|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
9.4.2016 15:01:52   
Sanjalica 85
Izgleda da su se sve trudnjace dale u skitnju danas user posted image blago vama, ja opet jedva hodam, svi zglobovi na rukama i nogama me bole, a o kukovima i preponama da ne pricam user posted image

Pisale ste o kontrakcijama, i ja ih ponekad imam, pogotovo ako sam malo duze bila na nogama ili hodala. Te lazne kontrakcije bi trebale da prestanu cim se namjestite na bok ili neki vama udoban polozaj. Ja se okrenem na lijevi bok, popijem jedan apurin od 2mg i prodje. Ako vam i u ovom polozaju ne prestaju bolovi bolje otici doktoru nego se sekirati jeli ili nije sve ok. Sto kaze moj doktor bolje dici bespotrebnu paniku nego cekati i napraviti gore.

Imate mahanje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu MajaAjna)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
9.4.2016 15:48:05   
BubaDara
Lejni hoćeš li ti jedan da ti pošaljem brzom poštom? user posted image
Nudzejma i ja sad idem češće u wc, nego na početku, a kažu kao to prvi simptom trudnoće, kad vidim sad i početak, ja taj simptom imam tek sad izgleda user posted image Trudim se da pijem i dosta tečnosti pa možda i zato, mislim logično što kaže Čombe hahahaha user posted image
MajaAjna samo miruj i ako Bog da biće to sve dobro. Misli pozitivno i mazi pupu od nas user posted image user posted image
Sanjalica85 ako će ti biti lakše mila, meni od početka govore da ću vjerovatno morati na carski jer imam od ranije problem proširenih vena pa sam radila i sklerozaciju vena prije dvije godine i nosim svaki dan odvratnu štramplu po mjeri ali opet se javile nove user posted image user posted image
Uh, ne volim ih ni spomenuti, odmah se zabrinem user posted image
Čuj samo 10,50 kg dobila, pa svaka čast, ljubomorna sam na tebe user posted image user posted image a najbitnije je da je beba lijepa na mamu, ostalo možemo zanemariti user posted image user posted image
vrtni patuljak i mi bitku oko imena vodimo od početka. Žensko smo se složili ali muško nikako user posted image Ali imamo još vremena, pa valjda ne bude bezimen/a beba user posted image
Samy_lo tvoje se bar po svakoj metodi negdje svrsta, a ovo moje "čudo od djeteta" fura svoj fazon od početka! Teško meni user posted image
Logice kažemo mi tebi da je bebica dobro, samo nema puno prostora sad user posted image Drago mi je da je dobro sve. Uživaj još malkice i stižeee user posted image
Odoh i ja u skitnju dok ne pada ništa user posted image Ljubim i grlim sve user posted image
user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
9.4.2016 18:26:04   
Logica
Bubadara meni su se aitne venice pojavile u trudnoci na pregibima iza koljena ali nisam dr nista govorila sve mislim to je od smanjene fizicke aktivnosti? U sustini kako znas da je stanje za dr?

Ja mislim da gdje sam tu sam..stomak mi se danas poceo grciti u nekim intervalima nisam jos pocela mjeriti..ne boli nista samo mi se stomak sav zgrci drzi tako skoro minuticu i opusti se..a ja uredno lezim da bi sto vise napunila baterije i citam porodjajne price redom user posted image

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
10.4.2016 1:01:43   
BubaDara
Hehe kako ide ona slavna "a ''đe da znam, kad ništa ne znam?'' A kod mene kontra, ''đe da ne znam kad deveram s tim već 4 godine? user posted image
Ja sam ti to fasovala od previše rada u laboratoriji, i još glavni uzrok genetika, rahmetli otac mi je to isto imao pa pošto sam sva na njega i to mi ostavio u amanet izgledauser posted image Znala sam da sam za doktora kad su noge počele užasno da me bole nakon radnog dana, i to samo tu gdje sam vidjela neke ispupčene vene. Opipam kad vrelo i tako koristila more nekih gelova za hlađenje, kapsule i sve pomaže samo trenutno a lijeka nema nažalost i fino odrešim kesu i debelo platim sklerozaciju. user posted image
I nestale iznad koljena ali sad imam nove ispod, s unutarnje strane lista iako disciplinovano nosim čarapu po mjeri (znači oblači se ujutro u krevetu, i skida naveče u krevetu tj.nema hodanja bez nje pa zamisli miline) user posted image Srećom sad me to ne boli, ali su tuuuuu user posted image user posted image
Izvinjavam se na dužem postu o sebi. Nije namjernouser posted image
Lezi draga na boku sto vise, to je najbolje za bebu. user posted image

< Poruku je uredio BubaDara -- 10.4.2016 1:02:47 >


_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 6:18:43   
Logica
Jutro zenice :) vama izgleda vikend bio buran nigdje nikoga :)

Bubadaro hvala na info..mene nista sad zasad hvala Bogu ne boli ali se vide male zelene :)

Ja se sad spremam da se najedem pa po uputnicu za bolnicu pa cu onda gore da vidim sta ima jel me neko trazio user posted image ..uzivajteeeeeuser posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 9:01:09   
Visnja RR
D. jutro drage trudnice user posted image

Dajte nam savjet!

http://www.ringeraja.ba/forum/m_2754231/mpage_1/key_/tm.htm#2754231

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 9:18:20   
mala_sa
Jutro i od mene, vikendom smo uvijek u skitnji pa se bas nikako ne stignem javiti!
Stigle su mi neke stvarcice za vikend, tako da smo sa odjecom skoro spremni user posted image

Nadam se da ste mi sve dobro i da bebe dernece u pupama user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 10:18:26   
minie
Jutric drage moje,

Ja jos danas i sutra na poslu, u srijedu aBd na kontrolu i da uradim briseve, onda odmaram i setam sa svojim R.

Mala_sa MM dolazi 23. aBd i donijece jos stvarcica, ostalo sam oprala, ispeglala, bas sam uzivala u peglanju stvari, sto inace ne radim user posted image

Ostale mame, trudnice, kako ste mi?



_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 10:39:21   
blossom
Jutro drage zenice user posted image

I ja lijencuga da se javim... Doduse malo sam bila aktivnija preko vikenda, smjestala po stanu, prala, peglala... Haman da me uhvatilo ono "gnijezdenje" hahah...
Uhh u petak sam mislila da cu morati na GAK da se javim.. Imala sam tako neugodno i bolno probadanje na dnu stomaka, mislila sam da sam pocela da se poradjam user posted image Bas sam se bila prepala, i u tom trenutku sam shvatila da nisam nikako spremna user posted image Ali cim sam se primirila malo, legla na bok, prestali su i bolovi. Ovaj moj nestasni djecak samo malo gurkao i pritiskao user posted image

Zanima me nesto, moj bucko stalno stuca... I podugo to traje.. Toliko to primjecujem da me malo i zabrinulo user posted image Je li vase bebice stucaju cesto?

Sanjalice i ja bih da vise predjem na GAK, ovo mi u DZ sve nesta neozbiljno user posted image
Drago mi je da ti se svidio dr Katica, meni je on bas nekako furka user posted image Specifican je user posted image
A za CR ne brini... Bice to aBd sve ok.. Ako to znaci da cete i ti i bebica proci sa manje stresa, onda se nemas cega plasiti user posted image

Ko je pitao za kontrakcije user posted image Ja ih imam od petog mjeseca i bas kontam da necu skontati kad prave krenu user posted image Ja sam primijetila da se najvise javljaju kad se nesto naljutim, nasekiram, iznerviram.. Zato drage moje, pokusajte da se opustite, mislite na lijepe stvari... Ne dajte da vas ljudi uznemiravaju glupim komentarima. To malo srce koje kuca ispod vaseg je trenutno najbitnije user posted image

Eto ispisah ja roman... Grlim vas sve redomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 12:28:25   
samy_lo
Pozdrav zenice drage..
Samo da se javim da me ne bi izbrisale sa liste,mobitel mi se gasi konstantno pa dok ne nabavim novi slabije cu se javljati..ljubac za sve

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 14:14:26   
mala_sa
Mini tebi se mashAllah bas primice user posted image , uzivaj jos malo sa R, a onda eto jos jednog privjeska aBd user posted image

Blossom i moja mrva cesto stuca, nekad bas i dosadi user posted image , a normalno je ne brini user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 18:29:59   
Lejni
Da se i ja javnem

BubaDara, ne noras nisu azurni toliko da stignu dok sam u volji haha pa sam se i ja aktivirala po kuhinji.
Kad pisete o metodama ja sam radila kineski kalendar, kaze curica, a dr rekao musko, bas je bio romantican kad nam je saopstio onda haha

MajaAnja, pijem inace brusnicu, rekao mi dr zbog svega sto mi se desavalo.

Logica, usitnilo....

Zene koje su blizu termina da vam pozelim punoooo srece, snage i hrabrosti. Da se bebe rode zive i zdrave. Ne znam da nas koja ne iznenadi pa do mog javljanja da ne obavi taj cin

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 19:37:44   
BubaDara
logice ako ti estetski ne smetaju a ne bole, bolje ne diraj nista!
Mala_sa i minie vi spremne vec pa ako Bog da da sve bude dobro i da nam rodite zdrave bebice! user posted image
Žene moje drage je vam danas imam užasnu glavobolju, evo me ležim svezane marame oko glave, ko kakva nana! Smori me jedino to u trudnoci user posted image
Ljubim vas i grlim sve...

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 21:47:51   
Arijana2
Pozdrav ,moze pitanje,jedete li vi sladoled?Citala sam da nije bas preporučljivo u trudnoći zbog mogucih zaraza a bas mi se jede user posted image

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
11.4.2016 23:22:58   
nudzejma
Arijana2 ja normalno jedem:-) Sta bi sve trebale prestati jesti zbog mogucih zarazauser posted image .Ja se ponasam kao i obicno,jedem sve sto mi se jedeuser posted image
Laku nocuser posted image

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
12.4.2016 6:07:50   
Logica
Jutro mile moje :) meni ova noc kao godina :) cijelu sam je provela brojeci kontrakcije nekad oko 2 izadje nesto poput bjelanceta al nije bilo zilica tako da nisam sigurna je li taj cep a nekako mi puno bilo za obican iscjedak..uglavnom pocele su i kontrakcije da se priblizavaju tako da ja vec treci dan gdje sam tu samuser posted image sama sebe vise ne dozivljavam ozbiljno i ne znam jel me treba biti strah ili to poslije dodje ali ja sam samo blago pogubljena..nekako nisam svjesna da se blizi krak sv3mu
user posted image
Blossom kod mene je malqc cesto stucao i onda sam ja trazila poze ili pros3tam dok ne stane nesto sam mislila da se pati dok stuca user posted image
Jest lejni moja usitnilo :) i ja zelim ostalim terminisuma svaku srecu i sto lakse porode mada su mi se ove aprilske usutile ali evo polako i ove majske ulaz7e u 9. Tako da nikad ne znamo kad ce koja :)
Odoh malo probati odspavati..imate user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
12.4.2016 8:12:21   
tačkicaa
Mahanje lijepim trudnicamaaaa user posted image
Evo i mene končano, nisam nikako stizala da napišem štogod, em od neta užasnog, em od posla dosadnom, em od skitnje user posted image
Uglavno, evo isčitah i postaje zabavno kod nas ovdje user posted image
Logicaaaaaa Sve nam pričaj, po onim pričama s poroda, ja zaključih da je to nešto blizu user posted image Jaaaj kako sam uzbuđena zbog tebe user posted image Držim fige da sve prođe najbolje moguće za vas oboje user posted image

I kako mislite beba štuca? U trbuhu? user posted image Aman ovo moje ni da se javi user posted image Hoću i ja štucka user posted image Hahahhhaa zamisli beba štuca u stomaku user posted image

Svima kojima je blizu konačni susret: sretno, sretno, sretno! user posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
12.4.2016 9:06:17   
minie
Jutric,

Meni danas zadnji dan na poslu, mozda sutra nakon pregleda jos malo navratim, blizu mi dr. Nekako mi i zao, bas mi je bilo lijepo na poslu ovih 5 mjeseci, vjerovatno se necu vratiti nakon isteka ugovora, ali ko zna, mozda bude neki konkurs na koji mogu aplicirati.

Mala_sa i moj maleni stuca u stomaku, ponekad bas dugo i meni nekako bas sega, a eto primice se.

Logice sretno i da bude ekspresno, bez epiziotomije user posted image

Tackice polahko, osjetices ti svoju bebicu, pa ponekad ce biti tako da se neces moci namjestiti u pravi polozaj. Ja srecom mogu navecer spavati i on se nekako umiri, nadam se da ce tako nastaviti i kad izadje iz pupe user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
12.4.2016 9:07:41   
nudzejma
Jutro drage moje...
Evo mene sa kontrole :-)
Za mjesec i 6 dana udebljala se 1800gr haha masAllah,ovo je prvi skok.
Beba je opet nize,dr.preporucuje sto vise mirovanja.Nisam jos na strogom ali kao da jesam.Uglavnom sve ostalo hvala Bogu uredu.Samo od jucer imam strasan pritisak na mjehur idem pi-pi svakih sat vremena.Kaze dr.moguce da se beba spustila na mjehur ali za svaki slucaj dala sam urin na pregled.
Napisah svastauser posted image

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
12.4.2016 9:43:21   
tačkicaa
Minie Dobro si ti ovo sve izdržala, a dobro i da ti ugovor nije ranije istekao. Evo ja baš kontam, u maju mi ističe, pa kako god okrenem, ne bi bilo loše raditi još koji mjesec user posted image Vražija država, čim se trbuščić pokaže nemaš šanse user posted image Ali nebitno, bitno da su bebe dobro user posted image I jedva čekam da je osjetim, ja zovem, pričam, a on ništa da materi svojoj kaže user posted image

Nudzejma Samo odmaraj, nemoj rizikovat' user posted image Pa meni se ne čini puno 1800gr za mjesec i po skoro user posted image Ja ih vala neću ni pratit', bolje ne znat' user posted image

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
12.4.2016 11:17:35   
Sanjalica 85
Drage moje evo i mene, juce ne stigoh pisati, bas sam slaba bila i neka prehlada i glavobolja me uhvatile, mislila sam da cu se raspasti na komade.
Zavrsila sam i CTG juce, bi guzva pa sam malo cekala, tako da znate, ne idite ponedjeljkom i cetvrtom rano ujutru jer su komisije tada i sve koje su na komisiji imaju prednost, pa se onda dobro nacekate.
Logice sretno user posted image user posted image , valjda je to to. Zelim ti da sve prodje glatko i bez problema, nismo se dugo ponovili bebicom u raji user posted image user posted image user posted image

Tackice bona bi pusto bez tebe ovdje par danauser posted image user posted image user posted image polako, osjetit ces bebicu, probaj nesto slatko da pojedes, popijes hladno, ima jos vremena....a onda ces pred kraj, kada budes ovako ko ja, samo ponavljati drago dijete pa sta ti je. Meni moja debelguza izrovi sve organe, jos se zavlaci nogicama pod rebra pa to bude bas onako neugodno ali slatko user posted image user posted image

I moja bebica stuca li stuca, kada krene ne zna stati, ali ja legnem, pustim je da se smiri i onda nastavim po svome. Kazu da je to sasvim normalno. Jednom smo je cak vidjeli na UZ kako stuca, pravo sega user posted image user posted image user posted image

Nudzejma super za kilazu, samo tako nastavi user posted image user posted image user posted image odmaraj sto vise, jedi dosta voca i povrca i naravno mazi pupu user posted image

Ja sada odoh prati princezine stvrcice, da iskoristim lijep dan, kazu sutra opet kisa. Svakako smo vec sve postavili, samo stvarcice da sredimo i sve spremno user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
12.4.2016 12:04:33   
tačkicaa
Sanjalica user posted image Blago tebi, još kad debelguza izađe iz pupe aBd pa kad se onda razluduje user posted image Ima da mama polomi duge noge za njom user posted image NEmam jadna kad osluškivat', dok dođem kući ogladnim k'o vuk, onda kad se najedem samo crijeva svoja osjetim user posted image Ja ću haman svog pašu tek u devetom raspoznat' user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
12.4.2016 13:17:10   
ema08
Dan zenice,

Drago mi je da ste sve dobro. Trudnicama koje iščekuju svaki dan porod želim puno sreće user posted image
user posted image meni se pojavio nekakav osip, po vratu, stomaku, nogama i kako dan odmice sve mi je gore i gore user posted image . Sačekat ću muža s posla pa odoh u Vrazovu da vidim sta je. Nadam se da ne utiče na bebu sta god bilouser posted image ...

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
12.4.2016 14:55:18   
Sanjalica 85
Tackice, kada se budes najmanje nadala i ocekivala, malisa ce da lupne, ono cisto da se javi, da kazem tu sam mama, dobro sam i fino mi je user posted image user posted image user posted image . Vjerovatno se dosta kreces pa je malo teze osjetiti. Samo polako user posted image

Ema da ti nije kakva alergija, mojoj mami se znalo desavati da se tako ospe, bas na tim mjestima, ne vjerujem da ima veze sa trudnocom, ali otidji ljekaru obavezno, a ako te svrbi znam da smijes staviti otopinu acidi borici, ali eto provjeri jos jednom. Sretno user posted image Javi sta je dr rekao.

Mi evo odmaram i slusamo Parni valjak, mala ga pravo voli, mamino djete, samo exyu user posted image user posted image odmah se smiri i meditira skupa samnom user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
12.4.2016 15:22:19   
MajaAjna
Drage moje evo i ja da se javim.... iz kreveta a ovako lijep dan za setnje, za rostilja :(
Uživajte debeleeee (koje mogu)
Trudnicama kojima je termin blizuu zelim sto laksi i brzi porod user posted image puno sreceee samo hrabro zene user posted image
Naravnooo obavezno pisite iskustva user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *