|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
16.6.2012 17:26:43   
idana_85
@ lotos nas zaboravila

@azra i adi, kako ide gradnja,gdje gradite?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu azra I ADI)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.6.2012 9:26:22   
lotos
Nisam zaboravila samo sam bila off ovih dana.. Kuca je napravljena u Kaknju..a za cijenu pojedinacno sprata nemam pojma..Znala sam total useljene kuce, mada smo i to batalili odavno racunanje.. i jos ima okolo ulaganja..

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
12.1.2013 21:28:14   
Idina mama
Nemojte zaliti da ulozite u vanjsku izolaciju kuce.

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
15.4.2013 21:43:50   
anidla
i kod nas se zakuhalo....belaj....sva sam bijela,. nemam se gdje istusirati ajmee

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
4.6.2013 10:45:00   
Medi_87
Mi danas počinjemo s renovirnanjem, najprije dnevnog boravka, pa ćemo hodnik i kupatilo, u toku dana ću staviti slike da vidite kako je trenutno stanje, imamo arhitektonska čuda iz 1950 i neke user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
14.7.2014 23:16:10   
Amrino
Žene drage- da li je koja u posljednje vrijeme renovirala stan? Trebaju mi informacije oko cijena...U nekoj smo fazi mijenjanja stana i našla sam jedan koji mi se sviđa ali bi se moralo dosta toga uraditi...Kako imamo jako ograničen budžet trebala bih unaprijed skontati koliko bi me to došlo otprilike...Znači ono što sam saznala je to da za elektro instalacije treba oko 15 KM po izlazu...što bi otprilike izaslo oko 1000 KM. Grijanje mi je najveci problem jer nemem pojma ni koja opcija je najbolja (izgleda da u stanu imaju provedene cijevi ispod poda a trebalo bi ugraditi radijatore i bojler). Stavljala bi brodski pod. i to kontam da bi bilo oko 2000 KM .
Ugl svaka informacija je dobro došla. Stan je oko 80 m3, s tim da ne bi sad radili nikakve sminkeraje nego samo osnovno a stolariju ne bih mijenjala nego bih je rado restaurirala jer je drvena i divna samo skroz stara- ne znam islati li se...Mnogo pitanja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
14.7.2014 23:22:23   
Hanady RR
bojler i radijatori uvođenje i pregled postojećeg i projekt za isto da bi bilo pušteno u pogon...oko 2500 do 3000 te može izaći u najboljem slučaju
mislim...po sjećanju koliko je mene došlo 2006 godine

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
14.7.2014 23:42:00   
Amrino
Hvala draga! user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.8.2014 12:02:08   
Misty_mama
Pozdrav.. Mi treba uskoro da počnemo sa renoviranjem, našli smo i prozore i ulazna vrata, ali za sobna vrata još ne znamo.... Gdje uopće gledati? Naravno, da nisu fuš, ali ni nekakva ekstravagancija.... Po forumima sam gledala, uglavnom su stariji postovi, i uglavnom se tri-četiri iste firme pominju, pa me znaima, ima li ko informacija kakvo je trenutno stanje... Hvala unaprijed...

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.8.2014 15:11:05   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: Misty_mama

Pozdrav.. Mi treba uskoro da počnemo sa renoviranjem, našli smo i prozore i ulazna vrata, ali za sobna vrata još ne znamo.... Gdje uopće gledati? Naravno, da nisu fuš, ali ni nekakva ekstravagancija.... Po forumima sam gledala, uglavnom su stariji postovi, i uglavnom se tri-četiri iste firme pominju, pa me znaima, ima li ko informacija kakvo je trenutno stanje... Hvala unaprijed...

Mi smo sobna vrata kupili u Maomex-u. Doduse, sad vec prije 5 godina. Ali imali su super izbora, a i raspon cijena je velik (moglo bi se naci za svaciji dzep).

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
7.8.2014 16:07:38   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Misty_mama

Pozdrav.. Mi treba uskoro da počnemo sa renoviranjem, našli smo i prozore i ulazna vrata, ali za sobna vrata još ne znamo.... Gdje uopće gledati? Naravno, da nisu fuš, ali ni nekakva ekstravagancija.... Po forumima sam gledala, uglavnom su stariji postovi, i uglavnom se tri-četiri iste firme pominju, pa me znaima, ima li ko informacija kakvo je trenutno stanje... Hvala unaprijed...


Kada smo mi trazili (prije 6 godina) bilo je veoma tesko naci da stok i vrata budu isti...

Nedavno, trazeci nesto drugo, primjetih vrata u Domaviji, na pocetku one ulice kada se ide prema OBI-ju...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
8.8.2014 10:52:32   
Misty_mama
Hvala... user posted image

_____________________________

28.05.2011, Jedan i jedan su jedan :)
05.07.2012. Dva i jedan su opet jedan. A. :)

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
8.8.2014 23:13:10   
milenium
ja bih htjela jednu malu prostoriju koja mi sad služi kao ostava podjelit i napravit jedno kupatilo i jednu malu ostavu al ne znam hoće li biti premalo,hoće li moći stat sve stvari unutra a i pregradni zid bi zauzeo dosta prostora?ne znam uštedi li više na prostoru tuš ili ugaona kada ili ona obična kada.znači bio bi tu umivaonik,we školjka i tuš il kada?

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
8.8.2014 23:44:42   
mayra

IZVORNA PORUKA: R&T@


IZVORNA PORUKA: Misty_mama

Pozdrav.. Mi treba uskoro da počnemo sa renoviranjem, našli smo i prozore i ulazna vrata, ali za sobna vrata još ne znamo.... Gdje uopće gledati? Naravno, da nisu fuš, ali ni nekakva ekstravagancija.... Po forumima sam gledala, uglavnom su stariji postovi, i uglavnom se tri-četiri iste firme pominju, pa me znaima, ima li ko informacija kakvo je trenutno stanje... Hvala unaprijed...


Kada smo mi trazili (prije 6 godina) bilo je veoma tesko naci da stok i vrata budu isti...

Nedavno, trazeci nesto drugo, primjetih vrata u Domaviji, na pocetku one ulice kada se ide prema OBI-ju...



Oni imaju super vrata, al imaju samo standardne dimenzije, ne rade po mjeri. Mi smo radili u firmi Aldi u Buća Potoku i nisu loši.

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
8.8.2014 23:49:01   
mimi_2in1
milenium, zavisi kolika je sada ta ostava, mada cim je planiras pregraditi dakle da nije bas skroz mala. Koliko kvadrata sada ima? Pregradni zid ce uzeti prostora al ne mora znaciti da ce uzeti bas mnogo. Zavisi jel imas i u jednom postojecem zidu instalacije ili moras bas tu maksuz dovoditi? Mala kupatila mogu biti bas ljupka ako se urade fino. Mozdra da razmialis o tus kabini koja je u nivou poda, dakleplocice su, nema bas ono tus kade dole?
Ispod je link sa stranice na kojoj ima bas finih slika i ideja

http://www.houzz.com/Small-bathroom

Ako malo bolje prostudiras vidjet ces da kod vecine slika pise kojih su dimenzija kupatila, bar u komentarima.

< Poruku je uredio mimi_2in1 -- 8.8.2014 23:51:16 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.10.2014 8:55:56   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR


Imam namjeru u trpezariji da napravim ovako nesto slicno.....Mnogo mi se dopada. user posted image

user posted image


Evo na ovaj zid, pravo...gdje se naslanja hranilica












Cekam crtez, uzeli su mjere...user posted image user posted image user posted image


Hocu i ja ovooooo user posted image A ja dosla da pitam samo za parket user posted image
Mozes li postaviti sliku kako ti je ispalo na zidu? Je li ti ono napisa da si napravila kao most sa slikom u sredini? I ja bih tako. Koliko ovo kosta?

A sad za parket... planiramo da ponovo lakiramo parket. Uzet cemo cromoden. Koji je ljepsi i laksi za odrzavanje: mat, polumat ili sjajni? Kod nas je svijetli parket onaj sto se slaze u kockice.



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
30.6.2015 8:38:45   
Dario10
Predivan interijer :) Za svaku pohvalu :)
__________________
Projekti i planovi kuca

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 11:09:48   
pony2507
Citala sam malo vase postove ali ne sve. Uglavnom, moja situacija je sljedeca:

Muz i ja planiramo podici sprat na vec postojecoj porodicnoj kuci.
Dakle treba izliti plocu i zidati,s tim da cemo postojeci krov vratiti. Mene zanima koliko je novca odprilike potrebno za tih 60-70 kvadrata?
MM je pricao sa mnogima i ima ih koji kazu da za 30 000 mozes podici i opremiti cijeli sprat. Meni je iskreno premalo novca.Naravno ovisi sve o zeljama , mozes ti uloziti bruku novca...
Meni je bitna vrhunska izolacija,kao i da mi stolarija,podovi i te "krupne" stvari budu prva klasa,a za poslije cemo vidjeti... Napravila sam i skicu rasporeda prostorija samo sto sad ima problem jer ne znam da li mi sve sto sam zamislila moze stati u toliko kvadrata...

Da li neko ima ovakvo ili slicno iskustvo?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 11:20:30   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: pony2507

C
MM je pricao sa mnogima i ima ih koji kazu da za 30 000 mozes podici i opremiti cijeli sprat. Meni je iskreno premalo novca.Naravno ovisi sve o zeljama , mozes ti uloziti bruku novca...

Da li neko ima ovakvo ili slicno iskustvo?



E ovi su ga slagali ko svi sretni. Najlakše je uraditi grube radove, al kad se krene opremati unutra ... strava.
Ne bih da te strašim, ali koliko god da izračunate dodajte još toliko (u najmanju ruku).

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 18.2.2016 11:21:02 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu pony2507)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 11:35:54   
minie

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: pony2507

C
MM je pricao sa mnogima i ima ih koji kazu da za 30 000 mozes podici i opremiti cijeli sprat. Meni je iskreno premalo novca.Naravno ovisi sve o zeljama , mozes ti uloziti bruku novca...

Da li neko ima ovakvo ili slicno iskustvo?



E ovi su ga slagali ko svi sretni. Najlakše je uraditi grube radove, al kad se krene opremati unutra ... strava.
Ne bih da te strašim, ali koliko god da izračunate dodajte još toliko (u najmanju ruku).


I ja se slazem. Mi pravimo kucu, u koju je ulozeno vec sad oko 100.000, a jos nije useljiva, doduse malo je veca.
Obzirom da nema ni ploca, samo za dvije ploce ce vam tebati najmanje 5.000, pa onda blokovi, mozda i dio nove gradje, stolarija isto da valja oko 10.000ak hiljada, pa unutrasnji radovi, kupatilo i pored svega majstori koji su nekad skuplji nego sam materijal koji kupis.

Slazem se sa Blue rose, bar jos 20.000 dodati na ovu cifru.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 11:54:08   
anandi
pony prvo da ti zazelim srecu i aBd da prodete sto jeftinije user posted image
Kao sto ti kaze Blue rose grubi radovi su najjeftiniji dok ovi fini (zavrsni) istiskuju dosta novca. Ja sam inzinjer gradevine i promatrala sam dosta tih radova...nedavno mi je brat nadogradivo sprat, 64kvadrata i prosao je jeftinije od 30 000KM.
Draga sve ti zavisi sta ti hoces, npr. mozes kupiti kuhinju u trznim centrima (recimo FIS) po cijeni od 300-400KM a mozes pravit po mjeri po cijeni 700KM, mozes kupiti na pijaci kanjise za store za tri sobe po cijeni cca 70KM a mozes uzeti one trake kao u poslovnim prostorima po puno vecoj cijeni i preko 100KM, pa imas i plocice koje su komad 1,5KM a imas i po 3,0KM.
Ovo sto kaze Bluerose koliko god da predvidis dodaj jos toliko, to je ziva istina ali ako ces ti traziti posebno radnike za sve pojedinacne radove.
Moj savjet ti je da nadete neku manju firmu (5-6 radnika) ima ih dosta i da ih angazujete za sve poslove na prvi mah mislit ces da ti je skupo ali u konacnici se isplati.

Navest cu ti primjer gradnje moj kuce, sto se tice zidanja angazovali smo par rodaka i komsija (kontajuci da cemo proci jeftinije), sve je nesto islo kilavo, ja sam im kuhala pa kad je vrijeme obroka ne ustaju po dva sata...al dobro zavrsili to, vrijeme da se razvodi voda, nasli "dobrog" majstora koji je skoro dvije sedmice razvodio vodu na dva zida i krtikovo zidare da nisu zidovi pravi. Poslije smo nasli keramicara koji je kritikovo i zidare i vodoinstalatereuser posted image sve im nesto treba, i kad odes da kupis vratis se bez 100KM a u sustini nista im nije ni trebalo.
Na kraju kad sam izracunala sve troskove i troduplo duplo vise nego sam planirala.
Zato najbolje je naci firmu, oni dodu pogledaju kazu svoju cijenu i nemas brige da ce im nesto falit, ay ti dodes i samo ih nadgledas.
Sretno

(odgovor članu pony2507)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 12:00:29   
pony2507
Blue Rose,Minie hvala na brzom odgovoruuser posted image user posted image . I sama bih se slozila sa vama.

Nismo ni poceli a ja vec znam i boju jastuka u kuciuser posted image .
Ma jedva cekam da krenemo,a da nepricam o finalnim radovima,uredjivanju naseg doma itd.user posted image Nadam se da ce do septembra ove godine sve biti zavrseno ako Bog da. user posted image

Ja bih sve u kombinaciji bijele i bez boje,oko trece sam u velikoj nedeumici. Ljubicasta ili zelena... I da li uopce ubacivati tu trecu.
Isto , ne znam koju boju poda tj. laminata odabrati izbor je ogroman... Ma milion nekih "pitanja"... Rado bih postavila i kamin,a grijanje u kuci je plinsko...
Ono sto je 100% je da ce dnevna soba,trpezarija i kuhinja biti jedna prostorija koja ce imati izlaz na balkon (i prelijep pogled) i prozori od poda do plafona
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 12:07:08   
pony2507
anandy 2x sam procitala tvoj postuser posted image
Upravo,sve ovisi o zeljama,mozes ti uloziti 100 000 u 60m2.Ja bih rado da imam mogucnostuser posted image Ovako,nas budzet je nekih 50 000 pa kada se zavrse grubi radovi vidjet cu sa kojom cifrom raspolazem i prilagoditi se. Kao sto sam rekla bitna mi je dobra izolacija,prozori itd. Te stvari koje radim "jednom" u zivotu da su kako treba. A ostatak... "Prostri se koliko ti je jorgan dug."

(odgovor članu pony2507)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 12:08:24   
Blue rose RR
Neka je tebi sa srećom, i da hairli privedete ro kraju, onako kako ste planirali.
Pitanje zašto u jednom praviš dnevni boravak i kuhinju?
Znam da sto ljudi sto ukusa, nego meni se lično nikad nije sviđalo da mi kuhinja bude "na izvolite " u sklopu dnevnog boravka. Ljubi ti dođu nenadano, a tebi haos tamo, ili onaj miris kuhinje mora povući i ostatak (nezagrađenog) prostora, ma koliko jaka bila ventilacaija?
Ja sam za opciju ako već mora, zajedno dnevna i trpezarija, a posebno kuhinja.

A vizavi boja, kod mene su samo plafoni bijeli, a cijeli stan odnosno svaka soba je druge boje zid. Volim zidove u boji jer mi nekako upotpunjuju sobu, a i nije monotono - moje mišljenje naravno.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu pony2507)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 12:20:08   
pony2507
Blue Rose nisi prva koja me je to pitala,i obicno svi kazu isto.
Ne znam,meni se to jednostavno svidja , s tim da mogu uraditi sank tako da se ne vidi ono iza ili neka klizna vrata pa ih koristiti po potrebi, ili staviti onu dekorativnu pregradu... Vidjet cu jos. Inace,kako kuhama odmah i raspremam,nisam od onih koje naprave haos pa nakon obavljenog posla raspremaju. Ja sve nekako radim usput i u letu...
A sto se tice gostiju,nema nenajavljenih,bar do sad nikada nije bilo.user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *