|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  180 181 [182] 183 184   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anksioznost??
13.7.2012 19:23:28   
mo girl
pih ja sam ti imala sve moguce strahove sto postoje a pogotovo od bolesti i smrti,sad me vise drzi taj od bolesti.to ce proci vremenom jednostavno nekako oguglas na to a ako imas mogucnosti otidj kod psihologa a ako ne onda pisi ovde ove zenice ce ti puno pomoci i meni su

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 4526
   RE: Anksioznost??
13.7.2012 19:29:23   
kupina
drago mo!oguglam ja...borim se protiv toga..kao ja jaka...tjesim samu sebe..mislim na lijepe stvari...radim nesto da zaboravim na to..ali ne ide...uvije osjecam pritisak u grudima,nervozu u stomaku..zato sam se ovdje i javila,da malo sa zenicama tipkam da me prode..da ne cuvam u sebi taj osjecaj...ne zelim nikog smarati svojim glupostima...jedino vas :) jer sam prepostavila da ima neka od vas koja je to prosla

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 4527
   RE: Anksioznost??
13.7.2012 19:38:41   
mo girl
ma mi smo vec raspravljali o tome kako okolina nemoze nas nikako razumjeti tako da sam ti ja davno odustala sa nekim pricat o ovome osim ovde sa ovim zenama.bez obzira koliko tvoj muz bio divan i razuman on nemoze ovo razumjeti jer to nije dozivio ,ja svome ni ne govorim jer neznam kako da objasnim nesto sto ni sama ne razumjem.pisi ti slobodno vidices da ce se zene poceti javljati sa podrskom.
a jesi li bilaigdje na razgovoru neka terapija i to?koliko to traje pisi malo o tome

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 4528
   RE: Anksioznost??
13.7.2012 20:35:01   
kupina
Nisam nigdje bila na razgovoru,jer to i ne traje dugo..mozda 15tak dana...ali sam se odmah prijavila da o tome razgovaram da to sasijecem u korijenu i da imam sa nekim tipkati kad me uhvati ta panika...evo upravo sam tipkala sa jednom divnom zenicom ,pingi user posted image ,trenutno se osjecam malo bolje..valjda kroz par razgovora me to i prode.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 4529
   RE: Anksioznost??
13.7.2012 21:44:27   
Precious

IZVORNA PORUKA: kupina

Nisam nigdje bila na razgovoru,jer to i ne traje dugo..mozda 15tak dana...ali sam se odmah prijavila da o tome razgovaram da to sasijecem u korijenu i da imam sa nekim tipkati kad me uhvati ta panika...evo upravo sam tipkala sa jednom divnom zenicom ,pingi user posted image ,trenutno se osjecam malo bolje..valjda kroz par razgovora me to i prode.


Super je sto ne traje dugo. I nemoj se zatvarati u sebe, pricaj, sa bilo kim u koga imas povjerenja, ne mora te ni razumjeti. Bitno ti je da to izbacis iz sebe, ne cuvaj u sebi nista. Sto budes vise pricala s nekim o tome, manje ces mislit o tome kad si sama i ne na negativan nacin, jer ces uvidjeti koliko puno ljudi ima isti problem ili usko povezan s tim. Tako ces skuzit da nisi sama i odmah je lakse. user posted image

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 4530
   RE: Anksioznost??
14.7.2012 12:40:08   
koka i po

IZVORNA PORUKA: kupina

Zdravo!
Zanima me da li je neka od vas imala strah od smrti?Posljednih dana neprestalno mislim o tome,ne mogu normalno da funkcionisem,osjecam neki pritisak u glavi,nervozu u stomaku,u grudima me nesto steze....sta god da radim ,sta god da pricam mislim o tome...potpuno me taj osjecaj obuzeo,sve mi besmisleno...strah me nepostajanja,strah me brze prolaznosti zivota...prije me ponekad uhvati panika zbog toga,ali sam to mogla potpuno normalno prihvatiti,bilo mi logicno,malo se prepadnem,ali brzo me prode...ali sad ne mogu da se rijesim tog osjecaja...ne znam sta da radim..nikako ne mogu da se opustim...strah me koliko ce taj osjecaj trajati,...da li cu se svakim danom sve gore i gore osjecati :(
Potrebno je da me neko razgovori,ne znam s kim da pricam o tome...sa muzem sam pokusala..ali ne ide :(



strah od smrti je u sustini normalan ako se nalazi u prihvatljivim granicama.nema covjeka koji bas nijednom nije razmisljao o istom i koga nije bilo strah.smrt je normalna pojava i dio je zivotnog ciklusa koji je Bogom odredjen.jos uvijek je neistrazeno i manje poznato podrucje ljudskog zivota i vjerovatno radi toga se javlja strah.covjek nije svjestan trenutka kad se radja ni trenutka kada umire( barem tako kazu knjige).prema tome...uzivaj u zivotu i ne daj da te obuzimaju razmisljanja o tome sto je prirodnouser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu kupina)
Neposredna veza do poruke: 4531
   RE: Anksioznost??
14.7.2012 20:49:03   
kupina
Hvala cure na podrsci user posted image
Valjda se,abd, uz vas rijesim ovog osjecaja i ponovo budem stara ja .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4532
   RE: Anksioznost??
20.7.2012 18:46:11   
nadez
Drage moje zenice evo i mene da vam se javim na kratko ja sam se porodila dobila sam sina user posted image imala sam tezak porodjaj sada se polako oporavljam izgubila sam puno krvi ljubim vas sve user posted image user posted image user posted image kada budem bolje pisacu vise

(odgovor članu tanjab74)
Neposredna veza do poruke: 4533
   RE: Anksioznost??
20.7.2012 21:17:30   
Aminna
Cao svima kako ste? Vidim svi pisu razlicito. Imam pitanje. Bila sam dobra duze vrjeme ali zadnji dana sam bila stresana poslovno i porodicne obavege
I osjecam sad me stigla jeza . Stalno se jezim kao da imam groznicu. Trudna sam sest mjeseci pa me strah. Sad se opustam trudim se da prodje.
Bojim se zbog bebe. Sta vi mislite? Lijep pozdrav svima:-*:-*

(odgovor članu nadez)
Neposredna veza do poruke: 4534
   RE: Anksioznost??
21.7.2012 8:08:52   
mo girl
nadez draga cestitam na bebiciuser posted image
aminna kako mislis jeza?jel ti hladno il se ono samo najezis od straha?nevjerujem da bi to trebalo utjecat na bebu nikako a da pitas na ovim trudnickim temama sigurno ce neko znati razlog.usput da pitam kako trudnoca napreduje?

(odgovor članu Aminna)
Neposredna veza do poruke: 4535
   RE: Anksioznost??
22.7.2012 22:59:17   
sreća35
NADEZ draga moja ženice čestitam ti od srca,aBd da samo lijepe trenutke proživiš sa svojim sinoom i naravno brz oporavak ti želim pa nam piši kad uhvatiš vremena od bebeuser posted image user posted image user posted image ....ja tako i tako nešto danas pravo loše ali je valjda pred mengu stalno u nekoj strepnji i glava kao da mi trne ma dva sam na off....nepišete ženice moje često hajd valjda ste dobro.....lajlac srećo moja javni se bar malo pravo nedostaješ......mnogo pozzzz i javljajte se super je znati da ste dobro HEROINE......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 4536
   RE: Anksioznost??
23.7.2012 9:33:37   
dana123
Nadez čestitke za bebicu.Evo i ja da se javim ja sam dobro bila na moru, pa sam još bolje bar da tako i ostane. Terapiju pijem i dalje moram dobro pazit da je ne zaboravim, jer u zadnje vrijeme zaboravljam.Eto nemam baš vremena za pisat nadam se da su druge dobro sve vas redom pozdravljam.Lajlac javi se da znamo kako si?Jano i ti se javi.Pozdrav!!!!

(odgovor članu sreća35)
Neposredna veza do poruke: 4537
   RE: Anksioznost??
23.7.2012 14:48:24   
biba26
Pozdrav drage moje, čestitam nadez na bebiciuser posted image user posted image , i ja sam bila na moru, bolje mi je bilo, brynetica i ja sam se se opustila i mm radimo na bebi, ali za sada još ništauser posted image , lajla javi se, kako si nam ti? Pozdrav svim dragim članicamauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dana123)
Neposredna veza do poruke: 4538
   RE: Anksioznost??
23.7.2012 16:36:04   
Mirela_sa
zene u Trauma centr Zagrebacka 18, one koje su iz Sarajeva imate divnu psihoterapeutkinji . pravac realitetna psihoterapija-Teorija izbora ( ako vas interesuje mogu vam vise o tome pisati, ali imate i na netu).Ja mislim da za svaki problem pogotovo ovakve prirode potrebno je razgovarati sa strucnom osobom. Slazem se da dobar dio toga same radimo, ali morate upamtiti da isti problem ukoliko imaju dvije osobe nije ISTI, jer su okolnosti pod kojima se javlja drugaciji.Zato vas molim da uzmete stvar u svoje ruke i slobodno razgovarate sa " strucnjacima"- stavila sam pod navodnike, rekla bi osobama koje taj problem i okolnosti pod kojim se on desava gledaju objektivnije.Iz iskustva zna da svaki problem ima pozadinu, i ni jedan se nejavlja tek tako.....

(odgovor članu biba26)
Neposredna veza do poruke: 4539
   RE: Anksioznost??
25.7.2012 13:27:55   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Mirela_sa

zene u Trauma centr Zagrebacka 18, one koje su iz Sarajeva imate divnu psihoterapeutkinji . pravac realitetna psihoterapija-Teorija izbora ( ako vas interesuje mogu vam vise o tome pisati, ali imate i na netu).Ja mislim da za svaki problem pogotovo ovakve prirode potrebno je razgovarati sa strucnom osobom. Slazem se da dobar dio toga same radimo, ali morate upamtiti da isti problem ukoliko imaju dvije osobe nije ISTI, jer su okolnosti pod kojima se javlja drugaciji.Zato vas molim da uzmete stvar u svoje ruke i slobodno razgovarate sa " strucnjacima"- stavila sam pod navodnike, rekla bi osobama koje taj problem i okolnosti pod kojim se on desava gledaju objektivnije.Iz iskustva zna da svaki problem ima pozadinu, i ni jedan se nejavlja tek tako.....



tacno.
samo sto pojedini ljudi ne mogu sami dokuciti razlog ili pozadinu njihovog problema.zato je veoma vazno posjetiti strucnu osobu koja im moze pomoci da ga pronadju i postanu svjesni njega.jedino tako osoba moze razumjeti odredjene postupke koje drugima ( cesto i njoj samoj) izgledaju neracionalno.kad osoba postane svjesna toga svi zvukovi ,boje,mirisi i situacije koje u njoj izazivaju nemir postaju razumljive i dobivaju jedno novo znacenje i dimenziju.kad ih prihvati zajedno sa svojim reagovanjem na iste ,to je prvi korak ka izljecenju.suociti se sa samim sobom je najveca bitka koju covjek treba da izbori.trnovit je to i tezak put ali jedini koji je pravi.
temelj moje psihoterapije je bilo prihvatiti samu sebe i suociti se sa sobom.kako sebe tako i stanje kroz koje sam prolazila.ne kazem da je bilo lako ali je rezultiralo pozitivnim ishodom.
dok sam radila u ratnoj bolnici dugo sam bjezala od mjesta gdje su od granate izginuli moji ratni drugovi.dugo sam osjecala miris krvi i dima.cak i danas kad odem na to mjesto isto osjecam ali ne bjezim.sjetim se dragih lica koji su ostali samo u mom sjecanju.
suociti se i boriti...nista drugo vam ne preostaje.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 4540
   RE: Anksioznost??
26.7.2012 12:02:59   
blur 77



Nadez user posted image user posted image user posted image , mamice, cestitam ti rodjenje sina, neka ovo bude tvoj novi pocetak, bez strahova. Zelim ti da uzivas u materinstvu koliko i ja, da se zajedno radujete i  da svaki bebin osmjeh bude tvoja snaga. Srecno!user posted image  Amina, opusti se, ne misli da ces svojom anksioznoscu uticati na bebu, sa njom je sve u redu, ja sam imala tokom cijele trudnoce konstantnu anksioznost, pa sad imam predivnu bebu, veselu i ni malo nervoznu.Pozdrav dragim zenama 

_____________________________

Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4541
   RE: Anksioznost??
27.7.2012 19:28:04   
mili021
Drage moje, da li ovo ludo vreme utice na vas? Ja sam pola dana ok.a pola dana mi se manta,imam osecaj da PROPADAM....,noge kao da nisu moje,onda me uhvati neki strah,pa placem ko ludak i tako u krug..evise mi je muka od ovih siptoma,velii pozdrav za sve...ako ima neko slicnu muku ,pa da podelimo muke...smrc

(odgovor članu blur 77)
Neposredna veza do poruke: 4542
   RE: Anksioznost??
27.7.2012 19:49:07   
mo girl
eh moja draga ja mislim da sam se svima popela na glavu sa svojom kuknjavom na ljeto!meni je isto grozno npr.ustanem normalno i skontam kako cu navece kad zahladi u setnju il negdje na veceru al cim dodje popodne mene kao da nesto mlatne po glavi manta mi se ,spava nikakva sam neznam vise sta da radim.uglavnom cekam zimu da malo odahnem jer ovako nigdje neidem nego samo sa muzem drugacije se ne usudjujem,tako da nisi sama ja sam dezurna sa mantanjem

(odgovor članu mili021)
Neposredna veza do poruke: 4543
   RE: Anksioznost??
27.7.2012 21:20:43   
dana123
Ah ta vrtoglavica i ja je imam,pa nemam,pa mi ide na živce,pa neide ma takvi smo ti mi anksiozniuser posted image .

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 4544
   RE: Anksioznost??
27.7.2012 22:36:11   
mili021
e,tako je i meni drage moje,ujutru super i kako dodje podne ja ne znam za sebe,danas sam se jedva dovukla kuci,samo mi bilo u glavi nemoj pasti,aaaaaa....ma vise mi je muka da mi od simptoma zavisi dan,ja ih jednostavno ne znam iskuuliratiuser posted image user posted image

(odgovor članu dana123)
Neposredna veza do poruke: 4545
   RE: Anksioznost??
27.7.2012 22:38:07   
mili021
Kakav bi lud provod bio da nas tri i mantanje krenemo u setnju...malo sale,da prekratim mukeuser posted image

(odgovor članu mili021)
Neposredna veza do poruke: 4546
   RE: Anksioznost??
28.7.2012 10:05:12   
mo girl
hahahah bi daleko stigle- do prvog zidica pa bi onda sjele jer nemozemo daljeuser posted image user posted image .
ja se nekad prepadnem jer mislim da je to samo meni al kad vidim da aje to uobicajeno odmah mi bude lakse

(odgovor članu mili021)
Neposredna veza do poruke: 4547
   RE: Anksioznost??
28.7.2012 21:51:39   
mili021
i ja isto,mislim da samo ja to imam...pa onda umisljam razne bolesti...jos kad me pocne i glava boleti,uf,uf,uf ,odmah panika...eh muko moja

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 4548
   RE: Anksioznost??
29.7.2012 21:04:35   
mili021
kakav grozan danuser posted image user posted image ,odavno nisam bila ovako nervozna,sa simptomima i jakoooooooo,crnim mislima...

(odgovor članu mili021)
Neposredna veza do poruke: 4549
   RE: Anksioznost??
29.7.2012 23:34:11   
jana mk
Ovako da krenem redom ....user posted image user posted image user posted image prvo pozdracv svim starijim kolegama ovde ,znaju koji su da ih ne nabrajam,pod 2 NADEZ duso moja cestito neka ti e sinceto ziv i zdrav da e i golem da porasne,mnogu mi e milo sto se pominalo vo najdobar red i sigurna sum deka sinceto ke ti ovozmozi nov zivot...neka vi e so sreka na tebe i tvojot soprug....e sad idemo pod 3 pozdravljam sve ove nove clanice ciji nikovi su meni nepoznati,NOVE KOLEGINICE DOBRODOSLI U NAS POREMECENI SVETuser posted image user posted image user posted image user posted image ,da se nismo ovde nasli ali staje tu je user posted image user posted image user posted image ,o meni necu da pisem da nekvarim raspolozenje na forumu ...samo ukratko cu reci da sam josuvek daleko od nekom jakom poboljsanju ,disem ali nista nije ko ranije ..jako brzo upadam u neraspolozenje i stalno mislim da cu upasti u tesku depresiju ...ali i to je sta je neka bude kako mora bit dosadilo mi vise kukati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


samo da pitam dali u dane kad vam treba doci ciklus recimo 4 5 dana ranije ispret dolaska osecate se malo vise depresivni i nemirni?ja sam bas takva ovih 2 dana a trebam dobiti...

SVE VAS LJUBIM I VOLIM OD SVEG SRCA....necu nikoga nabrojavati posebno jer ste mi svi ovde isti ..osecam vas za jako bliske ..jer samo smo se mi jedni medzu drugima mogli razumjeti u ovih nekoliko godina ,koliko se borimo sa ovom kuckom.....
izvinite oduzih ..ali odavno nisam pisala pa osetih duznost da trebam nesto kucnuti da znate bar da disemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

„Moguće" upita „Nemoguće": Gdje živiš? Reče: U snovima nesposobnih.

(odgovor članu mili021)
Neposredna veza do poruke: 4550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  180 181 [182] 183 184   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  180 181 [182] 183 184   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *