma radi tih kontrakcija sam ja isla doktoru jer su se meni ponovile mozda 5 puta u sat vremena i svaki dan sam ih imala obavezno.. kad sam vec pocela osjecati i menstrualne bolove otiala sam pravac doktoru. Eto gore sam vec pisala sta sam dobila da pijem i da mirujem nadam se da ce biti efekta.
I stres dosta utice (panika, strah) tako da opusti se.. kad te ufati tako samo se smiri ne panici.

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 21:01:37   
search
Zene i meni se to desava, pogotovo nakon duzeg stojanja, hodanje je inekako oke ali cim stojim to me toliko pocne zatezati i otvrdne stomak i nakon toga kontrakcija user posted image

(odgovor članu MajaAjna)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 21:02:18   
search
I bas bebi u tim trenutcima cudno udara, ko da grebe nesto dole unutra xD

(odgovor članu search)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 21:40:07   
Lejni
Meni je na pocetku trudnoce dalo neki kineski kalendar na internet i radila kaze curica hehe kad dr kaze djecak. Ja bila ubijedjena curica.

Zene propratitite te kontrakcije vi koje niste javite se dr pa ce on znati. Sad se i ja uplasih, ali vjerovatno se to prepozna. Meni se desava da me odozdo zabobi kao da me neko nozevima probada ali ne stomak samo malo po dnu ali odozdo uzas.



_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu search)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 22:07:42   
samy_lo
BubaDara,sad gledah tu Ramzijevu metodu,i po njoj mi djecak..po kineskom kalendaru djevojcica,a imala sam osjecaj da je djecak..i tako ispade,valjda doktor nije pogrijesio user posted image

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 22:21:33   
Logica
Pozzz zenicama :) nadam se da vam je godilo ovo osvjezenje u vidu kise :) ja sirom otvorila prozor i usla mi neka bajka..pola sata sam je ganjala i na kraju sam izvrsila harakiri :)

Ja sam danas isla u bolnicu,nisam osjecala pokrete bebe od jutros i uradila ctg sve uredno samo se eto bebac malo uspqvao a sad evo vrti se sve u 16 :) uglavnom posto nisam sa strane rekli su da me nece hospitalizirati sad nego da svaki dan radim ctg i pratim i da se javim u pon u bolnicu pa cemo vidjeti da li da me ostave pod njihovim nadzorom ako beba preko vikenda bude mirna..dr predlaze amnioskopiju..eto..otvorena sam 2 prsta pa sad samo dovim da bude kako je najbolje za mene i bebu..iskreno bas me uznemiri kad je beba mirna..pokusam i sa slatkisima i sa vjezbama ali nista..i bas je neki ruzan osjecaj..zelim vam sto nemirnije bebice :)

(odgovor članu edina_82)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
8.4.2016 22:25:57   
MajaAjna
Lejni ako ti se to desava da te boli odozdo.. i s tim imam problem to je neka upalica al nista strasno tako meni gin. Kaze... brusnica bi trebala pomoci ako ne spomeni doktoru na sledecoj kontroli u svakom slucaju.

Sto se kontrakcija tice mene su bas pravo zabrinule... i kad sam nazvala doktora reko mi je da dodjem na pregled... propiso terapiju i u slucaju da se desi vise kontrakcija u sat vremena ( 5-10 ) da se javim.. mada misli da ne bi trebalo od terapije.

Kod mene se citav stomak stvrdne i bas daje neugodan osjecaj. Beba isto nisko lupka... sto se toga tice kad lupi nisko najbolje je odma leci na ledja podici noge ili na lijevu stranu.

Sve su to nase slatke mukiceee :) ali u svakom slucaju za sve bolje je na vrijeme reagovati pa makar i dzaba otisli ali posavjetovati se s doktorom ili bar nazvati.

Izvinite na dugom tekstu... smorila sam hahahahaha...
Cuvajte seeee... ne radi sebe radi bebsijaaaa user posted image

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *